Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:56 21.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Общуване на "равен с равен" ...нови [re: Mиpo]  
Автор Fire walker ()
Публикувано03.01.04 20:21



Ама Миро...както се казва-"нищо лично".Аз да съм казала, че не ми харесваш?С тия дето не ми харесват, не се занимавам изобщо.Нито пък имам впечатление,че нещо ми е биоло вкарано от към теб, някога.Натали имаше лична война с тебе и обида и гняв. Аз нямам..Ти си дирска особа тук и сега.И аз като друга дирска особа ти отговарям и дискутирам поведението ти.

Изобщо не евярно,че за да имаш ян трябва да имаш и ин.Ама изобщо!!!!По скоро за да има ин във вселената трябва да има и ян, и обратното.Но никак не е задължително в един човек да има баланс, равновесие или хармония на ин и ян.
Не те знам какъв баланс имаш на ин и ян.Виждам само това,което проявяваш тук.И то е агресивно.Съдържа надменност.Пртенция за всезапознатост.Арогантно е.

Аз не съм тук да те променям.Това си е твоя работа."Не ми се иска" да си никакъв.Какъвто искаш такъв бъди.Аз само коментирам каквото виждам и каквото ти си проявил в публичен форум за дискусии.Не бих дошла у вас да ти казвам как да се държиш или да коментирам проявата ти в личния ти живот.



Тема Re: Възнамеряването на Fire walkerнови [re: Fire walker]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано03.01.04 20:52



Има и още нещо в "Селестинското пророчество", че когато някой те притиска да ти вземе енергията, отвори сърцето и му я дай, тази енергия ще се върне при теб.



Тема Re: Възнамеряването на Fire walkerнови [re: Fire walker]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.01.04 22:23



Знаеш ли, едно време мислих да си създам един друг ник и да се "критикувам" сам себе си – просто имаше толкова въпроси, които бих си задал по всичките теми, които съм изписал и които много рядко някои ми задаваше. А аз бях изписал всичките тези неща и с надеждата някои да ми ги зададе тези въпроси за да ги осветлим. А по всичките теми дискусиите стигаха "до под крушата"... Така или иначе разбираш, че би било шизофренично аз да си задавам въпроси . Пък няма и няма смисъл .

На никого не размахвам пръст - просто партнирам на хората, както би ми харесало да ми бъде партнирано на мен. Настъпвам де що видя опашки да се мотаят тъдява, но го правя съзнателно, премерено и без излишни чувства. Това е най-добрият начин човек да се освободи от тях. Казвам ти го от опит. И естествено, ако някои хване някоя моя опашка – кеф ми е. Но разбери, че това не е състезание или съревнование, а ПАРТНИРАНЕ. Ако беше тренирала тай-чи бутащи ръце или което и да е друго бойно изкуство, щеше да разбереш колко е важно да имаш партньор. И то такъв, който си разбира от "работата". На времето като тренирах с моите приятели в София, тялото ми се радваше при всяка среща с тях, въпреки, че биваше солидно бутано. Трябваше да ставам в 5 часа сутрин за да отида на другия край на града и след това целия да съм в синини ... Но бях изключително доволен, защото тялото ми се огъвкавяваше и събуждаше. Не ми е и хрумвало да наричам, хората които са ми партнирали "твърде ЯН", "агресивни" и прочие. Критерият беше ясен "Избутват ли те – нещо не е наред в ТЕБ и трябва да бъдеш по буден и гъвкав". Едно от момчетата беше 135 килограмово и малко невнимание и ме разнасяше като пръскачка из лозе... И няма по-ценно от това да се буташ с човек, които може да ти усети центъра и да ти покаже къде ТОЧНО си твърд! А мога да ти кажа че такива хора са толкова рядко ... Аз знам десетки хора, които са оплаквали или пък философствали, когато някой такъв човек ги е бутал и тези хора така си останаха ненаучени въпреки, че ще ти кажат че тренират тай чи от 15 години и им трябва още малко.

Така че гледай същността и ефекта, които се получава от това, което е правим. Ако някъде съм твърде ЯН или твърде ИН, няма по-лесно от това да ме поставиш на място с нужното действие, стига естествено да ме усетиш. А пак за моите действия, аз си нося отговорност и не мисли, че ми се иска да залитам в едната или другата посока.




Тема Re: Общуване на "равен с равен" ...нови [re: Fire walker]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.01.04 22:30



Като казвам ЯН или ИН разбирам БАЛАНСИРАН такъв. Другото е прекален ЯН или прекален ИН. Това е на тай чи език.

"Арогантност", "агресивност" ... обаче върши работа ! А мен това ме интересува. Интересно, не си спомням в последните 10 години да съм нарекъл някого "арогантен". Пак ще се върна на тай чи бутащите ръце. Няма по-лесно да дестабилизираш арогантен или твърде ЯН човек. Ако има надменност в мен може да ме хванеш за нея и да ме разнасяш... Въобще, не ме коментирай само, ами ДЕЙСТВАЙ. И с детайли, ако обичаш. Хвани ме на тясно, pinpoint me. И пак ти казвам – това не е състезание, а партниране ... Става от самосебе си. Чувствай се поканена на танца. Не ти се сърдя, а напротив. Ако престоя ми тук не ме научи на нещо, значи не е бил много полезен .

