Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема личния опитнови [re: дpeвeн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.01.05 16:57



Разбира се, не нужно човек да преоткрива топлата вода и е много полезно да се учи от опита на други. Обаче, по духовния път има смисъл собствена опитност в крайна сметка! И за това се казва, че това е СУБЕКТИВНА НАУКА. Точно както бих могъл да ти говоря и теоретизирам разни ястия, които ти никога не си ял и от това не би имал голяма полза.

Именно и поради тази причина, въпреки много духовни писания, кората нямат развит дух. Така, че има смисъл, поне за мен, да дискутираме неща, за които имаме опит. Или пък, ако някои има повече опит в дадено направление от другарчето си да сподели как го е постигнал, за да може евентуално и другия да го вкуси.

И в този аспект, моят личен опит относно прераждането на ЧОВЕКА е скромен и не бих могъл да правя големи обобщения. Каквото и теория да ми кажеш ти или Ошо, ако тя няма корени в мен, ще си остане повърхността и няма да промени живота ми много. Най-много ще я имам "едно на ум", но нищо повече. Но виж, ако ми кажеш, нещо което бих да го проверя и усетя, ще съм ти благодарен.





Тема Re: развиването на чувството за хуморнови [re: Б.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.01.05 17:02



Скъпа, както животът и ученето е непрекъснат процес, така и развиването на чувството за хумор е аналогичен непрекъснат процес и се надявам, ако прочетеш още веднъж въпросния ми постинг да го схванеш.



Тема Re: Среща със Смърттанови [re: konopar]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.01.05 17:06



Точно за това от теоретизирани много полза няма и това му каза преди малко на Боби. Но забележи, че освен да те разтресе срещата със Смъртта може и да те НАУЧИ на неща. Разбираш ли – първо е разтрисането, а после човек започва и да се пооглежда и да гледа как стоят нещата около и в него.



Тема Re: развиване чувството за хуморнови [re: Mиpo]  
Авторcтpaнниk (Нерегистриран)
Публикувано30.01.05 18:09



Миро, защо навлизаш в лични спорове с момичето/ предполагам no name*. Този сайт предполага по- дълбоки и стойностни разсъждения, а не дребни забележки.



Тема Re: развиване чувството за хуморнови [re: cтpaнниk]  
Автордpeвeн (Нерегистриран)
Публикувано30.01.05 19:11



Миро, наистина практическия опит е много важен, но много неща от сферата на духовното не могат да се изпитат на практика.Дори да усетиш, да "близнеш" както се изразяваш ти,нещо от това, което те вълнува, не значи че ще успееш да го разбереш, сортираш и класифицираш.Монро издаде няколко книги за астрални пътувания и излизания извън тялото, като е споделил и техниките за това. Но ако успееш да го направиш ще изпиташ вероятно нещо лично твое.Твърде много книги има специално на тази тема, всеки от нас го прави в съня си, но не всеки го осъзнава.Да не говорим за това движение през времето. Много поети и писатели са го преживели и описали. Спомням си за Гьоте и пътуванията му до Италия.Всеки от нас има такива дежа вю.Но едва ли може да обясни как се поражда това състояние на нещо видяно , познато.Същото е и със симпатията или антипатията, която изпитваме към някого от пръв поглед.Затова може би трябва да се намери някакъв баланс между практика и теория, без да се изпада в крайности. Християните вярват, без да се опират на логика. Днешният примитивен в духовно отношение човек пък иска все "око да види и ръка да пипне".Особено в такава деликатна тема като прераждането едва ли може някой да даде практически насоки.Затова смятам, че квантовата физика по- най- логичния и аргументиран начин/ поне за мен/ разглежда този проблем. Сега ще ти цитирам и откъс от срещата на един велик медиум с духовете на двама учени-Айнщайн и Доналд Тови по тези въпроси."Духът прилича на атома.Той е съставен от протони и неутрони, които служат за образуване на ядрото, заобиколено от неутрони.Тези отделни частици са обединени в ядрото, но могат и да бъдат изолирани. И точно тези изолирани частици могат да се появят като различни личности в живота.. но те всички принадлежат на един дух. Един и същи човек като форма, тяло, родители никога няма да се върне втори път на земята.Но част от мен- може да бъде включена или присъединена в ново същество.Айнщайн продължава-Няма два творчески аспекта- мъжки и женски, а само един творческа енергийна сила, която се подразделя, за да сътвори безброй форми на материята.Енергийната сила е единствена, цялостна, без форма и по- мощна от всички нейни комбинирани проявления.Всички и проявления са непълни или частични прояви на онова, което не може да се изрази с никакъв термин, освен с неговия собствен. Това е Бог, Абсолют, Висш разум. По своята същност тази Сила е волна, тъй като е освободена от всякакви ограничения и като единствена Сила не е доминирана от никаква противоположна такава.Поради своята абсолютна свобода, тази сила отдава и на своите творения тази Свобода, които отделени от Същността допускат отклонения , деформации, хаос." " Ето я връзката с квантовата памет като система от чувства, мисли, реакци, които изграждат определени шаблони през целия живот на личността. Тези неща ти ги разясних преди време. Именно тези стереотипи на определен вид мисловна насока и емоции се прераждат- т. е кватовата памет на виталното и ментално тяло.Как да изживееш това на практика? Тогава ще можеш да разбереш вероятно и целия принцип на Сътворението. Остава ни да продължим да търсим и експериментираме.Успех!



