Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:20 08.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Виктор,нови [re: ***ЛИЯ***]  
АвторBиkтop (Нерегистриран)
Публикувано20.06.03 20:29



Мила Лия,
Разбира се, че допускам, че тук има хора, които са си разширили съзнанието. Точно за това влизам и чета темите в този клуб. Нека това бъде отговор и за Миро - не чета специално тази тема за секса. Сигурно за в бъдеще ще се включа по-активно, но сега ми предстои няколкомесечно отсъствие. Вярно е, че доста техники в йога се дават директно. Но има и толкова много, които вече не са в сянка, всеки може да опита. Въздържам се да правя опити за описание на нещата, които са се случили с мен, защото това дава представа - искаш, или не искаш, остава като представа за възможен начин. И с това човек се обърква, защото несъзнателно очаква и при него да се случи така. А то няма да се случи същото, колкото и да се доближава, ще се получи по различен начин. Не е добре човек да се настройва, да очаква. Така че - ще се окаже лоша услуга. Аз също много пъти съм се замислял защо учителят винаги казваше - не споделяйте това, което се случва; случва се, ще се случва - просто го забравете. И аз си мислех, че не е най-доброто решение. Сега знам, че е умно.
Нека се случи само, то ще си намери начина.
Главната ми мисъл беше, че всяко едно нещо може да те доведе до трансформация, която намира на-добрия и безопасен начин на изява.



Тема Re: Виктор,нови [re: Bиkтop]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано20.06.03 20:48



разбрах те, ще се радвам да те чета



Тема Re: За култивирането и нещо като продължениенови [re: titiksha]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано21.06.03 00:36



доста хитра техника-ако се страхуваш от тигри,стой до клетката на тигъра докато страхът ти изчезне.



Тема За ТиАо и всички останали в Клубанови [re: TiAo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.06.03 00:57



Скъпа ТиАо, не се муси, а се усмихни . Както казва преподобната Кали, не винаги нещата са такива, каквито изглеждат на повърхността .

С жената, която пише под ника Мъгла се познаваме на живо. От 1-2 седмици говорим на Кюто за разни неща. Интересно е. Предложих й, естествено, да се включи в Клуба. Всъщност, жалко е, че това, което говорим, и с нея, и с много други хора извън Клуба не става клубно достояние. Би било особено обогатяващо и вдъхновяващо за всички. Аз направих каквото можах, но Клубът още не е готов за това...

Всъщност там е работата, че всеки в Клуба чака някой друг да свърши и каже нещо. Хората са пасивни и най-често липсва дълбочина. Нещата са отгоре-отгоре. Никого не обвинявам за това, всеки си преценява сам как действа. Преди година, когато влязох да пиша в Клубовете на ДИРа, забелязах някои неща, които могат да бъдат променени и съвместното общуване на хората тук да бъде по-интересно, полезно и обогатяващо за всички. Аз съм практичен и действен човек и каквото усетих, че е нужно, това направих. Беше ми интересно да се включа в целия процес. Научих доста неща. Ако и на някой друг му е било полезно – още по-добре.

Гледам назад и си давам сметка, кое ми е било най-"трудно". Не е било нито моето споделяне (сигурно бих споделил и 10 пъти повече неща), нито атаките или закачите на някои хора (това ми е било винаги забавно и е внасяло колорит), а фактът, че е трябвало да тегля с ченгел от устата думите на болшинството хора. Давам си сметка, че 90% от енергията ми в Клуба е отишла за това – да убедя някого да каже 5 прости приказки повече! За елементарни неща са се изписвали десетки безсмислени постинги. И в резултата повечето от дискусиите са спирали до под крушата. Или пък, ако е било малко по-далеч от нея, то е било на няколко крачки разстояние – понякога някой каже нещо интересно и вместо това да е основа за задълбочаване, нещата угасват... И с общите усилия на всички – защото всеки чака някой друг да задълбочи. Въобще, КПДто на Клуба е особено ниско – за да бъде "привлечен" един само интересен постинг понякога трябва да се изпиша стотици "подготвящи" го ...

