Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:48 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За ДядоБлагонови [re: Mиpo]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 01:27



явно много те вълнува секса.какво точно искаш да споделям?какви са тези 3 етапа и къде да прочета за тях



Тема Re: дядоБлаго,нови [re: ***ЛИЯ***]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 01:42



да лия.духовноста не отрича секса и обратно.но ако мислиш за духовни работи по време на секс,ще ти секне секса.когато ги свържеш двете-секс и духовност,секса се променя от такъв какъвто е за повечето хора и се превръща в средство,понеже духовноста не можеш я измени.така темата се обезмисля защото нещата не са равнопоставени



Тема Re: За ДядоБлагонови [re: Mиpo]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 01:46



ха,ха.очите ще ми извади.видях алф тук и понеже си бъбрихме за подобни нещица се включих.сега ще трябва да чета всичко това...



Тема Re: За ДядоБлагонови [re: Mиpo]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 02:57



изтошти ме счетене.да споделя казваш.независимо дали мога или не това което описваш,никога не бих парадирал с това.по първия етап:в цялото повествование ми се натрапи една думичка_трябва.не миро,не трябва,само който иска.защо си мислиш,че всичко живо към щастие се стреми?защо трябва някой да се грижи за нас?да ни учи?теб някой учи ли те или ти сам потърси истината?естественото според мен е в свободния избор.защо си мислиш,че хората не приемат телата си?30-40% от жените не стигали оргазъм-че това си е техен проблем.ами повечето мъже еякулират по време на оргазма си.ами някои жени имат лоша хигиена защото са слушали майките си,че е лошо да се пипаш там(майките им пък от страх да не вкусят дъщерите им от забранения плод).всичко е въпрос на личен избор.аз няма да споделя нито моите достижения в тая област нито изживяванията си.въпрос на личен избор.значи ли това,че не съм освободен или някакви такива щуротии?въпрос на преценка.всеки се спасява сам.ако ми се налага да влача 100кг неща и не мога,ще ходя в залата и ще блъскан докато тези неща ми олекнат.другия вариант е да направя така,че да не ми се налага да ги влача.въпрос на избор.в 2 и 3 етапи не мислиш ли,че това което се опитваш да осъвършенстваш(секса)се губи като такъв и се превръща в тренировка,в практика?общението с любимия човек(или според теб няма нужда да е такъв,все пак това е само тренировка) не се ли изражда в нещо неестествено?за да стане това което го описваш не трябва ли да принудиш и човека с теб да практикува същото?казвам принудиш,защото може и да не желае?ако не желае,имате различни интереси,ще обичаш ли такъв човек?виждаш ли колко проблеми създава твоето "трябва"



Тема Re: Днес Dew-drop публикува в Йога следното от Ошо.нови [re: Aлф]  
Автор Taisha ()
Публикувано18.06.03 05:13



като има секс - няма духовност?!?!?!



Тема Re: За Титикшанови [re: Mиpo]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано18.06.03 09:29



С каво ще бъде полезен моя опит на приятелите от клуба той е доста скромен(за опита ми става дума)

Разбираш ли никак не съм убеден, че има смисъл и ще е полезно. Ако поне малко ме убедиш няма проблем.

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ

Редактирано от titiksha на 18.06.03 09:50.



Тема Re: Секс и Духовностнови [re: Aлф]  
АвторBиkтop (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 10:32



Не е задължително. Ако стане, то става само. Случва се. Иначе сам да го предизвикаш - трудна работа. Аз даже твърдя - невъзможна.
Тъй, че , ако се случи - добре, ако не - не му се кахъри.



Тема Re: За Алфнови [re: Aлф]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.06.03 11:21



Ти усетил ли си Кундалини? И имаш ли опит за въпросния мистичен брак? И защо не споделиш с прости думи за ТВОЯТА сексуалност – зер човешко същество си и трябва да я имаш (или да си я имал). Защо е толкова трудно по тези клубове да се говори в първо лице единствено число...





