Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:20 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема До тези от вас които още не разбират Ошо :)  
Авторlvanium (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 06:40



Тези от вас които смятат че Ошо казва че мисленето е лошо нещо да продължават да четат щото явно не разбират още Ошо

Може ли някой не-луд да отрече мисленето и да каже, че човек трябва да се откаже от мисленето и да премине единсвтено на ниво на съзние на животно, което е ТУК и СЕГА! /запазана марка на ошо ;) / ???

Правилното разбиране за мисленето: / :)) /
когато можеш да вклчюваш и изключаваш мисленето и когато не се счупваш от безсмислен вътрешен диалог, хехе, а имаш мисли, които са ти от полза, тогава всичко е супер и ти си господар на себе си. Ако имаш случайни мисли ясно че е вероятността да имаш куц резултат (куци емоции и преживявания) е изрична :))))

Мисля че в Ошо има и манипулативен елемент -- какво толкова говори за не-мислене при положение, че когато човек овладее мислите си и вече не си прожектира случайни картини на страх и неувереност примерно, тогава мисленето е перфектен инструмент за един пълноценен, наситен и плътен живот.
Не разбирам защо Ошо постоянно говори за не-мислене -- Не-мислене -трейд марк бай Ошо


Това което искам да кажа много ясно ще разбереш ако си чел или прочетеш REX SIKES ULTIMATE N.L.P. HOME STUDY COURSE.

МИСЛЕНЕТО Е СУПЕР АКО ИЗБИРАМЕ МИСЛИТЕ СИ!

аре :)





Тема Re: До тези от вас които още не разбират Ошо :)нови [re: lvanium]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано28.10.04 13:08



Shtom ti dopada znachi ok, mislineto e super za teb , enjoy i tolkova

Razdeli ponqtiqta mislene i osaznavane, prisastvie, saznatelno prtisastvie i vsichko stava ok.

Samo po sebe si misleneto e prosto sredstvo. Ako kam teb idva edin lud s kalashnikov ? Kakvo shte napravish ? Parvo shte mu vzemesh avtomata i chak sled tova shte go lekuvash, oshte po-sled tova , shte ostavish veche izlekuvaniq sam da reshi, da si vzeme li avtomata obratno za da si trepa divech za vecherq ili pak da go ostavi ako e stanal vegetatiants naprimer

Osho ne e protiv misleneto, no e protiv pogreshniq nachin na mislene, i e protiv nego zaradi teb, zashtoto na teb ti prechim zashtoto ti stradash ot tova i otivash pri nego s molba za pomosht, ta za da ti pomogne Osho stava protivnik. Obache ako poznavash samo "tozi nachin na mislene" ? Togava pri teb tsqloto mislene shte trqbva da spre, zashtoto kakvoto i da e to e pogreshno, samiqt nachin, samata sxema e sbarkana. Ta zatova to trqbva da se preustanovi iztsqlo. Sreshtal sam go tova nqkade izknigite mu kazval go e v prav tekst (e is nqkoi vits za dopalneneie ama ... ) . Edva sled tova, edva SLED tova, neshto NOVO moje da se poqvi, moje bi shte ima nqkakva prilika s mislene , no za edin chovek koito si misli po stariq nachin, koito nikoga ne e probval neshtoi razlichno tova NOVO neshto shte e napalno chujdo za nego to nqma da e mislene, shte e NEMISLENE, NEUM.

EnJoY (ili mojebi InJoY )




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.