Та, моето време в този клуб на човек, който посреща всеки и го подтиква и провокира да споделя още, изтече. Това няма нищо общо с настоящата или друга тема или пък с нещо или някого конкретно. Всъщност целия процес започна преди месеци и една случайност е че се финализира сега. Причините са доста по-дълбоки и се крият в същността на Клуба, както и в корените човешките интереси тук. Всяко нещо си има лимити и бидейки реалист ги приемам. Беше ми интересно да "разтворя" тези лимити доколко мога, да ги усетя, да видя принципите, които стоят зад тях ... Но всяко нещо с мярата си и с времето си. Така, че не възнамерявам вече да карам или да провокирам някого в Клуба да споделя. Апропо, ако някого съм натискал малко повече, нека ми прости. Въобще, заемам мястото в публиката и аз. Ако видя някога нещо интересно за мен в Клуба ще пиша с удоволствие. Иначе има достатъчно други интересни неща по света... Естествено, ще продължа и контактите си с хората извън Клуба, където общуването е далеч по-задълбочено и ефективно. Както и това да се виждаме и общуваме на живо.

И накрая една дреболия. Сигурно е не случайно, че това става в темата за Секса и за Духовността. Какви ли не мнения може би ще чуя, ако попитам защо е така, а причината е съвсем проста. Когато говорим за разните медитации и практики, разбираемо е, че някои не са правили и не познават Динамичната на Ошо, Звуци на чакрите и т.н (макар че това е Ошо клуб) и са пасивни. Нормална е и пасивността на хората за Тай Чи, Бутащи ръце и прочие – не е задължително всеки да ги знае. Разбираемо е също, че на един му харесва Ошо, пък на друг Гошо, а на трети Тошо. Както и това, че един прави един вид методи, а друг - други и естествено не би могъл да коментира неща, които не познава. И за това съм се стремял периодически да намеря теми, където ВСИЧКИ тук биха могли да се изкажат едновременно. Е, сексът е просто една от тези теми, където би трябвало всички да имат някакъв опит. От друга страна, тук има СИЛА, защото корените му са дълбоко в несъзнателна човешка същност и е идеална отправна точка към "неясния" Дух, около който би трябвало да се върти всичко в този Клуб. Иначе всички са ходили до хлебарницата, примерно, но в това в действие няма много сила и не си заслужава да го обсъждаме заедно. Но както и по повечето други теми и тук се стига до под крушата и няма и изгледи да са мръдне напред... Пак казвам, никого не обвинявам, просто споделям моето усещане. C'est la vie. Което мога да променям - го применям, а което не мога - го приемам. И едно допълнение към тази мъдрост, която сме дискутирали многократно. И го правя всичкото това, както приемането, така и променянето, с радост и забавление. Струва ми се особено важно допълнение .

Та, това е ТиАо и не ми се сърди, че си говорихме днес с Мъгла извън Клуба. Но нищо не ти пречи на теб и на останалите да завържете разговор с нея и да я опознаете. Сигурен съм, че тя ще се зарадва.

Прегръдки, поздрави и усмивки на всички.



Тема Re: От малкия Миро, който си чеше езиканови [re: Mиpo]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано21.06.03 09:30



Не ми се четат глупости.
Навремето ме забавляваха, но сега нямам време.




Тема Re: За Miroнови [re: Mиpo]  
Автор smokche ()
Публикувано21.06.03 15:25



Eeex, Miro, Mirooo...

...niama da te oplakvam i da te karam da pishesh i da kazvam - vizh sega pyk ti, shto taka, stegni se.....Ne, tova e tvoi izbor.
Prosto iskah da kazha, che temite ti mi haresvat i che sym otdeliala spezialno vreme da gi procheta sysredotocheno i na spokoistvie. Ta usiliata ti ne sa bili naprazni !

