Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:36 24.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема просветление и подсазнание  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано24.12.04 11:37



За да постигнеш нирвана просветление или да познаеш себе си едно е сигорно-първо трябва да познаеш подсазнанието си!
Решенията които вземаме със съзнателният ум не са от голямо значение защото подсазнателният ум е девет пъти по-голям от съзнателният и може във всеки момент да отхвърли това което сме решили със съзнанието си.
Въпросът ми е как да навлезем в подсазнанието и да го направим част от съзнанието?
Моля който има някъкъв опит или познания по въпроса да сподели.



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: вeличko]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано24.12.04 15:00



Трябва да си призная, без никакви знания съм по въпроса но... Имам няколко въпроса към теб... Как така взе да говориш с такава сигурност за това, което трябва и не трябва да се прави? Нирвана, просветление, съзнание подсъзнание какво е това ? От къде знаеш с такава сигурност какъв трябва да е подхода и че той е единствен ? Питам от чисто любопитство, може би пък аз пропускам нещо, може би ти, може би...

Няма таква глупост, подсъзнание, та чак и девет пъти по-голяма, ами ако е девет пъти и половина ? Ако е десет цяло и пет хилядни ? И в какви мерни единици, килограми тонове, джаули, глупаци ? Как го измери ? Какво събираш девет глупака, отстраняваш девет десети от мозъците им и те изведнъж и хоп стават буди до един, напълно съзнателни, без грам подсъзнание !

Под съзнание е всичко това за което съзнателно си затваряме очите, цялото това мнение всъщност е пример, малко или много си се досещал, че е възможна и такава гледна точка, някъде мозъка ти вероятно я е видял, то ня му е харесала, не е съвпаднала със собственото ти отношение и е била цензурирана, била е отхвърлена, съзнателно, съзнанието ти не си е дало сметка за нея, ето ти подсъзнание. Механизма е прост, всичко, което е неудобно и не напасва на личността просто се отхвърля, отрича се, натиква се в девета глуха и хоп все едно не съществува !

Как да навлезе в подсъзнанието ли ? Съжалявам, казвам го съвсем обективно, не е възможно, няма начин, още с първата крачка към него и то ще започне да отстъпва, да изчезва, защото ти си самата съзнателност и щом си там значи не може да има несъзнато, не може да има рефлекс, не може да има навик. Ако навлезеш, ако наистина навлезеш в подсъзнанието си то веч няма да е подсъзнание, ще се е върнало на повърхността, отново ще плува във съзнанието, а няма да се крие и да минава под него, няма да се движи подмолно. А как да стане това ? Може би има много начини, може би дори те са безброй, а може би не, не мога да кажа, но мога да предложа един, опитван е през последните пет, десет хиляди години с успех. Една мисъл, една емоция, едно преживяване става подсъзнателно, изпада под съзнанието, бива натикано там, бива завряно в мазето на съзнанието когато бъде отречено. Нещо ти се случва, но и неможеш да го приемеш, личността ти неможе да го приеме и то потъва, няма как да изчезне, самото преживяване, самото случване няма как да изчезне просто така и затова просто потъва, погребва се става подсъзнателно. Как да не се случва ?Отговора е лесен, просто не отхвърляй нищо, абсолютно нищо, каквото и да се случва приеми го, приеми даже и отхвърлянето ако се налага... А този метод май ти е познат ? Да започва с “Т” и завършва на “антра”, вече говорихме за нея, тя наистина е нещо повече, нещо много повече от, това което се вижда на пръв поглед.



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: Nekros]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано24.12.04 16:12



Първо искам да ти благодаря че пишеш на кирилица. Вече мога да те чета свободно и да не влизаме в противоречия от неразбиране.
Това че говоря с такава сигорност е затова че се позовавам на Ошо а в него като Учител имам пълно доверие. Мисля че такова трябва да бъде отношението между ученик и Учител.
С това което казваш за подсъзнанието съм сагласен но има и много повече от това.Годините които вече си преживял са запечатани в подсъзнанието ,те определят характара ти. Особено важни са първите седем те определлят останалите седемдесет както казва Ошо. Миналите ти животи също са записани там. Това последното трябва да се приема само хипотетично разбира се ,докъто не се обедиш в истинноста д му от сопствен опит.
В редките случаи когато съм успявал да навлеза в медитация съм усещал дълбоките копнежи и желания на несъзнателното които са заложени там от самата природа. И съм получавал одговори за много неща които съм мислил че върша съзнателно.
По въпроса че трябва да се навлезе в несъзнателното и по този начин то да стане част от съзнателният ум всички Учители са единодушни.
А желанието ти да се конфронтираш също е час от несъзнателният ти ум без значение дали го осъзнаваш или не.
Но на мен това не ми пречи. Можеш да продължаваш ако искаш.



