Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:49 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема до какво води сдържането на сълзите?нови  
Автор чepи ()
Публикувано03.06.05 07:58



привет! скоро не съм ви задавала въпросчета, хихик затова без да губя излишно време в празни приказки, пристъпвам към съществената част...

както си говорехме в един друг клуб с pp и стана дума за оформянето на тялото, според натрупаните емоции. знаете ли как се отразяват дълготрайно емоциите на тялото? а на психиката? къде мога да прочета нещо по въпроса (от Ошо или някой друг)?

и един последен по-конкретен въпрос, за който също стана дума в другия клуб: до какво може да доведе сдържането на сълзите? до преждевременно побеляване на косите, може би!? интересно ми е дали са правени подобни научни изследвания нъкъде, някога...

Редактирано от чepи на 03.06.05 08:02.



Тема Re: до какво води сдържането на сълзите?нови [re: чepи]  
Автор Crazy Wolf (Кой се вълнува?)
Публикувано03.06.05 11:33



Побеляването на косите не е проблем. Поне аз за себе си не го чувствам като такъв.
Но виж, когато прекаленото задържане на сълзите доведе до вътрешно удавяне, тогава вече е лошо. Неслучайно на язовирите периодично им отпускат кранчето.



Тема Re: до какво води сдържането на сълзите?нови [re: чepи]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано03.06.05 14:15



Ъхъ, виж в процесинг, ако искаш. Май цялата идея на течението е именно чистенето на такива неща.

Truth is as variable as all of the beings who seek it.


Тема Re: до какво води сдържането на сълзите?нови [re: Crazy Wolf]  
Автор чepи ()
Публикувано03.06.05 22:33



добре казано.



Тема Re: до какво води сдържането на сълзите?нови [re: BrandofAmber]  
Автор чepи ()
Публикувано03.06.05 22:34



не, благодаря. не ми е по вкуса процесинга друга идея?



Тема Re: до какво води сдържането на сълзите?нови [re: чepи]  
Авторeтo (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 23:35



http://zashto-kak.hit.bg/kompleksi.htm

Луис Хей - "Излекувай живота си"



Тема Re: до какво води сдържането на сълзите?нови [re: eтo]  
Автор чepи ()
Публикувано09.06.05 06:25



мерси за линка към книгата, но не ми се чете такава тематика. ако си чел/а книгата, би ли ми отговорил/а на поставените въпроси, според това което съветва афтора или според това, което ти смяташ за правилно?



Тема Re: до какво води сдържането на сълзите?нови [re: чepи]  
Авторeto (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 10:03



Нямам никаква теория за физиологичните последици от задържането на сълзите, а и не мисля, че това е по-вредно от безброй други неща, които правим с тялото си. От психологическа гледна точка обаче, сдържането на сълзите е сдържане на емоции, а всички крайни и постоянни емоции намират проявление в нашето тяло. Горния линк не е книгата "Излекувай живота си", но там някъде най-отдолу са посочени обясненията на Луис Хей, ще ти дам пример как да го ползваш:
Пр.: Късогледа си, чудиш се на какво се дължи...
1.отиваш на страницата която ти посочих, кликаш на "Очи"
2.натискаш Ctrl+F , пишеш "късогледство" или "Луис Хей" и мини-търсачката те отвежда до съответното място в тази страница, другия вариант е да скролираш докато го намериш
3. четеш "Вероятна причина: Страх от бъдещето. Недоверие в това, което предстои."



Тема Re: до какво води сдържането на сълзите?нови [re: чepи]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано09.06.05 13:36



Ами идей има много, но не виждам как мога да ги сбия в един пост. Ако искаш информация за готини(според мене, разбира се) книжки по въпроса казвай, но в няколко реда е смешно.

Truth is as variable as all of the beings who seek it.


Тема една гледна точканови [re: чepи]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.06.05 14:39



Мила Чери,

Един път не попита тук как нещо си се отразява на Духа ... Не че има лошо да се интересуваш за връзката между емоции и тяло, но като не взимаш предвид останалите компоненти на човешката същност, нещата ще са винаги частични, непълни и повърхностни. Както като решаване на система от 2 уравнения с повече от 5 неизвестни.

Аналогично е и за сълзите (и тяхното сдържане) и (преждевременното) побеляване на косите. И двата процеса са просто повърхността/върха на айсберга/следствия на много други неща и опитът за корелиране на тези две следствия няма да те доведе до същността на процесите.

В този клуб са по резони върпоси от рода "Защо и кога АЗ плача?", "Защо АЗ си сдържам сълзите?", "Кои неща са довели до побеляването на косите ми?", "Приемам ли да плача пред други хора?", Приемам ли се с побеляла коса" и т.н.

Да не са ти побелели косите или си сдържаш плаченето?

More than friendly smile




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.