Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:37 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Красива простота,отровена от сложностнови  
Автор anjelka (мир вам!)
Публикувано25.08.03 22:41



Не знам дали правилният въпрос е защо ,но ще го задам ..Защо?
Погледнете всички религии и учения (сигурна съм че всички вече сте го правили доста пъти,но ги погледнете по различен начин).На къде ни водят те ?Към Бога ?Към Цялото ?Всичко това не се ли съдържа в нас ..Не мислите ли ,че всичко е много по-просто отколкото може би си представяме ...Не са ли това само подробности в които се вторачваме и ги прегръщаме (някои от нас,хората) така силно ,че после не искаме да ги пуснем ..а после следва ..борбата ,борбата за тази подробност .
Защо имаме нужда да потъваме все по-надълбоко в океана на живота?За да се удавим ли ?Нима всичко ,което ни е нужно го няма на повърхноста на океана ?Можем ли да го видим..И как дори да можеш да си представиш такова нещо - че всичко е съвършено просто?
Харесва ни да градим кули ,да се издигаме ,за да стигнем до небето,да бъдем различни.Но откъде взимаме всъщност материалите ,за построим кулата .Така не се ли отдалечаваме само от първоизточника си.
Та нима всичко не е едно цяло ,които нашият ум разграничава.Кундалини,Меркаба,Магия...тези неща наистина ли съществуват като нещо отделно или са свързани с живота ,или са самия живот.
Дали много от вас няма да ми се възпротивят с това ,че за да опростиш нещо,трябва да го усложниш.Дали си струва ?Но с тези сложнотии не изпускаме ли нещо?Как мислите ,къде ще ни отведе всичко това?

Аз съм луда ,колкото ти си нормален и съм нормална ,колкото ти си Луд.


Тема Re: Красива простота,отровена от сложностнови [re: anjelka]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано25.08.03 23:02



Да, всичко е много просто.
Даже по -просто, отколкото предполагаш.
А религиите що те притесняват? Не им обръщай внимание.



Тема Re: Красива простота,отровена от сложностнови [re: PRN]  
Автор anjelka (oceansoul)
Публикувано26.08.03 14:31



Не става въпрос само за религиите ,а и за ученията които набират популярност днес.Погледни ги окултизъм,новата епоха ...Защо се опитваме да потънем на дълбоко ,като дори не усещаме блаженството на плиткото.

Говори ми ...с глас ,взет назаем от Тишината.


Тема Re: Красива простота,отровена от сложностнови [re: anjelka]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано26.08.03 23:05



Не знам какво разбираш под 'дълбоко' и какво под 'плитко'.
Но каквото и да разбираш, стой си там където искаш.
Що се интересуваш другите къде били и какво правили. Да правят каквото искат. Първото лице множествено число е ненужно усложнение.



Тема Re: Красива простота,отровена от сложностнови [re: anjelka]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано27.08.03 00:35



Да, всичко може да се види направо. Въпроса е дали можеш да го видиш направо без да умреш от страх.





Тема Re: Красива простота,отровена от сложностнови [re: PRN]  
Автор alfka (минаващ)
Публикувано27.08.03 21:33



Здравей, PRN!
Да, това е въпроса - всеки да погледне дълбоко навътре в себе си.Като че ли всичко останало не съществува (то и без това е вид илюзия).
-няма "ние", "вие", модели на поведение, схеми на мислене, правила, критерии.
Не е ли това простотата - пълна оголеност, до степен, че да видим собственото си същество?Без завеси, решетки, стени - а директен допир с действителността.

Поздрави!!



Тема Re: Красива простота,отровена от сложностнови [re: alfka]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано27.08.03 23:19



Поздрави и на теб!




Тема Re: Красива простота,отровена от сложностнови [re: searcher]  
Автор anjelka (oceansoul)
Публикувано28.08.03 15:06



Стига бе ..Чак толкоз ли е страшно ?
Хах..защо изобщо да даваме определение ?Право,криво,просто,сложно..Всичко си Е и без това..:)

Говори ми ...с глас ,взет назаем от Тишината.


Тема Re: Красива простота,отровена от сложностнови [re: anjelka]  
Автор huanji ()
Публикувано28.08.03 17:32



Доста е прав, само трябва да знаеш какво казва.
Има случаи, когато някой отваря канала и кундалини тръгва. Това е по същество космическото съзнание, но човек не е готов за него и то го смазва. Резултатът е полудяване или нещо подобно. Така, че да видиш истината верно много се иска. Когато си готов за нея, тя е като повей на вътъра, нежно гали.


Истината е земя без пътища!


Тема аха [re: huanji]  
Автор anjelka (oceansoul)
Публикувано30.08.03 19:39



Е,мисля ,че случаите с подобно полудяване не са чак толкова много...просто вселената е устроена така ,че да получваш това ,за което си готов..иначе бъдещето ни би било лудост
Истина е страшна ,когато е невероятна спрямо убежденията ..Но всичко това е до голяма степен частен случай..

Говори ми ...с глас ,взет назаем от Тишината.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.