Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:45 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Семинар с Майкъл Уиннови  
Автор sahasa ()
Публикувано13.05.05 14:37



Здравей Миро,

Би ли разказал как протече семинара в Италия?
Интересува ме всичко от него - от началото,
та чак до ...Флоренция и Венеция.




Тема По-голямото Сливане на Кан и Ли с М. Уиннови [re: sahasa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.05.05 16:26



Първо, няколко думи за Майкъл Уин, за когото стана дума веднъж

в този клуб. Майкъл е един от първите ученици на Мантак Чия и е единственият оторизиран от него да преподава всичките нива на даоска алхимия по . Бидейки се учил, обаче, от десетки даоски и от други духовни системи учители и имайки 25 г. опит в преподаване, неговите семинари надхвърлят далеч класическите формули на Мантак Чия. .

Семинарът, на който бях с него от 3 до 8 до май в региона на Болоня в Апенините, се нарича Greater Enlightenment of Kan&Li (По-голямото Просветление/Сливане на Кан и Ли (Вода и Огън)), в класическата си форма по Мантак Чия е описан и е продължение на Lesser Enlightenment of Kan&Li (Вътрешната сексуална даоска алхимия), за което споделях и .

Съвсем накратко, докато в предишното "По-малко Смесване на Кан и Ли" се балансират главно полярностите вътре в нас (вътрешните жена и мъж, ИН и ЯН), в "По-голямото Смесване на Кан и Ли" се включват вече и външни полярни и неутрални сили и човек се учи да ги усеща, приема и хармонизира. Въобще, отваря се към Цялото. Слънцето представлява външните ЯН сили, Луната - външните ИН сили, а неутрална зона (алхимичния котел) е Земята. Слънцето се каптира през епифизата и/или коронната чакра, Луната през хипофизата и/или Третото око, а тан-тиена (алхимичния котел) се намира в областта на слънчевия сплит и е свързан със Земята.

Ето това което на мен лично ми хареса и ми беше полезно от този семинар:

Първо, взаимодействието ми със Силите извън/около нас, които условно наричам Цялото, се обогати с нови гледни точки и с определени ФОРМИ и СТРУКТОРИРАНОСТ. Най-важно е как човек сам усеща интуитивно Цялото, но ползването на опита на други хора и техните систематизирани подходи могат да са изключително полезни. Особено методите за усещане на различните аспекти на Земята, както и на Слънцето (ЯНа) и Луната (ИНа).

Второ, на мен ми хареса много формата от Primordial (Първичен) Цигун или както Майкъл я нарича условно Тай-Чи за Просветление (учил я е от някакъв китаец-даоист на 80 и кусур години). От доста време търсех някакво такова тай-чи, на което външните движения да кореспондират на определени вътрешни алхимични принципи. При стандартния тай-чи чуан все пак акцентът е в бойните приложения (което е много хубаво само себе си), докато тук е по-различно и директно активизира енергията и връзката ти с гореспоменатите външни сили. Въобще, досега пътят в алхимичните практики беше към неподвижност на тялото за да усетиш това което е вътре и около него, докато сега имайки все пак този вътрешен усет можеш пак да се обърнеш навън ...

Трето, интересно ми беше използване на различни звуци за активиране на силите от 7 те посоки около нас (4 в хоризонтален план – Север, Изток, Юг, Запад), Горе (Високо в Небето), Долу (Дълбоко в Земята) и Център (в тан-тиена в слънчевия сплит). И не е най-важно да се копират оригиналните китайски звуци, а съответната честота на всеки звук (който може да се представи от различни гласни на български, примерно), която кореспондира на съответните посоки (и вътрешни органи). Много е интересна аналогията с Ошо медитацията Чакра Звуци и е чудесно за експериментиране.

Четвърто, полезно ми беше да общувам с Майкъл и да му задавам различни въпроси (възползвах се доста от това) за специфични детайли от даоската алхимия. Говорихме и за различни други системи като Дао Йога на Чарлз Люк (известна в БГ под името Даостка вътрешна алхимия на Джао Бичън), Брус Кумар Франциз, Медитациите на Тъмно на Мантак Чия и т.н.

Пето, на такива семинари идват винаги интересни хора и поне половината от 20-тината човека имаха немалък опит в медитация и в съответни специфични области и винаги се научват интересни и актуални неща.

Спирам до тук съвсем краткия ми маркиращ обзор. Ако на теб, Сахаса, или на някой друг нещо му е интересно и важно за него, може да заповяда за детайли .

А за Италия, ще оставя снимките да говорят сами:



Риомаджиоре – Едно от чудесните Пет Земи (Чинко Тере) накацали по крайбрежието на 100тина км южно от Генуа.





Катедралата Дуомо във Флоренция





Гондолите във Венеция





Известният мост Риалти във Венеция





И още по-известната катедрала и площад Сан Марко във Венеция





Тема Re: По-голямото Сливане на Кан и Ли с М. Уиннови [re: Mиpo]  
Автор PetarPAN (sahasa)
Публикувано14.05.05 18:55



Благодаря!

Има много инфо в твоят постинг и ще отделя време да се запозная с него.
Но току що се прибирам вкъщи,
а снощи почти не съм спал

и директно се насочвам към леглото.



Утре целият ден съм зает с "релаксиращи" ангажименти,

но след няколко дни ще попитам за детайлите.
Имам много въпроси. До скоро!



П.П.:
Това е новият ми Ник.
Всички възможни варианти на ПЕТЪР са заети,
ето защо се спрях PetarPAN.