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: вeличko]  
Автор MysticLight (delightful)
Публикувано24.12.04 16:32



подсъзнание и несъзнателен ум са две неща. несъзнаваното е отделено от съзнаването само благодарение на границата, която поставяме -- до тук съм аз, натам не съм аз, нарича се его още, като тък влизат почти безкраен списък от модели на поведение, предразсъдъци, светоглед и тн, всичко, което ни обуславя, но в същото време отхвърля аспекти от нас и по този начин блокира достъпа им до нас, границите и преградите са модели на поведение. несъзнателното също така са неинтегрирани аспекти, и като такива те си имат относително самостоятелен живот. предишни прераждания също влизат в това число. разбира се, съзнавано и несъзнавано се срещат, но това става във висшите центрове/чакри, т.е. чрез тях дори несъзнаваното е осъзнато и набл@давано. в полето на несъзнаваното може да има доста голям брой осъзнати полета, разделени от области на несъзнателност.
всеки един момент на неактивност в центровете (ментална, емоционална) поражда светлина и специална енергия, наричана в някой традиции първата светлина, която може да свърже тези области и да ни позволи да ги интегрираме/свържем с тях.

Dharma
be you a mere mortal or Gautama Buddha


Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: MysticLight]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано24.12.04 17:57



Благодаря за одговора!
Интересуваме още дали са известни някакви техники за навлизане в несъзнатото. Защото чувствам че това е истинският път към себепознаването.

Имаш предвид че ако съзнателният ум е в покой в него ще навлязат части от неосъзнатото ли. И по този начин част от несъзнатото ще стане осъзнато?

Редактирано от вeличko на 24.12.04 18:03.



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: вeличko]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано24.12.04 22:56



неосъзнатото ще стане осъзнато само ако е осъзнаваемо

прекрасна, ужасна - все тая ... резултатът е съсипващ ...


Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: вeличko]  
Автор Mиpo ()
Публикувано29.12.04 10:09



Предполагам си, забелязал че доста от нещата, които правиш през едно произволно денонощието не са съзнателни? Та, обърни им внимание! Заедно с малките детайли. От сутрин като се събудиш, през най-различните активности през деня, та докато заспиш вечер и пак се събудиш на другия ден... Просто виж къде действаш като робот ... Ошо много е говорил за една СТОП техника (има я в Книга на тайните) и тя е чудесно средство за това, което питаш.

П.П. Апропо, може и да наблюдаваш правопис си в ДИРа и ми кажи колко повтарящи се правописни грешки си допуснал напоследък. Просто като тренировка



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: вeличko]  
Автор Rider of the White Horse (delightful)
Публикувано29.12.04 16:16



ами бих ти казал, но нещата, които правя не са от ошо. макар че ги правя само и единствено когато мислите спрат и преживявам центъра си. за да се пречисти подсъзнанието се използват осъзнати системи/утвърждения и много светлина, за да се разтворят негативните програми там. също е важно да се откъснеш от масовото подсъзнание, за да не те дърпа надолу и да те обуславя. това е нещо любимо, което свърши страшно добра работа за мен, но пак ти повтарям, аз харесвам да работя със светлина, освен да осъзнавам. макар че при дълбока випасана горе-долу същите неща съм наблюдавал да се случват сами с мен.



Dharma
be you a mere mortal or Gautama Buddha

Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: Mиpo]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано30.12.04 10:36



Не виждам защо правописа ми те претеснява.
Знам за стоп техниката но не ми допада.
Обикновената медитация е най подходяща според мен за опознаване на несъзнателното.



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: Rider of the White H]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано30.12.04 10:40



Благодаря за одговора. Това което предлагаш ми се вижда вмислено.
Какво имаш предвид като казваш че работиш с светлина

За масовото подсъзнание съм наясно,одавна го осъзнавам.
Наистина е трудно да се откъснеш от него!

Редактирано от вeличko на 30.12.04 10:43.