Znam, ne sym spodeliala nishto v nikoia ot tiah. Tova e poradi lipsata mi na kakyvto i da e bilo opit i poznania bilo to za Osho, razlichni tehniki, Yoga i t.n.
Tova, koeto v momenta "znam" e bilo 90% naucheno ot klubovete tuk ili provokirano ot tiah da se zamislia ili me e nasochvalo, kym niakoia i druga kniga. Postepenno zapochvam da se orientiram, chuvstvam go, no tova e bilo blagodarenie, na hora kato vas....koito vypreki vsichko, imat tyrpenieto da izpishat vsichki tezi redove i da spodeliat....Ne znam, kakvo bi bilo, ako nikoi ne spodeliashe....

Temata ti za seksa i duhovnostta e mnogo hubava. Dori se prehvyrlih po linka ti na prednata - za liubovta, za da moga posle adekvatno da premislia vsichko.
Iskah i da razkazha za moia naistina mnogo skromen opit.......dori mi stana neudobno ot tazi misyl, zashtoto prochetoh vsichko do sega i se okaza, che horata tuk sa naistina mnogo napred s neshtata - bilo to i v seksualno otnoshenie....no vyzrastta si kazva dumata. Vse pak za vsichko triabva vreme....a az sym v nachaloto na vsichko...

I vypreki tova i vypreki che, ti ne iskash da pishesh poveche.....se nadiavam, temata naistina da se razvie...
A sega shte spodelia i moiat skromen opit....prosto taka...

V semeistvoto mi deistvitelno ne se e govorilo mnogo po tazi tema. Maika mi samo ot vreme na vreme, kato vizhdashe, che porastvame sys sestra mi i se pritesniavashe, che mozhem da napravim niakoia greshka....vse ni v klin, ni v rykav povtariashe - i samo s prezervativi ! Razbiram ia, zashtoto tia navremeto, ot neznanie (kolkoto i smeshno da zvuchi) e napravila greshka za sebe si i ne iska da se povtori tova s nas. Kogato sestra mi si nameri pyrvia priatel, bashta mi beshe v panika. Imashe golemi problemi v kyshti, zabrani, rugatni...stigna se do tam, che sestra mi se iznese ot vkyshti...ot tam oshte po-golemi problemi. Togava beshe mnogo tezhko...Veche go prevyzmognah i moga da govoria spokoino za tova. Posle doide i moia red...Bashta mi, veche oparil se vednyzh, beshe malko po-sdyrzhan, no problemite otnovo syshtestvuvaha. Sega ne sym mnogo dalech ot tova vreme, kogato vsichko se sluchi. Priznavam si, che sym imala i imam za sega samo edin partnior. Priznavam si, che i se pritesniavam malko ot tialoto si (ako niakoi me vidi gola) - zashtoto sym slaba, niamam pochti nikakvi gyrdi i obiknoveno mi davat vyzrast minimum 5 godini po-malka, ot tazi, koiato sym vsyshtnost. No vse taia...

Mnogo e vazhno da se prevyzmognat pyrvonachalnite zadryzhki, da se otpusne chovek da govori svobodno za tova i da go pravi svobodno. Spomniam si, hodih vednyzh na sauna. Beshe mi za pyrvi pyt. Geroiski izdyrzhah mnogo vreme spored men...no nakraia prosto triabvashe da izliaza ot tam, da se mahna i se razrevah. Oshte v tozi moment osyznavah, kolko e glupavo tova, no se sblyskah s granizite si, gledah se siakash ot strani, kolko naivno vyzpriemam neshtata. No triabvashe da go izzhiveia....sega veche ne se pritesniavam taka. A kato pogledne chovek, kolko e prosto tova...kolko malko i neznachimo - che niakoi te vidial gol ! I ne sym samo az taka!

