Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:35 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема приказка за охлюва  
Автор (изрод)
Публикувано03.11.04 12:11



Това се случи преди време. Една тъжна и самотна зима почти си беше отишла, правейки малко по малко място на зеленото и слънчевото... Стоях на една трамвайна спирка рано сутринта и като че ли за първи път виждах света около себе си. Живот, разбираш ли, имало го... и зеленото, и слънчевото... – там си били през цялото време, дишали, живеели, умирали, пък аз- като къртица, забита в себе си.
Та стоях си на тротоара, проглеждах и тогава видях охлюва. Някой беше изплюл бонбон на земята и един гол охлюв важно важно се отдалечаваше от него, явно с препълнен коремJ Толкова интересно ми стана, че забравих и за трамвай, и за къде бях тръгнала изобщо... Останахме само аз, охлюва и бонбона. Влажната диря показваше нагледно траекторията на охлюва- първо в една посока, после леко отклонение за да мине през бонбона, после продължил пътя си. Колко ли е щастлив този охлюв сега, мислех си, цял бонбон му паднал от небето и вече с добре натъпкан търбух доволен може да започне деня си. Този хубав пролетен ден!J
Бях събрала вниманието си изцяло върху охлюва, не виждах нищо и на десет сантиметра от него. Тогава в кадър влезе един мъжки крак и го смачка. Бляк!- и няма охлюв. Само едно красноречиво, размазано петно. Толкова бях шокирана, че за момент продължих да гледам тъпо петното, очаквайки може би, охлюва да изкочи от някъде и да каже “шегичкаJ”. После осъзнах какво се е случило и вперих най-обвинителния, гневен, мерзък, възмутен и т.н. поглед, на който бях способна, към УБИЕЦА... И какво да видя- един чичко, бързащ за работа, който изобщо не беше забелязал, че току що е отнел живота на един щастлив нахранен охлюв... После усети погледа ми, погледна надолу- видя “тленните останки”, повдигна си крака, погледна подметката отдолу.... и отиде да я избърше в тревата.

...Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...


Тема Re: приказка за охлюванови [re: CУ]  
Авторsmall (Нерегистриран)
Публикувано03.11.04 19:53



така става и с хората
не знаеш кога ще те смачка смъртта



Тема Re: приказка за охлюванови [re: CУ]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.11.04 21:39



Кое те накара да споделиш това?



Тема Re: приказка за охлюванови [re: Mиpo]  
Авторsmall (Нерегистриран)
Публикувано03.11.04 21:48



все едни и същи въпроси задаваш на хората, не се ли усещаш?
какво те кара да си мислиш, чи си психолог?

момичето споделя нещо, а той тръгнал да я пита: какво те накара да споделиш?...егаси простотията

ти за нищо ли нямаш мнение?



Тема Re: приказка за охлюванови [re: small]  
Автор (изрод)
Публикувано03.11.04 22:02



Абе чудя се аз, много се чудя....
Дали наистина Миро толкова те ядосва, дали тоооолкова те изкарва от нерви, колкото показваш.... Като си помисля колко време и енергия трябва да отдели човек да виси в дира и да дебне всеки следващ постинг, че и да му отговаря подобаващо пиперливо:))
И си мисля, дали пък ти, small, си даваш сметка, че по този начин повече му помагаш, отколкото да му "показваш къде зимуват раците"...
И си мисля, че поради тази причина ти, small, всъщност си един много, много добър човек, дето така самоотвержено и стоически се стремиш да помагаш на ближните...

Все едно, всъщност...

Миро, това мислех да го разкажа още във вегетарианската тема, но анонимния ме "нарита" от там и реших да задържа:)
Снощи мислех да го добавя към меила, който ти писах, защото едното върви с другото, но после реших да го пусна като тема тук.
И престани да задаваш едни и същи въпроси, на хората им е скучно вече:) Пробвай с "как беше времето днес в София" примерно... Бъди гъвкав

...Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...


Тема Re: приказка за охлюванови [re: CУ]  
Авторsmall (Нерегистриран)
Публикувано03.11.04 22:22



приеми, че все едно не съм ти отговорил по-нагоре
забравих, че с Миро сте си от една копаня
оставям ви да си говорите тук, вместо по мейла

не си създавай илюзии, че Миро ме интересува и го следя,.. ще умра от сях
това, че съм тук, когато си пишете, не означава това..

хайде, оставям ви да се прегръщате
и без това няма за какво да се говори с вас, освен да се бъзика човек
хе-хе-хе



Тема Re: приказка за охлюванови [re: CУ]  
Автор-- (Нерегистриран)
Публикувано04.11.04 05:20



Мила, защо това ми е толкова познато? Не си ли го писала и по-рано или на друго мято?

Мила, иди се потръскай малко в жълтата къща, демек ти изпадне нещо. Или си съвсем празна чанта?



Тема Re: приказка за охлюванови [re: --]  
Автор (изрод)
Публикувано04.11.04 09:53



Ми има три варианта:
1. Разказала съм ти го наживо някога, някъде, ама знам ли те кой си всъщност- ти ще кажеш:)
2. Ти си чичкото, дето стъпка охлюва и за това ти е позната цялата история
3. Наистина съм го писала някъде по-рано, макар че мноооого се съмнявам, но от друга страна, ако съм толкова празна чанта, колкото предполагаш, едва ли ще има с какво да си спомням:)
Ама пък това за охлюва си го спомням, нищо че е станало толкова отдавна...

Празна чанта само с един охлюв в нея... И като го изтръскам и него в жълтата къща и край- с чисто ново начало ще се организирам:))

...Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...


Тема Re: приказка за охлюванови [re: small]  
Автор (изрод)
Публикувано04.11.04 10:05



стой де, побъзикай ни още малко, какво толкова...

Виждаш ли сега, ако беше регистриран, можеше да се върнеш по-нагоре и да си изтриеш първия постинг- "все едно, че не си ми отговорил".... Да, но той си е там, че и в мойта глава стои също...

Не знам дали смъртта "смачква"... И дали наистина е толкова внезапна, неочаквана и т.н.
Все си мисля, че ако не си слагаме доброволно "капаци" като конете, ако не си завираме главите в пясъка като щраусите, ще сме доста по-наясно със състоянието на личния ни акаунт
Има разлика между това да нямаш информация за нещо и да отказваш да приемеш информацията за същото нещо...

...Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...


Тема Smallнови [re: small]  
Автор Mиpo ()
Публикувано04.11.04 18:49



Предполагам си ми отговорил по погреша, нали? Ако не, кажи за да ти отговоря. Няма страшно в един форум да си задаваме въпроси.

И даже да имаме различни гледни точки, след като медитираш, нищо не ти пречи да се усмихнеш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.