Тема Почни от най-трудното!нови [re: вeличko]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано30.12.04 13:04



Почни от най-трудното - научи се да не мислиш.
Елементарно е, но елементарността му се усеща едва след усвояването му.
Оттам до безпристрастния наблюдател е точно една крачка.
За безпристрастния наблюдател няма прегради м/у съзнателно и подсъзнателно, защото той възприема мира от позиция на свръхсъзнанието, където всичко е едно цяло.

Това е.
Пробвай!

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: вeличko]  
Автор Rider of the White Horse ()
Публикувано30.12.04 13:04



ами виж сайта, това имам предвид

Dharma


Тема Re: Почни от най-трудното!нови [re: valsodar]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано02.01.05 11:42



Да това е може би единствения начин за опознаването на подсъзнанието.
Но наистина е най-трудния. За съжаление мислите ми не спират. От мислите преминавам към картени които са сънища няма паоза.Наистина е трудно!



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: MysticLight]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано02.01.05 12:14



Страхотно издържано MysticLight! Харесва ми подходът ти. Респект!

project your consciousness beyond at:



Тема Ако бе лесно...нови [re: вeличko]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано03.01.05 13:51



Ако бе лесно... щяха да го правят всички.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Ако бе лесно...нови [re: valsodar]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано04.01.05 10:15



Да прав си! Успех!



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: Rider of the White H]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 14:34



Преброих дванадесет причини от пръв прочит. Имам предвид, че имаше дванадесет правописни и пунктуационни грешки в твоя поуст. Ми може да се слееш, но първо е необходимо да се научиш правилно да пишеш "сазнание", т.к. така изменяш корена на самата дума и той става - саз. Кой знае какво означава саза? И ако пишеш с грешки това не изменя все пак корена на името ти, Величко. Неонче, кво ще кажеш? Името и коренът определят цветът на цветът. Тафтология знаеш ли какво означава? Ако се казваш Аксиния, някак си звучиш в синьо. Цъфтиш синьо. Сливаш се със синьото си подсъзнателно цветоусещане. Ако се казваш величко, или неон ставаш на фреон и някой май вече каза, че инергията ти ще е само за да можеш от хладилника си да направиш фризер. Колкото и да се силиш да опознаеш твоето подсъзнание съзнателно, то винаги ще се променя така, че все едно ти казва - духай супата. Ако съзнателно насочиш енергия /мисъл/ с цел да опознаеш подсъзнанието се натъкваш на парадокса на явлението "Къде избяга тъпата елементарна частица и защо го прави само когато искаме да видим къде е" Това е явлението довело до вероятностните модели. Ще стане и това, Неоне, когато му дойде времето. Сливането става - бих ви казала драги зрители, когато се пренесете в царството на сенките или във вечните ловни полета. И който твърди, че хипнозата е това - да духа супата. Спомените и сливането, за което питаш нямат нищо общо. Медитацията не води до сливане. Това е релакс и нищо повече. Транс с ритуал е само информация и нищо повече.



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: Aз]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано04.01.05 14:42



Дори и да пишеш правилно това не значи че знаеш нещо за истината.
А медитацията задължително води до сливане със съществуването.
Релакса е само за аматйорите.



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: вeличko]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 16:25



Сливане със съществуването не е частен случай на съзнателното подсъзнание. Съзнателно подсъзнание не съществува по принцип, както е и непознаваемо като реална проекция на съществото. Медитацията не е сливане със съществото, а точно обратното. Къде видя в медитацията сливане и със какво точно същество. Медитацията е опит за напускане на съществото. Гуруто май не е учил както трябва. Медитацията е за релакс. Който ти е казал нещо друго - лъже. Медитацията няма реална цел. С нея не може да постигнеш нищо, което е свързано с нещо извън себе си и все пак процесът на медитиране е свързан с откъсване на тази връзка. Ми, тва кво е? Все едно се прозяваш, но професионално. Аз също си медитирам профи. Картините при медитация идват сами, без да ги търсиш и се запазват във времето като чисто твоя представа за твоето си същество. Обикновено присъства цвят, същество, светлина и другото е гехаймнис. Ех, какви китайци, дю не ло мо!



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: Aз]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано04.01.05 18:57



Вообще не си наясно с медитацията. Не знам кой ти е гурото но явно и той не е наясно с нещата. А медитацията задължително е сливане със Съществуването,по този въпрос Учителите на Истока са единодушни.
Същата теза присъства и в християнството,Иисус Христос казва че на онзи свят той и Отца са едно. Затова ,че е абсолютно задължително сливането с Апсолюта ,съмнение няма!