И ако обичаш – опиши най-после, какво е това "общуване равен с равен". Виждаш ли като стигнем до най-интересната част – детайлите – и нищо. Глупаво е да наричаш някого само арогантен, егоист, такъв или онакъв. Ако забелязваш, аз никъде не го правя така. А показвам ДЕТАЙЛИТЕ !!! Така че пробвай и направи и ти така – вземи една ситуация и я освети. И да говорим конкретно. Другото са празни приказки, с които е пълен ДИРа (може би ще ме наречеш арогантен за последното твърдение – пробвай).




Тема Re: Възнамеряването на Fire walkerнови [re: Mиpo]  
Автор Fire walker ()
Публикувано03.01.04 22:45



ОК
Просто споделям съмненията си, доколко наистина си съвсем съзнателен в това което правиш.
Ако си-чудесно.



Тема Re: Възнамеряването на Fire walkerнови [re: huanji]  
Автор Fire walker ()
Публикувано03.01.04 22:47



да



Тема Re: Възнамеряването на Fire walkerнови [re: Fire walker]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано03.01.04 23:13



Кажи здрасти.



Тема Re: Общуване на "равен с равен" ...нови [re: Mиpo]  
Автор Fire walker ()
Публикувано03.01.04 23:18



Конкретно-ригоричният ти, наставнически начин на общуване е арогантен.За което ПРН ти отговори иронично, ти се направи на неразбрал и се опита да го изкараш нечий чужд проблем.

Конкретно и в детаили-маниерът ти на комуникация като цяло е именно такъв-"отворете се да споделяте, видяхте ли че не толкова страшно"/като че някой те е назначил за детска учителка тук/.След което започва някакъв коментар на това, което хората са казали в стил-критичен анализ на произведението.Този анализ не е груб.Просто е от позицията на всезнайство и на правото да даваш оценки на вътрешния свят на някого.Което аз наричам арогантност.Изхождаш твърде очевидно от позиция на превъзходство.
Това е-ако си отвориш коя да е от темите ще видиш този си маниер.Конкретно и в детаили.

Апропо, по горният ти постинг-ако си писал разни неща за които си очаквал някакво оспорване или дискусия-защо директно не повдигна въпроса ами поставяш ситуацията като: "дайте да видим ще има ли някой достаъчно умен да види слабостите в аргументацията или неясните моменти".С други думи -принцът снизходи да общува с тълпата, но няма никой на неговото ниво.

Когато съм говорила с теб по кю-то е имало ситуации, в които ти подхождаш с този всезнайно-критичен маниер и ме "обвиняваш" в нещо си и започваш да "поповядваш" неща, като че съм идиот.Когато те питам -защо изхождаш от позцията,че не ми е ясно това, следва едно от ухилените личица на кю-то...Или се пропуска това и се минава към следващ "аргумент". Аз се раздразвам и отделям нужната енергия за да ти разбия аргументацията, при което изведнъж ти пускаш всичко и казваш "ама аз се шегувам бе..."или "пробвам те".А до този момент, в който се оказва ,че се шегуваш си твърдял с цялата си жар как аз еди какво си... и имам нужда от еди какво си...и съм не знам каква си...И ИЗВЕДНЪЖ....хоп-шегичкааа.....Това Миро,е его-игра.И не ти вярвам ,че си съзнателен за нея.

Това ако не е арогантност не знам какво е.
Това пинпойнтинг.Работата е че ти си толкова хлъзгав,че мигновено подменяш тезата и се измъкваш /уж/ от всяка ситуация.А това се нарича защита на егото с всички средства.Защитавай си го, и то те защитава теб !



Тема Re: Възнамеряването на Fire walkerнови [re: huanji]  
Автор Fire walker ()
Публикувано03.01.04 23:19



Здрасти бе хуанджи!



Тема Re: Общуване на "равен с равен" ...нови [re: Fire walker]  
Автор Mиpo ()
Публикувано04.01.04 02:42



Това ли ти е конкретиката? Според мен можеш още ... Но явно за прословутото "общуване равен с равен" няма смисъл да те питам повече, въпреки че ти зададох въпроса съвсем ясно няколко пъти и цялата дискусия сега тръгна от там и беше за това. И после защо да не се държа "наставнически" .

Защо трябва да се развълнувам, че ПРН се е изразила иронично?? Нейно право е да се изразява както иска – мен това не ме притеснява, нито пречи. Не видях въпрос в мнението й, нито нещо което да ми е интересно, нито някаква аргументация и за това не й отговарям. Какво според теб трябваше да направя? (забележи че това е въпрос към теб и като си започнала да ми задаваш въпроси, пробвай да отговориш конкретно и на моите). Апропо, половината ДИР е пълен със самостoятелни иронични забележки (или направо лиспа на отговор) на конкретно зададени въпроси. Това е най-лесното нещо, но това убива дискусиите и прави клубовете сиви и скучни! Няма по-лесно от това сега на твоя постинг да пусна само едно ухилено човече или някаква иронична фраза. Стотици дискусии съм видял да са замирали така ... И за да сме практични, виж как би могла да завърши настоящата:

Благодаря за съветите, о премъдра Р.../Х.../Т.../Ф... (извинявай, но не знам с кое име да се обърна тук). Покланям ти се. Ти си права.

Ако ти харесва този начин на общуване – спираме до тук. Ако не – чакам да го кажеш ЯСНО, да отгoвориш на въпросите ми дотук и продължавам натам по твоите коментари СТЪПКА ПО СТЪПКА за да не говорим общи приказки. The choice is yours.

Ако няма да го приемеш за насилие или арогантност бих те целунал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.