Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:01 27.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Размяна на писма с Миро :)  
Автор mitko_bmw_period (Егоист?- Не-е:))
Публикувано04.06.05 16:10



Здравейте и от мен - от известно време си комуникирам с Миро и решихме с него да публикуваме писмата ни и да продължим в Дир-а - може да има полезна информация а и другите могат да се включат
Ето първото ми писмо :
Здравей, Миро
от доста време не съм ти писал и може да си ме забравил вече - за всеки случай да ти припомня - аз съм Митко, на 22години студентче в НБУ - психология /бях ти писал преди два месеца?? божке как минава това време, мисля че беше миналата седмица хи хи :)/
За какво ти пиша? - мечтата ми е да си общувам с човек като теб/а най-добре с теб ;)хи хи майтапа настрана - наистина искрено ти се възхищавам и много ти се кефя/, а най-много искам да стане на живо - мисля, че тук е момента да те попитам, поканя - аре няма ли да си идваш вече в България ;). Но няма как предполагам, че ще трябва да се задоволя за сега с нета.
Та въпреки, че не се обаждам много във форума /освен когато разказах историята за замръзналото птиче :) / следа нещата /беше ми много интересна темата за семинара на Майкъл ;)/ и доста минали теми изчетах.

Продължавам с писането и споделянето като се надявам по този начин да ме "усетищ" по добре - сдобих се с около 40 книги на Ошо/почти всички излезли в БГ,май/, като тридесетина от тях вече съм опаткал/прочел/:), запознах се с Румбата /Дори бях на Горещия стол :)хи хи/,бях на две лекции на Девапат - според повечето хора анкетирани от мен в жълтата къща той е най - добрия Ошо терапевт идващ в БГ и ми казаха спокойно да си имам големи очаквания за него - само че забравиха че съм зодия дева и на мен спешъл ми е критката - както към мен така и към другите, и че на самия Ошо ще му намеря косури ;) хи хи та накратко за Девапат:
"+" наистина страхотен човек с невероятно излъчване, (жалко че не успях да разговарям с него на четири очи), "-" но с бирено коремче и очила -убеждаваше ни, че като медитираме няма да се разболяваме и ще сме здрави... - за мен излишните тлъстини и очилата не се свързват със здравето, но като и да е... ;)
Бях и дори на една медитация водена от него...Странни неща станаха там, но на мен мноого ми хареса, въпреки че не успях да се отпусна както трябва - е все пак ми бе за пурви път. Скоро започвам редовно да ходя на динамична в жълтата.

Още малко инфо за мен - на фона на всичко това наскоро се сдобих с колата, която съм мечтал доста години - БМВ Е30, 4ерно с шест цилиндъра под предния капак в почти отлично състояние и с много екстри :) Не знам дали си имаш представа това какъв наркотик е... Като съм зад волана изпадам в шибуми... хи хи
За сега се чувствам щастлив - седа си в новата квартирка и ти пиша писмо на лапточето - а отвън ме чака черната принцеса :)
Представяш ли си за каква изкристализация на егото става въпрос??

Всичко ми разширява егото - приятелите, парите/който за чужбина не са кой знае кво, но за БГ си е добре/, колата /бързото и агресивно каране/, материалните придобивки -пърцалки и пр.
,годинките ми, тялото /не че е перфектно, но по моята критична щестобална ситема за момента съм на 5, а се надявам след годинка да мина 5,5 - с пари желание и свободно време; скоковете с парашут и банджи,обиколките в БГ и чужбина, жените, сексът

това че не съм задръстен книжен плъх, а чета и имам много книги - предполагам че след последната експанзия на Славейков сумата която съм дал за книги мина 3000лв за последните 2год...... и още и още

Сега остава да прибавя и медитацията към списъка :)

Като гледам всички материалисти - надсмивам им се. /Его - по-добър съм от тях :)/
Като гледам всички хора който се обръщат към духовното, защото не са успели /или само частично / в материалния свят - ми става тъпо - 99% от хората в БГ са така. И като им дойдат малко парички.... Много е трудно да се откажеш от нещо без да си го имал - мисля, че на Буда му е било доста лесно -
Или са прекалено възрастни - пълни с куп комплекси и насждани с години боклуци, навици, които в добрия случай се опитват да поправят но не стават така лесно нещата.

Аз съм егоист и още не съм центриран и попивам като гъба - за това най-егоистично си избирам хората с които да общувам - а не като подам ръка на някой да го издърпам - да се получи обратното - той да ме дръпне надолу - това не значи че не дърпам хора - самоче подбирам такива на които мога да помогна, без да си вреда много на себе си!Както се вика като стана просветен тогава ще давам до края на живота си благотворителност;)

Сори за краткото отклонение - продължавам

Мисля си че мене към книгите и духовното ме доведе Егото

Егото ми е основната движеща сила....

