Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:45 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Добронамереността на Цялотонови  
Автор maestoso (утвърждаващ)
Публикувано12.06.03 10:46



Тук често обичате да говорите за Цялото, а Миро дори казва, че е венчан за него. За мен основният въпрос при всяко докосване до подобно нещо е този, дали това води към Доброто, синтезирания израз на християнството. В този смисъл, при съществуващите контакти във вашата среда, при декларираните твърдения, че има някой, който е във връзка с него, а той с някои от вас, има начин да се разбере дали това Цяло, с което вие контактувате е добро, или не е добро. Първият показател е, че то ще бъде в състояние да говори за себе си, вие, които осъществявате тези връзки ще говорите за него без притеснения и без задръжки. Защото Доброто стои на високо и на открито.В това е неговата сила, а не в потайността. Там е силата на противоположното.



Тема Re: Добронамереността на Цялотонови [re: maestoso]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано12.06.03 10:59



Можеш ли да ни дадеш дефиниция за Доброто като синтезиран израз на христианството?



Тема Re: Добронамереността на Цялотонови [re: Drona]  
Автор maestoso (утвърждаващ)
Публикувано12.06.03 11:40



Ще го направя, обаче, понеже това е много повече от нещата, които научих до момента, ще ми обещаеш ли, че оттук нататък ще ми казваш откровено всичко, което знаеш около въпросите, които задавам?



Тема Re: Добронамереността на Цялотонови [re: maestoso]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано12.06.03 11:41



Цялото е ЯН и ИН, Вътрешното и Външното, Видимото и Невидимото.

Много си повлиян от християнството. Формулировките за Доброто - Злото, Красивото - Грозното и т. н. са за да дадат нюансите на усещанията в общуването между хората. Мое мнение, не ти го налагам.



Тема Re: Добронамереността на Цялотонови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор maestoso (утвърждаващ)
Публикувано12.06.03 11:53



Никъде не крия, че не изповядвам православието. При все това не ми е чужда идеята за синтеза на религиите. И ако това, което вие вършите няма никаква възможност за допирна точка с християнството, мисля, че нещата са априори ясни.



Тема Re: Добронамереността на Цялотонови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор maestoso (утвърждаващ)
Публикувано12.06.03 11:57



Да ти кажа и още нещо. Не ми давате отговори на най-важните въпроси. Възможните причини са две. Първата е, че не знаете, втората е, че криете нещо, не искате да излезете на светло. Мислиш, че само и единствено Миро може да ми говори за тези неща, що ли, че вие нямате тези права да ме поведете към истината за това, което представлява една група, обединена около медитацията.



Тема Re: Добронамереността на Цялотонови [re: maestoso]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано12.06.03 12:18



Този път аз не разбрах какво ти не си разбрал, след като си казах моята представа за Цялото. А за теб какво е то? Какво е БОГ? Кое е Дявол?



Тема Re: Добронамереността на Цялотонови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор maestoso (утвърждаващ)
Публикувано12.06.03 13:30



Разбрах я твоята представа. При все това чувстваш ли, че си във връзка с нея или очакваш някой друг да ти даде това? Да те питам нещо друго. Защо Дрона се изплаши да бъде искрена?



Тема Re: Добронамереността на Цялотонови [re: maestoso]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано12.06.03 13:35



Моята откровенност е функция на твоята способност да възприемаш.

И до сега ти казах много неща, но ти не се интересуваш от отговора, а от това доколко той съответства на представите ти и концепциите, които смяташ че трябва да докажеш.

Поради това моята стратегия в разговора е да ти дам възможност сам да си отговориш на поставения от теб въпрос, но използвайки една нова гледна точка.

Ако тази стратегия не те устройва ще се наложи да спра нашият диалог. защото винаги съм смятала че готовите отговори са форма на тирания и манипулация, а това е което се стремим да избегнем.

Та каква беше дефиницията?



Тема Re: Добронамереността на Цялотонови [re: maestoso]  
АвторEднa лeля (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 13:58



Аз си гледам от ложата, но все пак ми се прииска да ти кажа, че е много трудно, да не кажа безнадеждно, излизането от калъпа на "Целта оправдава средствата". Особено ако целта е "духовна".
А понякога е много тънка границата между цел и средства, понеже са многобройни и се преливат. И е трудно да се усети, че ако изобщо има цел, то това са самите средства. Ежеминутно.
Е, дано ме разбра..по-ясно бих го изразила с друга понятийна система, ама не й е тук мястото




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.