Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:48 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Танц на светло...нови [re: Изrpeв]  
Автор huanji ()
Публикувано30.06.03 23:45



Паневритмията обединява и издига индивидуалната енергия на практикуващите, като я свързва с енергията на космоса. Затова, понякога над кръга на паневритмията се вижда един друг кръг...за него няма да говорим.



Тема Re: Секс и Духовностнови [re: Чyдeнkaтa]  
Автор huanji ()
Публикувано30.06.03 23:48



Благодаря ти за това и не само. Не знам дали всичко го разбирам както ти искаш...но имам две години на разположение.



Тема Re: Хуаннови [re: Taisha]  
Автор huanji ()
Публикувано30.06.03 23:58



"Войничките", усещате, в това няма съмнение.
Енергията е автентична, но тя е само гост в това тяло. Мисля, че няма пречка да гостува във всяко едно.



Тема Re: Секс и Духовностнови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано01.07.03 08:32



Брате мой,

не се отричай от егото си - то е като да се отречеш от това да имаш крака, ръце и прочее телесни дадености....

Оня ден четох нещо много хубаво от беинса дуно и ще ти го прераскажа с мои думи: чак след като постигнете равновесие между материалното и духовното тогава започва живота; и без едното и без другото не може....

миналата година една приятелка ми се обади и ми каза - дай да облеем един мой приятел с всичката ни любов защото е в голямо затруднение. отначало като че се съгласих, но после се отказах. защото, колкото е по-силна светлината толкова са по-дълбоки сенките....

Да си източник не е като да си чешма на която ту да пускаш ту да спираш кранчето.... не можеш да контролираш нещо, което не е твое... Когато си действително източник ти дори не мислиш за това; то е естествено състояние за теб.... това са така мисли на лично ниво.

Но ти повдигна оная тема за групите...

Аз прочетох постинга на леля и си помислих, че това, което ти казах за чакането може да се приеме не както го мисля. Заради това сега искам да дообясня: за да се постигне и съпреживее онова вътрешно безсловесно общуване е необходимо изравняване.... и това е, за което трябва време.

Ако сме накуп за 4-5 дни много интензивно това може и да се получи по-бързо, а може и да доведе до конфликт който да забави нещата. нещата такива каквито са в момента предполагат този срок от около 2 години....

Чак като стане това изравняване можем да мислим за нас като за едно, което има да свърши определена задача. Но нека първо действително се съпреживеем като едно.



Тема Re: Танц на светло...нови [re: huanji]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано01.07.03 09:13





Понякога не само се вижда този кръг, а част от участниците са участници и в двата кръга /защото този - горе винаги си го има/...Тогава Е празник...

Дъгата

Редактирано от Изrpeв на 01.07.03 11:14.



Тема Re: Секс и Духовностнови [re: huanji]  
АвторЧyдeнkaтa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.03 12:49



Винаги съм усещал, че си изминал доста голяма част от пътя. Доказваш го все повече. Желая ти успех. Колкото до времето - две, или 20 - мисля, че не е вече от значение за теб. Колкото и да са - ще те водят само напред......



Тема Re: Танц на светло...нови [re: Изrpeв]  
Автор huanji ()
Публикувано01.07.03 13:54



Да, така е. Но тези неща са толкова ефирни, не могат да се изкажат. Истинските неща не се казват, те се усещат.



Тема Re: Секс и Духовностнови [re: Drona]  
Автор huanji ()
Публикувано01.07.03 13:56




Не се отричам от егото си. Знаеш ли, това, което написах за миналото е една закачка на Вътрешният Аз. Той ме води към свободата, затова му се доверявам. Той знае, че ме е страх да кажа това пред хората, защото е ясно как ще се тълкува. Човек от нищо не бива да се страхува, нито от това, което няма, нито от това, което има. Човешкото в мен казва, ти тез работи забрави да ги пишеш, защото това е его. Но това ми го казва не друг, а егото. Тук е тънкият момент, егото иска да си изграждаме конкретен образ пред хората и ни изпива всичката енергия за да го поддържаме. Но Азът казва, защо не, напиши го. Той винаги всичко знае... :)

Ясно е кой е приятелят. Интуицията ти е била правилна. Насочването на светлина с очаквания е най- грубо вмешателство. Истинската светлина е без очаквания. Истинската любов не цели нищо, ти я излъчваш не за да направиш някой еди какъв си(щото такъв не ти харесва..примерно), тя нещо друго. Щом подходиш с нагласата, Той има проблем, трябва да му помогна, нещо не е наред. Първо ти го определяш и заемаш по- горна позиция, второ помощтта, както и любовта, възникват, когато човек спре да се занимава с тях.

Източникът е само гост в човешкото тяло. Не знам природата му, затова не мога да говоря за него. Просто може да се усеща и това е достатъчно.

Не знам кога ще се постигне нужният баланс за да се осъществят нещата за групите. Може след ден, може след две години...или никога. Никой няма да свърши нашата работа.



Тема Re: Танц на светло...нови [re: huanji]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано01.07.03 14:19





Да, все повече го осъзнавам, все по-дълго ми се остава "там"... Няма дума, която да го определя, но не е "там", защото не е място...

Дъгата

Редактирано от Изrpeв на 01.07.03 14:41.



Тема Re: Секс и Духовност [re: Чyдeнkaтa]  
Автор huanji ()
Публикувано01.07.03 14:29



Ясно е, че никой не знае къде точно се намира...и това е може би най- хубавото. Но ще се радвам да споделям този път с хората с които съдбата ме среща. За време не мисля, то е пред нас.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.