Лошото е, че Ошо успя доста добре да се аргументира пред мен , че то е илюзия. И как да се накарам да променя нещата? За сега така си ми е добре - но трябва ли да чакам да стане нещо за да се размърдам? И дори да се размърдам пак има опасност егото да се появи - толкова си велик че вече си разтворил егото, центриран си, буден си, откликваш - не реагираш.... и пр. Седа и си го наблюдавам - да чакам нещата сами да станат ли? - когато му дойде времето -както казва царя ;)
Ами темата за ума същата работа - такмо го вкарам в обороти - демек загрея -това ми трябва в материалния свят - след това да се опитвам да спре - и после пак отново ... :)

Та таквиз ми ти работи Миро ;)

А редно е да кажа и две-три думи за Румбата - според мен е готин пич ,но не ми отговаря на темперамента , а и като включи женската си половинка и започни да говори едно мазно мазно - ей полудявам ;)хи хи Жалко, че на горещия не се вкючи и той - иначе на отрицателната обратна връзка щях да му го кажа :) Но при първи удобен случай - няма да пропусна.Това разбира се няма да ми попречи да станем приятели.

Ай стига толкова, че се отнесох ;)Исках да ти ги кажа тези неща лично но не се стърпях. А колко още има... Малко ми остава да хвана самолета за Франция ;)хи хи - стига да знаех че не си толкова зает че няма да ти досаждам.

Как беше въпроса? - Преградки приемаш ли? ;)

Митко

Миро ти си на ход :)

[

Редактирано от mitko_bmw_period на 04.06.05 16:35.



Тема Re: Размяна на писма с Миро :) - 1нови [re: mitko_bmw_period]  
Автор Mиpo ()
Публикувано04.06.05 16:58



Мда, чуваме се с Митко от доста време (запознахме се точно покрай Клуба), говорим за разни неща и напоследък забелязахме, че може да продължим разговорите ни директно в Клуба. Възможно е те да са интересни и за други хора, пък и тези други хора биха могли да се включат със свои мнения. Та, ще публикуваме първо сега набързо последните ни 2-3 писма за да стане ясно за какво говорим.

==========
Здрасти Митко,

Последната седмица бях малко повече зает служебно, но пък сега се освободих вече.

Смятам да си дойда в София в началото на август за 2-3 седмици, така че ще имаме достъчно време да говорим на живо.

Няма проблем да търсиш и да намираш кусури на хората. Само гледай за тънката разлика между търсенето защо едно нещо е така и съденето.

Що се отнася до Девапат, аз един път съм го виждал на една уводна лекция, но там всичко беше толкова уводно, че нямам задълбочени впечатления от него. А за коремчето и за училата му, не бързай да съдиш, защото не знаеш ти след 10-20 г дали няма да имаш ;) Целта на медитацията не е да не се разболяваш и да си здрав, а да познаеш себе си. Но като вторично следствие, естесвено, че това води до по-добро познаване на физическот тяло и подържането му във форма. И не забравяй, че тялото рано или късно се износва винаги.

Що се отнася до Егото, за коеото говориш, не е нужно да правиш нещо специално. Само наблюдавай добре всичките детайли на нещата, които вършиш! Просто не си затвярй очите за това за какво правиш това или онова. Това автоматично ще те вкара в нужното действие от самосебе си.

Прав си, че много „духовни” хора отхвърлят материалните неща, просто защото не могат да се справятс тях. Но пък залитането и по материалните неща е също крайност. В края на крайщата всеки сам си определя какво го интересува в даден момент от живота му. Щом те кефи да караш БМВ на високи обороти – чудесно, но не забравяй обаче да наблюдаваш ЗАЩО е така. Някой ден може да се окаже, че БМВто е също като играчките, които си имал като малък и които сигурно отдавна не са ти интересни.

Питаш ме дали съм се смял за това, което ми разказа като съпоставяне на предхождащото ти описание и слушането след това на Васко Да Гама от село Рупча (между другото като малък бях гледал целия филм). Стана ми смешно, но не заради песента, а заради придадената от теб важност/сериозност на предходната част – „говорене за пари/мафиотски действия/секс/...”. На практика това е същото като описаното в песента ... Вид детска игра и искане „да стана голям и поне капитан”. Но щом те кефи, играй си. Всъщност, човек трябва да се топне в нещата за да ги разбере. И За това е хубаво да се топне добре в целия живот ... И да не забравя да гледа, защото проблемът на повечето от хората е че просто не си отвярат очите.

