Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Къде са те сега?  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано12.03.05 16:09



ОШО някъде беше казал,че няма да напусне този свят,преди 1001 негови последователи да постигнат просветление!Ако си е спазил обещанието,
къде са те сега?



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: питaщ]  
Автор gogoooo (непознат)
Публикувано12.03.05 22:02



Тези негови последователи,в момента сумират мнение за да не се разминат в писанията! Къде какво е казал ошо



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: питaщ]  
Автор Nefertum (Joy Jurney)
Публикувано12.03.05 22:40



Кой е казал, че трябва непременно да се бъхтат като учители ? Живеят си в нирвана и паралелно поправят коли, монтират водопроводи, играят си на инжинери, музиканти, артисти, актьори изобщо ЖИВЕЯТ и толкова.



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: питaщ]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано14.03.05 12:36



Да прав си,и аз съм чел същото. Искам само да ти кажа,че това че Ошо е напуснал физическото си тяло не означава,че е напуснал този свят. Така,че има още време,възползвай се!



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: Nefertum]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано14.03.05 12:39



Това е малко нечесно от тяхна страна,не мислиш ли? Наистина нищо не се чува за просветлените ученици на Ошо,поне аз не сам чул. Макар,че никой не може да ги задължи да бъдат Учители.

Редактирано от вeличko на 14.03.05 12:42.



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: вeличko]  
Автор Mopти ()
Публикувано14.03.05 13:01



чакай чакай - защо си мислиш че всеки просветлен човек е задължително да бъде учител ?

Има толкова много просветлени (не ми казвай: Назови ги) за които никой не е чувал. Това че не е учител не го прави по-малко просветлен, да не говорим че няма такава скала "малко,повече, много..."

Всеки човек е просветлен - колко осъзнаваш че си, е по-важният въпрос. Просветлението не е нищо външно или някаква цел. Имам чувството че тук в клуба хората ще вдигнат в култ "просветлението" ще го направят бог и ще му се молят ..... ходи после им разправяй че те са това и онова, всеки иска да не е.

Много по-лесно е да приемем една външна форма за истина, отколкото да повярваме в себе си. Какво толкова е просветлението ? Никой не иска да направи тази промяна - да стане съзнателен. По-лесно е да се мъндахерцаме на автопилот.... и да ходим на неделни йога упражнения където търсим нашето просветление, и в понеделник автопилота отново е на линия ... и така до кога ?!?! цял живот ? колко е един живот ? Какво е живот ? ..... да продължавам ли

"Хаосът е постоянен единствено в промяната си"



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: вeличko]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано14.03.05 17:40



Вие как мислите-защо питам?



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: питaщ]  
Автор Rider on the White Horse ()
Публикувано14.03.05 18:13



напълно съм безразличен защо питаш, но въпросът ти е интересен. зная за няколко, които са учители в момента, т.е. споделят това, което са осъзнали за себе си, някъде имах координати като сайтове, държави и градове, където са. зная също и за няколко, които не го правят, като бройка го докарвах преди години като правих проверката до към 90-100, но за 1100 нямам идея къде са.

From the highest peak to the deepest valey


Тема Re: Къде са те сега?нови [re: питaщ]  
АвторAxa (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 11:12



Ошо много работи е казвал, но ако му вярвате на всички глупости...:))))
Ако сте чели повечето от нещата му и по-точно автобиографичните, той разказва с доста тъга и съжаление, че само един или двама (не се спомням точно) са постигнали според него просветление. Но представи си - единия случай е в момента на смъртта му, един млад човек, който след динамична медитация получава мозъчен удар (доказано е, медиц. диагноза)!!
А за другия, май споменава баща си, но самия Ошо не го е посетил накрая когато е умирал в болницата; а като го питат защо, той отговаря, че му бил казал каквото трябва..?! :(



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: Axa]  
Автор Mopти ()
Публикувано15.03.05 13:32



Толкова ли те притеснява Ошо че го гледаш под лупа. Явно е заел голяма част от съзнанието идеята за Ошо и избива тук по един или друг начин.

Човека си е живял живота - никого не е карал да го следва или слуша, никой не кара да чете книгите му. Всичко което правим е плод на нашето любопитство и вътрешен стремеж към живот. Разгледай себе си, отговори си на твоите въпроси, защо мислиш така за Ошо, защо мислиш еди си кво, какво те подтква да правиш незнам си кво ... и тогава евентуално гледай в канчето на другите. Ошо не е в този форум за да ти отговори адекватно, а това което правиш е като две свекърви които говорят за 3-та зад гърба и и като я видят са първи приятелки.

Когато искаш да коментираш някой го прави пред него за да може да се защити ако има нужда или ако говориш глупости. Всичко останало са празни приказки колкото да кажеш нещо....

