Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:39 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема невероятно пак за Миро!нови  
Авторold cat (Нерегистриран)
Публикувано12.05.04 19:08



================...........................................
Въобще, Духа на Ошо трябва да е бил сред нас ... или поне аз така го усещах .

Спомням си, че веднъж дойде на сбирките ни небезизвестния Занко Занев, който току що беше пристигнал от чужбина и искаше да води групи по рейки. И в един момент започна да ни говори, че трябва да събираме пари като вход за Ошо медитациите, за да просъществуват събиранията. А на нас ни беше смешно ... Събирахме се от повече от 5-6 години вече без проблеми. Когато отидох по-късно на Запад, разбрах Занковото мнение. И в Париж, и в Ню Йорк беше така. В Щатите пък култа към парите беше направо досаден. Но не можех (а и не исках) да ги съдя хората там. Сигурно е нормално да се събират пари за това и онова. Просто, в България в началото на 90те всичко функционираше на съвсем друг (ентусиастки) принцип. И беше много по-красиво! Между другото, Румен и Ники ми бяха споделил, че дози дух на комерсиализация са го видяли да се развива и в Пуна ...Но нека те да разкажат подробно за това.
...............Бре, бре, ...ДУХ НА КОМЕРСИАЛИЗАЦИЯ!
Нямам думи наистина!
Каква велика история в която хората се стремят да създадат модела на едно общество като американското, отхвърлено от здравомислещите в страна като България!
Бравос! Колкото до Занко, оплакващите се от него, са наистина около дузина, и наистина с него скоро ще трябва да се изясни ситуацията.
Не искам да го квалифицирам, фактът че взема пари е достатъчен!
Един духовен наставник никога не взема пари, приятели!
Никога! Никога!
Тези, които вземат знаете тогава какви са!
А за рейки уменията им, мога да кажат тези, които са им изсърбали попарата.
Скоро ще дойде равносметката и ще се види кой кум кой сват!
Това е приятелю, Миро, с каквито се събереш такъв ставаш! Такива велики авторитети си цитирал в постинга!................:
))))))))))впечатлен съм!
Жалко е, че в България Ошо зае място, което бе предназначено за истинският Учител, и вие го знаете че той е роден не случайно в България. Беинса Дуно!

Никога Учителя не е вземал и грош за това, че е лекувал някого.
Петдесет години е работил в служене на българите, които сега се опитват да влезат по гибелния път на някои развратени нации.
Впрочем би ли ми казал, някой от тия гореизредените персони, да е свършил нещо освен за себе си!
За мен те са чистокръвни братя в сянката! Някой да е направил нещо ей така без пари! Просто за идеята!
Абе, това ли научихте от Ошо, все пак в него има и хубави неща като революционните му възгледи, тази комерсиализация е най-тъпото.....ето пиша ви го, може и да ме чуете.
Бих искал да се сложи край на тази евтина комерсиална част с медитацийките по Ошо срещу пари! Защото скоро на Занко може и да му припари!
С поздрав отново!



Тема Re: невероятно пак за Миро!нови [re: old cat]  
Автор Akashia (oceansoul)
Публикувано15.05.04 16:45



:)
Здрасти,
Парите са само средство,мост,но повечето хора обичат да строят къщи на тези мостове....
Наистина е неприятно,че и духовното е с пари,дори е и смешно.Но не можем да избягаме и да забравим,че живеем в общество.
Дори една зала,в която хората медитират се плаща....

Докато опитомените пеят в свободата си ,дивите летят ...


Тема Re: невероятно пак за Миро!нови [re: old cat]  
Автор Cивия вятъp ()
Публикувано15.05.04 22:59



Браво!

Редактирано от Cивия вятъp на 15.05.04 23:10.



Тема Re: невероятно пак за Миро!нови [re: Akashia]  
Автор:)))))))) (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 18:32



Вчера слушах един концерт и си помислих, че защо ми е намене да ходя в концертните зали, когато авлигата и славеят така пееха.
Не е ли-по-добре медитацията да се изтегли на места, където няма плащане.
И защо толкова много се натискат в градовете да правят медитациии, чигун и йога и прочие.
Ами може би, защото трябва да изкараме прехраната на преподавателите.
Пари, пари, .....всичко било пари, никой не ги кара да дават по два лева за медитация, но нали са .................зо...б.....ани!
Дават и продължават да мислят, че това е пътят.
Енерго-информационни паразити, това е явлението.
И същите те, създадоха теорията за Парите са само средство, а всъщност важна била употребата. Дао на парите, нещо повече......и куп какви ли не измишльотини в главите на тези имбецилни паразити!
Така било прието, ТРАДИЦИЯТА ПОВЕЛЯВА - нали така им казва рекламата , приятелю!
Традицията повелява да си даваш парите в моята банка!
Да плащаш Дедесе, като поп, да, ДДС, знаеш, ли кой го е измислил, ами точно този, който сега от него източва парички и благинки.
На гърба на глупаците, които слушат, че традицията повелява.
Аз пък казвам, че ТРАДИЦИЯТА НА ПОВЕЛЯВА ДА ЗАХРАНВАМ ПАРАЗИТИТЕ И М ТОЗИ СМИСЪЛ СЧИТАМ ЧЕ Е ВРЕМЕ ДА СЕ КАЖЕ СТОП НА ТАЗИ ДОПОТОПНА СИСТЕМА.
А ти избираш, право ли е - ето ти изборът!



