Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:51 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Практиката.нови [re: huanji]  
Автор Kaily (коледа)
Публикувано30.12.03 20:05



Пък аз снощи за сефте се усетих дух.
Всъщност то стана нещо друго...мислех си, докато си пафках, за идеята ми да ида да бачкам неквалифициран труд и си мислих, мислих и се усетих, че тая идея идва от нежеланието ми да бачкам с акъл. После изведнъж ми прищрака-не ща да бачкам с акъл, значи ми остава да бачкам с тяло. Това е посоката на желанието ми. Обаче изпускам нещо много важно-че има и дух.
Демек дали пък нежеланието да бачкам с акъл не води до извода, че трябва да бачкам с дух, а не с тяло, както се бях подала по утъпкания коловоз?
И в тоя момент усетих духа си и някак стъпих крачка назад. Просто усещането ми беше, че съм отстъпила малко назад, не наблюдавам света с вътрешния си поглед откъдето обикновено, а от по-назад...после все като се сетех, все се дърпах по-назад. по едно време това ми направи впечатление и изведнъж ми хрумна, че Хъбард имаше техника-Застани на метър зад главата си.
Нарекох духа тетан и установих, че съм прехвърлила съзнанието си в тетана.
Още не ми е ясно какво говоря....ама истина ти казвам...



Тема Re: Практиката.нови [re: huanji]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано30.12.03 21:12



Щом практиката при теб се е получила спонтанно, тогава всичко е наред. Всеки човек е уникална експресия на чистото присъствие, а оттам нататък - както присъствието реши да го играе. Тук влиза и персонализирането, и привързаността към собствената история.

А това в теб, което иска да си обясни някои неща във връзка с моето виждане на нещата - знаеш ли кое е то? Знанието ти за нещата, което иска да доукрепи структурата си от знания. Докато съществува, ще има да си говориш с Аза.

А ти какво по-точно си чел от мен?



Тема Re: Практиката.нови [re: PRN]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано30.12.03 22:04



Не, доукрепяването на структората от знания ми е мотива, напротив разбирането на теб, ги разрушава. Нямам знание за нещата, защото това е процес, той тече постоянно.
Радвам се, че си поговорихме.



Тема Re: Практиката.нови [re: huanji]  
Автор Kaily (коледа)
Публикувано30.12.03 22:09



Е и тук ще се набъркам-не е вярно, че нямаш знания за нещата.
Специално за практиките, те са ти опорната точка, лостът, с който обръщаш земята.
Ненапразно говориш за тях, питаш кой какво практикува, на мен ми вадиш очите на няколко пъти, че нищо не правя. Всичко помня аз.
Май сега е дошло времето просто да ти бъде разрушен този последен стабилен, най-стабилен пристан-вярата в безусловността на практиката.



Тема Re: Практиката.нови [re: huanji]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано30.12.03 22:11



Аз също.



Тема Re: Практиката. [re: Kaily]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано30.12.03 22:23



Прави каквото намериш за добре...това е най- прясната информация.



Тема Re: добре беееее [re: PRN]  
Автор Kaily (коледа)
Публикувано30.12.03 22:27



Говорете си.
Човек се опитва разговор да завърже, диалог да се получи, общуване така да се каже.
Вие го изолирате.
Говорете си и забравете за мен.
Честита ви Коледа! Ол дъ бест през новата 2004! Честит Свети Валентин, Баба Марта и Осми март! Христос воскресе!
Пфу!




Тема Re: Практиката. [re: huanji]  
Автор Xaнa (строга)
Публикувано30.12.03 22:32



Успокои ме направо. Щото аз пък смятам да се позанимавам с тенсегрити, след цял един живот лентяйство.



Тема Re: Практиката. [re: Xaнa]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано30.12.03 23:02



Не е лошо.



Тема Re: добре беееее [re: Kaily]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано30.12.03 23:19



Що си вкисната?
Знаеш ли кога човек има зор диалог да се получи, разговор да завърже, общуване така да се каже?
Точно този зор за диалог процесинга не го ли процесва? Ми че той е едно от най-важните неща в окултизма, спиритуализма, психотерапията, духовното усъвършенстване и всички останали "изми" и "ствувания".

Ето това трябва да ти е интересно, а не съдържанието на безсмислиците, които тук си дрънкаме - мнения, хвърчащи на вятъра като перушинки пред буря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.