Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:54 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема тай чинови  
Авторpufa_gg (Нерегистриран)
Публикувано28.05.05 16:29



искам да започна да посещавам курсове, занимания по тай чи ! Живея в Стара Загора. Можете ли да ми кажете човек в този град който се занимава с това. Или начин по който мога да достигна до такъв човек и да започна отнякъде! Защо всичко е в София!



Тема Re: тай чинови [re: pufa_gg]  
Автор lncog ()
Публикувано28.05.05 19:02



тук не е клуб за бойни и източни изкуства



Тема Re: тай чинови [re: pufa_gg]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.05.05 19:35



Тай-чи има и в Стара Загора. Ето ти един линк

. А може да попиташ и водещия на този клуб в Пловдив от мое име и той би ти казал евентуално и за други клубове.

А ти защо искаш тай-чи, а не вдигане на тежести, карате или просто фитнес ?

П.П. И не се притеснявай да питаш за тай-чи в този клуб. Тук е чудесно място за това.



Тема Миро виж си пощата!нови [re: Mиpo]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано28.05.05 19:47



Извинявам се на всички че използвам форума за лични бележки - ама работата е наистина важна



Тема Re: тай чинови [re: Mиpo]  
Авторpufa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.05 18:35



благодаря много Миро!
преди малко ти написах едно дълго обяснение за това защо искам тай чи и след това без да искам го изтрих. А сега вече не ми се пише пак същото.
Затова накратко - имам приятелка която практикува тай чи в София и ми разказва какви преживявания е имала- усещания и т.н. И понеже тя е човекът с който досега може да се каже сме вървяли заедно в духовните си търсения, реших да пробвам и аз. Накратко това е.
Не искам просто да тренирам нещо, затова не търся фитнес или щанги
Практикувала съм йога - това също страшно ми харесва но знам самно един човек тук който преподава и където и да отида се натъквам само на него. а от него няма какво повече да науча.
Когато бях в София ходих при една страхотна жена, която обаче замина за Индия. А и аз се върнах да живея в Стара Загора.
Прочетох повечето ти мнения в този форум. Много се зарадвах то факта че има хора като теб. А както напоследък се убеждавам те са наистина доста.
В моето обкръжение тук в този град аз все още не съм срещнала такъв тип хора,с които да разговарям на темите които ме вълнуват. А и сякаш не ги тъсяв момонта. Сякаш искам вече да вървя сама. Упс, отплеснах се!
Реших да пробвам тай чи, защото без практика не става. А аз досега само книги чета. Вече от колко - сигурно 15 години. Е, пробвала съм и много други неща, особено като студентка в София, но така и не успях да намеря своят път. Аз съм човек който обича разнообразието и постоянството е нещо което малко ми куца. но то се възпитава. Затова започвам едно, след това друго, после трето. за да разбера накрая че пътищата, макар и различни водят до едно и също място. и човек ако иска да напредва съзнателно трябва да бъде последователен и постоянен. надявам се скоро да намеря своят път. но човек който търси намира, нали така.
още веднъж благодяра. това е засега



Тема Re: тай чинови [re: pufa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.05.05 16:10



Пуфе (какви имена имало вече ), попитах те защо искаш да тренираш тай-чи, тъй като осъзнаването на мотивацията в такива случаи е много важно нещо. Всъщност и сама може да си го задаваш този въпрос периодически, пък и не само за тай-чито, а и за всичко друго е което правиш. И не е важен някакъв философски отговор, а да идентифицираш импулсът, който те движи ... Специално за тай-чи съм виждал хора движени от какви ли не импулси, които обаче в 90% от случаите затихват след няколко месеца.

Имаше и един човек на име Адриан в Стара Загора, който преди мнооого години тренираше с нас в София и за който съм чувал, че също е преподавал там (ако не може да го намериш, просто се обади и ще го открия).





Тема Re: тай чинови [re: Mиpo]  
Авторpufa (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 08:29



Не съм имала за цел да давам фолософски отговор, Миро, ама така излезе. Занеш ли колко е трудно да се реши нещо. Благодаря за съвета. Аз си го задавам този въпрос непрекъснато. А като отговарях на теб може би исках да убедя себе си.
Свързах се с този Тихомир от линка който ми прати и се срещнах с него. Той ми даде доста странни отговори на въпросите които му зададох, което все още не мога да определя дали е добре или не. Всъщност защо трябва да определям. Така или иначе ще направя това което почувствам за правилно. може би още не съм готова за това. Ще видим.
Да, ще се радвам да се срещна и с други хора които се занимават с тай чи. ако издирването не е за теб голям проблем.



Тема Re: тай чинови [re: pufa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано31.05.05 18:03



Не си ме разбрала, Пуфи (или аз не съм се изразил правилно). Отговорът ти не беше ни най-малко философски, а точно на мястото си за момента. Просто ти уточних да имаш предвид, че не те питам философски, нито е нужно ти самата да се питаш така. Защото разни питания от теб и от други хора (което значи просто насочване на вниманието в дадена посока) тепърва ще има ...

Говорих с човека от втория линк, който ти дадох и той ми каза, че за съжаление Адриан Каравастев е вече от доста време в Щатите. А е имал по-рано школа в Ст. Загора, което ме навежда на мисълта, че може да има ученици и ти може да ги потърсиш. Момчето ми каза също, че е чул за някакъв тай-чи клуб там Сан Цай (на латиница ми го написа San Cai), но му няма координатите. Въобще отиди при различни хора трениращи различни бойни изкуства и ги поразпитай. Градът не е толкова голям и със сигурност ще откриеш, ако има тай-чи. Може да приемеш търсенето като вид упражнение .

Какви са били страните отговори на Тихомир? И какво прави той в Ст. Загора, не трябва ли е да е в София?





Тема Re: тай чинови [re: Mиpo]  
Авторпyфa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 08:45



о.к.
За Тихомир - незнам, не мога да преценя точно как стоят нещата. А и не искам в момента да ги преценям. Може би очаквах да усетя че точно той е правилният човек, когото търся и това е правилното място на което съм попаднала. А това не стана, което разбира се нищо не означава.
Не мога да реша просто, това е проблема.
Но ще продължавам да търся. Благодаря!
Всъщност сега като се замисля, той ми каза точно нещата които трябваше да чуя - просто ме остави да реша сама. Защото ако ми беше казал че ме взема аз щях да започна веднага, а явно не съм готова за това, или поне не съм сигурна.
Пак философствам, ама какво да направя, такава съм си



Тема Re: тай чинови [re: пyфa]  
Автор Cliff_Burton (хипи)
Публикувано08.06.05 15:17



За съжаление Андро наистина е в Америка от доста години, но в Стара Загора има и други хора, които се занимават с Таи Чи, не е само Тихомир. Ако искаш прати ми e-mail на Clifford_Lee_Burton@yahoo.com, за да ти там по-подробен отговор.

PEACE & LOVE



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.