Това дали другите хора са успяли или не си е техен проблем. Ти гледай СЕБЕ СИ. Не е нужно да помагаш на някого нарочно. Помагането става от самосебе си и твоята будност ще те вкара в него в нужния момент. Даже и да не искаш, ако си с отворени очи, ще се включиш в кръговрата от взаймодействия ...

Защо Румбата те подлудява с мазното си говорене? Що се отнася до оправянето в материалния свят, не знам дали си забелязал, че за нещата, които ти си постигнал на това ниво, далеч не са зависели само от теб, а са ти били и така „подадени” от различниет видими и невидими Сили около теб. Бъди сигурен, че ако Те решат да те направят просяк, ще стане за нула време колкото и да се съпротивляваш. Всъщност, важното е човек да види материалните неща от различни гледни точки, защото така може да мине отвъд тях и да усети и по-фините същности зад тях.

Прегръдка и до скоро :),

Миро



Тема Re: Размяна на писма с Миро :) - 2нови [re: Mиpo]  
Автор mitko_bmw_period (Егоист?- Не-е:))
Публикувано04.06.05 17:25



Продължавам с второто :) :


Сега ми е смешно още повече :)хи хи хи - ама как си изкарах акъла - маймуницата ми даде в уорда 6!страници - викам си, тоя Миро е написал цял роман и сега ако изчезне... :)хи хи хи /стана малко гафче с енкодинга на предното писмо:)/

Да се обадиш предварително, като речеш да се връщаш в БГ ей :)

Но да се върна към писмото ...
Първо за Девапат - и сега бяха уводни лекциите, но въпреки всичко ги води доста колоритно и със завидно актъорско майсторство :).

Прав си за че и аз мога да имам шкембе и очила - пък дори може да оплешевея, да ми ампутират я крак, я ръка или да влеза в някоя лудница ( :)то и сега съм за там, ама още не са се усетили хи хи) - ако въобще доживея до неговата възраст (примерно както карам баварката с 200(което напоследък се случва често) и спукам гума... :) )

Истина е също така че в последните години направих такива неща, каквито ако някой ми беше казал преди щях да му се изсмея в лицето с репликата - "Кой аз ли...?Ти не ми познаваш - никога няма да направя такова нещо" :)

Истина е че съм се смял на глупостите на хората и после така ме е завъртал живота та съм правил същите глупости... та и по-големи :)

Доста болезнено ясно осъзнах(или поне така си мисля :)хи хи) репликата: "Голям камък хвърли, голяма дума не казвай"! :)

Та както казах, сигурен съм че Девапат използва пропагандата - "Медитирай и няма да се разболяваш" - лекцията беше начална - пално беше с "лаици" - нали трябва да накара простия човечец да започне да медитира - трябва да му се каже някоя реална файда, а не някава си будност и познаване на себе си - ми че той си е буден (не спи де) - а и ако не познава себе кой ще познава ;)хи хи хи

А сега мисля че се сещам дори и как се казваше дори и заглавието на лекцията - "Медитацията - път към здравето" ;) /тук греша - темата е "От медикация - към медитация :) - ама няма май голяма разлика :)хихи/

Можа и аз да съм с бирено коремче и с очила - ама се надявам да не съм си изгубил акъла да прогандирам и да уча другите как да бъдат здрави! Ама знае ли човек - може да се разболея от артерио-склероза :) хи хи хи Аз че съм нагъл,нагъл ама чак пък толкова... :)хи хи хи не знам какво ми става днеска явно ми е един от смешните дни - по принцип не съм такъффф... :)хи хи хи

Тялото се износва винаги - прав си - според мен обаче е както при автомобила -
може да съм луд шофъор, ама знам точно кога да съм луд, и кога не - и най - вече подържам колата както трябва - винаги със оригинални немски масла сипвам не само скъпи но и проверени добавки, първите 10км не вдигам над 3000 обората -доката не загрее и пр.. и пр. за шофиране и коли можем да си говорим до утре... та исках да кажа при правилна поддръжка пробега се увеличава двойно - е и зависи и каква кола караш - далинякоя Дачия - или БМВ :) ?
Ей въри ме печи ме все към колите(по-точно БМВ-тата) го подкарвам ;) - нтересно ми е имаш ли си представа за какъв наркотик става въпрос - за мен не е по-малък от хероина - ако имаш мерак и време прочети това:

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=14778&highlight=

или по-точно по-долното мнение на Ланд-шарк - да видиш и другите наркомани :)хи хи хи
как си на темата коли?