а пък за тези който мислят че Ошо не е тук имах предвид като човешка същност, но духът му говори доста успешно през доста хора... които си мислят че това което излиза, излиза от тях самите. Който има очи ще види, който има сърце ще усети ..... който няма нищо - ще живее

П.С. с две думи - оправете си вашите проблеми, и след това се занимавайте с хорските. да гледаш острани лесно - аре погледни себе си да се уплашиш

"Хаосът е постоянен единствено в промяната си"



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: Mopти]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано15.03.05 17:05



В просветлението няма степени,или си просветлен или не си!
Иначе с другите неща които казваш съм съгласен.
Много е трудно да напредваш в осазнатоста,но дори и най-малкото нараствани на осъзнатоста води до големи промени в живота ти.
А само с посещаване на неделни курсове по йога нищо няма да стани. Изисква се постоянство и пълно отдаване!



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: питaщ]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано15.03.05 17:07



Аз не съм гадател,всъщност това вобще не ме интересува.
Ако имаш конкретен въпрос ще ти отговоря.



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: Axa]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано15.03.05 17:11



Това което казваш за бащата на Ошо не е вярно. Ошо е бил с него в болницата точно преди баща му да почине.



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: Mopти]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано15.03.05 17:14



Браво,сложи го на мястото му!



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: вeличko]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 18:11



Благодаря ви!Когато казвате нещо,вие казвате нещо най-вече за себе си!Под думите лъска вашата т.н.същност.Зададох конкретен въпрос-ако някой има конкретен отговор-моля!Другото е чесане на езиците!



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: питaщ]  
Автор Rider on the White Horse ()
Публикувано15.03.05 19:39



конкретно ти беше отговорено от всички писали в тази тема, че не ги интересува. твоята т.н. личност би трябвало да го е прозряла ако беше чела освен, че пита.

From the highest peak to the deepest valey


Тема Re: Къде са те сега?нови [re: Mopти]  
АвторAxa (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 20:04



А ти да не си адвокат на Ошо?
Или си му дал документ за просветление?

Освен това не казваш нищо по темата? - Къде са просветлените му ученици? - Няма такива!!! - И Ошо също е бил разочарован от този факт.

-----------------
Да ви имам кумирите:))))))))))) ))))) )))))) ))))



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: вeличko]  
АвторAxa (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 20:09



Може да заблуждаваш другите в клуба, но не и мен:)))))
Не е бил в момента вна смъртта му, въпреки че е знаел, че скоро ще умре.

Въобще не ми се говори за Ошо:(((((

Хайде, чао ви!
:))) )))))) )))))))))



Тема Re: Къде са те сега? - нямя гинови [re: вeличko]  
АвторAxa (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 20:10



Може да заблуждаваш другите в клуба, но не и мен:)))))
Не е бил в момента вна смъртта му, въпреки че е знаел, че скоро ще умре.

Въобще не ми се говори за Ошо:(((((

Хайде, чао ви!
:))) )))))) )))))))))



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: Axa]  
Авторrъpмян зaяk (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 20:38



Щом пита човека,значи иска да знаи бе!Вий пък ако знайти,отговорети му,кво пък толкоз?



Тема Re: за аха-охаааанови [re: Axa]  
Авторkaтил (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 20:43



Като не ти се говори за ОШО,що щеш в клуба,бре?Поне да беше прочел темата на клуба-ОШО-ще ти извади очите!



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: rъpмян зaяk]  
Автор Rider on the White Horse ()
Публикувано15.03.05 21:00



аз отговорих каквото знаех, мислех да изровя информация за тези, които бях издирил, но няма да го направя поради липса на искреност в питащия. въпросите сами по себе си не са важни, по-важни са мотивите, поради които питаме, дали за да научим нещо важно за нас или питаме, за да подхраним и защитим собствените си представи (егото си).
по пътя на медитацията няма работа за клюкарстване и обсъждане на кой какъв бил. тези, които подхождат по такъв начин, очевидно не са искрени дори към себе си и дори те нямат нужда от "провокативните" според тях въпроси. докато има харесване и нехаресване има и затъване в полярността.

From the highest peak to the deepest valey


Тема Re: Къде са те сега?нови [re: питaщ]  
Авторoтkpoвeннa (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 21:15



Извинявайте,но според мен,ако някой от тия;простветлените;който е поучил за подарък парче от пая,и се е скрил в килера на живота да си го изяде скришом,кефейки се-евалла нему!Слепите-да го духат!



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: oтkpoвeннa]  
Автор Rider on the White Horse ()
Публикувано15.03.05 21:22



никой просветлен или не-просветлен или полу-просветлен или някое друго същество не ти е длъжен на теб или на някой друг да прави каквото и да е за теб, да те учи, да ти помага или да не те учи и да не ти помага. нито можеш да изискваш нещо от тях, нито да се сърдиш ако не си получила. всеки е длъжен единствено пред себе си.