Тема Re: По-голямото Сливане на Кан и Ли с М. Уиннови [re: Mиpo]  
Авторнoвия (Нерегистриран)
Публикувано15.05.05 00:11



разкажи по-конкретно в какво се състоеше семирара
лекции?
до колкото разбирам, упражнения по ци гун и нещо със звуци (но какво?)
медитации имаше ли и какви по-точно?



Тема Re: По-голямото Сливане на Кан и Ли с М. Уиннови [re: Mиpo]  
Автор onick (непознат )
Публикувано15.05.05 16:49



predvaritelno se izviniavam,4e ne pish na kirilica,no prosto ia niamam na klaviaturata.popadna mi edna sistema nare4ena falun dafa po-skoro iskam da popitam Miro da li znae nesto za neia,zastoto upajneniata za prosti, no obestavat
goliam efekt i otvariane na nebesnia krag za kratko vreme.pove4e informacia za neia na www.falundafa.org.iskam da pomolia MIRO ako e vazmojno da aktivira saita za teglene na meditacia -chakra sound na osho,sa6to i muzica kato budha i
bonzai -2.zanimavam se dosta vreme s osho -imam po4ti vsi4ki meditacii na cd,no to4no tazi sas zvucite imam samo na karunesh.Predvaritelno Blagodaria!



Тема Re: По-голямото Сливане на Кан и Ли с М. Уиннови [re: onick]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.05.05 17:15



а защо питате само Миро?
не си мисли, че той е всезнаещ

това, че той не пита, (а само разпитва хората за личния им жиовт)
не значи, че знае

първата степен са хората, които не знаят, че незнаят



Тема Структора на семинаранови [re: нoвия]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.05.05 20:46



Ежедневната времева структура на този семинар (както между впрочем и на още поне 5 такива водени от Майкъл или негови "побратми", на които съм присъствал) е следната:

07:30 – 9:00 Сутрешен цигун и медитация
09:00 – 10:00 Закуска и свободно време
10:00 – 13:00 Предиобедна медитационна сесия (с една 20 мин. почивка някъде по средата)
13:00 – 15:30 Обяд и свободно време
15:30 – 19:30 Следобедна медитационна сесия (с една или две почивки)
19:30 – Вечеря и свободно време

Сутрешният цигун се състои от разнообразни динамични загряващи упражнения, различни цигунови форми, абсорбиране на енергия от слънцето и завършва с 30-40 минутна У-Дзи медитация (което значи просто да седиш буден и да не правиш нищо).

Предиобедните и следобеднате медитационни сесии има приблизително следните структура:
1. Теоретична част: обяснение на медитацията, която ще се прави, теоретични аспекти, евентуални въпроси за разбирането как ще се прави точно (1-2ч).

2. Медитация (практика), която е средно около 1ч30 и винаги се състои от следните 3 етапа:
- ЯН част: вниманието, различни части от вътрешната енергия, както и други фини субстанции, се насочват в определени посоки, заемат определени състояния и форми, отварят се в дадени направления ... Използване в някои случи на мантри и по-рядко на физически движения ...
- ИН част: човек наблюдава и усеща това което става в следствие на предходния ЯН етап ...
ЯН и ИН периодите се повтарят многократно като медитацията бива водена от Майкъл, който жалонира различните етапи, през които тя минава и давайки напътствия он-лайн, оставяйки същевременно достатъчно време всеки сам да усети нещата .
- Медитацията завърша винаги с У-Дзи етап.

3. Почивка в тишина за "смилане" на станалото, която съвпада или с почивката в съответната сесия, или с обяда или вечерята, които поне първите 20тина минути са в тишина докато лека-полека човек влезе в комуникация с околните.

4. Споделяния, въпроси и дискусии по преживяното (30 мин. – 1 ч).
Много е важно, че това става СЛЕД горната почивка, а не веднага след медитацията, както ми се е случвало на някои други медитационни сесии вкл. и на ошови такива в БГ!

Всичко беше записано в реално време на CDта за да може човек след това в къщи спокойно пак да повтори нещата и да не се суети да записва. Имаше и едно предварително дадено писмено

в ТЕЛЕГРАФИЧЕН стил (т.е. само маркиране без обяснения) на това, което правихме.

Умишлено не вливам в подробности за всяка една медитация, защото би трябвало да изпиша много страници с обяснения.

Лайтмотивът на целият семинар беше
Embrace the Earth, and Heaven will chase you.
Прегърни Земята и Небето ще дойде да те намери.






Тема Здравей Оник,нови [re: onick]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.05.05 22:31



Като упражнения тези на Фалун Дафа са със сигурност интересни и полезни (аз преди доста време съм си ги свалил всичките от сайта, но така и не съм ги пробвал още). Доколкото знам от трети лица, проблемът при Фалун Дафа е религиозно-политически, примерно ако ходиш в групи се ангажираш да следваш САМО този път и да правиш САМО тези упражнения.

Старият сайт не мога да го активизирам защото той отдавна не съществува по технически причини. Но пък мога да качвам ВРЕМЕННО разни неща на разни сървери. Ето ти поисканото, ще е там до четвъртък!

- тук са само 1 серия по 15 минути със звуците, но след това те се повтарят същите още 2 пъти и след това има 15 мин. тишина.





Тема Re: Структора на семинаранови [re: Mиpo]  
Авторнoвия (Нерегистриран)
Публикувано15.05.05 22:36



мерси за труда
медитацията е ясна

а може ли да кажиш каква е цената на семинара, ако не е тайна?



Тема ценатанови [re: нoвия]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.05.05 14:27



Разбира се, че не е тайна цената, още повече, че има инфо за такива семинари из интернет. За този специално тя е 400 € за М. Уин + 275 € за храна и нощувки (5 дена х 55€ FULL BOARD) = общо 675 €.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.