Прав си и че всичко това е "детска игра" - но нима живота не е - просто си избираш играчките и игрите - я бизнес, я коли, я ядрена физика, я духовност, я медитация, я йога, тантра ошо и пр. :)

А детските играчки не са ми интересни щото ги замених с по-големи :)Както се вика - И малкото момче, и зрелия мъж си играят на игри и с играчки - разликата е само в тяхната големина, технологичност и сложност :)
Чудно ми е дали един наркоман може да се излекува само с наблюдение??? Аз от всичките ми "наркотици" съм се отказал само като ги заменя с по-силни... :)хи хи хи
За Румбата - подлудява ме щото показва много женската си същност :)но той си е прав - на него му трябва за работата която върши - а аз за момента искам да посъбудя заленялата ми мъжка (щото две години развивах само женската -мил,мек,чувствителен и гризвах дръвцето дет се вика в реалния мъжки свят по доста параграфи) - а за тая работа ми трябва да се събирам с "мъжкари" мачовци и пр. - да уравновеся мъжкото и женското в себе си.

Нещо което ми е било голяма чуденка - трябва ли да балансирам мъжкото и женското в себе си или да развивам предимно мъжкото и да си търся жена която развива предимно женски качества и енергии ? :)

А и още нещо да споделя в тази насока - на горешия стол при Румбата се запознах с един пич на моята възраст - ама само заглавието му беше "пич" - беше по женствен и чувствителен от бившата ми приятелка :) хи хи хи - е тва на кво прилича??? :) хихихихи и той психология учи в нашия университет... кат него ли да стана - не пич а пу.ка - е почти бях станал... хи хи хи
....................................................................
Забелязал съм че не всичко зависи от мен в моя живот (или зависи -не знам - ти как мислиш? :)) и това на моменти не ми харесва, но за сега винаги на по-късен етап съм бил доволен - всяко зло е било за добро - ама знае ли човек - нали искаме да контролираме всичко в нашия живот(слава богу че неможем :)), да го няма страха от неизвестното, да няма болка и страдание...

"Бъди сигурен, че ако Те решат да те направят просяк, ще стане за нула време колкото и да се съпротивляваш" - ама това хич не му харесва на моето еГо! :)хи хи хи - и кво правим сега?Както казва Ошо - нищо - то само става? Ти само наблюдавай...

Лепнал съм си два плаката в стаята - една карта на земното кълбо(глобус) и една на слънчевата система - и като задалбая в дребни житейски проблеми поглеждам към тях - намирам България и виждам колко е малка ( а на мен София ми се вижда голяма :)) мин 5пъти по малка от Франция ;) а Русия колкото 20 Франции ;после поглеждам към слънчевата система и се опитвам да си представя галактиката, вселената... и да осъзная колко съм "голям" и "важен" :)хи хи хи Ако и това не помогне си пускам Барака :)

Последна група от въпроси: :)

1) Не вярвам да не си гледал "Барака" - ама все пак да те питам :)
2) Мисля че те бях питал ама май съм забравил - чел ли си "Шибуми"?
3) Посещаваш ли форумите по Физика - примерно в дир-а?
4) Хокинг ми идва на-нагорно - имаш ли информация за Брайън Грийн и неговата "Елегантната вселена"? - казаха ми че било написано като за мен... ;)хи хи хи
5) Чел ли си "Факторът Айнщайн" или знаеш ли нещо за Ускореното/фото/ четене и запомняне??
6) Торсионни полета? ;)

Прегръдка

Митко



Тема Re: Размяна на писма с Миро :) - 2нови [re: mitko_bmw_period]  
Автор Mиpo ()
Публикувано04.06.05 17:34



Ето и моя отговор:
================

Разбира се, че ще ти се обадя предварително преди да си дойда и сигурно ще знам точните дати поне 1 месец по-рано.

Трябало е да го питаш Девапад защо заглавието на курса е било "Медитацията път здравето". Ако не е имал предвид и духовното здраве, само физическото такова било доста неуместно в тази комбинация.

А иначе като продължение на несъденето и твоята историа за птичето и кравешкото лайно, не бъди сигурен, че ако някой има бирен горен и очила е по-малко здрав от теб ... Не забравяй, че нещата може винаги да са по-дълбоки. Апропо, сещам се за един известен съвремен майстор на боините изкуства (Б.К. Франциз), които на 20 г. имал няколко черни колана по карате, джудо и прочие (и то в Япония) и тренирал като луд по 5-6 часа на ден от доста години И някой го посъветвал да отиде в Тайван при един майстор по тай-чи за да научи неща. И когато отишал там, какво да види - един старец на 70 г., който ти сигурно би го квалифицирал лесно като Девапад. Даже Франциз се смилил над него и не му предложил спаринг. Онзи го погледнах усмихнато и му казал "Нищо, че имаме почти 50 г. разлика във възрастта, аз съм по-здрав от теб, по-силен и даже повече потентен. И вярно че няма смисъл да правим спаринг, защото разликата е толкова очевидна. Ако искаш пробвай се с жените, които дойдоха да ги уча на тай-чи с лечебна цел". И Франциз, казва че тези жени го разбили на спринг.

