Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:23 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ошонови  
Автор шOшO (мошо)
Публикувано29.04.04 10:43



един "лесен" въпрос до всички ошовисти
кой може да ми каже какво иска да постигне човек по пътя на Ошо?
каква е целта? с една дума - той много често говори за това в книгите си



Тема Re: ошонови [re: шOшO]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано29.04.04 10:53



На мен лично ОШО много ми помогна върху самонаблюдението. Въобще целия Изток е много полезен в тази посока - да БЪДЕШ ТУК И СЕГА, да улавяш мига, да разбереш, че ума на човека е бръщолевещ преди да бъде центриран, да намериш баланса и хармонията вътре в теб.

Това е много полезно за духовното израстване, но не е всичмо. Изтока е един добър бекграунд, бек-вокал на "тясната пътека", показана от високата аскетика на мъдрите Свети Отци на Православието.





Тема Eto tova:нови [re: шOшO]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано29.04.04 11:33







Тема Re: ошонови [re: шOшO]  
АвторHeвинeн (Нерегистриран)
Публикувано29.04.04 13:24



С две думи:
Учи те да бъдеш себе си (проявен Бог)
като премахнеш всички боклуци в ума си.



Тема s edna dymaнови [re: Heвинeн]  
Автор шOшO (мошо)
Публикувано29.04.04 14:46



BLAJENSTVO



Тема Re: ошонови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор(------). (Нерегистриран)
Публикувано29.04.04 15:25




Второто не се ли припокрива с изтока
"пътеката"/образно казано пътека/ не е ли
нито източна нито западна
А и май Ошо показва че няма пътека



Тема Re: ошонови [re: Heвинeн]  
Автор шOшO (мошо)
Публикувано29.04.04 16:50



yma e samiq boklyk, koito trqbva da izhvurlish




Тема Re: ошонови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор Kykyмицин (Първи)
Публикувано29.04.04 16:55



високата аскетика на мъдрите Свети Отци на Православието


хммм
ммммммм

аз таз висока аскетика съм я виждал у бъдещите свети отци
като млади богослови

их, как пият тез деца, ако знаиш
и не само...



мухахаха

не питайте защо се смея - злодеите винаги го правят


Тема Re: ошонови [re: шOшO]  
Автор Mиpo ()
Публикувано29.04.04 17:26



Един прост въпрос и от мен. Ти гризача Д. ли си, нейния Ангел-хранител или някой друг неин приятел ? Прегръдка за първата и поздрав за запознанство за втория или третия.

Кой е този Ошо, чийто Път те вълнува теб или виждам, че дразни други тук? Да не е един с брада? Ако е този, не пропускай да му оскубеш брадата.

А целта ти си я написала вече във въпроса си. Само си отвори очичките и виж внимателно ...



Тема Re: ошонови [re: (------).]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано29.04.04 19:28



"Тясната пътека" в аскетиката на изтока и запада се припокрива. Всички мъдреци казват "Аз съм Божий слуга", излъчват благост и смирение, не осъждат и умът им не е бръщолевещ. Съзнавайки, че всеки си има мисия, те все пак са схванали закономерности, които могат да се нарекат "тясна пътека". Ето няколко прозрения:

*Смирението предшествува благодатта, а самомнението предшества наказанието.
Св. Василий Велики (IV век)

*В каквато степен човек се приближава към Бога в своите намерения, в такава степен и Бог се приближава към него с дарованията Си.
Преп. Исак Сирин

*Както живописците отначало с един цвят очертават образа на човека, а след това, добавяйки цвят след цвят, предават образа на този, който живописват, така и святата Божия благодат отначало чрез кръщението възстановява в човека чертите на образа Божи, а когато види, че ние с цялото си същество жадуваме за красотата на подобието Божие, тогава добродетел след добродетел разцъфтява в душата и издигайки лика й от слава в слава, й придава чертите на подобието Божие.
Св. Антоний Велики

*Аз се молих за вас, да се удостоите и вие да получите този велик огнен Дух, Който получих аз. Ако искате да Го получите така, че Той да пребъдва във вас, принесете най-напред телесни трудове и смирение на сърцето, и въздигайки своите помисли към небето, ден и нощ търсете с чисто сърце този огнен Дух - и Той ще ви се даде завинаги и навеки . . . и Той, когато бъде приет от вас, ще ви открие небесните тайни, ще прогони от вас страха от хора и зверове и вие ще пребъдвате в небесна радост ден и нощ и, живеейки още в плът, ще бъдете подобни на тези, които вече се намират в Царството Небесно.
Св. Йоан Лествичник

*Духовният огън, който идва в сърцето, възкресява молитвата: при възкресението и възнасянето й на небето става слизането на небесния огън в горницата на душата.
Св. Макарий Велики







Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.