Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Почни от най-трудното!нови [re: вeличko]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано30.12.04 13:04



Почни от най-трудното - научи се да не мислиш.
Елементарно е, но елементарността му се усеща едва след усвояването му.
Оттам до безпристрастния наблюдател е точно една крачка.
За безпристрастния наблюдател няма прегради м/у съзнателно и подсъзнателно, защото той възприема мира от позиция на свръхсъзнанието, където всичко е едно цяло.

Това е.
Пробвай!

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: вeличko]  
Автор Rider of the White Horse ()
Публикувано30.12.04 13:04



ами виж сайта, това имам предвид

Dharma


Тема Re: Почни от най-трудното!нови [re: valsodar]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано02.01.05 11:42



Да това е може би единствения начин за опознаването на подсъзнанието.
Но наистина е най-трудния. За съжаление мислите ми не спират. От мислите преминавам към картени които са сънища няма паоза.Наистина е трудно!



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: MysticLight]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано02.01.05 12:14



Страхотно издържано MysticLight! Харесва ми подходът ти. Респект!

project your consciousness beyond at:



Тема Ако бе лесно...нови [re: вeличko]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано03.01.05 13:51



Ако бе лесно... щяха да го правят всички.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Ако бе лесно...нови [re: valsodar]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано04.01.05 10:15



Да прав си! Успех!



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: Rider of the White H]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 14:34



Преброих дванадесет причини от пръв прочит. Имам предвид, че имаше дванадесет правописни и пунктуационни грешки в твоя поуст. Ми може да се слееш, но първо е необходимо да се научиш правилно да пишеш "сазнание", т.к. така изменяш корена на самата дума и той става - саз. Кой знае какво означава саза? И ако пишеш с грешки това не изменя все пак корена на името ти, Величко. Неонче, кво ще кажеш? Името и коренът определят цветът на цветът. Тафтология знаеш ли какво означава? Ако се казваш Аксиния, някак си звучиш в синьо. Цъфтиш синьо. Сливаш се със синьото си подсъзнателно цветоусещане. Ако се казваш величко, или неон ставаш на фреон и някой май вече каза, че инергията ти ще е само за да можеш от хладилника си да направиш фризер. Колкото и да се силиш да опознаеш твоето подсъзнание съзнателно, то винаги ще се променя така, че все едно ти казва - духай супата. Ако съзнателно насочиш енергия /мисъл/ с цел да опознаеш подсъзнанието се натъкваш на парадокса на явлението "Къде избяга тъпата елементарна частица и защо го прави само когато искаме да видим къде е" Това е явлението довело до вероятностните модели. Ще стане и това, Неоне, когато му дойде времето. Сливането става - бих ви казала драги зрители, когато се пренесете в царството на сенките или във вечните ловни полета. И който твърди, че хипнозата е това - да духа супата. Спомените и сливането, за което питаш нямат нищо общо. Медитацията не води до сливане. Това е релакс и нищо повече. Транс с ритуал е само информация и нищо повече.



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: Aз]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано04.01.05 14:42



Дори и да пишеш правилно това не значи че знаеш нещо за истината.
А медитацията задължително води до сливане със съществуването.
Релакса е само за аматйорите.



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: вeличko]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 16:25



Сливане със съществуването не е частен случай на съзнателното подсъзнание. Съзнателно подсъзнание не съществува по принцип, както е и непознаваемо като реална проекция на съществото. Медитацията не е сливане със съществото, а точно обратното. Къде видя в медитацията сливане и със какво точно същество. Медитацията е опит за напускане на съществото. Гуруто май не е учил както трябва. Медитацията е за релакс. Който ти е казал нещо друго - лъже. Медитацията няма реална цел. С нея не може да постигнеш нищо, което е свързано с нещо извън себе си и все пак процесът на медитиране е свързан с откъсване на тази връзка. Ми, тва кво е? Все едно се прозяваш, но професионално. Аз също си медитирам профи. Картините при медитация идват сами, без да ги търсиш и се запазват във времето като чисто твоя представа за твоето си същество. Обикновено присъства цвят, същество, светлина и другото е гехаймнис. Ех, какви китайци, дю не ло мо!



Тема Re: просветление и подсазнаниенови [re: Aз]  
Автор вeличko (vselenski razum)
Публикувано04.01.05 18:57



Вообще не си наясно с медитацията. Не знам кой ти е гурото но явно и той не е наясно с нещата. А медитацията задължително е сливане със Съществуването,по този въпрос Учителите на Истока са единодушни.
Същата теза присъства и в християнството,Иисус Христос казва че на онзи свят той и Отца са едно. Затова ,че е абсолютно задължително сливането с Апсолюта ,съмнение няма!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.