Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:05 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Тай-чи като допълнение към цигун&медитациянови [re: ha!]  
Авторahimon (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 17:07



lol





Тема Re: Тай-чи като допълнение към цигун&медитациянови [re: ahimon]  
Автор Mиpo ()
Публикувано27.02.07 17:23



Напълно съм съгласен относно транскрибирането и за мен то не е особено важно. Спомням си преди много години, когато бях отишъл за първи път при един известен БГ учител по тай-чи и лутайки се между блоковете и търсейки залата бях попаднал случайно директно на него. И като го попитах тук ли се тренира тай-чи, той ми отговори малко високопарно "Не, тук се тренира тай-дзи цюан". Стана ми смешно.

Относно латихана, прав си, че той е по принцип пълно оставяне на енергията. Но в момента, в който обърнеш внимание на някое движения, ти въздействаш с вниманието си на енергията и го променяш. Подобно, както в квантовата механика наблюдателят "променя" наблюдението.

Този руснак, май Владимир се казваше, не е типичния тай-чи преподавател и на останалите места няма да те карат за много разтягания. Всъщност, няма лошо да стоиш в стойка "Прегръщане на дървото" (или друг джан-джуан) половин час и е чудесно! Желязната ризница на М. Чия се базира на това. Аз бях практикувал 5г. тай-чи само като ИН метод и мога да ти кажа, че накрая ясно усещаш нуждата от ЯН страната в тай-чи, която също е много важна!

Така, че отиди при Жоро Деничин, Коцето Теодисев (К.Т.), Десо Горанов, Краси (Димитров) Китаеца, Дорян Александров, усети хората и си избери това, което ти допада на теб. Инфо за координатите им има на линка, който съм постнал към daobg.com темата. Все пак от значение е и времето и мястото на тренировки да са ти удобни. Имай предвид, че тай-чи се учи с години. Както и не гледай на инструктора като на някой духовен учител, а като на човек от плът и кръв като теб, който просто те учи на тай-чи.


П.П. Аз ще си дойда през май в БГ и може да се видим и да ти покажа моята гледна точка



Тема Пробвайнови [re: ha!]  
Автор Mиpo ()
Публикувано27.02.07 17:33



Без да те уверявам, че Мария е голяма специалистка в тай-чи и без да е нужно да търсиш в нея нещо "супер извисено", те съветвам,да издухаш "кофтито" и да пробваш да отидеш при нея. Една тренировка по тай-чи е многократно по-добре от 1 час на бира! Особено за теб, мила ми кифличке.

П.П. Oстави се и потечи. Аз ти вкарвам импусла





Тема Re: Тай-чи като допълнение към цигун&медитациянови [re: Mиpo]  
Авторahimon (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 17:55



Благодаря, ще погледна и ще си избера някоя от групите



Явно съм генерализирал на базата на опита си, че навсякъде е така. При този треньор не беше като при Желязната Ризница стойката. Беше някава супер 'извратена', при която бедрата са почти под прав ъгъл спрямо глезените, все едно си седнал. Сигурно е много добра, като свикне човек, но да я усвоя за 2 седмици, при положение че изобщо не можех да застана в нея? Не е идеята да се тормозим, ако бяхме в Шао Лин може би...

Прав си за енергията и осъзнаването й, но не напълно. Мен така ме дръпнаха енергийно веднъж при лечебен сеанс, че се хвърлих съвсем буквално към една от стените, счупих една ваза и без малко едно радио . Абсолютно не зависеше от осъзнаването ми, просто не бях готов за тази сила и нищо не можех да променя. Малко като например ти да влезеш в бой с майстор на тай-чи/чигун - осъзнавай си колкото искаш енергията му, няма да промениш крайния резултат Също при чигуна - енергията работи и на нива отвъд осъзнаването й. Изчистването на аурата не може да се обясни единствено с изживяванията по време на медитацията (без да съм специалист)...

А и при квантовата физика - проявлението на енергията зависи от нашето осъзнаване, но все пак отвъд осъзнаването ни все пак съществува 'нещо', което си действа и без да го осъзнаваме. И аз съм любител на квантовата физика - ако ти е интересно, виж на http://ahimon.wordpress.com/ има 1 моя статия 'Живот в холограмата', с идеи от книгата на Майкъл Толбот. Принципно се кефя на всичко ценно от различните системи и направления, не само на таоистки неща, по-скоро съм New Age настроен. Но за практика май тао засега най-многостранно ми се струва.