Всичкото това не значни да не търсиш, а просто да търсиш балансирано без залитане.

Поговорката "Голям камък хвърли, голяма дума не казвай" идва и от това, че когато кажеш определени "големи" неща ти автоматично провокираш и привличаш определени Сили да ти покажат обратното. Казвам ти го опит и въпреки, че говоря много неща по ДИРа и другаде, все гледам да внимам какво точно казвам. Че иначе знам последствията от малко невнимание.

Виждам, че се грижиш добре за колата си. А грижиш ли се също така добре за безпасността на хората, около които караш с 200 км/ч или не ти пука? Питам, просто ;)

Сега за наркотиците и детските игри. Прав си, че животът на повечето хора е същата детска игра като на малките деца, но игрчките са по-големи. И точно тук е разликата с този на човекът, който иска да познае себе си. Последният предпочита да види нещата директно без да се крие зад въпросните наркотици/играчки, които аз наричам БИБЕРОНИ. Разбираш ли разликата? Едното е да намериш удобен начин да приспиш вниманието си, а другото е да използваш всичко около теб за да го събудиш! Естесвено, че човек може да превърне всичко (включително и медиатционни практики) в биберонче, както и изполването на кола за будност. От теб зависи и ти си прецени кое как правиш.

Що се отнася до мен, аз гледам да използвам нещата за да се опозная, а не като биберони. И за това ядрената физика ми е просто професия и извън служебните си задължения не си губя много времето с нея (и не се посещавам разните физични форуми). Така е и с колата – карам кола ежедневно, защото ми е практично, но не съм влюбен в нея. Важното е тя (колата) да си върши функциите и да е функционална и малко ми дреме каква е марката. Като има проблем, който аз не мога да реша я карам на сервиз, а като се счупи ще взема нова. Аналогично и с всичко останало, вкл. и с Ошо и медитационите практики. Просто ги изполвам като средство. Не са те целта ми. Духоността не е заменяне на едни наркотици с други, а спиране с тях и отваряне на очите. Просто, защото така ми харесва повече. Но ако на някой му харесва да смуче една или друга биберона – негово право е.

Мъжката и женската същност. Развиването на двете същности у човек не е абстрактно дело, а нещо съвсем практично, което ти дава възможността да си цялостен и балансиран. За това от една страна човек е хубаво да развие ЯН и ИН страните в себе си (забележи, че не ги наричам мъжки и женски, а ЯН и ИН, защото това е по-всеобхватно), а от друга да развие ПОДВИЖНОСТТА между двете. Много хора се фиксират най-често в една от двете и не могат в два последователни мига, в зависимост от ситуацията, да са силно ЯН и после силно ИН ... и после пак другото и пак другото ... А това някой да е мачо или да е твърде мекушав са стандартни крайности. И двете показват липса на балансираност. Ти прецени общуването с какви хора води до развиването на твоите ЯН и ИН качества и в крайна сметка на твоята цялостност и балансираност. Това ти да си мъж само, а някоя жена да ти върши "женската" работа е все едно да караш БМВто си и да въртиш волана само на ляво или само на дясно... Ще се въртиш в кръг ... Оосбено след като жената, с която си, по една или друга причина си тръгне. Познаи всичко в себе си и не бъди скромен да използваш огромния потенциал, който е заложен в теб.

Да, гледал съм Барака и харесвам много този филм.

Шибуми не знам какво е.

До 20-25г съм прочел тонове физични/психологични/филсоофски/как да помним и четем по-много/методологични книги. Сега тази тематика не ми е много интересна и нито Ст. Хоукинг чета (макар че си взех една две негови книги), нито знам кой е Брайън Грийн и факторът Айнщайн. Още по-малко си губя времето с торсионни полета (ако трябваше да ги изуча за да напраа някакв уред изповаш ги, разбирам, но понеже върша други неща и не мога да огрявам цялата физика).

