Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:07 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Марихуанатанови  
Автордyxчe (Нерегистриран)
Публикувано11.12.04 22:46



За тези, които не дооценяват опасността:

Марихуаната предизвиква разстройство на психиката!


Холандски лекари от университета в Маастрихт дойдоха до извода, че употребата на марихуана на млади години повишава риска от поява на психотически признаци в по-късна възраст.

Както казват изследователите, това става, защото канабиса нарушава баланса на допамина, важно съединение в мозъка.

В продължение на 4 години учените са наблюдавали 2 437 младежи на възраст от 14 до 24 г. След като са отчетени други фактори като социално-икономически статус, използването на други наркотици, цигари и алкохол, изследователите са открили, че даже умерената употреба на канабис повишава съществено риска от разстройство на психиката.

Най-много рискуват хората, които са генетически предразположени към развитие на психози. Работата е там, че такива хора с по-голяма вероятност се обръщат към този лек наркотик.



Тема Re: Марихуанатанови [re: дyxчe]  
АвторgOsho (Нерегистриран)
Публикувано13.12.04 17:46



някои лекари казват че тичането е вредно щото амортизира ставите!

може и да е възможно това че на НЯКОИ хора марихуаната може да им разби4ка :) мислите и това да ги доведе до некви куци състояния (ментални) :)

Аз лично пуша от време на време - веднъж на 1-2 месеца, и марихуаната ме изважда от цикъла в който съм попаднал, колкото и нециклично да се опитвам да живея. Просто ми променя гледната точка за нещата, изважда ме от коловоза и тогава разирам че по един или друг начин съм бил попаднал в коловоз с повтарящи се определени мисли и действия.

Така че дай да гледаме нещата конкретно: за някои може и да има опастност, но за някои други пък няма.





Тема Re: Марихуанатанови [re: дyxчe]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано20.12.04 22:15



Tova sa palni gluposti, kazva ti go diplomiran ximik. Edinstveniq povod marixuanata da bade zabranena e bolezneniq opit s drugite "antidepresanti" kato se pochne ot Heroina ta do dneshnite barbiturati

Tetrahidroksikanabiol-a ne zasqga dopaminovite depa v mozaka nito dopamina. Barkash marixuanata s LSD-to , pri nego tozi efekt si e savsem dokazan no tova e drug vapros.

Ne samo v xolandiq se izsledva marixuanata, tova e nai osporvaniq i nai-zlobodnevniq taka narechen "narkotik" (vapros a togava kofeina i nikotina kakvo sa ? I Te vodqt do pristrastqvane ! A sam siguren che ako dadena grupa ucheni si go postavqt za tsel shte dokajat sled nabloudeniq na 3 000 000 dobrovoltsi ot razlichni sotsialni grupi che i kafeto i tsigarite vodqt do psixichni otkloneniq i po visoka smartnost. Statisticheski e dokazano che pri pushachite i piqchite na kafe smartnostta e po visoka, poveche umreli sa pushachite i piqchite, ex to vazdarjatelite sa dosta po-malko kato broika ta logichno e da ima po malko umreli ama...)

Ofitsialnoto stanovishte e che prosto marixuanata e ne dostatuchno izsledvana i ne moge da se kaje sas sigurnost kakav e tochniqt i efekt varxu organizma i e neosporim vsepriznat fakt che tq ne vodi do fizichesko pristrastqvane. Kolkoto do psixicheskoto ima hora koito se pristrastqvat i kam mieneto na ratse, ima i takav vid psixozi.

Prichinata izobshto ne e v trevata v ludnitsata narechena ejednevie, to te kara da se chudish kak da otseleesh, kak da zapazish razsadaka si i da tochno to te podtikva da vzemesh tsigarata ili direktno da si biesh dozata, problema xich ne e v genetikata, izobshto ne e genetichno predopredeleno

Nqkolko razlichni plemena aborigeni, ostrovitqni, indiqntsi, okeantsi se drusat s kakvi li ne xaliutsinogeni i opiati i kakvo ? Populatsiite im sa si jivi i zdravi, horitsata sa si jivi i zdravi i shtastlivi. Ne sa nqkakvi napalno uvredeni izrodi, naprotiv po-zdravi sa ot teb i vav fizichesko i psixichesko sastoqnie. I to govorim za haliutsinogeni ne za nqkakva xilava marixuana koqto q te xvane q ne, govorim za straxotno po-silni opqti sas straxotno po-silen psixpsixicheski i psixologicheski efekt
Prava si opasnost ima no tq ne e v injektsiqta, tq ne e v beliq prax, ne istinskata izobshto neotsenena opasnost e v tova che se pazim ot praxa, ot kokaina, ot heroina a izobshto ne se zamislqme kakvo ni e nakaralo da si mislim za tqx, kakvo ni kara da posegnem na tam. Te sa samo sledstvie na neshto po-dalboko. Istinskata opasnost ne e v samiq kokain, a v tova koeto te podtikva kam nego, s nego trqbva da e borbata, ostanaloto e prax v ochite.



Тема Re: Марихуанатанови [re: дyxчe]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано21.12.04 12:07



чела баба книжки
как се празнят пишки....
първо опитай и после си пиши глупостите...те пак ще са глупости,но на базата на личен опит.



