Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 23.04.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема За медитациите :)  
Автор Янa (devotion frees)
Публикувано15.09.05 12:51



Кои са ви любимите Ошо-медитации?
Аз страшно много обичам Надабрахма и No-dimensions... а напоследък имах незабравимо случване с Девавани... Успявате ли да ги правите сами вкъщи? Къде имате по-добър опит - вкъщи или в зала с група?

bina rama ke badjane
kie kia kisane a rama gao
rama gao shri rama gao


Тема Re: За медитациите :)нови [re: Янa]  
Автор Rider on the White Horse ()
Публикувано15.09.05 23:03



космическите вълни, връщането на енергията чрез поглед и други спонтанно избрани от виджяна бхарайва тантра. навън на работа сам сред хората, рядко сред природата. когато съм сам вкъщи мога да изпадна в много дълбоки часове на мълчание и много дълбока забрава на човешкия ми живот на тази малка планета :)

From the highest peak to the deepest valey


Тема Re: За медитациите :)нови [re: Янa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.09.05 18:00



Като не можахме на живо, сега ще си пишем по форумите ...

Любимата ми ошова медитация е да се сливам с Цялото. Успявам да я направя сам в къщи... Хм, "сам", трябва и Цялото да е с мен... Даже и в група се получава.



Тема Re: За медитациите :)нови [re: Mиpo]  
Автор Янa (devotion frees)
Публикувано18.09.05 19:06



Ми - ти нали начесто отскачаш насам...
Аз напоследък се пробвам с дервишкото въртене, ама усещам, че има една точка, където просто се пускам да падна, вместо да продължа. Не си достигам границата, не мога да си надвия на масрафа да мисля глупости, докато се въртя... ако ме разбираш... Не мога да разбера тази нерешителност откъде... и нерешителност ли е изобщо, страх ли е, що е... Скочих с бънджи от Аспаруховия мост и окото ми не мигна, ама като тръгна да се въртя и засичам...
Айде дай малко идеи :)

om mani padme hum


Тема Re: За медитациите :)нови [re: Янa]  
Авторe (Нерегистриран)
Публикувано18.09.05 20:44



щом и докато се въртиш мислиш, много е зле

ако опзволиш, еда идея - щом толкова не можеш да спреш да мислиш, поне насочи мисълта си само към един обект! и най-добре, ако това е вътрешния Аз. ако не можеш, пробвай с някой външен обект, но не го променай



Тема Re: За медитациите :)нови [re: Mиpo]  
Авторe (Нерегистриран)
Публикувано18.09.05 20:47



къде в книгите на Ошо е описана тази медитация на сливане с Цялото?



Тема Re: За медитациите :)нови [re: Янa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.09.05 22:37



От много време не съм се въртял, но ще ти кажа от това което си спомням. За да скочиш с бънджи не е било нужно много будност. Организаторите там са се били сигурно погрижили за всичките детайли и е трябвало само да се решиш да го направиш. Докато за въртенето, както и за всички други медитации, се изисква ТИ да ВИДИШ кое как става.

Пробвай като стигнеш малко преди точката на падането, да забавиш постепенно скоростта на въртете и постепенно се върни до зона, където имаш повече контрол. След това или спри постепенно, или пак се доближи до съответната точка, но пак без да я доближаваш много... И пак се връщай, или стой около нея. Напредвай по-навътре, едва като свикнеш там! И прави всичките промени в скоростта плавно. И естествено, най-важното, НАБЛЮДАВАЙ какво става в теб. Като започнеш да виждаш какво и как става ще ти стане интересно и мислите ще си идат сами.

Поне на мен суфи въртенето ми напомня на контрол на еякулацията при мъжете. Ама това сравнение надали би говорило много на една жена ...

Знаеш ли, интересно ми е да наблюдавам промяната у теб през годините. В началото говореше нещата, които винаги са ми харесвали със своята естественост, интуитивно, но без да си се правила духовни практики. Сега обаче навлизайки в разните детайли започваш да виждаш колко са дълбоки и многопластови нещата... Сезоните се сменят...





Тема Re: За медитациите :)нови [re: e]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.09.05 22:39



Във всяка една ошова книга е написано. Но, както самият той казва, трябва да се чете между редовете.



Тема Re: За медитациите :)нови [re: Mиpo]  
Авторe (Нерегистриран)
Публикувано18.09.05 23:09



там е работата, че такава медитация Ошо няма
а оттук и изводите... :))))



Тема Re: За медитациите :)нови [re: Mиpo]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 07:58



Не можа ли да разбереш, че те проверяват доколко медитираш и колко четеш Ошо?
Ама то е ясно, щом докато се въртиш, пак за секс си мислиш
Още ли имаш проблеми със задържането?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.