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: вeличko]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 20:37



Учителите на истока - да.Но източното е друго. Гуру мен истински. Медитацията е релакс. Ти да не би да мреш, бе величко кат медитираш. Сливаш се със сичките си тела - /неончето ги знае колко са/ кога идеш да ловуваш във вечните ловни полета. Медитацията е опит на съществото да се "види". Ми почива си от себе си. Ако искаш ще ти кажа, че при медитация реалната проекция на менталната същност на съществото се отразява от самото същество. Това е определението ми за медитация. Това е перфектната медитация. Ако го докараш до псевдосливане - само се тормозиш на подсъзнателно ниво. Ми няма ли един от китай тука, да вдене. величко, китайската стена е много дълга. ако искаш да я обиколиш требват много крачки-не стига един живот, ако си слят. отгоре е по-лесно. следващият път като медитираш се остави на гребена на вълната и чакай да видиш къде ще те отведе. съвет към аллес кандидат китайци. хора, чи аз от там се връщам би. и съм аз съм се върналааа. не върналлллл.



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: Aз]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано05.01.05 11:16



Да звочи добре ,ще пробвам.



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: вeличko]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 12:06



Моето скромно мнение по въпроса е, че за да стигнеш до подсъзнанието трябва да се "освободиш" от съзнанието с медитация. Тогава "осъзнаваш" подсъзнателното и стигаш до получаване на информация "отвън". Аз съм стигал до такова състояние няколко пъти след като ме оперираха. Това са "екстасензорни" възприятия.



Тема Re: просветление и подсазнание и правописнови [re: вeличko]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.01.05 14:01



Не виждам къде съм казал, че правописът ти ме притеснява. Ти правописните грешки съзнателно ли ги правиш или несъзнателно? Ако е второто, както ми се струва, обръщането им на внимание е просто начин да навлезеш в несъзнателното в теб, което пък е директно свързано с това, за което питаш в тази тема.

Защо не ти допада СТОП техниката?

Какво е това "обикновена медитация"? И има ли и някакви други необикновени медитации?





Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: вeличko]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 16:55



Ако имаш път към Совия ми се обади да черпиш едно кафе.



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: Aз]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 17:25



Извинявай, нещо съм изпуснал...Това къде се пада?



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: Hиkи]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 18:57



А, не. Казах го на велко.



Тема Re: просветление и подсазнание и правописнови [re: Mиpo]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано06.01.05 14:42



Не ми допада и това е. Не знам,за всичко съм такъв.
Нямам много време защото водя война в християнство и православие.
Ако искаш можеш да се включиш!



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: Hиkи]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано06.01.05 14:43



Да така е,ще пробвам.



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: Aз]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано06.01.05 14:44



Става... дай си телефона.



Тема просветлението на Величко е близонови [re: Mиpo]  
Авторyчeниk (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 17:01



Той - Величко - е вече полу-просветлен. Виждам как все по-малко използва знанието си и се спуска по течението на невежеството си, сблъсквайки се тук и там с последните проблясъци на коректно написани думи, обърнал вътрешното си Аз към полу-правописна олигофрения. Защото пътят на Ошо е балансиране между крайностите на знанието и незнанието, в частност на правописа, и истински просветленият е полу-грамотен.



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: вeличko]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 20:45



Ми прати си адреса да видим с наложен платеж ли да ти го пратя или с плащане кеш. Как позна, чи искам да си купя нов? Да не си и ти прогледнал?
Тва с правописа е голям номер. Хем се правиш на интересен, хем ако не знаеш нещо как се пише - не ти пука. Да не си от Совия?



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: Aз]  
Автор Nefertum (Joy Jurney)
Публикувано07.01.05 21:24



Тва с правописа е голям номер. Хем се правиш на интересен, хем ако не знаеш нещо как се пише - не ти пука. Да не си от Совия?

Хмм... нека да погледнем и Вас, госпожо филолог...

Да погледним ...




И без тебе пак ще дишам и без тебе пак ще виждами и без теб се смея и без тебе ще се слея.

Нещо тукъъъъъъъъ не ми е ффффффред, аааааааа дъъъъъъъъъъъ зъпетайките бъя са та зъпецналиии:

И без тебе пак ще дишам, и без тебе пак ще виждами, и без теб се смея, и без тебе ще се слея.