Ще напишем заедно с теб един роман кореспондирайки си ... Само си представям, ако беше и в ДИРа :)))

Прегръдка,

Миро



Тема Дао, коли, адреналин и романтика ...нови [re: mitko_bmw_period]  
Автор Mиpo ()
Публикувано04.06.05 23:57



Валери съм го виждал преди повече от 10г, когато веднъж ходих за малко да видя една тренировка на Краси Китаеца. Преди няколко години видях по книжарниците една негова книга "Даоска алхимия", но преглеждайки я набързо на място не открих в нея някакви конкретни методи за практикуване, а беше по-скоро "общо уводни думи". Ако не съм видял добре, нека някой тук ме поправи. Апропо, тази седмица се чух с един приятел, който е бил колега на Валери (заради съседното питане на Пуфа от Стара Загора) и използвах да го питам какво е революционното в методиката на Валери, но и той така не можа ми обясни. Та, ако ти или някой друг знае, нека да каже.

Що се отнася до Ван, не знам дали е наистина доктор или не, но нещата, които говори са безкрайно уводни (бил съм на поне няколко негови семинара).

За Мантак Чия съм писал доста по тези форуми. Колкото повече минава времето, толкова повече се убеждавам колко ЦЕНЕН е неговият подход! От всичките даоски системи, които са ми известни (а те не са малко), неговата е най-добрата с детайлността и практичността си. Особено ценно е това в духовно направление, защото за да може човек да отиде "нависоко"/"надълбоко"/във фините неща, трябва да има СОЛИДНА БАЗА. Много хора, включително и по форумите тук, предпочитат директно разни хубави всеизвестни духовни думички... Но най-често те са си просто думички без съдържание, дълбочина и разбиране. Повече може да говорим на живо, а ако те интересуват видео курсове от него, започнал съм да прехвърлям в цифров вид всичко, което имам от него и ми кажи да ти ги запиша на CD/DVD.

Чудесен е обаче подходът ти да ходиш на различни места при различни хора и да проверяваш сам кое как е! Аз съм правил същото и когато чуеш, че някъде има някой, който е поне малко интересен - отиди, виж го и го усети. Даже и да се окаже безинтересен в крайна сметка, ще си разбрал защо е такъв. Пък може поне нещо и малко полезно да си научил.

Сидхарта я четох, когато бях горе долу на твоя възраст и тогава ми хареса много. Пауло Куелю обаче го четох преди 2 години и ... сигурно е интересен за подрастващото поколение :)). В романизираните книги от този тип се показва някаква принципна не лоша идея и се опитват да я приложат на практика. Обаче това става в дадена ФИКСИРАНА (една) ситуация. Въобще като в приказките е където се спестяват важните детайли, кое как става... Докато Животът е с безкрай възможности ... И за мен сега важното е не да чуя някаква обща хубава идея (такива има колкото искаш и са известни от много време), нито някакво добре измислено еднократно нейно приложение, а различни методи за разбиране на нейните ДЕТАЙЛИ, КОРЕНИ, ПРИНЦИПИ ... Примерно, "тънките" моменти, където Алхимикът прави разните важни неща, Куелю въобще не си е направил труда да ги опише, просто защото сигурно не ги е знаел ... А те са важните! Останалото е една хубава приказка, която си има положителните страни, но не променя коренно човек.

Ако имаш предвид моите колеги физици, много малко се интересуват от духовните аспекти на битието, и още по-малко да четат Ошо или който и да е друг духовен учител. Никого не просветявам насила, нито пък се стремя да му отварям очите. Но ако усетя, че някой се интересува от тези аспекти (макар и рядко и това се случва и съвсем лесно се усеща), може да говорим повече на тези теми. Иначе самата духовност е човек да е цялостен и буден във всичко, което върши ежедневно ... И моето поведение и в служебните ситуации е част от моите практики.

Що се отнася до "my story", в ДИРа наистина съм изписал доста неща и със сайта, който ти дадох сигурно биха се допълнили. А пък на живо може да продължим. Ще ми интересно да чуя и твоята (тук или на и-мейл).

Като чуя думата романтика и винаги се сещам за една случка отпреди повече от 6-7г. Бях си в България още тогава и жена ми (тогава още не бяхме женени, а просто приятели) ми звъни по телефона от Франция някъде след 23:30 БГ време. Аз си бях легнал поне преди час поне и отдавна спях. И чувам звъненето на телефона, ставам полусънен ... Беше някъде през април месец и беше доста хладно. Та, ставам аз по слип и потник само и зъзнейки и полусънен вдигам слушалката. И като разбирам кой ми се обажда започвам да се чудя какво ли важно/сериозно/неотложно/аварийно нещо се е случило ... А тя ми казва просто "Миро, кажи ми нещо романтично" :)) В интерес на истината сега не си спомням какво точно й казах, но явно е свършило работа ... Ако трябва да погледнем обаче в дълбочина, романтиката е най-често желание светът да е малко по-различен от това какъвто е ... Зависи кой как го разбира (ти примерно как?). Аз гледам всеки момент просто да е цялостен.

