Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Маскитенови  
Автор marrgi ()
Публикувано23.09.04 10:57



Да си поговорим за маските, ако желаете. Защо ги имаме толкова много? Защо не сме пред света с лицето, с което сме пред самите себе си? Защо допускаме лъжата и лицемерието да отпечатат върху лицата ни маски, които са стени помежду ни.
И за друг аспект на маските можем да си поговорим. За маската, която лепваме на лицето на накого с плоското си тълкуване на всяка негова мисъл или действие.
Знам, че тук и в съседните клубове се стремите към себепознаване. Може би ако си зададем верните въпроси и след това си отговорим сами на себе си, ще стигнем до по-дълбоката си същност. Знам, че използвате други методи на себепознание, като медитация например. Но след подобно преживяване не надявате ли пак всекидневните си маски?
Ако някой от вас смята, че се е освободил от маските си (аз не се съмнявам, че има много, които си го мислят), нека каже как е извървял този път - от осъзнаването до освобождаването.
Ако някой чистосърдечно си признава, че ги използва, може да сподели защо - като средство ли му служат те, като убежище или друго?
Защо в критични ситуации ставаме истинските себе си и захвърляме маските?
А кои сме всъщност?
Може и да не ми отговаряте. Може и само да се замислите за малко...



Тема Маска и дреханови [re: marrgi]  
Автор Изrpeв ()
Публикувано23.09.04 12:32



Преди доста време и мене ме вълнуваше този въпрос и дори бях пуснала като тема в слуб Окултизъм мислите, които породи...ти сега ме върна към тях...ето ги:

Маска
Кога се поставя една маска?
Когато има какво да се скрие.
Кога крием нещо?
Когато не го харесваме и не искаме да се вижда.

Маската може да се слага за замозащита, а може и за користна цел.
И в двата случая е признак на слабост и незрялост, защото на "виждащите" не им пречи никаква маска. Те гледат през нея.
Виждащият не маха чужда маска без позволение, ако тя не вреди на някого другиго.

Дреха
Нужна е за Духа, който слиза на Земята. Дрехите ни са с различна плътност, защото имаме различна топлина в себе си. Колкото е повече топлината, толкова по-ефирни са ни дрехите.
Има право някой да ни разсъблича - не, защото каква дреха да си облечем, само ние си знаем, това е наше право.
Събличаме се, когато имаме повече Любов в себе си, топлината отвътре ни кара.
Обличаме си повече дрехи, когато сме охладнели, студено ни е.
Докато сме на Земята ще има и различни сезони.

Колко сме различни!!!
Какво ревю на облекла правим!
Голяма красота! - казва топлият, защото умее да цени творчеството на майсторите на облекла и талантите на манекените.

Голяма шарения! - казва хладният.

Я да видим какво криеш под дрехите - казва студеният. Той е най-интересен. Една от изявите му е да бъде сутеньор, който иска да му правят стриптийз на публично място. Не се досеща, че страстта, която го обзема от шоуто за чужда сметка, всъщност го е разсъблякла за виждащите, че "Царят е гол".

Всяка маска и всяка дреха, когато станат ненужни, собственикът сам ги сваля, защото са му вече неудобни, тясно му е под тях.
Насила свалените отвън, бързо се заменят с нови, много по-плътни.

Поздрав за хубавите теми!




Тема Re: Маска и дреханови [re: Изrpeв]  
Автор marrgi ()
Публикувано23.09.04 13:14



Благодаря, Изгрев.
Твоите постинги винаги ги чета, където и да видя името ти, защото те винаги са любов и светлина. Като те е създавал, на Господ сигурно са му били свършили лошотията и грозното.
Прекрасно казано. Много ми хареса.




Тема Re: Маска и дреханови [re: marrgi]  
Автор Изrpeв ()
Публикувано23.09.04 13:33



Ааааа, от всичко си имам...тази тема е била по повод приказки, които явно са ме нацелили по някое болно местенце...виж, още има писано тогава от мене...

Тези дни се произнесе в този клуб думата "лицемер". Задълбах в нея и ми хрумна, че може би значи да мериш другите, преди да си премерил себе си.
Всеки от нас е нужно да премери себе си, да си прегледа собствения гардероб, да не би да е пропуснал да изхварли някоя ненужна дреха или пък да не се простуди, въобразявайки си, че за него вече са дошли пролетта и лятото, пък то било още зима.

Температурата и пулса на другите има право да ги мери само добър и здрав доктор с нужното образование, практика и здравословен начин на живот.

.............................................................................................................................

Интересен е животът, стига да сме в потока му, а не по брега за дълго...пък може да ни остърже дъното, за да се оттласнем от него и да изплуваме на повърхността... и едното и другото е добро, докато станем добри плувци...гмуркачи, както би казал Миро.



Тема Re: Маска и дреханови [re: Изrpeв]  
Автор marrgi ()
Публикувано23.09.04 13:50



"Здрав доктор"..
Ние повечето сме едни болни пациенти, с едни изподрани души, ама като видим някой съвсем рухнал, все се изкушаваме да се направим на здрави доктори пред него.
За "лицемера" също е много хубаво. На мен са ми хрумвали подобни мисли по повод на измерванията. Мислила съм си например, че имаме склонност да мерим другите изключително със собствения си аршин, т.е. според това колко сме "порастнали" духовно. Имаме склонност да проектираме себе си върху другите. За този аспект на маските също е интересно да се замислим, за маските, които ние слагаме на другите.



Тема Re: Маскитенови [re: marrgi]  
Автор Cy (ентусиаст)
Публикувано23.09.04 13:55



точно съм отворила гардероба и се чудя коя да избера.... В 16.00 имам интервю за работа- коя ли да нахлузя?
Какво ще ми препоръчате, момичета?

Always look at the bright side of your life...param....param-param-param


Тема Re: Маскитенови [re: Cy]  
Автор marrgi ()
Публикувано23.09.04 14:00



Ако си сложиш онази, разфучаната от оня ден ще подплашиш човека.Сложи някоя с по-малко настъхнал косъм, ама да не е съвсем зализана, де.



Тема Re: Маскитенови [re: Cy]  
Автор Изrpeв ()
Публикувано23.09.04 14:07



Днес е четвъртък, Юпитер, син цвят...небесно синьо, хем да действа успокояващо и предразполагащо на тези, при които отиваш...само мое хрумване в момента, а иначе - както се усещаш, каквото те привлече най-първо, а и според това, при кого отиваш - то си е цяла наука това, за представянето.
Всяка сутрин ставам с усещане за цвят и го уважавам.

Успешно представяне! Чувствай се радостна, бъди будна!



Тема ти пък...нови [re: marrgi]  
Автор Cy (ентусиаст)
Публикувано23.09.04 14:07



разфучаната ми е само за клубовете... сега ще прикрием самодоволството с леко напудрена разумност, щипка ведър поглед + две до три супени лъжици вяра в светлото бъдеще....амин
за будност не знам, ама ако мине добре бира ще има

Always look at the bright side of your life...param....param-param-param


Тема Re: Маските [re: Изrpeв]  
Автор Cy (ентусиаст)
Публикувано23.09.04 14:12



ама всеки ден от седмицата ли е с определен цвят? Или от месеца? Или ти си го нарочваш на събуждане?
Синьото е добре... Ще си сложа синя риза, ама ще пропусна синята маска, че ще мина за побойничка... така де, поне в началото да ги заблудя

Always look at the bright side of your life...param....param-param-param



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.