Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:43 31.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема obi4amнови  
Авторrama (Нерегистриран)
Публикувано22.09.04 00:48



obi4am pirodata ,
obi4am i horata,
obi4am znanieto,
obi4am i euforiata ot tova da obi4am.

obi4am i was tursa4i na absoliuta

uspehi wuw wsi4kite wi na4inania

ve4nonaslajdava6tia




Тема Re: obi4amнови [re: rama]  
Автор Mиpo ()
Публикувано22.09.04 12:00



А какво НЕ обичаш? Декларирането на обичане на определени неща, предполага необичане на други.



Тема Re: obi4amнови [re: Mиpo]  
Авторrama (Нерегистриран)
Публикувано22.09.04 16:30



ne obi4am da ne obi4am

hi miro,bih iskal da si pogovorim za dao.
izpro4etoh dosta "doktrini" i ob6toto v tiah e pove4e ot o4evadno.
dali ne sum "knijen voin" ?
obi4ta mi e iskrena i e odpravena kum absoliuta.
neznam dali neobi4am no opredeleno ne mrazia.
obi4ta i omrazata sa strani na moneta kakto i mnogo drugi "dualnosti"ako moga taka da se izrazia.razbiram kakvo izka6 da mi kaje6.na vseki trugnal po putia mu e trudno i s tozi akt bih iskal da go podkrepia. tova imam tova davam
a eto i za putia:

4ovek se rajda vurhu piasu4na ravnina, koiato se prostira bezkraino 4ak do horizonta.prez ravninata minava tesen put i kogato 4ovek se subudi, toi stoi v na4aloto na putia.roden e sliap i zapo4va da hodi, bez da znae za6to ili kude otiva,suznava6t edinstveno svoiata pustota i turse6t niakakvo neizrazimo osu6testviavane.
poneje 4ovekut ne moje da vidi putia i v na4aloto ne znae,4e su6testvuva, toi mnogo lesno se otkloniava ot nego.stupkite mu ostavat oburkanai lukatu6e6ta sleda v piasuka. ima iabulki,koito moje da kusa,prosto hodeiki po ravninata , i toi iade ot tiah bez problem.niakoi sa kiseli,niakoi sa sladki,no vsi4kite sa otrovni i mu pri4iniavat goliamo stradanie.
putiat ima kamenna nastilka. v na4aloto mu se struva gruba za golite mu stupala v srravnenie s mekia siten piasuk na ravninata,no za po dulgo vrsme ploskite kamuni sa po dobri za napredvane,za6toto piasukut umoriava i v nego se zatuva.4ovekut postepenno razbira razlikata m/u povurhnostta na putia i piasuka.dulgo vreme se prestruva 4e putiat si e puti e tolkova dobur kolkoto i vseki ostanal. samosled kato mnogo puti se e otkloniaval i vru6talb/u kamenniat put, e prinudenda razbere.4e tozi put e nai- dobur za nego .za6toto da vurvi6 po nego,ozna4ava da napredva6, makar i bavno i s mnogo gre6ki,dokatoda se otkloni6 ot nego , ozna4ava da se skita6 bezcelno.
osuznava bezbroinite puti6ta, razli4ni ot negovia,koito presi4at ravninata s drugi muje i jeni po tiah.vseki 4ovek skrubno pla4e za naputstvie, no nikoi ne se nujdae ot pla4a na svoia blijen.4ovekut eksperimentira, minavaiki napriako m/uniakoi ot tezi puti6ta ,no negoviat put e prav i vodi pravo kum negovoto predopredelenie . nakraia razbira ,4e negoviat put e nai kradkiat mar6rut kum krainata mu cel.
4ovekut vurvi neprekusnato godina sled godina,pranebregvaiki hlen4ovete na ostanalite, koito iskat ot nego da se otklonizaedno s tiah prez piasucite,bez da znae kakvo e negovotopredopredelenie, no e ubeden, 4e to e samo negovo.samata pustota i bezkrainostta na putia pred nego go tlaskat na pred.
nakraia,kogato e vuzrasten i umoren ot skitaneto, dostiga do visoka porta ot blestia6to zlato,prez koiato preminava.o4ite mu sa otvoreni i toi se kupe v krasivo bialo sianie,koeto otmiva wsi4kite negovi griji i mu vru6ta surceto na novorodeno dete.sled tova toi razbira pri4inata za svoite izto6titelni godini na samotno skitane prez pustiniata.izpulnen e s tiha radost i velik pokoi.


