Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:38 08.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: За Алфнови [re: Aлф]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.06.03 11:52



Зрител казваш ... Ами ако всички останали са зрители, кой ще е участник в това което ти е интересно да гледаш?

И казваш, че не си човешко същество? Ами те повечето от човешките същества са безучастни зрители на собствената си съдба ... Та, за това си помислих така.

Но твое право е да бъдеш какъвто искаш. Успех в зрителското поприще.




Тема За култивирането и нещо като продължениенови [re: umopomrachen]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано19.06.03 12:26



Тук темата става вече малко учителска но ще ти отговоря защото питаш. Ще споделя съвсем скромния си опит с уговорката, че още много има да се желае от моята култивация.

Култивацията при мен става като наблягам на садханата. Когато редовно си правя програмата минимум поне, енергията ми се дига в по-горните чакри и желанията ми се култивират, примерно от хранителните(това какво ми се яде) до сексуалните. В същност сексуалните изчезва по един естествен начин.
Също така са важни самонаблюдението и хранителния режим, но при нас те са всъщност част от садханата.
Понеже темата е за секса и духовноста ще ти разкажа за един опит, който
съм правил няколко пъти.
Правя Брахмачария пранаяма, след което си пускам телевизора с ХХХ каналчето ;-))). Независимо от каките и от това колко охкат и пъшкат се чувстван така сякаш гледам новините. Малкото ми приятелче си спинка спокойно все едно го няма а и в ума ми няма и помен от желание за секс. След това ако седна да медитирам в ума ми почти винаги са останали картини от сцените, които съм наблюдавал. Появяват се веднага щом затворя очи. Има една техника за дистанциране, за превръщане в страничен наблюдател. Правя я и ако помантрувам за около10 минути макс. умът ми е чистичък и готов.
Пробвах и друго: гледам ХХХ докато се надървя яко. След това Брахмачария пранаяма, дистанциране и мантра. Резултата не закъснява - спокоен ум и почти винаги усещам яко загряване на тила.
Освен това не знам дали знаеш но е нормално сутрин момченцата да се събуждат с пораснали краставички. При мен това оатсъства.

И така в резюме култивацията идва в следсвие на садханата.

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ


Тема Re: За култивирането и нещо като продължениенови [re: titiksha]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано19.06.03 13:04



Опиши ми Брахмачария пранаяма, моля те. Сега съм на вълна пранаяма. Можеш да я пуснеш и като отделна тема в йога, за да се включат и други йоги, не всички четат ОШО.





Тема Re: За култивирането и нещо като продължениенови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано19.06.03 13:13



Извини ме но не мога.. Обещали сме на Говиндан да не го правим.

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ


Тема Re: За култивирането и нещо като продължениенови [re: titiksha]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано19.06.03 13:39



Разбирам те. Крия Йога е само за посветените. Била съм на първо посвещение на Шибендо Лахири.





Тема садхананови [re: titiksha]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.06.03 13:55



И така в резюме култивацията идва вследсвие на садханата.
Радвам се че насочваш дискусията по темата в правилната поска. Принципно съм напълно съгласен с теб. Нека обаче да влезем в детайлите.

Казваш, че гледаш ХХХ филми след съответната практика и че това не предизвиква възбуждане в теб. Обаче как си обясняваш, че след това като си затвориш очите за медитация и се появяват сцени от съответния филм?

Друг въпрос – защо ако не си правил съответната практика непосредствено преди да гледаш ХХХ филма, то ефектът от филма е яко надървяване? Въобще, в контекста на горните 2 въпроса, не смяташ ли че има нещо ПО-ДЪЛБОКО в същността на секса и на ума ти, което трябва да бъде взето под внимание?

И още един последен въпрос. След разговори и с други йоги, оставам винаги с впечатление, че целта на тяхната практика е да ИЗБЯГАТ и да СЕ ОСВОБОДЯТ от секса. Но пък Цялото така е направило нещата, че колкото повече бягаш от нещо, то толкова по-намира начин да те намери ... Малко като със сянката. Питам защото моята гледна точка е била да ОПОЗНАЯ и да ИЗПОЛВАМ нещата около секса, т.е. сексуалната енергия и т.н. (не е само енергията е от значение в случая!). И важното поне за мен е било не дали умът или краставичката ми са спокойни (да ти кажа често в този момент не това наблюдавам), а какво става дълбоко в съзнанието ми, в Духа ми ...




Тема Re: садхананови [re: Mиpo]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано19.06.03 15:54



Казваш, че гледаш ХХХ филми след съответната практика и че това не предизвиква възбуждане в теб. Обаче как си обясняваш, че след това като си затвориш очите за медитация и се появяват сцени от съответния филм?
Тук трябваше да напиша по-скоро снимка от гледания филм. Ефекта е същия както след гледане на екшън(пробвъл съм го). Абсолютно прилича на снимката на пламъка в ума след затваряне на очите. И по тези причини не смятам за необходимо да им отделям някакво внимание. Просто ги споменах

Друг въпрос – защо ако не си правил съответната практика непосредствено преди да гледаш ХХХ филма, то ефектът от филма е яко надървяване? Въобще, в контекста на горните 2 въпроса, не смяташ ли че има нещо ПО-ДЪЛБОКО в същността на секса и на ума ти, което трябва да бъде взето под внимание?
Може да има може да няма. Секса не ме вълнува особенo много. Когато ми се прави го правя ако не - него правя.

И още един последен въпрос. След разговори и с други йоги, оставам винаги с впечатление, че целта на тяхната практика е да ИЗБЯГАТ и да СЕ ОСВОБОДЯТ от секса. Защо да бягам? Виж горния отговор
Но пък Цялото така е направило нещата, че колкото повече бягаш от нещо, то толкова по-намира начин да те намери ... Малко като със сянката. Питам защото моята гледна точка е била да ОПОЗНАЯ и да ИЗПОЛВАМ нещата около секса, т.е. сексуалната енергия и т.н. (не е само енергията е от значение в случая!). И важното поне за мен е било не дали умът или краставичката ми са спокойни (да ти кажа често в този момент не това наблюдавам), а какво става дълбоко в съзнанието ми, в Духа ми ...

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ

Редактирано от titiksha на 19.06.03 15:58.



Тема Re: садхананови [re: titiksha]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.06.03 16:19



Добре .

И за да приключим – виждаш ли някаква полза от всичкото свързано със секса? Или е само някаква дреболия, която правиш от време на време и няма смисъл да й обръщаме внимание? Въобще как би резюмирал всичко това за теб с няколко изречения.



Тема Re: садхананови [re: Mиpo]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано19.06.03 16:28



За мен лично все по дреболия и все по-дреболия. Ама сигурно е от годините на тези телеса - 40.
Иначе нещата са много индивидулни и различни - като катеричките на жените и краставичките на мъжете.

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ

Редактирано от titiksha на 19.06.03 17:17.



Тема Re: садхананови [re: titiksha]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано19.06.03 16:41








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.