Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:51 04.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Браво, върхът сте!нови  
Авторчeтящ (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 18:21



От няколко месеца обикалям из форумите и мога да кажа, че тук е от малкото места където хората мислят нестандартно. Разбрах много неща, без да съм чел достатъчно литература за Ошо или "вечните теми". Искам да разбера много неща за Бог, Създаването на света, смъртта, прераждането, медитацията.Свалих някои интересни неща- Миро има много хубави идеи и практически познания и от древния приятел също записах неща. Но искам някак тези теми да се разгледат по- ясно и достъпно. Като за начинаещи. Върхът сте!



Тема Re: Браво, върхът сте!нови [re: чeтящ]  
Автор Mиpo ()
Публикувано31.01.05 23:58



Приятно ми да се запознаем, аз съм върхът, а ти кой си?

Други желания имаш ли или искаш само детайлно да ти бъде обяснено за Бог, Създаването на света, смъртта, прераждането, медитацията ... ?

Хей това да си връх не е лека работа - само те духат ветровете (сивите отдавна спряха, кайли също спря да духа), разни искат да те изкачват ... Що да не се разменим с теб? Разкажи ми ти какво знаеш по темата, а аз ще си взема отпуска в някоя долина. Там стават чудесни долинни оргазми



Тема Re: Браво, върхът сте!нови [re: чeтящ]  
Авторel_duende (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 09:51



Няма Бог.
Светът се самосъздава и саморазрушава.
Смъртта е ентропия.
Прераждането е ново пренареждане на материалното ти съществуване.
Медитацията е леко изместване във време-пространството.

Няма никой, който не би те наранил, ако това го устройва!



Тема Re: Браво, върхът сте!нови [re: чeтящ]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано01.02.05 12:43



Да започнем с въпроса ти за Бог.
Медитирай върху това дали искаш той да съществува или не и после ще говорим по подробно.



Тема Re: Браво, върхът сте!нови [re: вeличko]  
Авторel_duende (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 13:00



Според мен би трябвало първо да започне да медитира върху това дали той самият иска да съществува или не...



Не съществува никой, който не би те наранил ако това го устройва.



Тема Re: Браво, върхът сте!нови [re: el_duende]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано01.02.05 15:57



Това,че съществува е вече факт който той не може да промени.Това,че е жив показва,че Съществуването му е гласувало доверие и вярва в него и той по- никакъв начин не може да промени това. Дори и да се самоубие ще се прероди отново,така че самоубийството му няма да има смисъл.
Както казва Ошо,живот и вечност са едно и също нещо.

И не виждам защо ще ме устройва това да наранявам когото и да било?

Редактирано от вeличko на 01.02.05 16:00.



Тема Re: Браво, върхът сте!нови [re: вeличko]  
Авторчeтящ (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 20:43



разбрах, че Бог е енергия, аз съм енергия, всичко е енергия.Но не цялата енергия може да се усети чрез сетивата ни, понеже вибрациите са с различна честота. Това, което долавяме със сетивата го определяме като твърди предмети. Това разбрах от" древния", но не разбрах как сме се отделили от Бог, от цялото и защо? Не зная и какъв е смисълът на съществуването?



Тема Re: Браво, върхът сте!нови [re: чeтящ]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано02.02.05 00:00



Не само че са върхът, ами са и най-великите.

Кво друго му трябва на човек.





Тема Re: Браво, върхът сте! [re: чeтящ]  
Авторel_duende (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 13:13



Прочети "Пътят на душите". Може да намериш някои отговори.



Тема Re: Браво, върхът сте!нови [re: searcher]  
Автордpeвeн (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 19:11



Четящи приятелю, не зная дали ще мога, но ще опитам да обясня някои от вълнуващите те неща.Бог, Цялотоможе да се определи като съвършено, непроменимо или неподвижно. Някъде ще срещнеш замяна на неподвижно с абсолютно движение. Има се предвид, че само , когато има диференцираност, наличност на отделни части можем да говорим за движение като промяна на място, последователност и време.Абсолютното движение- присъствието на всяка движеща се единица във всеки един момент , във всяка точка на пространството е тъждествена с покой.Правилно забелязваш, че всичко е енергия, която вибрира с различна честота. Абсолюта, Бог дарява всяка съставяща го частица с абсолютна свобода и творчество, неотменими негови атрибути.В резултат на творческия процес на съставките отделили се от Цялото, възниква безкрайното движение.Ние хората сме резултат от тези безкрайни творчески движения / от дейността на частиците/Така Цялото се подразделя на Части, които в резултата на творчество се мултиплицират в други енергийни форми, те от своя страна съставят други и така до безкрайност.,Всички тези части вибрират с различна честота от Абсолюта. Така възниква физ. свят.Опитай се да си отговориш на въпроса какъв би бил смисъла на живота и има ли такъв?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.