Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:13 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Хранатанови  
Автор P_T_R ()
Публикувано02.11.04 14:47



Какво е отношението ви към храната? :


1.Казвате "Да" на всяка храна?

2."Ин/Ян"-храни? (през зимата предимно Ян-храна, а през лятото предимно Ин)

3."сатвична","раджастична","тамастична" - (строго сатвична диета?)


П.П.: Ако искате да разберете какъв любовник(-ца) е някой, наблюдавайте го
внимателно - кога и как той се храни.

Редактирано от P_T_R на 02.11.04 15:16.



Тема Re: Хранатанови [re: P_T_R]  
Автор P_T_R ()
Публикувано02.11.04 14:49



Предпочитам 2-ри вариант.



Тема Re: Хранатанови [re: P_T_R]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.11.04 21:38



Развий все пак темата си, де. Така нещата са много опростени така. Храненето е комплексен механизъм и зависи от много неща. Аз лично съм се хранил различно през лични периоди от живота ми, както и при различни случаи и зависи от много фактори. И мога да ти кажа че не бих могъл да се определя в горните 3 типа. Ям както го усещам СПОРЕД МОМЕНТА и КОНТЕКСТА МУ.


П.П. Развий и това за любовниците



Тема Re: Хранатанови [re: P_T_R]  
Автор (изрод)
Публикувано05.11.04 23:34



Миналата зима изпопрочетох какво ли не за "здравословно хранене". Китайските пет вкуса. Тибетските шест вкуса. На йогите там трите деления (не мога да ги запомням тия индийски думички, камо ли да ги произнеса правилно). Хранене според кръвните групи. Пресмятане на точни калории и процентно отношение на белтъци/въглехидрати/мазнини (според БДС:). Суровоядство. Хранене с цялостни храни. Млякото било вредно. Млякото било супер полезно. Да гладуваш е истината... и т.н. и т.н.... Върхът беше някаква книга за витамините, в която стигнах до В12 и спрях, защото пишеше, че не е добре да даваш на кучето си от този витамин, щото щяло да започне да се поти.... Куче да се поти! Абе.....

Та с две думи, продължих да се храня, както до тогава, тоест- ям, каквото усещам, че ми се яде... Е, промених някои неща.... като да не бъркам плодовете, с останалата храна- звучи добре. Да не се наливам с много течности- и това ми е добре:). Месо не ям от години- все още не съм приритала. Гледам максимално да ям домашна храна- домашно сготвена и домашно отгледана. Безкомпромисно използвам само скъп зехтин. Имам си кефирена гъба.... Меся си содени питки от пълнозърнесто брашно.... А есенната мания вкъщи в момента е салата от прясно настъргани зеле, моркови, червено цвекло, целина и някакви кълнове... от люцерна примерно. Подправено с лимон (нарязан наситно заедно с кората), зехтин и мнооооого магданоз:))
Ми това е от мен.
А как точно делиш храната на ин и ян?

...Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...


Тема Re: Хранатанови [re: CУ]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано06.11.04 19:39



Я кажи за содените питки, как ги правиш?
Храниш се добре.



Тема рецепта за Хуанджи:)нови [re: xyaнджи]  
Автор (изрод)
Публикувано07.11.04 09:12



рецепта ли искаш? Ами ако не знаеш как да месиш трудно ще ти обясня... Ако знаеш-просто си измесваш содена питка
Добре де, ще пробвам да напиша рецепта.
Първо - аз не спазвам точна рецепта, всеки път слагам каквото имам в хладилника. Та сега трябва нещо ориентировъчно да напиша...
Ами взимаш примерно 2 яйца, обаче може и с едно, дори и без него може...
объркваш го с мляко (прясно или кисело), може и кефир, може и цвика, дето се изцежда като се прави извара (с него става страхотно), а може и с вода:)
За да те ориентирам в пропорциите- около 800мл. течност меси около 1кг брашно. Аз не меря, правя го по усет:)
После в течното слагаш сода- около 1.5 чаена лъжичка за 1кг брашно. По 1-1.5 ч.л. захар и сол. Разбъркваш. Взимаш вилица или тел и започваш да бъркаш и да прибавяш по малко брашно.
Правила съм питка изцяло от пълнозърнесто брашно. Също и изцяло от бяло брашно. На мен най-ми е вкусно като сложа около 70% пълнозърнесто и останалото е бяло. Сгъстяваш по този начин докато... еми аз го правя, за да не се разтече всичко по масата, на която меся после, защото е малка и няма много пространство. Значи - сгъстяваш да стане по-гъсто от кексово тесто (надявам се да знаеш колко е гъсто кексовото тесо) и после сместа я изсипваш върху разтлано на масата (или в тава) брашно и месиш, докато се умеси:) Ако не си месил до сега има възможност да прекалиш с брашното и тестото да стане много твърдо... Имам много точно определение колко меко трябва да е брашното, ама не е много цензурно... Все едно.
Намазваш тавичка с мазнина (аз слагам зехтин), разпльоскваш тестото отгоре, правиш звездичка с вилица, оставаш го да си почине половин час и после печеш. Аз като я извадя опечена, намазвам питката с масло (ммммм, много е вкусно), но може и само с вода да я напръскаш.... Еми това е.
Бъркай смело, най-много да стане подложка за забиване на пирони. Аз сигурно ще меся днес, така че ако положението е извън контрол мога да ти отчупя едно парче:)

Леле, в клуб Ошо рецепти да пиша... ама карай

Айде сега ти меси, пък аз ще се оглеждам доволно насам-натам, щото Хуанджи ми оцени храненето като добро

...Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...


