Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: малък речникнови [re: ahimon]  
Автор ha! (пристрастен)
Публикувано07.03.07 06:36



"дано" е надежда
а както знаем всички, има ли надежда, всичко е загубено

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: малък речникнови [re: ha!]  
Авторahimon (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 13:02



Случи се точно това, за което написах в предния си пост. Въпреки че в прав текст изказах мнението си за различния смисъл, който влагаме в думите, пак ще се намери някой да ми каже какво съм имал предвид. Изобщо, нямам доверие на твърдения, че 'нещо Е едикаквоси' (без да върви с едно уточняващо 'според мен'). Още по-малко уважавам твърдението 'както знаем всички' - няма такова нещо, аз напримерно не го 'знам' това, което казваш, значи автоматично не сме всички. Както всички са знаели едно време, Земята Е била център на Вселената... да, ама се е оказала, че не Е.

Що се касае за субективни неща, като значението и намерението, което влагаме в думите си или начина на възприемане на нещата, да се определя какво Е и какво не Е, изобщо не Е уместно (според мен

). Така че, моля те, ако не си съгласен/на с начина по който изказвам нещата, поне не отправяй критиката си от позицията на всеобщата истина. "Дано" не Е надежда за мен във въпросното ми изказване. Надеждата за теб и за езотеричния християнин например са две съвсем различни неща/сили. За теб може да води до загуба, за него е врата към духа, ако знае как да я отвори.

Много шум за нищо... но все пак не е лошо да се поправяме един друг, за да бъдем по-коректни в изказа си



Тема Re: малък речникнови [re: ahimon]  
Автор ha! (пристрастен)
Публикувано07.03.07 17:13



пълнолуние, а

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: малък речникнови [re: ahimon]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.03.07 18:43



Съвсем нормално е да влагаме различни неща в думите и да ги изясняваме. Даже, съвсем нормално е да виждаме света различно в дълбочина и именно за това дискутираме тук. Ако имахме всички едно и също виждане (и изказване) за всичко, нямаше да има ИН и ЯН, нямаше да има взаимодействие, нямаше да има развитие...

Предай много поздрави на Жоро Деничн от мен, 5 г. ме е учил на тай-чи.

П.П. ha! не се изказва от "позицията на всеобщата истина" (даже и когато така очевидно изглежда), а от позиция на ВОДАТА. Водата, която тече и няма форма, която отмива, но трудно се задържа... Особен вид женско ИН качество....



Тема Re: малък речникнови [re: ha!]  
Авторahimon (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 19:24



Пълнолунието леко помина, беше много добре, благодаря



Ставам много зъл, когато някой ми обяснява като учителка кое какво значение има, ако не съм го/я питал. Достатъчно съм живял сред хора, за които чувствата, мислите, възприятията ми не са 'валидни', така че ми е болна тема. Дори блогът ми е озаглавен imo - съкратено от 'in my opinion' ('според мен'). Няма накъде да се отнасям по-сериозно към темата за субективното възприятие на нещата.

Това с 'нещо-Е-такова-и-всички-знаят-това" е в основата на много малки и големи конфликти, колкото и дребно да изглежда... Ако съм ти се сторил налудничаво придирчив в забележката си - имаш късмет, че не теглих лекция по постмодернизъм, философия на езика, социалиален конструктивизъм, опис на света и мислене извън кутията



Тема Re: малък речникнови [re: Mиpo]  
Авторahimon (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 19:27



Като отида ще му предам





Тема Re: малък речникнови [re: ahimon]  
Автор ha! (пристрастен)
Публикувано07.03.07 21:12



тъй де
прости но те побутвам
всъщност не можеш да ми се сърдиш не можеш да ми се връзваш истински
ако не сега то в бъдеще

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: малък речникнови [re: ha!]  
Авторahimon (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 12:48



ok, ще имам предвид да не ти се паля. Ей затва искам практика за заземяване, в медитацията генерирам много гореща енергия... което може да е доста изтрещяващо. И не, не е от липса на гадже



Пък и в интернет е нормално да се получава разминаване без причина. Като липсва невербалната част на комуникацията, много неща могат да бъдат разбрани не както са замислени.



Тема Re: малък речникнови [re: ahimon]  
Автор mo32 (ГъЗ)
Публикувано08.03.07 13:16



В отговор на:

Пък и в интернет е нормално да се получава разминаване без причина. Като липсва невербалната част на комуникацията, много неща могат да бъдат разбрани не както са замислени.



Тук има хора, които всекидневно правят психо-портрети по написаното от потребителите, а ти говориш за някакви дребни разминавания в разбирането и невербална комуникация... Попиши още малко тук и ще получиш доста задълбочени анализи за себе си. Забавно е!



Тема Re: малък речникнови [re: ahimon]  
Автор ha! (пристрастен)
Публикувано08.03.07 14:35



о не не :-) палИ ми се :-))) ама ще ти е трудно вече :-)

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.