Винаги се радвам да се запознавам с интересни хора, така че ако намериш време нямам нищо против да се срещнем Тъкмо може да споделиш с ближния онези 2 DVD-та на Чиа, за които говореше в други постове



Тема Re: Тай-чи като допълнение към цигун&медитациянови [re: ahimon]  
Автор Mиpo ()
Публикувано02.03.07 15:36



Аз също съм наблюдават много хора в началото на усещането/освобождаването на вътрешната си енергия да имат "странни" движения", което се дължи най-често на (частично) отворени само няколко енергийни канала и неспособност поне в началото да абсорбират плавно цялата новогенерирана енергия. Тай-чито е идеално за балансиране на енергията, защото я регулира по ЦЯЛОТО физическо и енергийно тяло.

Отделно като към горното се добавят емоционални, мисловни, духовни и прочие "усилватели" и "разсейватели", не винаги е предвидим изхода от наплив на много енергия И за това даоският път е ПОСТЕПЕНЕН с различни подготовки.

Не че съм любител на квантовата физика, а просто я използвам професионално. Тя е едно средство като много други.

А къде са твоя сайт твоите идеи, виждания и статии?



Скоро ще пусна на dao.dir.bg дао видео практиките, които са разположение и които са продукт на споделянето между доста хора тук по клубовете, в което пък всеки може да се включи с каквото може.





Тема Re: Тай-чи като допълнение към цигун&медитациянови [re: Mиpo]  
Авторahimon (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 19:47



Супер за видеата

Ако можеш качи нещо и за primordial chi-kung, че ми стана интересно...

Май бях дал линк към блога си... ето пак http://ahimon.wordpress.com/ Там съм качил част от мои статии, излизали в списание за популярна психология. Като преодолея мързела си, ще сканирам и останалите

Хич не са странни тези движения. Явно не ме разбираш... Сетих се за едно сравнение. Ако си чел в детайли Awaken Healing Light (втората, разширена книга на Чиа за микроорбитата), там има едни упражнения за гръбнака 'spinal cord rocking'. Представи си, че извършваш тези движения не толкова чрез команда към мускулите, колкото чрез контрол върху енергията на тялото. Та нещо такова... Стига с тези мистериозни движения, че ставам досаден. Важното в случая е, че имам изживяване за енергиите не само чрез медитацията и концентрацията, ами и на съвсем конкретно, телесно-двигателно ниво. И оттам интереса ми към тай-чи.



Тема Re: Тай-чи като допълнение към цигун&медитациянови [re: ahimon]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.03.07 00:05



Под "странни движения" под въздействието на енергията имах предвид нетипични такива от гледна точка за непознатия страничен наблюдател. Примерно як и голям мъж да се тресе 15 минути като ударен от ток. Най-"странното" обаче, което съм виждал, е жена да бяга НАЗАД в кръг с диаметър 20 м и то в продължение на много минути. Според учителя с когото бяхме, бъбреците й са имали нужда от това.

Иначе това е чудесния момент след като усещаш добре енергията да се запознаеш с тай-чи. Впрочем и Мантак Чия казва същото за разлика от много тай-чи учители... Според мен е чудесно двете (цигуна и тай-чито) да вървят заедно. Пред да усетя енергията бях правил 2г тай-чи и не съжалявам. Но наистина всичко се промени, след като енергията започна да ми помага да движа тялото ми в движенията. Все едно, че черно-белият телевизор стана цветен или може би радиото стана телевизор.



Относно видеото, скоро ще кача на dao.dir.bg листата от наличните видеота.

Ааа, значи ти си бил Андрей. Приятно ми е, аз съм Миро.



Тема Re: Тай-чи като допълнение към цигун&медитациянови [re: Mиpo]  
Авторahimon (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 13:10



И на мен ми е приятно



Писах имейл на школата на Георги Деничин. Дано отговорят, и дано това да е школата за мен



Тема Re: Тай-чи като допълнение към цигун&медитациянови [re: ahimon]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.03.07 21:36



Защо казваш "дано"? Следвай Даото и енергията си и нека да бъде това, което трябва да бъде... Търсенето на тай-чи школа е част от самото тай-чи.





Тема Re: Тай-чи като допълнение към цигун&медитациянови [re: Mиpo]  
Авторahimon (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 22:52



Хехе, 'дано'-то е малък трик за предизвикване на събитията... нещо като намерение. Много ми е забавно как вече всеки си има свой собствени значения на тези думи и собствено разбиране за духа. Понякога се получава разминаване - има се предвид едно, а отсреща се разбира друго. Такива са времената, но мисля, че е за добро



Така или иначе вече ми отговориха и смятам да видя как е там




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.