Тема Re: развиването на чувството за хуморнови [re: Mиpo]  
АвторБ. (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 13:24



Няма да си ти ако не се измъкнеш.
Пробвай веднъж пък, ей тъй за разнообразие, да се гмурнеш с главата надолу, да се намокриш до мозъка на костите, да посипеш главата си с пепел.
Моля се аз да не съм схванала !



Тема Re: развиването на чувството за хуморнови [re: Б.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.02.05 00:01



Гмуркам се с главата надолу, намокрямам до мозъка на костите си, посипвам си главата с пепел... и всичкото това за да може да ми каже здрасти не само във форума тук, а и като ме видиш другаде Ще стане ли?



Тема Re: развиване чувството за хуморнови [re: cтpaнниk]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.02.05 00:07



Добри ми страннико, аз не се закачам никога ДРЕБНО. Просто, се ДОКОСВАМ до хората доколкото мога и по-начините, които намеря за добре. no name не се засегна ни най-малко и отговори извън форума, точно "както трябваше". И за мен често тези ЛИЧНИ неща са ми по-интересни от дълбокомислени разсъждения на каквото и да е тема. Най-често разсъжденията не са нищо друго освен едни разсъждения ...



Тема Re: развиването на чувството за хуморнови [re: Mиpo]  
АвторБ. (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 10:17



Удоволствието е само мое



Тема предложениенови [re: дpeвeн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.02.05 14:29



Ами, ако някои неща в духовното не могат да се изпитат на практика (както ти казваш), то опитите да ги заместиш с някаква теория са като тези на Хитър Петър, който не можел да яде от манджата на гостилничаря, но опитвал поне парата от нея.

Една теория, и особено духовна такава, може да е много полезна, но при следните 2 условя:
1. Теорията да е АРГУМЕНТИРАНА и ДОКАЗАНА. Това става почти винаги и с ПРАКТИЧЕСКИ опити. Забележи, че това, че някой (пък бил той и Ошо) казвал някъде си нещо си НЕ е достатъчен доказателствен аргумент!
2. Да има практическо приложение, т.е. да променя по някакъв начин РЕАЛНО живота ти.

Кажи ми сега как горните две условия са изпълнени в твоите теории? Аз не видях досега някаква аргументация, а само свободно излагане на принципи. Що се отнася до практическата полза, нещата са още по-скромни. Каква практическа полза имаш, ако знаеш примерно, паметта ти е квантова или че Духът е като един атом?? Апропо, предполагам, че по погрешка си написал, че неутроните се въртят около ядрото, защото ми беше забавно да медитирам замествайки електроните с неутрони и така и не намерих начин конфигурацията да не се разпадне.

Ще ти предложа междувременно нещо друго, Боби – една приятелска и сърдечна прегръдка!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.