Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:40 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Енергиитенови  
Автор maestoso (утвърждаващ)
Публикувано12.06.03 09:28



Тази сутрин, докато си пиех кафето и разсъждавах върху нещата, които вече ми бяха в главата и мислех да напиша, успяхме и да се прегърнем с жена ми, готвеща се да тръгва на работа. В следващите мигове, когато вече я нямаше тази прегръдка, усетих една умора, съвсем нехарактерна за това, което представлявах секунди по-рано. В този момент разбрах. Енергиите действително съществуват и те могат да се предават между хората. Бях предал някаква част от моята енергия на жена ми, бях я заредил, а аз бях отишъл на по-ниско енергийно ниво.

Разсъждавайки върху това, си спомних и нещата, които са обикната тема във вашия клуб. За отвореността, за възможността да поемеш и енергията, може би на това, което вие наричате Цяло, благодарение на което се чувствате озарени и от което не желаете да се отказвате. Разбрал всичко това, като човек здраво стъпил на земята, но не отричащ метафизиката, точно в този момент за мен има един единствен път. Да се опитам да разбера какво представлява тази енергия и нещото, от което тя произлиза, дали то е добронамерено, дали е в състояние да ме направи по-голям, дали ще ме поведе по онзи прав и благословен път, който в представите ми досега е свързван с християнството. За да успея в това се нуждая от помощ. Нужен ми е някой, който да ми даде отговорите на онези въпроси, от които се нуждае моят критичен ум. Има ли го тук този човек и тези хора? Мога ли да разчитам на искрени и верни отговори?



Тема Re: Енергиитенови [re: maestoso]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 10:12



енергията съществува разбира се.не бой се,не си минал на по-ниско енергетично ниво.ниското енергетично ниво води до болести и смърт.ще ти обясня какво ти се е случило,като ти отговоря и на другите въпроси.енергията има две форми- ин и ян(дори във физиката е така_потенциална и кинетична(механика)това което поражда тези енергии е вечното дао(според бо ян,известен още като лао дзъ).дао е първопричината,бог.ти говориш за христианството?кое христианство?православие,католицизъм,протестанство?дали бог е добронамерен?та той е първопричината.някои казват,че дао е закона.по-точно е дао(бог) е дал закона.тези които се наричат христиани(защо,след като не следват христос?) винаги мислят,че когато изпаднат в беда(изпадаш в беда когато нарушиш закона) ще се протегне божията ръка и ще ги спаси.това не става и няма как да стане,защото закона е еднакъв за всички и никой не е по-голям от другите за да се прави изключение за него.обикновенно мъжете имат повече ян и по-малко ин.при жените е обратно.хората обменят тези енергии.в твоя случаи ти си предал ян на жена си и си приел ин.когато човек има повече ин в себе си се чъвствува по подобен начин,но енергииното ти ниво си е същото.просто живей според закона,това не е в разрез с христовото учение,дори напротив



Тема Re: Енергиитенови [re: maestoso]  
Авторmoon* (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 10:14



...Не знам дали е удачно да се намесвам отново,но не мисля,че си се насочил към съвсем удачния начин за разгадаване на истината/доколко абсолютна и обектива е друг въпрос/.В едно си прав.Поне за себе си би могъл да намериш някаъв отговор.Но за тях...едва ли.Конкретно се насочвам върху дадения пример.Усета ,поглъщането...вдишването на чуждата енергия е нещо прекрасно описано ,по един великолепен начин,от Дж.Редфийлд.Ти не слизаш на по-ниско ниво...просто положителната енергия останала в теб,провокорана от присъствието на красивата ти съпруга отслабва,защото тя ти предава своята.Сливате се...но тя е доминираща за момента.Красиво и странно усещане.Далеч съм от мисълта за уникалност.Всеки го е преживявал,малцина са си задавали ,обаче подобен въпрос.....Не ми се иска да се задъпбочавам,не,че не бих могла,не че думите не ми стигат.Напротив.Ако пожелаеш бих могла.Останах вцепенена четейки книжката.Потресена....До някъде:))Не стигай до край...в никой случай:))Всичко си има граници и те са собствената ти интелигентност.Сблъсък ....Едно е да приемаш дори неподлежащите ,но усетени със сетивата си Енергии...друго да ти го обесняват ,като на идиот.Края е ....утопия...комунизъм в най-висш стадий:))Спитам."Селестинското пророчество",за нея говорех през цялото време.