Imala sym prekrasen seks, kogato ne znaesh kyde si, ne vizhdash, ne chuvash, ne useshtash kakvo pravish.....izzhiviavash neshto drugo, niakyde, dalech...zaedno s choveka do teb...prosto ste edno zialo..Imala sym i uzhasen seks, koito dori sym prekratiavala narochno. Ne sym useshtala energiata da se dvizhi po grybnaka mi, no mi se e sluchvalo niakolko pyti, kato svyrshvam....da useshtam siakash kak tia otlita na niakyde, izsmukva se ot men....Dori mi e pricherniavalo za niakolko minuti, dokato se osvestia. Zatova po edno vreme, narochno se vyzdyrzhah ot seks. Ta takiva mi ti istorii......Predpolagam tova e nishto za vas, I sigurno shte predizvika mnogo usmivki ili nasmeshki...Karai, pitashe....kazah ti...
I vse pak se nadiavam, Miro, da draskash po niakoi red vse pak:)

Haide s pozdravi



Тема Re: За ТиАо и всички останали в Клубанови [re: Mиpo]  
Автор d8a (web goddess :))
Публикувано21.06.03 15:52



До нови срещи, Миро!

Приемам решението ти - щом така си решил - добре...
Няма да те поздравявам с другата песен - моля те не си отивай, ще ми бъде тъжно...

Намерих уж "случайно" едно стихче тази сутрин, което ми се стува подходящо за случая -



И све пак няма ли да драскаш по някой ред от време на време?!

Много светлина и мъдрост по Пътя ти пожелавам!

ПРЕГРЕДКИ!!!..Дейти

Редактирано от d8a на 21.06.03 15:55.



Тема Re: Секс и Духовностнови [re: Mиpo]  
АвторAлф (Нерегистриран)
Публикувано22.06.03 04:47



Дойде ми музата и аз да кжа нещо.

Общението, общия път на душите е в Единението им.
Природата ни е сътворила с различен пол, енергия с различна полярност.За да се стремим към привличане или отблъскване.
Общението е хармоничното сливане на духовната енергия.
Но първо трябва да се научим да обичаме, както Бог обича.Да обичаме другия не като себе си, а повече- като виждаме божественото в него.
А къде е секса, ще попитате?Тогава той става свещен, духовен.И е най- блажения.Импулсите на Божествена Любов карат сърцето ти да се разширява.Това е взривяване, докосване до Твореца, сливане с Любовта, която ни е създала.Тогава от теб не остава нищо, ти се превръщаш в самата Любов.
Това е чудо, мистерия, Божествен дар!




Тема За Смокчетонови [re: smokche]  
Автор Mиpo ()
Публикувано22.06.03 19:36



Здрасти Смокче,

Не съм казвал, че няма да пиша въобще, а че няма вече да провокирам специално споделяне. Който, както си прецени. А иначе вярно е, че като няма искрено и задълбочено споделяне, няма и желание от другите (включително и от мен) за такова. Въобще, за да има "нещо", винаги много "невидими" други неща го предшестват ... Всъщност, прави са тези, които казваха, че този Клуб е заприличал на клуб "Миро". А на мен не това ми е била целта. Ще ми се Клуба да е на всички и за това оставям ролята на "ухажване" към останалите на ВСЕКИ ЕДИН поотделно... Ето, твоя постинг е чудесен пример за това как искреността му и подробността му ме накараха от само себе си да се включа. И нали разбираш, че така клубът е станал вече и малко повече "твой". Така, че тези, които се оплакаха, че Клубът е бил станал на този или онзи, нека да бъдат по-активни и да го направят и "техен". Не е нужно човек да се бори с тъмнината и да я заклеймява, а да внесе и той малко светлина.

Апропо, докато съм на тази тема, да отбележа два "недъга" на ДИР клубовете, които винаги са ми правили впечатление. Единният е да се пускат нови теми с по 1-2 реда само от рода "Какво мислите за радостта/любовта/Ошо/духовността/кучетата/извънземните/...". Плитко и без собствено мнение, не провокиращо никаква задълбоченост. Другият е да се пускат теми и този, който ги е пуснал да не отговоря на повечето от въпросите поставени му в неговата собствена тема. Някак си е безотговорно и не предразполагащо при следващи негови постинги да го пита човек нещо. Диалогът се губи! Така, че нека се замислят хората, които са действали по горните два начина.

Сега по същество относно твоя постинг. Чудесен пример е как независимо колко е опита на човека в дадена тема, може да сподели винаги важни неща! Уверявам те, че на много хора е бил интересен и полезен. Че и ти на свой ред си помогнала някому да се замисли за нещо.