Тема Re: Марихуанатанови [re: Nekros]  
Автор Sinaya (foxy lady)
Публикувано21.12.04 23:18



Здрасти :)
Брей, ти кога пък успя да се дипломираш?
Или наричаш "дипломиран химик" човек, завършил гимназия с разширено изучаване на химия?
Чела съм, че марихуаната убива мозъчните клетки, които пък от своя страна са незаменяеми.
И съм склонна да вярвам на това, независимо че понякога решавам, че в момента сменянето на перспективата ми е по-важно от няколко мозъчни клетки :-)

"...Защото си лепнал на растежа етикета 'неприятност', а на застоя - 'сигурност'."


Тема Re: Марихуанатанови [re: дyxчe]  
АвторTea (Нерегистриран)
Публикувано22.12.04 11:39



Не съм химик, нито имам наблюдения върху марихуаната.
Просто искам да ви обърна внимание, че каквото и да е това, което съкращава живота ни - става въпрос само за последните години, най-гадните.



Тема Re: Марихуанатанови [re: Sinaya]  
Автор konopar (непознат)
Публикувано22.12.04 14:42



аz пък съм 4ел то4но обратното,4е zа раzлика от алкохола наппимер,тя не убива моzъ4ните клетки,а само им въzдеиства. 3а прекомерна употреба ве4е не съм сигурен.
Тук не става въпрос 4е просто съм го про4ел някъде си,а 4е в 90% от слу4аите когато съм 4ел не6то zа нея го съм го про4итал



Тема Re: Марихуанатанови [re: Sinaya]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано23.12.04 17:26



Zapoznai se se anatomiqta na choveka, obarni vnimanie na nervnata kravonosnatai otdelitelnata sistema.

Sled tova se zapoznai s osnovite na molekulqrnata biologiq i bioximiqta.

Sled tova se zapoznai s entelogenite i mexanizma im na deistvie.

Sled tova se zapoznai s po-zivestnite i po-zisledvanite enthelogeni.

Procheti istoriqta na Heroina i Kokaina, anfetaminite i barbituratite.

Zapoznai se s xora prejivqvashti tsqlata tazai teoriq na praktika, pregladai i alternativnite svedeniq i prouchvaniq. Pregledai shamanskite istorii i praktiki v koito se pozlvat xaliutsinogeni, ako uspeesh pogovpri s nqkoi shaman koito gi e prejivql.

Sled tova vzemi se napushi vednaj do kozirkata...

I edva togava ela da si govorim za gimnazii i diplomirane, moje da se sprem i na temata za narkotitsite, nqma da go ima chuvtvoto che trqbva da obqsnqvam na parvolak teoriqta na otnositelnostta i shte mojem da doskutirame spokoino.

Otgovora e sas saotvetniq ton i saotvetniq ezik, ima edna pogovorka "kakvoto povikalo takova se obadilo" obmisli i neq, nqma da te karam da se zadalbavash antropologicheski v neq.



Тема Re: Марихуанатанови [re: Sinaya]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано23.12.04 17:33



I zabravix samo za tvoq informatsiq, mozachnite kletki sa si savsem zamenimi, samo deto ne se delqt, samo deto ne mogat da se delqt. Obrazuvat se ot nediferentsirani narichani oshte "zarodishni" kletki.

Ima mnogo interesni fakti i nabliudeniq, naprimer che nervnite kletki v mozaka se dvijat i sami izbirat mqstoto si i ako ne go namerqt se samorazrushavat (apoptoza) unishtijavaiki kletachnoto si qdro.

Ne vav vsichki sluchai edna nervna kletka moje da bade zamenena ot druga no i ma i takiva sluchai, ima i takiva mexanizmi, shte trqbva da si namerish po-debeli knijki, v uchebnitsite ot 8-mi klas ne gi pishe tezi raboti...

Tova poslednoto si e otkrovenno zaqjdane ot moq strana, taka che molq te vazoriemi go tochno kato takova



Тема Re: Марихуанатанови [re: дyxчe]  
Автор adrenochrome (непознат )
Публикувано23.12.04 17:34



духче, защо ти е да пишеш подобни неща ? всмисъл, просто искам да знам, очевидно си нямаш и начална представа какво е марихуана и как действа, очевидни както всяко нещо си има негативни и положителни страни и очевидно и без да си пушило каквото и да било, вероятно както всеки един човек си имало далеч по-травматизиращи преживявания от обикновено пушене на марихуана. А може би си в едно такова и затова пишеш неща от които не чаткаш и една дума, да помниш значенията, но знаеш ли как се стига до тях ?

теоретични никотина убива повече мозъчни клетки от тетрахидроканабинола. практически имам много приятели пушещи трева, но ако спрат за известно време започват да изглеждат нормални, просто спират да бъдат отпуснати. затова пък имам леля, която е загубила част от мозъчната си кора поради пушене на обикновени цигари. така е, вдява по-трудно и е малко по-досадна, но продължава да пуши. незнам за човек който може да се пристрасти към марихуана, така както може да се пристрасти към цигари, следиш ли ми мисълта ?

виждало ли си хора употребявали хероин, амфетамини, екстази, LSD, гъби и конска упойка и лепило (не заедно разбира се) ? аз съм и изглеждат доста по-интелигентни от леля ми. достатъчно интелигентни за да не пишат простотии за марихуаната по форумите на този така прекрасен саит - dir.bg
да, понякога ги боли корем, но това се лекува лесно. всяко травматизиращо или силноафектиращо преживяване унищожава мозъчни клетки и повярвай ми знам мого по-силни от пушенето на трева.

колкото до рецепторите .. THC не съдържа азотен атом в молекулата си, което за вещество действащо чрез мозъчни рецептори и йонни канали означава повече от сравнително безвредно. поне за рецепторите .. ако имаш проблеми с допамина - по-редовен секс.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.