Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:34 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ключът към блаженството  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано09.01.05 13:23



Според мен себепознанието е ключът към блаженството.
Както споменах и в темата за подсъзнанието,неосъзнатото в нас трябва да бъде осъзнато и задоволено.Това поражда радост,щастие и евентоално,блаженство. Медитирайки върху подсъзнанието или неосъзнатото осъзнах един много силен импулс на търсене,който се изразяваше в търсенето на две неща. Едното е секса,за който вече говорихме,а другият импулс също толкова силен е желание за общуване ,и то убщуване с хора с подобни на моите интереси.
Това за общуването малко ме претеснява защото Ошо в много от книгите си е говорил за това как Буда е карал много от монасите си да спазват мълчание в продължение например на две години. Според мен това е подтискане на подсъзнанието и води до неодовлетвореност,което е противоположното но блаженството. Доколкото разбирам Ошо той говори за пълно одовлетворяване на неосъзнатото което ще освободи енергия за по-вишите нива на съзнание.
Моля да споделите вашето мнение по въпроса!

И ,Миро, не обръщай внимание моля те на правописа ми!



Тема Re: ключът към блаженствотонови [re: вeличko]  
Автор cмokчe (хвъркато)
Публикувано09.01.05 15:06



Буда е карал много от монасите си да спазват мълчание в продължение например на две години. Според мен това е подтискане на подсъзнанието и води до неодовлетвореност,което е противоположното но блаженството. Доколкото разбирам Ошо той говори за пълно одовлетворяване на неосъзнатото което ще освободи енергия за по-вишите нива на съзнание.

А тогава защо ги е карал да мълчат?

Сещам се за същото нещо при Питагор, но според мен той ги е карал по този начин да търсят отговорите в себе си и да станат по-будни - да наблюдават повече, за да могат да си отговорят. Като няма кой да питаш и да ти помогне - щеш не щеш ставаш слух и внимание и мислиш и медитираш и наблюдаваш, вместо още на първия изникнал въпрос да прехвърляш отговорността другиму и после ако не излезе така да кажеш - да, ама еди кой си ми го каза, той е виновен.

Специално съм много благодарна на хората, които не ми дават конкретен отговор, а все ме връщат към мен, защото имам лошия навик да задавам въпроси за щяло и нещяло.

А може би въпросът е в това, да успееш да превърнеш неудовлетвореността, в удовлетвореност, което пък става чрез осъзнаване на това - защо не ти е кеф, на неосъзнатите ти желания, защо ги искаш - какво мислиш, че ще ти дадат, наистина ли са ти нужни те...има ли друг начин да ги задоволиш и да можеш да разграничиш, кои неща можеш и кои не можеш да промениш и да направиш най - доброто от дадената ситуация.


за Миро



Тема Re: ключът към блаженствотонови [re: вeличko]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.01.05 00:37



Величко, ти стана активен като едно време. Помниш ли каква ти беше първата тема тук? Щеше да завладяваш клуба. Да не би да има някаква цикличност с 2 годишна фаза?

Ако правилно съм те разбрал имаш силен импулс за секс и за общуване. За първото предполагам, че ти трябва жена? Ако е така - опиши каква търсиш и може да се окаже, че някоя еманципирана и освободена от задръжки ошовка ще те хареса и ще ти пристане. И ще свършим работа.

Според мен Буда е карал монасите да мълчат за да ВИДЯТ какво има в тях. А това, че ще се отдадеш на Несъзнателното в теб (както правят почти всички хора) далеч не значи, че ще го опознаеш. Има разни други "детайли".

В този контекст, не разбрах какво те притеснява, че ти обръщам аз (пък и други хора) внимание на правописа ? Нали самия ти казваш, че себепознанието е ключа, а това как пишеш е именно част от теб. Защо не искаш да му обърнеш внимание? А вместо това примерно водиш война с кротките християни по съседните клубове.

Въобще, що не пробваш една Динамична? Тъкмо е по Ошо.





Тема Re: ключът към блаженствотонови [re: Mиpo]  
Автор Rider of the White Horse ()
Публикувано10.01.05 01:31



тоз величко да не е един, който твърдеше, че е антихриста от пловдив? чудех се на кого ми прилича. странен му беше ника...нещо като соланит мисля...като гледам е попреборил един два демона...

From the highest peak to the deepest valey

Редактирано от Rider of the White Horse на 10.01.05 01:37.



Тема Re: ключът към блаженствотонови [re: Mиpo]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано10.01.05 11:02



Да,спомням си първата си тема в клубът преди две години. Изненадан съм че и ти я помниш. Това между другото ме ласкае.
Защо вместо да ме уреждаш с гадже, не вземеш да споделиш нещо от подсъзнателните си инстинкти,например желанието ти да раздаваш прегръдки наляво и надясно. Или вече преключи с него?
За Буда си прав както винаги,но аз вече поосъзнах какво има в мен и смятам да го задоволя за да може както вече казах енергията ми да се насочи към по високи нива на съзнание.
А относно правописа ако си спомняш преди време ме накара да пиша на кирилица за да можете да ме четете по лесно. Та въпроса ми е след правописа кое ще е следващото?



Тема Re: ключът към блаженствотонови [re: вeличko]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано10.01.05 21:50



а според мен глупостта е ключът към блаженството



Тема Re: ключът към блаженствотонови [re: вeличko]  
АвторДaa (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 21:55



да, болшинството хора смятат, че себелюбието е ключът към блаженството.



Тема Re: ключът към блаженствотонови [re: вeличko]  
АвторДaa (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 21:57



прави секс със себе си и ще задоволиш себелюбието си
(това е съвет според твоите интиреси)



Тема Re: ключът към блаженствотонови [re: вeличko]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.01.05 00:49



Защо те ласкае? Медитирай над това. Аз просто обръщам внимание на нещата около мен и помненето се получава като следствие.

Не е ли хубаво, че се опитвам да те уредя с гадже? Ако ти направиш същото за мен, ще съм ти благодарен.

Ако раздаването ми на прегръдки беше подсъзнателен инстинкт, щях да продължавам да ги раздавам. В интерес на истината, това че общувам сега с теб, с древния приятел и с останалите наоколо е именно форма на прегръдка, т.е. приемане.

Как смяташ да задоволиш желанията в теб?

Що се отнася до "след правописа", да приключим първо с него. Интересува ли те да опиташ да пишеш правилно думите на български език? От това става идеална медитация! Ако искаш, ще ти обърна приятелски внимание на неправилно написаните от теб досега думи (други хора също могат да се включат), а ти ще се стремиш да обръщаш внимание на всяка новонаписана дума и ще се стремиш да не допускаш грешки. Не е нужно да си идеален (аз също допускам правописни грешки понякога), важното е да се УЧИШ и да ПРИЕМАШ. Правописът е просто средство.




Тема Re: ключът към блаженствотонови [re: cмokчe]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано11.01.05 09:36



Последните две години практикувах малчание. Наистина разбрах доста за себе си но все още не съм просветлен.
Няма нещо лошо в това да задаваш въпроси но за съжаление , много са малко хората които наистина имат одговорите.
С останалото което казваш съм почти съгласен,но няма да ти давам одговори защото наистина е по добре да търсиш сама.
Само още нещо,защо не споделиш ,какви са твоите съзнателни и подсъзнателни желания и какво става с тях след като ги усъзнаеш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.