Въпросът за сексуалното възпитание е толкова огромен, че не разбирам нито мълчанието на повечето тук, нито пък приказките на Лия, че днешните родители били по-отворени и едва ли не всичко било ОК. На мен лично ми се струва далеч от ОК и ми се струва особено удачно всичко това да се дискутира в един духовен Клуб, където се предполага, че може да се навлезе в много по-голяма дълбочина на проблематиката. Питам родителите тук в Клуба какво са обяснявали на децата си на 7-8 години или на 13-15 за секса? На мен още не ми се е налагало, та би ми бил интересен вашия опит. Освен стандартните общи ПОЛУ-приказки, за които Смокчето спомена, какво друго казвате? Няма по-трагикомична гледка от девствени момче и момиче за пръв път заедно в леглото, които са пълни с предразсъдъци и незнание... И вината не е тяхна, а на хората, с повече опит около тях, които просто са си ЗАТВОРИЛИ очите и са ги оставили да се оправят сами, както техните родители са ги били оставяли на времето. Както и да бъдат сами след някоя неуспешна такава нощ и са пълни с конкретни въпроси... И неща, които могат да им оставят следи в съзнанието за цял живот ...Дрона питаше какво е духовност. Е, духовност е и това внасяш да внасяш пламъка на будността във всяка част от собственото си съзнание! Настоящата тема за секса е идеален пример, който може да се приложи за куп други области. Всъщност фундаменталното е не конкретната тема (в случая примерно за секса), а как Съзнанието подхожда към Непознатото, към Необясненото, към Неприятното ...

Да вземем сега конкретния факт, който споделяш " pritesniavam malko ot tialoto si (ako niakoi me vidi gola) - zashtoto sym slaba, niamam pochti nikakvi gyrdi i obiknoveno mi davat vyzrast minimum 5 godini po-malka". Ще ти кажа някои неща, пък може би и някого друг няма да му се оскъпят две-три приказки. Не е в въпрос, Смокче, някой да те учи на нещо, а да ти даде различни гледни точки, които ти може да пробваш и така по-лесно да намериш ТВОЯТА. Та, още в училище бях забелязал, че понякога имаше момичета, които не бяха красавици по момчешките ни критерии, обаче имаха доста по-голям успех в крайна сметка сред нас от някой доста по-надарени от природата съученички. И доста по-късно можах да си обясних феномена. Тези по-малко надарените физически бяха развили (или пък си я имаха) един вид вътрешна сила. Бяха направили каквото можеха за тялото и го бяха ПРИЕЛИ. И това им беше дало огромна свобода. И когато срещнеш прямия поглед на последната жена и срамежливото или неосъзнато гледане настрани на някоя "кукла" ефектът и привличането е съвсем различно. И щом имаш приятел сигурно си забелязала, че не след дълго, когато си с него, ти не виждаш само физическата му външност, а поне 5 пръстта "навътре" в него. И това "вътре" е по-важното и това вътре зависи от всеки човек. И в контекста на всичкото това е важно не толкова колко са големи гърдите ти, а фактът да ги ПРИЕМЕШ и да и да им ПОЗВОЛИШ да са ЧУВСТВИТЕЛНИ. Както и за цялото тяло.

