Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 19.04.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема въпрос към някой който знаенови  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано05.09.04 18:17



Понеже Ошо говори за някои фалшиви методи като LSD например, които могат да ти дадат поглед върху нещата, но не ти дават развитие и след пътешествието се връшташ обратно където си бил, искам да попитам как стоят нещата с марихуаната. Тя е многократно по слаб психоделик от LSD и сигурно честата и опотреба има положителен ефект. Растафарийците например стигат до божественото като пушат много трева и свирят(правят музика).Тантристите също я използват. Този въпрос ме интересува откакто се занимавам с медитация и понеже не мога да намеря еднозначен отговор вътре в себе си, реших да питам тук във форума.




Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано05.09.04 18:24



употребата й няма положителен ефект, може да усили някои преживявания по време на медитация, обаче липсва контрол, при което ставаш изложен на опасни външни влияния. освен всичко друго пречи да се научиш да попадаш в същите тези състояния без употребата на помощни вещества. ако само на нея разчиташ до никъде няма да стигнеш.

освен това никак не съм убеден, че марихуаната е точно "психоделик".



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: eдин чoвek]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано05.09.04 18:28



Ти си страхливец.



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: Cивия вятъp]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано05.09.04 18:54



Със и без нея медитацията ми е една и съща. Тя почти не влияе на медитирането ми за разлика като преди година когато наистина усилваше усещанията ми по време на медитация. Аз питам за по принцип за останалото време когато не медитирам.


Кой е стархливец и защо или пишеш по друга тема?



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: searcher]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано05.09.04 18:56



КОЙ Е СТАХЛИВЕЦ И ЗАщО ИЛИ ПИшЕш ПО ДРУГА ТЕМА?



Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: searcher]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано05.09.04 19:37



Конструктивно изказване(изпостване?!).Сигурен съм че много си го просветлил човека по темата.Той се е питал "...ще ми помогне ли марихуаната", и изведнъж:
Миг на просветление след прочитането на твоя пост!Ето го решението!Толкова просто и логично 'ми че той бил страхливец!!





Тема Re: въпрос към някой който знаенови [re: BrandofAmber]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано05.09.04 20:06



Ами той сам се е нарекъл "eдин чoвek", а eдин чoвek никога не може да бъде смел. Освен туй това идеално се връзва с нуждата му от зависимост.
Той иска да е зависим от някаква трева, така както овцата е зависима от пашата и съответно няма да стане моного по-умен от офдзътъ.

Редактирано от searcher на 05.09.04 20:08.



Тема Re: въпрос към някой който знае [re: searcher]  
Авторeдин (нepaзбpaн) чoвek (Нерегистриран)
Публикувано05.09.04 20:17



МЕРСИ чЕ МИ ПОМОГНАХТЕ. ДАЖЕ МЕ ИЗКАРАХТЕ ЗАВИСИМ.
ЗАВИСИМ ОТ ТРЕВА(ХИ-ХИ). МОЖЕ БИ ТРЯБВА ДА ПРОБВАМ В ДРУГ ФОРУМ.
МНОГО СА ХОРАТА ТУК чИЕТО ЕГО СИ ПРАВИ ГАРГАРА С ТЯХ.



Тема Re: въпрос към някой който знае [re: searcher]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано05.09.04 20:29



Има логика.Аз си помислих че имаш предвит нещо от сорта на това, че е страхливец, че пита вместо директно да пробва и ми се стори... 'ми кофти.



Тема Re: въпрос към някой който знае [re: BrandofAmber]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано05.09.04 20:44



СИГУРНО НЯКОЙ КОЙТО Е чЕЛ НЕщО ЗА РАСТАФАРИЙЦИТЕ И РАСТАФАРИАНСКИЯ КУЛТ ИЛИ НЯКОЙ РАСТАФАРИЕЦ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ПОЛЕЗНА ИНФОРМАЦИЯ

GANJA FOR FREEDOM




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.