За Сахаров сигурно съм чул от ДИРа навремето и може би покрай някоя от темите на Хуанджи. Свалих си тогава книжките, четох ги и определено са практични. Но са в контекста на друга система и аз не съм ги практикувал така.

Що се отнася до Хуанджи, той е писал достатъчно тук и в другите клубове и неговите писания са най-добрата му визитна картичка. Но нека да ти кажа, че той доста се промени (в положителна поска) всравнение с някои негови ранни писания тук. Въобще духът на Ошо навлезе в него ... :)) Което ме радва. Не че няма области, където още може да навлиза, но да не бъдем максималисти

Това, което казваш за колата го разбирам много добре и съм напълно съгласен за усещането, което предизвиква бързото каране. Аз също го харесвам. Вчера бях в командировка и трябваше да навъртя 500 км с една нова служебна кола (не е БМВ, a Citroen C4) и си позволих да я "тествам" по магистралите тук.

Въобще, има една тема, която тук никога не е отваряна и тя е за разликите и приликите между високо адреналиновите дейности и медитационните такива. Сега съвсем накратко ми идва аналогията за обикновен хубав секс и секс като духовна практика

Но като знам в какво състоянието са пътищата в БГ, както и културата и способностите на каране на доста хора, 200 км/ч не ми се вижда особено безопасна скорост за теб и за околните ... Ти естествено си преценяваш и аз съм последният човек, който ще ти се меси. Просто попитах, дали си обърнал внимание на този аспект. Това да се сравняваш с други хора, които не карат добре сам разбираш че не върви. Ти си гледай абсолютно нещата

И сега за психолого/философско/общо физичните теми. Просто, повечето от въпросните автори НЕ стигат до дълбочината на познанието, която ме интересува.

Прегръдка и за теб и се радвам на директните ти и добре формулирани въпроси и споделяния. Които ме карат и мен да съм буден и да гледам разните детайли .





Тема Девапат и лаицитенови [re: Mиpo]  
Автор Crazy Wolf (Кой се вълнува?)
Публикувано05.06.05 00:26



Не ми е много ясно, Митко, как правиш преценки за "лаизицма", но аз бях на последната беседа на Девапат и сигурно е имало лаици, но разпознах поне петнадесетина души, които със сигурност медитират поне от 7-8 години и са изкарали доста медитативни семинари, включително са практикували доста от ошовите медитации. Може би и те са лаици, но дори като ги познавам, не бих посмял да ги категоризирам. Кво ли е това жувотно лаика?
А относно революционната система на Валери, доколкото поне от него съм подразбрал, той я прилага в капоейра и поне на някакво начално българско ниво има ефект. Но система не се обяснява. Има едно старо "окултно" правило - занаят се не дава, занаят се краде



Тема Re: Девапат и лаицитенови [re: Crazy Wolf]  
Автор mitko_bmw_period (Егоист?- Не-е:))
Публикувано05.06.05 02:03



Е и аз разпознах дори някои, които се занимават от 20г с медитация...
но повечето около мен бяха хал-хабер /в това число и аз ако се гледа опита с медитациите/ - това е моята гледна точка - може чашата да е наполовина пълна, а може и да е наполовина празна. Лично за мен лекциите бяха доста общи и популистки - нищо ново не научих. Е че Девапат е актъор, актъор е и че грабна публиката не може да се отрече - беше ли после в жълтата къща за медитацията ?

Ще се радвам ако разкажеш по-подробно за Валери... пък и за теб



Тема Срещнах се с Хуанджи :)нови [re: mitko_bmw_period]  
Автор mitko_bmw_period (Егоист?- Не-е:))
Публикувано05.06.05 18:35



Туку що се връщам се от срещата ми с Хуанджи - трябва да призная, че съм приятно изненадан!



Тема Още въпросчета към Миро:)нови [re: mitko_bmw_period]  
Автор mitko_bmw_period (Егоист?- Не-е:))
Публикувано05.06.05 18:57



Миро от разговора ми с Хуанджи ми се мотат две въпросчета -

1)Що е то "карма" и има ли то почва у нас? В смисъл ако направя нещо лошо/добро ще ми се върне??? Не че има лошо и добро ама...

2)Чел ли си Лазарев и какво мислиш за него? Аз съм чел само 1том и части от втори от Диагностиката...

