Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:38 20.04.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Щастлив ли е бил Ошо?нови  
Автордpeвeн (Нерегистриран)
Публикувано09.01.05 22:51



Здравейте приятели, разгледах с интерес мненията ви относно темите, които засягате. Направих си труда да прочета всичко , което е написал най- активният от вас- Миро. Не открих нищо собствено, оригинално. Всичко е преразказ на казаното от Ошо. Харесвам този автор, той умее да провокира, да отваря други пластове на съзнанието. Мисля, че съм прочел всичко , което е излязло от него, но се научих да се разграничавам. Даа, преди 10 години му бях пълен епигон- каквито сте всички тук. Относно темата на Миро- за несъгласните с Ошо. Няма нищо по лесно да се обори всяка теория, или по- точно казано трябва да се погледне просто под друг ъгъл.И при малко по- добро въображение, логика и нестандартно мислене гледната точка може да се промени.Ще искате конкретни примери- те са безброй. На всяка страница Ошо импровизира, надсмива се над събеседниците си и себе си, дразни , възбужда любопитството, прехвърля се от тема на тема, цитира откъси от произведения като ги изважда от контекста им- с цел да защити дадена своя теза. Не може да му се отрече- голям майстор е наистина.Но искрено се смях на един негов преразказ на "Престъпление и наказание" в някой от томовете на "Библия". Този преразказ нямаше нищо общо със самото произведение на Достоевски. Не сте ли забелязали как едни и същи случки ги възпроизвежда по различен начин, според интереса си.Да не говорим за цитатите от библията и живота на Исус- там е в стихията си.Оставам с впечатление, че освен през щастливите години от детството си, през останалото време той е просто един егоцентричен и самотен човек, който не може да надмогне собственото си его. Да, много добре вижда недостатъците на М. Ганди и му се присмива, но чак дотяга с непрекъснатата си злоба към властите в Орегон- тези глупаци, тъпаци и т.н. Среща се поне 50 пъти. Ще кажете- той е естествен човек, осъзнат, буден и т.н. Това е другата му любима тема. Че съществуванието няма цел и смисъл. както едно цвете расте и намира светлината, така и хората трябва да са естествени. Затова хули, обижда, удря учениците си, провокира обществото. Само , че ако всеки се остави на инстинктите и естествените си дадености , едва ли Ошо щеше да доживее и19 години.Да и аз много съм разсъждавал върху медитациите, битието, прерових цялата квантова физика и езотерична литература, за да достигна до Сътворението и предназначението ни на този свят. Не случайно , когато отговорих в този форум на едно момче по тези въпроси, то ми каза, че съм същия като Миро.Така е приятели, можете да си напълните главите с много информация, но знаете ли какво не откривам вече, когато чете Ошо- човещина. Затова всички звучите еднакво. Всичко е красиво, увлекателно, но някак празно и мъртво.."Бунт, религиозност, революция, любов, свобода, страх, осъзнаване..... теми, теми , които един самотен и според мен нещастен човек третираше по един неповторим начин. Все пак предпочитам Екхарт Толе и "Силата на настоящето".Това е просто едно различно мнение



Тема Re: Щастлив ли е бил Ошо?нови [re: дpeвeн]  
Авторdevicata (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 20:15



Dali Osho e bil shtastliv ili ne,edva li moje da kaje nqkoi ot nas.A kakvo e shtastie?
Ne e li prosvetlenieto "krainoto" osyshtestvqvane na 4oveka i sledovatelno shtas-
tie za nego + oshte neshto?Ne znam,no predpolagam,4e e taka.Ti kakvo mislish?
Otnosno kakvo e vyrshil i prikazval Osho-dali moje da se sydi po deistviqta za sys-
toqnieto na nqkogo(osobeno ako toi e Prosvetlen)?Ne e li izpolzval cqlata mosht na
4oveshkata re4 i drugi sredstva,za da provokira blizkite do nego hora,demek u4e-
nici,da promenqt fokusa na svoeto razbirane?V ne malko slu4ai,Osho govori neshto
koeto se otnasq za konkreten individ ot negovoto obkryjenie,a ne za milionnite 4i-
tateli po cql svqt.I zatova nqkoi pasaji razbunvat duhovete na 4etqshtite,sviknali sys strogo razkroeni traktati i dumi na U4iteli,izrazqvashti obshti principi.Koito otsq-
va dumite na Osho,kasaeshti obshtite principi,zasqgashti vseki,e vliuben v tova syshtestvo,a koito ne razpoznava-huli.Pone taka mi se struva.mm?