From the highest peak to the deepest valey


Тема Re: Къде са те сега?нови [re: Rider on the White H]  
Авторoтkpoвeннa (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 21:54



ОК бе,готин!Гризкай си от кифлата в кюшето,не си длъжен да даваш!



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: питaщ]  
Авторчyй cera (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 22:22



да ти кажа
Никакви ги няма, не ги търси.
То просветлен с лъжи не се става.

А Ошо си е казал, че е говорил лъжи или полу-истини, защото така бил решил, че ще помогне по-добре да се осъзнае истината!!!! Дрън -дрън...
И той и другите, които сега се пишат негови просветлени ученици, са един дол дренки.



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: вeличko]  
АвторEXO (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 10:19



.........Савикалпа Самадхи, Нирвикалпа Самадхи....... зависи от къде ще го погледнеш. До един момент има степени, после вече може и да няма. Но и то не е сигурно.



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: EXO]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано16.03.05 11:57



В самадхи може да влезе само просветления. Всъщност той винаги е в самадхи.
Откадето и да го погледнеш,все си е едно и също!



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: Axa]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано16.03.05 12:05



В по рания етап на Ошо,той казва,че за да постигнеш просветление са необходими няколко живота на търсене. Доколкото го разбирам наистина е бил разочарован. Но това си е негов проблем. Въпросът е колко дълбоко е твоето търсене. Дали ще премине от този живот в следващия.



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: Axa]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано16.03.05 12:19



Какво правиш в този клуб тогава?



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: вeличko]  
АвторAxa (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 14:38



отговарям на въпроси на питащи



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: rъpмян зaяk]  
АвторФилибeтo (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 21:31



Двама пловдивски полицаи си говорят:
- Къде е най-екзотичното място където си правил любов с жена ти? - пита първия
- В гъзЪ! - отговаря без да се замисля другия
- Не се казва така! - поправя го първия - Казва се в дупИтУ!

Въпроса ми към гърмяния заек е: От кой от двамата полицай си се учил да пишеш?



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: питaщ]  
Автор Akashia (oceansoul)
Публикувано20.03.05 23:47



Че кой ти е казал,че Ошо е просветлен?

Докато опитомените пеят в свободата си ,дивите летят ...


Тема Re: Къде са те сега?нови [re: Axa]  
Автор Mopти ()
Публикувано22.03.05 15:28



Документ за просветление - то скоро и бизнес може да се направи от това. Като гледам вече всичко за пари се прави, дай и документи да раздаваме.

Едва ли е имало какво да се разочарова вътре в Ошо че да го притесняват такива неща като какви ученици има дали той е учител или просветлен или тем подобни истории

Курс по хаос-магия. За повече информация посетете:



Тема Re: Къде са те сега?нови [re: Axa]  
Автор Янa (aroseisaroseisa)
Публикувано22.03.05 16:53



Миро беше ги извадил някъде, ама не мога да намеря темата. Сещам се за Майтрея в Нова Зеландия, има и други, но so what?
Удобен трик на човешката личност да отвлича сама на себе си вниманието от същественото и да гравитира в периферията.

Когато моят учител отклонява въпроси за себе си, чувствам, че е много прав. Че го прави, не защото има нещо да крие, а защото това ще даде храна на ученическия ум да се сравнява. Непрекъснато забравяме, че не можем да минем по чужд път, само по своя собствен. Или с думите на Ина Григорова, макар и привидно отдалечени от темата:


ПАТЕНТ
на М

Питаш дали и другите
съм обичала така.
Не. Няма две любови.
Нека другите кръстят чувствата си
както пожелаят.
Аз твърдя: само ние се обичаме
само този път.
Един лингвист ми каза:
Ескимосите нямат дума за лед.
Има син лед, бял лед, прозрачен лед,
сух лед и всякакъв друг.
Питаш ги: Как казвате лед изобщо?
Покажи ни го, казват, и ще го назовем.
Защото в света няма лед изобщо,
и няма абстрактен огън.

Аз твърдя: само ние се обичаме
само този път.
Другите да си намерят дума.


Luminously ignorant.


Тема Re: Къде са те сега?нови [re: Axa]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 10:34



Zanko kazva che e prosvetlen. Toi mu e bil uchenik. Ti poznai dali e taka.
........Ako mojesh.



Тема Относно повтарящите се въпросинови [re: Янa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано23.03.05 11:45



Ама аз за това създадох

, който е и в профила ми, за да не повтярам тези неща по безброй пъти.



Тема Нали знаеш :)нови [re: Mиpo]  
Автор Янa (devotion frees)
Публикувано23.03.05 12:55



в Самсара си като в хамстер в колело. Ол дъ тайм едно и също.



Oh, Mrs. Dalloway, always giving parties to cover the silence.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.