Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:27 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Маскитенови [re: marrgi]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано23.09.04 21:33



Как ще застанеш пред света с лице, което още не си изградил?

Първо трябва да те има...за да изчезнеш завинаги...



Тема Re: Маскитенови [re: marrgi]  
Автор Mиpo ()
Публикувано23.09.04 21:37



Да разбирам въпросите ти така ли: "Защо, аз Марги, ги имам толкова много (маски)? Защо не съм пред света с лицето, с което съм пред себе си? Защо допускам лъжата и лицемерието да отпечатат върху лицата ни маски, които са стени помежду ни …"?

Разбираш ли, когато е в 1 л. ед. ч. е много по-силно, защото всеки може да говори само за себе си. Когато се говори в мн.ч. нещата се размиват... Дай ни пример с твоите маски и ще видиш колко други ще поникнат наоколо като гъбки. И ще сварим гъбената супа.

Ако ми позволиш един съвет – НЕ е нужно да отговаряш ВЕДНАГА на постингите към теб. Остави ги поне няколко часа в теб, за да ПРОНИКНАТ надълбоко. Медитирай над различните мнения.... След това медитирай над твоя отговор ... Така, ефектът е много по-голям. Този тип форуми се ефикасни така, поне според мен.

Отделно, ако искаш да общуваме наистина интерактивно и в реално време (което естествено си има своите предимства за много неща, но и някои недостатъци), обади се на бележка и ще се чуем на Кюто, по телефон или направо на живо.





Тема Re: Маскитенови [re: xyaнджи]  
Автор marrgi ()
Публикувано23.09.04 22:22



Виж, от този ъгъл не бях се замисляла. По-скоро ми се струва, че хората си избират една или друга маска инстинктивно, без да се замислят нито, че това са маски, нито пък какво всъщност ще скрият под тях. Но ти си прав... донякъде. Защото маските са много. То не е една маска, която да е за пред света, докато откриеш себе си, те са много за пред кого ли не и за какви ли не ситуации.
Пък и не се ли изграждаме цял живот? Е, вярно е, че има и такива, които се смятат завършени от всяка гледна точка.



Тема Re: Маскитенови [re: Mиpo]  
Автор marrgi ()
Публикувано23.09.04 23:28



Ще помедитирам тази нощ върху постинга ти и утре ще ти отговоря.

Чувствай се свободен да разбираш въпросите ми както искаш. Разбира се, че и аз използвам маски. Несъзнателно, естествено. Но се улавям, че го правя и искам да разбера защо. Едва ли ще спра да ги използвам. Това са отработени модели на поведение, които всеки използва. Въпросът е там, че ако стигна до някои отговори, като например: "маската ми е гръмоотвод и ме спасява от ударите на околния свят като съхранява истинската ми същност." или пък "свалянето на маската ми би ме направило уязвима, защото..." и започвам да се питам защо, да кажем съм уязвима, кое ме кара да се чувствам така. Кое пък би ме накарало да се чувствам по-силна. Както ти казах това едва ли би ме променило коренно, но ще живея в мир със себе си, защото ще се познавам малко повече... до изникването на следващия въпрос, на който ще се юрна да търся отговор.



Тема Re: Маскитенови [re: marrgi]  
Автор pp ()
Публикувано24.09.04 00:41



marrrrrrrrrrrgi zdravei

biah na edna grupa kydeto rabotihme tochno s maskite,
prostichko uprajnenie, list i himikal, napisvash v liavo imenta na horata koito sa ti blizki i znachat neshto za teb, a moje i takiva koito ne haresvash, efekta e po goliam :)))

v diasno kakto se doseshtash napisvash maskite i tova koeto igraesh pred vseki chovek

shoka za men beshe che ne ostana prazen red, pred vseki biah neshto razlichno i sledvashtia pyt kogato biah sys niakoi ot tia hora biah po razlichen. e estestveno v grupata imashe i drugi dosta po hard uprajnenia za demskirane

pozdravi



Тема Re: Маскитенови [re: marrgi]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.09.04 17:41



Е къде ми отговора след цяла нощ медитиране?

