Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:16 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Казуснови  
Автор d8a (web goddess :))
Публикувано27.06.03 18:28



Преди време попаднах на един казус в книгата "Doing Nothing", за който няма един единствен правилен отговор, ако въобще съществува такъв, де :)) Блъскала съм си главата дълго време, но така и не съм стигнала до задоволителен отговор. Та ако ви се занимава може заедно да го обсъдим, обмислим, анализираме, медитираме, предполагаме, разнищваме и т.н.

Ето го и казуса:

Загрижен мъж донесъл един петел в психиатричния кабинет и казал:
"Докторе, това е брат ми. Той мисли, че е петел."

Кого лекува докторът?

Какви методи или терапии биха били полезни?


Fun to be around!


Тема Re: Казуснови [re: d8a]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано27.06.03 20:27



За сега.
Пък по нататък ще видим.



Тема Re: Казуснови [re: d8a]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано27.06.03 22:43



Ето го и казуса:

Загрижен мъж донесъл един петел в психиатричния кабинет и казал:
"Докторе, това е брат ми. Той мисли, че е петел."

Кого лекува докторът?

Какви методи или терапии биха били полезни?


Загрижения пациент е загрижен за брат си - предполагам, че е довел човек, а не животното петел. Иначе се обезсмисля казуса, ако е довел петел, смята, че брат му е животно, петел - той се отъждествява с петел. За лечение е брат му, ако му е влязла фикс идеята, че е петел.

По въпроса за методите или терапиите питай докторите-психиатри, те лекуват последствията с хапчета, а не първопричината. Може и холистична медицина да се приложи - докторите хомеопати ползват капки. А може да се подложи на психосеанси - регресивна хипноза или други методи на атака на подсъзнанието.

Това можа да ми роди главата

Редактирано от ***ЛИЯ*** на 27.06.03 22:51.



Тема Re: Казуснови [re: d8a]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано27.06.03 22:48





Докторът предлага на пациента да доведе на следващия преглед майка им. Интересно е кокошка ли ще донесе или майка - жена...

Дъгата


Тема Re: Казуснови [re: d8a]  
Автор d8a (web goddess :))
Публикувано27.06.03 23:03



До тук ДОБРЕ!

Продължавайте малко по-смело и по-сериозно, плиииййййзззз...

Fun to be around!


Тема Re: Казуснови [re: d8a]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано28.06.03 00:22



Какво е лекува?
Нещо не ми се нрави прераждането и някак си не мога/не искам да го разбера.
Освен това доста са ме подгонили случайностите,ще се опитам да ги контролирам в известна степен,но като че ли не искам.
Та днес наблюдавах котката ни,като си мислех,че ако има прероден човек в нея той вероятно всичко разбира но не може да го покаже/каже.
Също ,че е хубаво да се учим на естественост от животните.

Но в общи лини нито ми се мяучи цял живот,нито ми се кукурига.



Тема Re: Казуснови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор d8a (web goddess :))
Публикувано29.06.03 16:21



Привет, Лия!

Интересно предположение, което насочва мисълта в малко по-различна посока, но не е зле да се обмисли и от тази гледна точка. Какво може да се направи, ако някой се мисли за нещо, което очевидно не е?

Всъщност това е и идеята на казуса, приет напълно буквално - мъжът е наистина разтревожен, защото си мисли, че петелът, който е довел е брат му. Т.е. в единия случай помощта е за загрижения мъж, а в другия за брат му който се мисли за петел.

Приемете едно от положенията и си представете, че сте доктора. Какво можете да предложите за помощ - тактика, методи, съвети или каквото друго се сетите.

Сигурна съм, че може и още неща да ти роди главата - дерзай!

Fun to be around!


Тема Re: Казуснови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (web goddess :))
Публикувано29.06.03 16:22



Идеята не е лоша, но представи си, че те са починали. Тогава какво друго би направила в ролята на докторката?

Fun to be around!


Тема Re: Казуснови [re: Бoжидap]  
Автор d8a (web goddess :))
Публикувано29.06.03 16:31



Да, наистина какво е лекува?! Замисли ме... Оказва помощ в случая за отърваване от илюзиите? Поне така ми се струва на мен.

Не ми споменавай за случайностите. И мен са ме подгонили напоследък - ако почна да ти разправям за тях няма да ми остане време за казуса. Само за котката ще ти кажа, щото я спомена. От днес имаме възможност да се грижим за коте в новия апартамент, където се пренасяме този уикенд. Ако знаеш откога искахме да си вземем едно такова малко, пухкаво, мяучалооо :)))

Прав си, че можем много да научим за естествеността от животните. Както и още куп други неща, стига да успеем да ги наблюдаваме и правилно усвояваме уроците, които ни преподават.

Та да си дойдем на казуса. Кво ше кажеш? Имаш ли някакви нови идеи за лекуване?

Fun to be around!


Тема Re: Казуснови [re: d8a]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано29.06.03 17:42



Да погледнем първо ежедневието.Моя бивша колежка учи второ висше психология.Та тя ми сподели,че доста от изучаващите психология имат повече
нужда като пациенти,а не като лекуващи.Затова те попитах какво е лекува.
Кой кого ще отърве от илюзиите или ще му добави.Въпросите преди крайния
отговор станаха доста.А и като нямаме еднозначен отговор на думата илюзия,
кашата стана пълна.А кой ще духа и кой ще сърба,това вече е друг въпрос.
Втори поглед.Да погледнем през очите на Кунг Фу Дзе.
Ами ако петела е човек,който в момента сънува,че е петел доведен то брат си
при психолога?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.