Тема за Хуанджи и Су :)нови [re: CУ]  
Автор omkara (...)
Публикувано07.11.04 09:40



Су... опитай на единица брашно (независимо от кое) да сложиш половинка течност (мляко цвика или там каквото си решиш)...
ако прибавиш и мая (но не на гранули), примерно на 2 килограма брашно 1/3-та от опаковката...
и малко бира за да бухне повечко...
пък после го оставиш половин час,за да фтаса...(с "ф" ли се пишеше не помня)
а сетне го разтопчиш....(на една голяма или няколко по-малки топки)...
и пак оставиш да пофтаса...(пак за ф-то се замислих)
разточваш го, превиваш го на 2 (от кръг на полукръг да стане)...
и пак да Фтаса докато порядъчно не се надуе...
изпичаш и воала...
п.п.
току що се сетих един виц...дано не го знаете...
два вълка си стояли край пътеката и учудено наблюдавали как един геврек се търкаля по нея...
глупаци...
те дори не подозирали, че това била житената питка- смъртно ранена...
поздрав...

...омммм...


Тема Re: рецепта за Хуанджи:)нови [re: CУ]  
АвторDJ (Нерегистриран)
Публикувано07.11.04 10:19



Чак ми се прияде
Правилото за содено тесто е, че е по-меко от другото и не се меси много.
Пробвай да го разделиш на отделни малки хлебчета. Да се намаже с яйце и да се поръсят със сусам или маково семе, може ким или др.

Вътре може да се прибави соево брашно, брашно от нахут (вкуса е чудесен!), малко пшенични трици, също пшенични или др. зародиши от изсушените. Също - ядки сато слънчоглед и др.
Пробвай да сложиш малко задушен и изцеден спанак (праз...) - ще стане като зеленчукови хлебчета



Тема Яша е барвалеске!нови [re: CУ]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано07.11.04 13:51



Много благодаря, точно и подробно описано. Всъщност,перфектно. Ще го сложа в рецептурника.
По този начин не го знаех, хареса ми. Между другото водата не може да е 800 мл., особенно при грахама, той поема по- малко.
Ще ти напиша и аз рецептичка за хляб от грахам, но след малко, да намеря само точните пропорции, че нали знаеш и аз като теб.

Ето някои мои дребни рецептички:
Можеш да си играеш с брашната, като:
- към бялото добавиш една с.л. царевично брашно, много хубав аромат на просеник се прокрадва.
- може да се добавят по лъжица брашна от ориз, соя и каквото имаш, включително и ябълково, но внимателно и по- малко и предимно при белите хлябове.
- след първото дробене на пшеницата, при мелене излиза на нещо като пшенични ядки, по една с.л. от тях много добре става.
- може да се добавят и други ядки, например овесени или ечемични, предварително накиснати във вода.
- пак при меленето на житото от послените валцове(където се измила типовото брашно) се отделя ситната трица, тя е всъщност само вътрешната обвивка на житото, фина е. Там е и зародиша на зърното, затова придава сладък вкус на хляба. Една лъжица добавена към добружа брашно го прави типово и отгоре. Повечето фурни така правят типовият хляб, понеже колкото по- черно е брашното, толкова глутена му е по- малък и трудно се вдига.
- пропорцията, която каза две към едно в полза на грахама е най- добрата.
- хляба, след като втаса един път, а времето зависи от температурата, но задължително трябва да "тръгне да те търси" , се премесва и пак се оставя да втаса за по- малко време, тогава е в тавата.
- при първото втасване може да се хване маята, т.е. да втаса по- рядко и с по- малко брашно и след това да втаса заедно с останалото брашно, накрая в тавата става трети път.
- белият хляб се пече по- бързо и на фурна с по- висок градус, а черният по- дълго и втората част от печенето с по- нисък градус.
- хубавият хляб трябва да е лек, да не се разпукал, да не се е разлял, да ухае вкусно, да се е вдигнал достатъчно, да няма твърди кори, да не е клисав отвътре, да е пухкав, да е на плюски отвътре, да има жилавост на структората, което се определя от количеството и качеството на глутена.
- ако кората е твърда, се поръсва леко с вода и се завива с кърпа.
- да се отнася човек с уважение към хляба, защото той е символа на прехраната. Някои народи дори нямат дума за хранене, те казват - отивам да ям хляб.

Стилът ти на хранене е близък до моя, затова хваля. Пу-машала.

Значи, ядем по три пъти на ден, а медитираме най- често по един път,що да не говорим за хранене.

За положителните и отрицателни храни:
- положителните храни са мъжките, тяхното поле се върти на дясно - плодове, ядки(без фъстъци) и по правило растат високо от земята, както и зърнените. Боба например е много мъжка храна. Изключение е ябълката, тя е отрицателно заредена.
- отрицателните храни са женските, тяхното поле се върти на ляво - зеленчуци, готвени храни, грудкови и т.н.

Предполагам, че човека говори не за това, а за храните, които стоплят тялото, както и за тези, които го охлаждат. То е същото, както с пранаямата има охлаждащи пранаями, както и загряващи.

И да се надуваш добре, щото като оценител съм признат. Дай една бутилка вино да ти покажа.



Тема Re: рецепта за Хуанджи:) [re: DJ]  
Автор (изрод)
Публикувано07.11.04 13:54



изсушен зародиш ми звучи като едно голямо противоречие:)) Като обезмаслено масло
соевото брашно го отказвам, за нахута идеята звучи супер, трябва да потърся по магазините.... Между другото скоро гледах гречка смляна на брашно- някой да я е тествал?
Пшеницени трици си купих наскоро да си чистя лицето с тях, ама ще взема да бухна малко и в питката:)

...Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.