Много си права, маската е точно това "тя е гръмоотвод и ме спасява от ударите на околния свят като съхранява истинската ми същност. и свалянето на маската ми би ме направило уязвима". Тя е черупката, която предпазва яйцето, тя е затворените кепенца, които предпазват прозореца и къщата, тя е девствената ципа у една жена (какво предпазва това е друга тема) ...

Работа е обаче, че с черупка пиленцето не може да порасне и да се движи, със затворени кепенца не може да видиш слънцето, с девствена ципа знаеш какво не може да правиш. И изборът е твой. Всъщност не е твой, защото Природата те кара да излизаш от черупката. А процесът не е бърз и е малко мъчителен, защото е МНОГОПЛАНОВ МНОГОСЛОЕН.

За това няма смисъл да говорим за маските по принцип, а за маската номер 38275 КОНКРЕТНО. После за тази 38276 и т.н. навлизайки в детайлите на всяка една от тях (от какво всъщност ни предпазва и кой точно предпазва), докато си падне сама като зряла круша. Така, че ако искаш. заповядай конкретно с дадена маска, а аз доколкото мога ще ти помагам при разсъбличането. Вярно че е гадничко пред толкова хора, но ти си прецени. Ти пък може да ме събличаш мен, аз съм малко тъпичък и не ми дреме.

Хей, още не сме се прегърнали. Приемаш ли една сърдечна прегръдка? (Това значи и да внимаваш, че покрай ИНа, кой знае какъв ЯН се готви.)



Тема Re: Маскитенови [re: pp]  
Автор marrgi ()
Публикувано25.09.04 11:10



Здравей, Пипи ,
Твоят отговор много ме въодушеви. Ще се радвам много, ако ми кажеш някои упражнения за демаскиране. Вече нямам търпение да видя какво още ще разкажеш.



Тема Re: Маскитенови [re: Mиpo]  
Автор marrgi ()
Публикувано25.09.04 11:27



Абе Миро, абе поголовни прегръщачо, да се неначуди човек на просторното ти сърце, бе.
Внимавам аз, със теб със най-внимателна, щото ти си ми най-замаскиран и мъгляв от всички..
Абе как ти хрумна да сравниш маските с девствена ципа точно, бе? И защо все да събличаш другите искаш, пък ти си се барикадирал зад остроумните си метафори. А? И сакън да не кажеш нещо по-директно и по-искрено. Няма да са прайш на умряла лисица, ей. Тъпичък?! Ма верно?
Миро, Миро, ако знаеш понякога като те чета, колко ми е забавно. Ти си ми много интересен.
Поради последните две причини на драго сърце ти изпращам приятелската си прегръдка.



Тема Re: Маскитенови [re: marrgi]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано25.09.04 17:35



Темата ти е твърде сериозна и сега не мога да й отредя нужната енергия, но нещо ще кажа. Създаването на маска може да е свързано и с принципите в които вярваш. Както и с това, което искаш да бъдеш. Следвателно премахването на активните принципи и следването предимно на интуицията, както и разчупването на актуалните образи е полезно.

То е като на принципа не- това, не-това. Значи като видиш , че си нещо, правиш обратното на него и виждаш, че не си това нещо.

Най- големите отговори идват, когато човек изчерпи възможните отговори.



Тема Re: Маските - свалянето имнови [re: marrgi]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.09.04 21:04



Знаеш ли, ако не мога да прегърна/приема един човек, значи в прегръдките/приемането си към другите хора ще липсва нещо.

Да ти кажа право и аз откривам нещо мъгляво в мен – уж го напипвам и после все нищо няма ... Та, ако сме два може да ми е по-лесно да го хванем и разберем.

Виждаш ли, за яйцето и черупката му нито дума не обели, но девствената ципа е привлякла твоето (пък и на някой друг може би) внимание. А вниманието е като прожектор и се надявам твоя да ми свърши някоя работа евентуално, ако не възразяваш.

Нали разбираш сега, че като се опитвам да те събличам теб, това е с надеждата да ме правиш същото и ти с мен! Не бъди срамежлива, а давай смело с въпросите! И това е другият смисъл да се прегърнем, защото след това разсъбличането е по-естествено и лесно. А пък ако ти е забавно и приятно – тогава е направо супер. Целувка или си готова вече?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.