Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:26 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Разговор за медитациятанови  
Авторsmall (Нерегистриран)
Публикувано29.10.04 10:19



Искате ли тук всики да каже каквото иска за медитацията?
Медитирате ли и как? Имате ли някакви постижения?-ако искате, споделете, ако не - можем да си поговорим по техническите въпроси и въобще кой за каквото иска..:)

И за загрявка един цитат от Ошо. Но руски е, но мисля, че ще се справите.
Ако искате, някой да го преведе.

"...Вот почему тысячи лет люди медитировали, учились, но очень немногие люди достигали успеха в медитации. Даже попытались очень немногие. И огромное большинство человечества даже не побеспокоило себя размышлениями об этом.
Это - нечто... семя, с которым вы родились.
Если в вас нет семени, мастер может продолжать изливать свое блаженство на вас, но с вами ничего не произойдет. И если семя есть, то простое присутствие мастера, даже когда он просто смотрит в ваши глаза, и что-то очень важное происходит с вами - революция, которую вы не можете объяснить никому. Если у человека в сердце абсолютно ничего нет - крошечного семени - тогда для него это невозможно. Он может изучать технику, он может учиться мастерству. Но если зерно отсутствует, он не достигнет успеха.
Так тысячи людей начинали медитировать, но очень немногие - их настолько мало, что можно пересчитать по пальцам - когда-либо достигали просветления. А до тех пор пока медитация не становится просветлением, вы только зря тратите время.
Сама суть медитации заключается в том, чтобы быть настолько молчаливым, чтобы в вас не возникало никакого волнения мыслей, чтобы слова не становились между вами и действительностью, чтобы все слова отпали, чтобы вы остались одни. Это одиночество, эта чистота, это безоблачное небо вашего бытия и есть медитация.
А медитация - это золотой ключик ко всем тайнам жизни."



Тема Re: Разговор за медитациятанови [re: small]  
АвторBG-AYP (Нерегистриран)
Публикувано29.10.04 12:23



Който иска да се запапознае с една интегрирана система на йога за
достигане до тишината, да надникне тук:



Ако перифразирам известната поговорка: "Лозето не ще молитва, а мотика",
то бих казал:"Медитацията не ще разговори, а практикуване"

Гуруто е в теб.



Тема Re: Разговор за медитациятанови [re: small]  
Автор Mиpo ()
Публикувано29.10.04 22:12



Предложението ти ми напомня на човек, който влиза в банка и казва "Дайте да поговорим за пари". Та, ние говорим в този клуб именно САМО за МЕДИТАЦИЯ и за различните нейни аспекти. Даже и за Big Brother да говорим, то пак е от медитационна гледна точка. Разбираш ли?

Друго, както съм го повтарял много пъти, сигурен начин да убиеш една дискусия в зародиш е да тръснеш един цитат и да го оставиш ей така. Така, че цитата ти не е загрявка, поне за мен. Чудесна загрявка би било да кажеш ТВОЕТО МНЕНИЕ И ОПИТ. Та, очаквам да ме загрееш (виж как хубаво го направи в другата тема ). И не забравяй – замени книжните цитати (пък били на Ошо) с ТЕБ. Тук ТИ Small си по-важен от Ошо (това съм го научил от Ошо).




Тема Re: Разговор за медитациятанови [re: Mиpo]  
Авторnov (Нерегистриран)
Публикувано30.10.04 08:42



теб те знаем от другите ти постинги
това, което си научил от Ошо е да плямпаш, и то празни приказки
голямото ти "осъзнаване" е една каша от Ошо
дори не знаеш какво е медитация, защото повече те интересува сексуалността
но мисля, че не си пубертет и ти се чудя как още не си изживял тия мераци

мнооого си далече от истинското разбиране на нещата, а още повече от практиката




Тема Re: Разговор за медитациятанови [re: Mиpo]  
Авторsmall (Нерегистриран)
Публикувано30.10.04 10:29



Не ти отговарям, защото няма нищо смислено в това, което пишеш.
Много си далече от темата.
Поне да беше се опитал да осмислиш или осъзнаеш (до колкото са ти възможностите) цитата на Ошо.



Тема Re: Разговор за медитациятанови [re: small]  
Авторnov (Нерегистриран)
Публикувано30.10.04 11:50



Остави го, няма смисъл. Той ми прилича на човек, който не разбира нищо от квантова физика, а я превежда и се опитва да я обяснява на другите.
Миро е още на класическата механика - занимава се с твърдото си тяло.:))))))

Не мешайте бойни изкуства с Ошо!!



Тема Re: за Миронови [re: small]  
АвторMaя Плиceцkaя (Нерегистриран)
Публикувано30.10.04 22:02



А аз ето как медитирам.

Сядам с изправен гръб, по турски. Затварям очи и гледам вътре между очите. – ужасен мрак!
После започвам да гоня мислите си, или по-точно те – мен....И се започва: тук ме боли.., там ме сърби.
После ставам неспокойна, като че ли кой-знае какво съм изупснала за тези 10-15 мин. седене и бързам да стана за да се заловя с нещо да правя.

Но пък цял ден съм горда от себе си, че съм медитирала!



Тема Maя,нови [re: Maя Плиceцkaя]  
Автор Mиpo ()
Публикувано31.10.04 10:08



Защо медитираш и съответно защо се чувстваш горда от това?



Тема Re: не само към Миронови [re: Mиpo]  
АвторM.Плиceцkaя (Нерегистриран)
Публикувано31.10.04 14:07



Тук никой ли не медитира?
Миро, остави тия глупави въпроси, породени от любопитството ти. Ако имаш нещо да кажеш по темата, кажи без да те питат.

Ако медетираш, ти какво очакваш да се случи? Защото при мен изниква чувството по време на медитация, че нещо не е както трябва. Какво трябва да очаквам? И правилно ли го правя?



Тема Първо, най-важнотонови [re: M.Плиceцkaя]  
Автор Mиpo ()
Публикувано31.10.04 22:42



Мила Мая,

Не допускаш ли за момент, че мога да заспивам вечерно време спокойно и без да знам защо точно медитираш? И когато те питам нещо, освен интерпретацията "чисто любопитство", не допускаш ли и друга възможна?

Що се отнася до това, което имам да казвам по темата за медитацията, не знам дали си забелязал, че в този клуб го казвам в стократно по-голямо количество сравнено примерно с изказаните до сега мнения в тази тема плюс мненията на разни точки, тирета и прочие препинателни знаци.

По твоя постинг също ти казвам неща, но вървим стъпка по стъпка и бъди търпелива. И започваме с най-важния и фундаментален въпрос, който хората масово пропускат (защото им се вижда елементарен) и за това после се оплитат или не им стига енергията. Та, ако ми позволиш, нека да се върнем на моя глупав въпрос "защо медитираш" (ако не разбираш защо, просто пробвай да ми се довериш за момент).


П.П. После ще засегнем и останалите въпроси




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.