Тема нещо сте се объркалинови [re: old cat]  
Автор Aнreл ()
Публикувано28.07.04 14:12



всеки намира това което търси.
Когато стигнеш до там, че парите са бариера - здраве му кажи.
Вижте как стоят нещата и в тибетските манастири, в които традициите са от хилядолетия.

Живеем в 21 век. Правилата на играта са такива.
Другото са детски въжделения и пожелания.

желая на всички тук осъзнатост.





Тема Re: нещо сте се объркалинови [re: Aнreл]  
Автор Akashia (oceansoul)
Публикувано30.07.04 18:27



ШШШШ :)
Ангелчо,недей така бе :)
какви са тези неща за 21 век ?
----
Колко струва ИСТИНАТА ?
Струва ми се,че 650 евро ще стигнат,за да се докопаш до нея(поне според Занко)

Докато опитомените пеят в свободата си ,дивите летят ...


Тема Re: нещо сте се объркалинови [re: Akashia]  
Автор Aнreл ()
Публикувано31.07.04 11:42



а за теб кое е по-важното?
въпрос на приоритети.
нали говорим за промяна на съзнанието.
и не забравяй че всичко е според случая. едни си плащат едно с едно други друго и така. въпрос на вътрешна нагласа.
всеки плаща с това което има.
какво мога да дам аз освен едно грозно его?
а ти?
това с парите изглежда наивно. искаме само да получаваме. защото консуматорският свят съществува и в духовността. там където всички се тупаме в гърдите как Словото и Любовта нямат цена. И в същото време не сме готови нищо да дадем, опитваме се да вземем каквото може, а ако може и на аванта.
Аванта няма. Няма и хора които да се харнят физическото си тяло със въздух,
или са единици.

въпрос на скок. а след това идват други неизвестни от друг характер.
желая ти любов и ОСЪЗНАТОСТ.




Тема разкажи за Занконови [re: Aнreл]  
Автор Mиpo ()
Публикувано31.07.04 12:52



Ангеле, защо не отвориш една нова тема и да разкажеш за Занко? В смисъл твоите усещания за него с прости думи. Ако споменаваш, че е Просветлен, не забравяй да кажеш как разбра.

Прегръдка



Тема Миронови [re: Mиpo]  
Автор Aнreл ()
Публикувано31.07.04 14:47



най-точният начин човек да усети вкуса на нещо е да вкуси от него.

То е като да си жаден и да питаш хората как е водата която пият и с това да се надяваш да утолиш жаждата си. Веднъж ще чуеш за прекрасен извор и ако имаш желание ще отидеш да пиеш от извора.
Може да се окаже само слух.
Втори път... трети... все някога ще сполучи... да пие от извора със сърцето си.
Ако е отворил сърцето си.
За един едно отваря сърцето му, за друг навярно нещо друго.

И така един ден въпросите му се превърщат в тишина.

А онова споделяне което ти ме каниш да направя ти сам знаеш... това споделяне е нещо лично. Нещо което е само за онзи който го е преживял. Защото всичко друго е интерпретация на един несъбудил се.





Тема Re: нещо сте се объркалинови [re: Aнreл]  
Автор Akashia (oceansoul)
Публикувано31.07.04 16:24



Ангеле,
Занко трябва бая да е огладнял,за да иска по 650 евро,да претендира за права над всичко,неговите хора да заплашват Веласкес със съд,защото бил публикувал книгата му в библиотеката...
Странно е как Бог се превръща в бизнес само защото "всичко се заплаща".Материалното може да се заплати с материално.Но "Духовното" с какво може да се заплати то?
Или неговото място може да се принизи до материалните обекти ?
---
Може би ти не можеш да ми дадеш нищо освен ЕГО-то.
Но твоят учител Занко,също не може да даде нищо друго.Той все още е много пълен.Така наречените "духовни хора" имат доста дебело его,именно заради това.

Докато опитомените пеят в свободата си ,дивите летят ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.