Mадам филоложке, предлагам да не се надлъгваме за правописните грешки, никой не е застрахован срещу тях...



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: Nefertum]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 09:13



МИ ние от Совия се поддържаме, г-н Алеко Константинов. Тва беши песничка разбъркана и затва така си я драснах. Можем и с грешки , можем и биз грешки, можим квот си искаме. Най-доброто ти произведение излезе "Бай Ганьо" Напънала се планината и родила Ганьо Балкански. балкан ски. искаш ли да додеш на ски? в балкана. учителят ми е много добър. ски - учителят имам в предвид. фърка кат дедо коледа по пистите. ние си караме се с учители. и кат не знаем питаме. Ей, магчета и ошовисти, кой скапаняк спря снега? Требва ни минимум метър за пистите. Пухкав. Лек. Мек. Снег.



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: Aз]  
Автор Nefertum (Joy Jurney)
Публикувано08.01.05 20:39



Slabo opravdanie za naranena gordost



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: вeличko]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано08.01.05 21:53



ммм верно е че релакса е само за аматьорите ...или за пийналите йоги

Jesus dont want me for a sunbeam



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: Nefertum]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано09.01.05 10:33



Некрос, земи вече трий- -кой прочел, прочел. Кой разбрал, разбрал. Кой не разбрал да чете Ганьо Балкански и да кара ски. И пред първото "и" при изброяване на се слага запетая, а след второто. Ей, знаеш ли че на ски учителя ми жена му беше филолог. Некросе, защо така ми стана симпатичен изведнъж. -Римува се с ръж. Сещам се за Робърт. И Бърнс ехххххх, Некросе, колко ти е мозъка? Ти поне разпечата ли си всичко, бееее?



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: Aз]  
Автор Nefertum (Joy Jurney)
Публикувано09.01.05 19:32



Прощавай за грубото навлизане в личния ти интимен живот, ама колко кафе пиеш на ден ? Казвам ти го, защото звучиш откровенно невротично, не исакам да те обидя, не се преструвам, че не искам да те обидя, но отговора ти не показват богата култура, а по-скоро разклатена нервна система или прекаляване с кафето.

И между другото се чувствам благословен с това, че съм кишен от най-проблемната част у хората - мозъкът.



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: вeличko]  
Автормнo яcнo (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 13:40



ма ти нирвана ли искаш да постигнеш бати ще умръ от смях



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: мнo яcнo]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано23.02.05 12:43



Радвам се че съм успял да провокирам все пак някакво чувство у теб!
Имам само един въпрос? Ако не се интересуваш от нещата които обсъждаме в този клуб,какво правиш тук?
Имам чувството,че се интересуваш но не искаш да си го признаеш дори и пред себе си.



Тема s'znanie ?нови [re: Mиpo]  
АвторevZENy (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 05:03



S risk da te otegcha - podobno mnenie dadoh na drug tvoj v'pros k'm foruma.
Zashto te interesuva pod- i s'znanie !?
Premahni i dvete - ne gi t'rsi!

Trjabva da ima NJAKOJ, kojto (pod)os'znava.
I tam e problema - v nalichieto na NJAKOJ.

Stanesh li nikoj. Izcheznesh li - izchezva i s'znanieto.

e



Тема Re: s'znanie ?нови [re: evZENy]  
Автор Rider on the White Horse ()
Публикувано25.02.05 11:00



всъщност не е така. само никой може да осъзнава, защото някой не е качество на цялото, а на отделен фрагмент от морето на никой, и когато си никой можеш да съзерцаваш този малък остров в теб.

From the highest peak to the deepest valey


Тема Re: s'znanie ?нови [re: Rider on the White H]  
Автор evzeny (непознат )
Публикувано26.02.05 00:21



Поклон, Ездачо (дръж коня да не ме срита)

но за 5-тиа (мисля) Зен патриарх и монаха, който спечлил конкурса да ти припомня:

като няма огледало, няма кой да отразява.

Или влагаш друго значение в "никой" или нещо се разминаваме поради електронното комуникиране.
Наблюдаване може да има, само ако има наблюдател !

усмивки!



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: вeличko]  
Автор вeчep (непознат )
Публикувано26.02.05 03:41



и да се радваш и да не се радваш пак си останеш търсещ



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: вeчep]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано02.03.05 10:52



А ти да не би да си постигнал? Няма нужда от конфронтации,тук сме за да си помагаме и да споделяме опита си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.