Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:07 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Миро-батка...нови [re: omkara]  
Автор- (Нерегистриран)
Публикувано07.11.04 10:13



Не Дон Хуан
Сбъркал си Х с Ж



Тема Re: Миро-батка...нови [re: -]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано07.11.04 11:14



какво забелязвам :-)))))))

човек трябва да е безупречен спрямо останалите - да не ги огъва по себе си


Тема Re: ОММММММнови [re: omkara]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.11.04 18:42



Мда, аз съм и Миро, и БГ Дон Хуан, и БГ Дон Жуан, и хитър като стадо лисици, побратим с Паднал Ангел, и разбирам от сънища. Което не значи, че знам всичко за сънищата и сънуването, нямам някои опитности на Паднал Ангел, понякога съм и глупав, фенките ми ме изоставят както виждаш в съседната тема, не мога да се изпарявам като Дон Хуан и се чудя понякога кой е този Миро.



П.П. Да не кажеш, че не ти давам файлове



Тема Re: ОММММММнови [re: Mиpo]  
Автор omkara (...)
Публикувано08.11.04 01:29



привет again...
и tnx за файла...
питам те са съновничество, тъй като е наболяло то за мене напоследък...
от известно време (разбирай доста време) се опитвам да се озъзная в съня си...
сиреч да осъзная че сънувам...
някъде бях чел че абсурдните събития в съня напомнят, че имено това е сън...
ала за беля и най абсурдните събития в съня за мен са си напълно в реда на нещата...
например: наскоро, докато летях над сградите видях кон, който бе кацнал на един покрив и похапваше от прането на някакви си хорица...помислих си "бре, не хранят коня си добре, щом похапва от прането им добичето"...
а после като се събудих, казах си "и това ако не е абсурдно..."
а иначе сънувам доста ярко, та и твърде често даже...
и сънищата помня си, ала не ги записвам - може би това е грешчица една...
само един път съм осъзнавал че съм в съня си...
и мисля си че стана случайно, тъкмо докато заспивах...
озовах се в непрогледен мрак, държейки телефона си в ръка...
толкова бе необичайно че се уплаших и ми се прииска да се събудя...
и както бях изправен сред мрака ми хрумна, че ако се приведа в хоризонтална позиция ще се събудя...
с известни усиля успях и се събудих...
а от тогава нищо...
дали има хапче, пък било и то плацебо за тази ми болежка?...
поздрав най сърдечен...

...омммм...


Тема Re: сънуваненови [re: omkara]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.11.04 14:06



Мда, разбирам те. За съжаление не съм Дон Хуан да давам магически решения, пък и самия той не е могъл да накара Кастанеда да се осъзнае веднага в съня си и на последния са му трябвали доста години. Та, без да се впускам в излишни филососфкси разсъждения, продължавай да НАБЛЮДАВАШ сънищата си. Не да ги тълкуваш външно, а да наблюдава корените на всяка една сцена (както знаеш, различни сцени се наслагват и за това, коня ти яде пране). Както и наблюдаваш Наблюдателя … Всъщност, поне на мен ми е интересно, как и защо нещо привлича и фокусира вниманието ми. И трудности при осъзнаването на съня идват от това, че нещо друго взима вниманието ни. И вниманието ще бъде взима от другото нещо, докато не е наясно с него или пък докато един друг център в теб не е по-конкурентно способен за него. И този последния център се развива с медитации.

Сърдечен поздрав и от мен




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.