Тема Re: За Титикшанови [re: titiksha]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.06.03 13:25



Да пробвам да те убедя казваш ... Добре.

Кажи, първо, интересуват ли те теб лично въпросната проблематика?

Второ, виждам, че те интересува Кундалини (ако не съм разбрал поправи ме). Как смяташ, че ще “дойде”? Без да му обръщаш внимание и правейки си други практики и един ден ще получиш писмо свише, че ето Титиша получава като награда за примерно поведение и Кундалини. Другият вариант е ти да се размърдаш малко по въпроса. Но само, ако те интересува.

И трето, казваш, че опитът ти е скромен. На всеки опита му в един момент е бил скромен. Но който има желание и е най-вече наблюдателен може да го разшири. Един мъж достига полова зрялост на около 14 години. От тогава, без непременно да му е нужна жена, може да наблюдава това, което става в него вследствие на тази енергия. А стават доста неща ... И природата не случайно я е измислила ... И човек тръгва от там където е и върви СТЪПКА по СТЪПКА напред. Нали разбираш, че това, което Ошо е казал в горния цитат е като Еверест. Но човек първо може да се качи на Черни Връх, после на Мусала ... И най-важното да ходи на планина, че ако гледа всичко по телевизията.... разбираш. Та, ако ти се ходи на планина, заповядай в дискусията.




Тема Изборанови [re: дядoБлaro]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.06.03 14:06



Вярно, че е малко длъшко, това което съм написал, но знам че тук всички ЧЕТАТ по много и за това си позволих .

ДядоБлаго, няма “трябва”. Всеки сам преценява за себе си. Поставям, обаче темата за дискусия. Не знам защо приемаш това, което съм писал за парадиране?? Ти като казваш в една съседна тема твоята дефиниция за хармония, казвам ли ти че парадираш? Или като говореше, че стила на Георги Велев бил много ефективен или че тай чи символа идва от обяздване на коне ... казвам ли ти че парадираш с това? Намирам го за съвсем нормално. Всеки изказва своето мнение и опит. На мен ми беше интересно твоето. Не разбирам обаче защо като темата стане секс и всичко се изменя и хората се държат по друг начин... неестествен (за мен).

В една съседна тема говориш за хармония (теоретично). И аз ти казах, че е по-добре да се видят нещата на практика. Не е въпрос някой да учи някого насила или да натрапва своето мнение. Но какво по-хубаво от това всеки да има ИЗБОР от различни гледни точки. Давам си сметка, как преди години много хора са ми помогнали на мен и ако имаха твоята позиция, че “това си е било мой проблем”, животът ми щеше да е много по-мизерен сега. Но за мое щастие, те са имали добрината да споделят своята гледна точка. Без естествено да ми я натрапват. И в един момент някой от тези гледни точки са ми свършили БЕЗЦЕННА работа! Защото човек винаги почва от себе си и гледа в себе си, но е толкова лесно да изпусне нещо или да се върти в кръг ...

Така, че уважавам мнението ти да не споделяш. Ти си преценяваш сам и никой не те кара насила. Просто те поканих. И не да говориш за достижения, а за твоя опит, който би могъл да обогати и останалите хора тук. Виж как това, което каза за жените може да е от полза за някоя майка при възпитанието и с дъщеря й. И не че ще го прием на100% твоето мнение, а просто ЩЕ СЕ ЗАМИСЛИ. Ще има избор от мнения.

За т.2 и 3 – не виждаш ли че там секса ИЗЧЕЗВА? Други неща се появяват. И никой не е говорил за тренировка. Просто виж си разсъжденията отстрани. Ако някой инопланетянин, който не познава механизъма на човека любов дойде на Земята и той ще разсъждава като теб за влюбването и любовта: “Ама на вас вие нужен партньор да се влюбите?! И не е ли това неестествено? Нали ТРЯБВА да принудиш и другия да се влюби в теб. Как ще принудиш другия д се влюби в теб?!” Е нещата на Земята не са прости, но стават, справяме се някак си ... Търсим хармонията, даже и без да сме я дефинирали .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.