Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:02 22.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тантра- да можеш да кажеш ДА! дори на не-тонови [re: Bълчицa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.04.04 15:46



Привет на Дивата Вълчица ,

Докато се разберете с колегата кое е религия и кое не е, може ли да кажеш ТИ нещо за Тантра извън цитираната книга? Имам усещането, че една вълчица като теб трябва да го може и нека всяка твоя дума да е точно като едно докосване при масаж.



Тема Re: Тантра- да можеш да кажеш ДА! дори на не-тонови [re: Mиpo]  
Автор Bълчицa (дива)
Публикувано22.04.04 13:24



E Miro moje bi riskuvam da te razocharovam kato ti kaja che na tozi etap ot razvitieto si shte se vuzdyrja da kaja neshto za Tantra poneje v momenta se ycha i sum v nachaloto.Ot mnogo skoro pochnaha da mi se proqsnqvat nqkoi neshta i vse oshte ne sum go konkretizirala.Mislq che e po-dobre ti da mi kajesh neshto za Tantra.Mislq che ti si dosta po-naprednal ot men.



Тема Re: Тантра- да можеш да кажеш ДА! дори на не-тонови [re: Bълчицa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано22.04.04 15:42



Кажи какво да ти кажа за Тантра? Тя е толкова огромна ...Виждаш тук с Некрос се забавлявахме говорейки за нея, но нищо не сме казали все още което може би ще е интересно и практично за теб. И знай, че не се делим на напреднали и начинаещи.

Прегръдка за добре дошла.



Тема Re: Mnogo gotino obqsnenie na Tantraнови [re: Nekros]  
Авторlvanium (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 06:10



;)

keep goin'



Тема Drug otgovor ne se seshtam, samo tova :нови [re: lvanium]  
Автор Nekros (Joy Jurney)
Публикувано28.10.04 12:52







Тема Re: Тантра- да можеш да кажеш ДА! дори на не-тонови [re: Nekros]  
Автор ГогоЛимоно (Кефя се)
Публикувано09.06.11 17:04



Виждал съм различни определения за тантра, но това ми харесва много!



---Животът е хубав---

Тема Re: Некрос-Тантранови [re: Nekros]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано19.06.11 23:10



(==

==)



Тема Re: Тантра- да можеш да кажеш ДА! дори на не-тонови [re: Nekros]  
Автор Рапон Пешев (непознат )
Публикувано21.09.11 17:54



Оммммммммммм,Кирхоффффффффффффф,Бернуллллллллллллллллли

Редактирано от Рапон Пешев на 21.09.11 17:56.



Тема Re: Тантра- да можеш да кажеш ДА! дори на не-тонови [re: Nekros]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано09.10.11 11:34



Хубава тема, ма само толкоз (ли?)

Махате Исус от християнството - ми хубаво, щом мислите, че тази религия щеше изобщо да съществува все още без Исус или будизма без Буда и т.н. ...... нали отказва се човека от Nekros-християнство, но от една страна ако пренесеш същото това в/у другите религии, накрая ще ги оплюеш всите, от друга всеки според склонноста си, някои намират себе си в християнството, други в тантра, има и шемети, като мен, които не се намират в никоя религия и същевременно се намират във всички религии т.е. точно това, което Ошо е гледал да избегне при мен се получава, а именно, все още не съм намерил религия, която да не ми допада.

Името винаги трябва да бъде пред учението - ти трябва да си господар на религията, а не тя на теб.
Но името трябва и да изчезне - инак как ще допуснеш да се случи невидимото в нея т.е. упованието си е валидно за всички учения (а и по принцип за живеенето - по мое виждане !!! )

Трябва ли да търсиш баланс - твърде много трябвания ще станат. Не искайте от религиите себе си, това няма как да се случи - всъщност до колкото съм чел, никоя религия не е довела някой човек до просветление


Та съвършенната религия, на новата ера, философията на новия човек и т.н. суперпелативи, поне на мен ми идват в много и по-скоро биха ме отказали от дадена религия, от колкото да ме привлече. Все едно да ми кажат, чети само пиеси, или чети само поезия, или чети само документална литература - е как да стане, тантра не може да отрече ОК казвам аз и до кога така, все ще я мъкна тази тантра на гърба си ли, айде нема нужда, ако се стигне до там, да не можеш да отречеш тантра, за каква свобода изобщо си говорим.

И не виждам нищо сбъркано в думата тишина и в която и да е било дума - сбърканото идва от човека, който борави с думите и от слушателя, който интерпретира твърде силово. Ако има нещо сбъркано, това е придържането към идеологизъм, без значение какъв е той т.е. проблема не е в самата идеология, а в придържането, проблема не е в самите думи, а в зависимоста към тях.

Някои ме питат - "какво очакваш, какво търсиш, какво си мислиш, че ще постигнеш като прочетеш всички книги на Ошо" ..... а я да отнесем същите въпроси към зрителите на сапунени сериали или почитателите на черно-белите филми, или да питаш "защо слушаш музика", защо четеш книги, какво търсиш в една картина, защо обичаш и прочие безсмислености, ще рече човек, че е някакъв проблем да ти е интересно и хубаво.

Къ да е - мисълта ми е, че и аз мога да цитирам Ошо, за да оборвам самия Ошо, но малко глуповато ми изглежда, тантра туй, тантра онуй, а па като стигнем до методиката и практиките, ни звук, ни стон, чиста проба философия, което не, че е лошо де, нищо такова, ма все пак имаме насреща книгите на Ошо за тази задачка.



Тема Re: Тантра- да можеш да кажеш ДА! дори на не-тонови [re: Exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано09.10.11 11:42



Ан тка!



Не съм по приказките и имам всички права на света, да си спестявам дългия коментар и да се изразявам оскъдно и от сърце!

- това е за всички, които мислят иначе.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.