Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:53 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Практиката.нови [re: noviya]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано02.01.04 11:50







Тема Re: добре бееееенови [re: Fire walker]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано02.01.04 12:00



Мъжки сме, сакън.



Тема Re: До преждеговорившите приятелинови [re: Fire walker]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано02.01.04 12:05



Какво те притеснява, актуализирай профила ми и...стреляй сначала.



Тема Re: До преждеговорившите приятелинови [re: huanji]  
Автор alfka (пристрастен)
Публикувано02.01.04 12:28



...да, ама на други им блести в очите



Тема Re: До преждеговорившите приятелинови [re: alfka]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано02.01.04 13:46



Сетих се нещо от Мевляна Джелаледин Руми:

"Бъдете заедно приятели,
не се разпръсквайте и спете.
Нашето приятелство е изградено
на това, че сме будни.
Воденичното колело приема водата,
върти се и пак я отдава, плачеки.
Така то остава в градината,
докато другото колело
търкаля се в сухото корито на река
и търси това,
което мисли, че желае.
Останете тук
с трепет във всекимомент,
като капчица живак.




Тема Re: До преждеговорившите приятелинови [re: huanji]  
Автор alfka (пристрастен)
Публикувано02.01.04 14:20



И едно от мен, пак от Руми, но е на руски:

Притча о горошине, которая прыгает в кипящем котле

От старой притчи - притчи мудреца,
О юноша, не отвращай лица.
Горошина, вскипая на огне,
И прыгает и скачет в казане.
То вверх всплывет, то книзу устремится
И вопиет пред тем, как ей свариться:
"Ужель, хозяйка, ты меня купила, (... меня не любишь)
Чтоб мне на свете стало все постыло?"
Огня не убирая от котла,
Ей говорит хозяйка: "Я не зла,
Но ты должна немного повариться,
Чтоб получился суп, а не водица.
В котле с водой кипящей не спеша
Должна твоя очиститься душа.
Когда была ты молодой, зеленой,
Пила ты воду средь цветущих склонов.
Сильнее становясь день ото дня, (Копила силу ты ...)
Ты зрела не для этого ль огня?"





Тема Re: Потвърждение и Пожеланиянови [re: Изrpeв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.01.04 01:08



Само една малка забележка. Не е умът, който усложнява неща. А липсата на достатъчно СВЕТЛИНА в нас. Просто, когато я няма тази будност, остава само умът ... Но горкият не е той виновен, че му се възлагат такива непосилни задачи.

Така че е въпрос на МЕДИТАЦИЯ (а не на анализ) за да се вкара будност във всяка една наша активност, колкото и спонтанна и естествена да изглежда. Много от "спонтанните" ни дейности са просто така обусловени от ред социални фактори... И е особено забавно, ако видиш в различни страни как тези "естествености" са обусловени понякога доста различно, докато хората са едни и същи ...





Тема Re: За huanjiнови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.01.04 01:11



Виж, как използваме различен език за да опишем едни и същи неща, в което няма нищо лошо. Аз бих казал, че НИЕ сме важни. Но под НИЕ разбирам нашия ЦЕНТЪР, това което ни свързва с Истината.

Бидейки практичен човек съм изследвал примерно гордостта и съм видял че не ми върши работа ... И ми е ненужна... Какво значение има аз, ти или Х ще каже къде е бутилката, която ще утоли жаждата ми? Важното е да пия от нея!

А пък, ако аз съм намерил бутилката на някого друг примерно, това просто значи, че по една или друга причина Цялото е решило чрез мен да каже нещо на въпросния човек. Как мога аз САМ да намеря бутилката без Цялото – абсурдно е. А пак най-смешното е че понякога намирането на някоя друга "неправилна" бутилка също върши работа ... Та чак човек може да откаже пиенето и да му секне жаждата ... И кой бил крив и кой прав е без значение ...