pp.s: kakva krasiva metafora
koi e tvoia put miro?na otre4enieto ili na priemaneto?a i kaji niakoia hubava nova knijka da si vzema.radvam se 4e se obadi .
tretia ot zapasa
are.



Тема Re: obi4amнови [re: rama]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано22.09.04 23:38



sled tova toi razbira pri4inata za svoite izto6titelni godini na samotno skitane prez pustiniata -
И каква е причината?



Тема може ли да питам [re: rama]  
Автор Cy (ентусиаст)
Публикувано23.09.04 08:04



1. Това ти ли го съчини?
2. Ходил/ла ли си дълго време по пясък?
3. В пустинята растат ли ябълки?
4. Обичаш ли отклоненията от пътя и хленченето на другите?
5. Взимаш ли мерки за наранените си стъпала?

харе

Always look at the bright side of your life...param....param-param-param


Тема Re: obi4amнови [re: rama]  
Автор Mиpo ()
Публикувано23.09.04 22:26



Е, добра среща :) Хубаво си го написал и ми хареса. Но я отговори на горните въпроси.

Иначе моя път е Пътят на Да-Не, на Тантра-Йога, на баланс на ИН-ЯН, на Тай-чи ...

А книжки, колкото искаш. В темата с Прегръдките съм изписал част от тези, които имам на файл, та ако искаш някоя ми се обади на е-мейла.





Тема Re: obi4amнови [re: Mиpo]  
Авторrama (Нерегистриран)
Публикувано23.09.04 23:59



zdraveite priateli.
6te se opitam da otgovoria na vuprosite za koito sum vi blagodaren.
ne nesum go izmislil az tova e prit4a.izpolzvah ia za6toto mnogo mi haresva metaforata v neia.nadiavam se i navas da vi e vuzdeistvala.
kakvo ozna4ava tazi prit4a?
ravninata e ve4nostta.piasucite sa piasucite na vremeto.zad tiah duhat vetrovete na promianata,koito gi izmeniat i zabulvat.slepotata na 4oveka e negovoto nevejestvo.putiat e negovata sudba,4ervenata ni6ka,prostira6ta se prez celia mu jivot,koiato 6te mu pozvoli da osu6testviprednazna4enieto, za koeto e suzdaden.
lukatu6e6tata i oburkana sleda, ostavena ot negovite stupki v piasuka,e negovata u4ast.riadko putekata na u4astta suvpada s putia na sudbata.sladkite i kiselite iabulki,koito rastat krai putia,sa plodovete na kusmeta.dori kogato izglejdat dobri,te sa lo6i ,za6toto vodiat vstrani ot sudbata.v/u putia na sudbata ne su6testvuva kusmet-vsi4ko se osu6testviava po plan i za dobro.
ostanalite skitnici v pustiniata sa izgubenoto 4ove4estvo,vseki individ pla4e egoisti4no za svoe ute6enie, bez nikoga da obru6ta vnimanie na nose6tia se naokolo pla4 i o4aianie.te se mu4at da primamiat ostanalite prez plava6tite piasuci da spodeliat tiahnoto ne6tastie v naprazna nadejda,4e zagubata moje daoblek4i zagubata s luji.
v kraia na putia e vratata na smurta, prez koiato4ovek moje da premine s 4est edinstveno,ako e bil veren na sudbata si.bezbroinite puteki na u4astta su6to imat svoi vrati ,no tova sa po-niski portali ,pri koito 4ovek triabva da navede glavate si,i zad tiah niama radost, edinstveno mrak i stud.