Събуждаш и още една важна тема в твоя постинг. Казваш, че когато свършваш и усещащ как енергията се измъква от теб ... Аз споменах това в предишната тема "Увод в Езотеричния секс". Въпреки, че почти никъде не съм го срещал по книгите, пък в началото и не съм се сещал да питам за това разни хора с повече опит, с течение на времето за мен това стана почти факт. Че на практика и при оргазъма жената губи енергия. Естествено, това е доста различно от мъжката еякулация, но от енергетична гледна точка е факт. Или по-точно казано, в общия случай жената не се възползва цялостно от всичките предимства на оргазъма, използва го половинчато ... Причини има няколко, но главната е, че в този момент тя е НЕСЪСНАТЕЛНА и част от колосалната енергията, която се генерира, просто се оттича НАВЪН. Въобще, това е фундаментално качество, че енергия се привлича от друга енергия ...Примерно по-фина и на по-дълбоко ниво ... Ако искаш пробвай следното нещо следващия път, когато си пред оргазъм (на около 10-20 сек. пред него). Просто спрете с приятеля ти и медитирайте за 2-3-5 (или повече) минути. Естествено, говорете за всичко това предварително и се разберете заедно. Ако имаш добра връзка с приятеля си и сте настроени към експерименти, няма да е никак трудно. Не нужно на първо време някаква специална медитация – просто това което знаеш. Приятеля ти може да прави същото нещо – за него ефекта ще е още по-силен! Може всеки да се усмихне вътрешно на себе си и на всичко каквото обича, да си представи, че е пълен със Светлина и Любов и грее като слънце ... Или да насочи вниманието си към трето око или върха на главата (коронната чакра) ... Или да диша с цялата си кожа или някой център...Просто бъдете будни и позволете на генерирана енергия да се абсорбира ... И след няколко минути продължете действието. Сексуалното възбуждане може да е спаднало леко, но ще се възвърне бързо. Така може да спрете 2-3 пъти преди да се отдадете на обичайния оргазъм. И вижте разликата със стандартния случай.

В заключение да кажа нещо важно, което не знам дали някой друг ще ме провокира да кажа, пък ми се струва, че си заслужава. Има принципно два подхода в духовните практики към сексуалната енергия. При единия, както е при индийската йога, се развиват с приоритет съответните по-висши духовни центрове и те, нуждаейки се от енергия, ПРИВЛИЧАТ сексуалната енергия ... Буквално я ИЗСМУКВАТ в един момент (ето какво е авто-духането ). И за това тук не се обръща внимание на секса, а на друго. И за това тук е важно тялото и енергийната система да бъдат "очистени" и да бъдат подготвено най-общо казано за така наречения ефект Кундалини. Напълно приемам този подход и разбирам йогите в Клуба, които са негови привърженици. Естествено този подход, има редица важни условия и всеки практикуващ си дава сметка за тях.

При другия подход, който е описан подробно в даоските и тантра системите, се тръгва от другата страна. Опознава се първо в детайли енергийната система в човешкото тяло. След това се влиза във всичките детайли на сексуалната енергия и нейното протичане, абсорбиране и трансформиране. Кундалини енергията се върти стотици и хиляди пъти в човешкото тяло и лека полека захранва заспалите по-висши центрове, подхранва ги ... Даоският подход е по-постепенен и затова залитанията и отрицателните ефекти са по-малки. Естествено, тук се работи също върху по висшите центрове, когато те са готови.

Не искам ни най-малко да противопоставям двата метода, което би било глупаво. Всъщност. не човек избира Метода, а Метода избира човек (но това е друга тема). Някой питаше защо Беинса Дуно, Буда и разни други Учители не са говорили за секса. Има сигурно разни причини, но една от тях е може би, че при тях съответните по-фини центрове са били отдавана развити и са привличали сексуалната енергия и не им е трябвало и на млада възраст нещо специално ... Всъщност, във всеки човек има развити в известна степен част от тези по-фини центрове. И за това именно, ако един мъж срещне на улицата една жена, която го привлече физически, няма в обаче случай да скочи веднага върху нея, защото има малко будност в тези центрове. Природата, обаче е направила сексуалната енергия (или просто Енергията) да се ориентира от самосебе си главно към секс центровете. И благодарение на това Буда, Беинса, Ошо и всички ние сме могли да слезем на Земята. Обаче като слезем и друго трябва да свършим ... Какво? Онзи ден бих казал да споделяме тук в Клуба и да не се крием! Днес само ще се усмихна .

Благодаря Смокче, за постинга ти. Можех да ти напиша всичкото това на Кюто, или пък нищо да не кажа, но го усетих, както го направих.



Тема Re: За ТиАо и всички останали в Клуба [re: d8a]  
Автор Mиpo ()
Публикувано22.06.03 19:38








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.