Тема Re: Възнамеряването на Fire walkerнови [re: Fire walker]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.01.04 01:15



Виж нещата по друг ъгъл сега. Кой знае, може би понякога ДИРа да свърши повече работа от Кюто, иначе защо Господ ги е създал и двете .

Това възнамеряване, за което ми говориш е просто увод към едно друго съвсем РАЗЛИЧНО Възнамеряване, за което пък аз ти говоря. Виж разликата между двете. Първото е чудесно, но то идва от ТЕБ. От твоето Его. В Егото няма нищо лошо и е хубаво да се развие чрез такива възнамерявания. Но просто е ОГРАНИЧЕНО. Както и ефектът от възнамеряването НЕ идва веднага, а след Х време.

Докато това, за което аз ти говоря идва СЕГА и идва от Цялото. И сама разбираш, че това което идва от Цялото е милиони пъти по-мощно от това, което идва от един човек. Да ти дам един пример за да разбереш разликата. В тъмна къща сме с теб и искаме да излезем навън. С твоето възнамеряване ти ще се луташ в стаята докато достигнеш след Х време до някоя стена. После ще пробиваш тази стена 10 по Х време, после може да се окаже, че си пробила коридор към съседна също толкова тъмна стая ...Даже накрая може да излезеш навън след 100 по Х време, но може да се окаже, че и там е тъмна нощ ... Докато това, което аз ще направя е да ВИДЯ къде е врата и да мина през нея. Няма да се боря с Цялото да изляза където "аз искам", защото е ГЛУПАВО. Врата е поставена, точно там, където трябва да бъде! Не случайно!

А що се отнася до това с Лия, просто имах предвид, че само вие двете с нея сте "Ошовки" тук в Клуба (да ме простят, ако съм пропуснал някоя, но сигурно тя е само четяща Ошовка).

И от мен имаш реципрочна целувка.



Тема Общуване на "равен с равен" ...нови [re: Fire walker]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.01.04 01:18



Общуване на "равен с равен" ... Я да се гмурнем и да видим какво значи това ...

Медитирай просто над този израз "равен с равен" и виж кое първото нещо което ще видиш... Ще видиш СРАВНЕНИЕ! Ти се сравняваш с другия ...Мериш се с него. Колкото и субтилно и скрито да е. Познай от първия път кой прави това в теб!

"Равен с равен" значи "Аз не съм по-голям от теб, но И ТИ НЕ СИ ПО-ГОЛЯМ ОТ МЕН". Или "Уважавай моето Его и аз ще уважавам твоето". Що за качествено взаимоотношение е това??

Докато това, за което аз ти говоря е СПРИ ДА СЕ СРАВНЯВАШ!!! Бъди цялостна с човека и нека и наум не ти минава сравнение и дали някой е "повече" или "по-малко".

Като общуваш "равен с равен" ти не може да кажеш нищо на другия, защото той ти е равен ... Как можеш да изразиш активно отношение спрямо него? Невъзможно е. Нито пък той може да ти каже нещо на теб. Как ще приемеш нещо от равен на теб. И става една сивота, и няма развитие! Няма ИН-ЯН в действие.

Докато това което аз правя е да влизам в ролята на ЯН, но съм готов да бъда също така и в ролята на ИН. Мен не ме интересува ИНа или ЯНа самостоятелно, а Тай-Чито, т.е. техния БАЛАНС. Така, че ако някой иска да ми дава акъл да заповяда. Да ти кажа, че преди врем започнах да пиша в ДИРа, защото се надявах тайно да има по-смели ЯН в това отношение. Но не би ...

Така че оргазмичното взаимоотношение е да може да преливаш от ИН в ЯН и от ЯН в ИН ... И забрави за равенството, че се сещам за комунистическото равенство ...Само неравния си мисли за равенство ....Бъди ЦЯЛОСТНА въз взаимодействието си и друго ще си дойде от самосебе си.
(езикът знаеш за какво е ...)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.