Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:43 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Проблеми в къщи!!!нови  
АвторM.L. (Нерегистриран)
Публикувано25.12.04 08:50



Не знам при другите как е, но при мен е зле работата.... Трудно се живее с някого, който има други разбирания за живота и който не се ръководи от същите принципи... Четох Ошо, Буда, Фън шуй, астрология, квантова физика, рейки, лечебно дао и разни други работи... Практикувам упражнения за развиване на вътрешната енергия и циркулацията и... Ще трябва да се разделя с жена ми... Първо тя винаги е мислила само за себе си и бълва стрицателна енергия, която нямам намерение да търпя цял живот. Най-лошото е , че не разбира от дума, каквото и да и говори човек. Не я мразя и не съм се държал никога зле с нея, но това съжителство не може да продължи вечно! Ще трябва и аз да се оттеглям от живота в някое забутано местенце, ако не мога да си намеря друга жена, която да ме разбере... Вие как мислите?



Тема Re: Проблеми в къщи!!!нови [re: M.L.]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано25.12.04 09:30



Ти май никога няма да разбереш какво щастие е такова съжителство и какви огромни богатства можеш да извлечеш от него.

Готов си да захвърлиш такъв дар само заради това че постоянно си угаждаш и нямаш никакво търпение и контрол.





Тема Re: Проблеми в къщи!!!нови [re: searcher]  
АвторM.L. (Нерегистриран)
Публикувано25.12.04 12:47



Напротив! Не съм си угодил с нищо и винаги е все от мен да мине и само аз търпя!



Тема Re: Проблеми в къщи!!!нови [re: M.L.]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано25.12.04 13:19



Ще търпиш, ако искаш да постигнеш търпението.

Угаждането е точно туй - да се оплакваш и да недоволстваш.



Тема Re: Проблеми в къщи!!!нови [re: M.L.]  
Автор MysticLight (delightful)
Публикувано25.12.04 21:21



разкарай я. обикновено всяка промяна отвътре те кара да промениш и живота си отвън, така че действай. животът е изобилие, а не затвор, щом няма хармония и синхрон, а дори точно обратното, не си длъжен да живееш такъв живот. поеми нещата в свои ръце и не забравяй кой си и какво заслужаваш.

Dharma
be you a mere mortal or Gautama Buddha


Тема Re: Проблеми в къщи!!!нови [re: M.L.]  
Авторtty (Нерегистриран)
Публикувано26.12.04 03:42



Като си чел Ошо - някъде той даваше съвет да бъдеме като пчелите.
Да прелитаме от цвят на цвят и да им се радваме.
Какво те кара да се вреш по цял ден при някой който ти трови живота постоянно? Някакъв подпис ли?



Тема Re: не плямпай,нови [re: M.L.]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано26.12.04 10:01



а действай.

особено пък ако нямате деца, си бий шута и заминавай още утре за индия.



Тема Re: Проблеми в къщи!!!нови [re: M.L.]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано26.12.04 11:06



Напускай я докато е време!
И няма нужда да се отегляш на забутани места. Живота продължава!
Дори и да не намериш подходяща жена това не е проблем!
Просто трябва да се научиш да си бъдеш самодостатачен.
Стремежа на мажът да търси жена и обратното е много дълбок инстинкт който трябва да бъде осъзнат и разбран за да можеш да отидеш одвъд него и да си свободен. Тогава живота е прекрасен със или без жена!
Запомни една максима на Ошо-ДА СИ САМ Е НЕЩО СВЕЩЕНО!
Желая ти успех и щастие!



Тема Re: Проблеми в къщи!!!нови [re: вeличko]  
АвторM.L. (Нерегистриран)
Публикувано26.12.04 11:52



Blagodarq! Tova za samodostata4noto mi haresa! No tova ne se li razminava s in-yan prirodata na nestata? Drugoto e, 4e imam dsterq i trqbva da se grija i za neq... ste vidim kak ste e...



Тема Re: Проблеми в къщи!!! [re: M.L.]  
Авторgek (Нерегистриран)
Публикувано26.12.04 12:14



Да ти кажа как ми изглеждаш отстрани.
Мисля, че си се затворил и си станал егоист, но не го осъзнаваш. Не търси вината в другите.
Може да нямаш любов, но имаш задължения, щом имаш семейство и дете. А иначе бягаш..., много е лесно!
Щом искаш да си сам и самодостатъчен, и в семейството можеш - и без това вече си, както казваш.

Помисли си, как им изглеждаш в очите на близките хора? - Не мислиш ли твърде много за себе си?

Ошо, Цигун, и т..н....не е ЖИВОТА!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.