v tozi smisul vse o6te sum na piasukai tuk tam stupvam na putekata

dali obi4am otklonenieto ot putia i hlen4eneto na drugite?
znam 4e sum neruzdelno svurzana 4astica ot boga i tova mi stiga.simren sum ,
obi4am,i hlen4a otvreme na vreme

opitvam se da se durja dostoinio i na nikoi da ne se mesia.ne obivam i mravka i ako go pravia to e samo zada se hrania(obi4am mravki) :}

miro za sredniat put na buda li govori6?spored vedite toi e mogu6ta inkarnacia na bojestvenata li4nost.sanuvah go edin put. be6e v ni6to nezapomnia6t se sun na niakakva planinska hija.izleznah ot neia i izvednuj nebeto po4ervenia , a az biah na ruba na visoka skala zagledan v dale4inata.osetih prisustvie ot liavata mi strana i se oburnah.be6e malko mom4ence oble4eno v koprineni drehi. -az sum malkia buda- .vse o6te go vijdam siaka6 e pred men.kaza, 4e 6te mi pomogne i mi dade naputstvia ,koito ne pomnia(tupo a ?).kakvo misli6 za tozi sun?

aide leka

hare



Тема Re: obi4amнови [re: rama]  
Автор Cy (аз съм урод)
Публикувано24.09.04 08:15



хубав сън
вчера гледах червен залез...безобразно красив
само дето не бях на ръба на скала, а на входа на люлинското метро:))
Но съня ти веднага го усетих... цветно
Е, с появата на момченцето нещата (поне за мен) леко се размиват... А и краят е доста (не)очакван

И аз съм се будила с усещането за нещо много важно, казано ми в съня... ама в главата ми останали само бръмбари, небета и скали

Яд ли те е, че не помниш напътствията?

Always look at the bright side of your life...param....param-param-param


Тема Re: obi4amнови [re: Cy]  
Авторrama (Нерегистриран)
Публикувано25.09.04 19:39



ne me e iad. smiatam 4e kato mu doide wremeto vsi4ko 6te si spomnia.razbra li sega za6to w pustiniata ima6e iabulki?
i az go gledah (zaleza) i dnes su6to. onzi den go svarih na mnogo iako miasto.biah na skalite do moreto ( v sozopol) i leko poduhva6e . to4no kogato slunceto zaleze se oburnah na iztok da hvane energiata na zemiata(pone mi se iska6e).usetih samo ne6to kato zavurtane siaka6 vurteneto na planetata se uskori.
izgrevite na moreto su6to sa mnogo ktasivi.obi4am ia tazi planeta
naistina viarvam 4e e jivo i osuznato su6testvo(ne6to kato bojestvo moje bi?)tova mi napomnia za boga na slunceto na kogoto kri6na predava usno "bhagavat gita" za purvi put.
a kakvo li si e govoril s gea?(zemiata de)

a suni6ta cvetni kolkoto izka6.interesno no v posledno vreme izpluvat prez denia po nikoe vreme kato na lenta .niakoi ot tiah si gi spomniam edva togava.kato niakakuv auto pregled(rekapitulacia) na suni6tata. dano i miro pro4ete tova .siguren sum 4e 6te mu e interesno. " pregled na suni6tata" interesna tema nemisli6 li?

haresva mi 4uvstvoto ti za humar

hare



Тема разрешаваш ли да говоря откровенно?нови [re: rama]  
Автор Cy (аз съм урод)
Публикувано25.09.04 21:58



не разбрах защо в пустинята има ябълки

а за прегледа на сънищата- имах момент, в който спях с тетрадка до възглавницата. И като се събудя сутринта- записвам всичко, което си спомням. Пишех и пишех, без да чета. После в един момент "рекапитулирах" написаното... ама хич не ми хареса! Не може това мрънкащо самосъжаляващо се ... нещо... да съм аз! От къде на къде! Не съм такава....
Това беше преди...хъм .... повече от 10 години
от тогава не съм пробвала. Че ще вземе пак да излезе същия резултат....

Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.