Предполагам се разбира, че ти искам личното мнение и разбиране за нещата
Аз ще разкажа моето... Доколкото си спомням Ошо доста им се присмиваше на хората с кармата... Но пък си спомням и някакво обяснение за неговите болести с КАРМАТА??? -демек че му е последен живот на земята и трябвало да си изчисти всичко... За мен това са тинтирифинтири....
А за Лазарев не ми се говори - да си помисля нещо Лошо или да се обидя на някой и да ме блъсне кола... или него да го бласне... мисля че не е наред и не мога да разбера защо ги е написал тези книги - за пари или си вярва???....хи хи хи

И не вярвам в карми(поне така си мисля де)... и въобще не искам да вярвам в нищо докато не го провера и се обеда лично...хи хи Просто слушам сърцето си,интуицията, вътрешния глас или както там още го наричат

Редактирано от mitko_bmw_period на 05.06.05 19:20.



Тема И още...нови [re: mitko_bmw_period]  
Автор mitko_bmw_period (Егоист?- Не-е:))
Публикувано06.06.05 00:45



Сега ще отговарям на писмото :)

1)Паулу Коелю - Благодарение на него почнах да четаи да се занимавам сериозно с ПСИХОЛОГИЯ,философия... духовното... Просто почнах от него преди 3г и половина. Кви филми бяха тогава... ех... зарибих поне 20човека сериозно да четат книги/които по принцип нечетяха/.. а съм раздал книги сигурно за над 500лв ... Пък и колко секс отнесах покрай тая работа - то рядко се случва красив мъж с пари, кола, приятели и пр...... да чете книги???... хи хи хи Та от там кат се почна Ричард Бах -всичко Ерих Фром, Морган Скот Пек, Пиер Дако,Хесе,Чиа,Треванян.........и мн. др популярни и не дотам психолози, философи, учители ...... докато накрая не поподнах на "гадния сектант" Ошо преди 3-4 месеца... който ме разби....една от главните заслуги за това е на Миро!От тогава съм изчел близо 30книжки Ошови...

Но пак се отплеснах - та за Коелю- ей колкото и да ми е помогнал,толкова и илюзии ми създаде - колко съм го псувал не е истина :)хи хи Докато се отърва от тях бая се понамъчих Виж последните му две книги по връщат към реалноста "11минути" и "Захир" най-вече според мен си заслужават... ;)

C4 си я бива - много хубав, съвременен дизайн /като в космически кораб много ме кефи/ ама все пак е ситроен... френска му работа дет се вика хи хи хи Кога я няма германската енджинирска мисил... не ми го хвали хи хи хи....... Всичко е много относително... За бързото каране - преди време брадчетчето ме вози с 110км с москвича - ми кво да ти кажа - напълних гащите а сега имам един приятел с 5ца/бмв/ - Пловдив -София поддържа 180-200 и аз заспивам - а по принцип съм голямо шубе кат ме возят и не управлявам аз

А за адреналина - мога да викна едно приятелче от Клуб "Адреналин" да разкаже това онова - аз имам само 4 скока с парашут и 3 с бънджи и съм още в първи клас....

Ей трябваше днеска с Хунджи да изтънцуваме един танц с черната принцеса в София - да му покажа аз как медитирам :) хи хи хи - ама кафето беше много близко, бяхме в насрещното движение и беше пълно с куки /На Витошка/
Баси и отплесванията :)хи хи хи

2)Напоследък паля гумите... ъъъ искам да кажа очите - чета по 5-6часа на ден и се побърквам колко много ми остава за четене.... Та взех да търся сериозно техники за по бързо четене /някои го наричат фото/ намерих интересни неща + един много хубав сайт в хит.бг - ти не можеш май да го видиш ама за хората в БГ ще пусна линка:

http://brains.sverdlov.net/ -

има и много друга полезна информация - като как да имаме слонска памет и как да учим езици по-бързо - само че още нищо не съм проверил.:)Някой ако знае нещо или ако е виждал хора дето могат да четат 10пъти по бързо от нормалното да се обажда :)

Ти как ги научи тези 6 езика ??? Баси и изрода / това е жаргон -в добрия смисъл имам предвид :)/ + докторантурата по физика + всички книги дет си изчел - някви методи ползваш ли и ако да сподели :)

А ето и нещо и за теб:

http://www.learningstrategies.com/PhotoReading/Home.html

На запад хората с години се занимават с тези работи... :)

3)Чел ли си статии на Карбовски в е Егоист ?/старите броеве../
А "Светът на Софи?" на Юстаин Гордер :)

4) Знаеш ли къде в София е пазара на крадците ?ако се сещаш от къде съм се сетил да питам...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.