Тема Re: Щастлив ли е бил Ошо?нови [re: дpeвeн]  
АвторДaa (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 20:33



Екхарт Толе си е съвсем друго нещо. Класика!
Ето това се казва Майстор - направо като го четеш и ти дава техника да си в пълно осъзнаване "тук и сега"
А чел ли си "Тишината говори"? - другата му книга?



Тема а ти Щастлив ли си?нови [re: дpeвeн]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано10.01.05 21:48



колко много приказки си изписал, за да кажеш, че ти харесва Екхарт Толе....

Редактирано от Cивия вятъp на 10.01.05 21:49.



Тема Re: Щастлив ли е бил Ошо?нови [re: дpeвeн]  
Авторocъзнaл ce oвpeмe (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 13:06



>>той умее да провокира, да отваря други пластове на съзнанието ... прехвърля се от тема на тема, цитира откъси от произведения като ги изважда от контекста им

Схванал си същината на Ошо. Болшинството в този клуб няма да пораснат умствено (Ошо нали е казал в прав текст - "искам ви да бъдете идиоти"), и те тъпаците не разсъждават щото същия Ошо бил им казал, че 'мисленето отдалечава от осъзнаването".

Успех на останалите вегетиращи болни мозъци . И не се обиждайте, щото ще е кармична грешка и няма да постигнете просветление и в тази инкарнация. Му-ха-ха



Тема Ще се радвам ако някой от ошовите фенове...нови [re: дpeвeн]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано12.01.05 09:52



Ще се радвам, ако някой от ошовите фенове, вземе че копне във форума снимка на която Ошо е усмихнат.
Не знам дали има такава - до момента не съм виждал.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Ще се радвам ако някой от ошовите фенове...нови [re: valsodar]  
АвторEтo ти (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 10:57



Фото-музей Лотоса.
Има много повече от една снимка, на която е усмихнат. И не само усмихнат - и с просто око се вижда светлината, която излъчва лицето му. Спокойствието, което се получава само, ако си влязъл дълбоко в тишината на душата.

А ти да си виждал някъде Исус усмихнат? Или Буда? Или Лао Дзъ?

Приятно гледане.
Лично аз харесвам много 56-та снимка.



Тема Re: Ще се радвам ако някой от ошовите фенове...нови [re: valsodar]  
Автор33 (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 14:02



За мен Ошо не е просветлен. Може да е достигнал някакво ниво на отваряне на телата, но като четох разказа му за преживяването му на момента на просветление, има много съмнителни неща. Аз си имам критерии и сравнявам преживяванията на различните учители. Та при него също е съмнително, че решава да го разкаже след доста години.
Просветления няма его, той преживява това разтваряне на егото и вижда целия свят в себе си. При Ошо го няма това, въпреки че е много сладкодумен и описва какъв голям кеф било. То не е само до кефа, има и други неща..., които на него не му достигат..:(



Тема Re: Ще се радвам ако някой от ошовите фенове...нови [re: Eтo ти]  
Автор33 (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 14:04



Снимките нищо не значат. Има хора с обаяние по природа. Има хора, които имат способност също и да влияят на другите, да им въздействат и дори да ги хопнотизират. Но това не значи че са просветлени учители. Критериите са съвсем други.



Тема Re: Ще се радвам ако някой от ошовите фенове...нови [re: Eтo ти]  
Авторax (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 17:45



дай линк към фото-музея си деее




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.