Тема Re: Енергиитенови [re: дядoБлaro]  
Автор maestoso (утвърждаващ)
Публикувано12.06.03 10:21



Значи нещата ме интересуват изключително на практическо ниво. Вероятно това, което пишеш е действително така, но аз не желая да боравя с термини, теории и учения и да ги налагам върху живота. Опитвам си да изясня всичко на базата на моя опит и на моите понятия. Често това е по-правилния път. Така че тръгвам на там и в това може да вървим заедно. Но на базата на личния си опит и на собствените ни версии за това какво се случва.



Тема Re: Енергиитенови [re: moon*]  
Автор maestoso (утвърждаващ)
Публикувано12.06.03 10:25



Би ли ми казала нещо повече за "Селестинското пророчество". Защо споменаваш точно нея и защо тази книга за теб е по-специална? Има ли нещо от тази книга, което се развива и във вашия клуб, и което сте в състояние да си споделяте?



Тема Re: Енергиитенови [re: maestoso]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 10:44



основата е личния опит разбира се.термините са необходими единствено за да говорим на един и същ език.ин и ян са простички думи,но изразяват много и различни неща,т.е. те са многослоини.тъй като света е изменчив(променя се постоянно) реших за удачно да ги използвам.добре е да говорим с едни термини за да са ясни нещата.ако ин и ян те плашат,предложи някакви термини ти.също не знам и какъв е твоя опит.



Тема Re: Енергиитенови [re: дядoБлaro]  
Автор maestoso (утвърждаващ)
Публикувано12.06.03 10:57



Значи за мен по-важно е практическото. Т.е. днес констатирах, че мога да предавам енергия. Констатирах го по моето състояние, но в същото време пропуснах да се позаинтересувам дали тази енергия е вдигнала тонуса на жена ми. С една дума, не искам да измислям теории и понятия за нещата. Искам да знам, и то изключително от личния опит на изживели подобни състояния хора, какво става? Какво трябва да правим? В каква позиция сме спрямо тези енергийни централи извън нас и дали те ни желаят доброто? Създават ли се по-големи групи на базата на подобни междуличностни енергийни контакти? Веднъж свързали се с Цялото, до каква степен успяваме да съхраним независимостта си и възможно ли е на определени етапи да бъдем само прост инструмент?



Тема Re: Енергиитенови [re: maestoso]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 12:38



остави злото,та хвани доброто!това е добре,но по-добре е да си отвъд добро и зло.дали ни желаят доброто?цялото(бог,дао,както искаш го наричай) дали ти желае доброто?какво да правим ли?няма място за тревога.просто да не бъдем егоисти.егоизмът ни кара винаги да търсим ползата.егоизмът поражда страх,кара те да се налагаш,да мислиш,че ситуацията не е под твой контрол.и да не е какво от това?човек лесно може да стане инстумент,затова всеобща практика е(йогите правят така) да се оградиш,да се предпазиш от външни влияния.как?начини много.има различни медитации,дънов е дал формули за ограждане,светците(христиански и др.) използват усамотението.зависи от теб кой начин ще избереш.



Тема Липсата на идентификация е техника,нови [re: дядoБлaro]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано12.06.03 12:45



която ти позволява да си живееш в света, не се налага да се усамотяваш, за да не попадаш под влияния. Тя те прави и възприемчив отвън, и същевременно уверен и твърд отвътре. Това от ОШО го знам обаче. Ама вие го недолюбвате, та може и да го прескочите.

Редактирано от ***ЛИЯ*** на 12.06.03 12:46.



Тема Re: Енергиитенови [re: maestoso]  
Автор Дeйти (web goddess;))
Публикувано12.06.03 15:26



Има в съседния клуб Окултизъм - 2 мои теми на първа страница, но не са за енергиите. Започват с цитати от книгата - може за обща представа да са ти полезни.

Later..d8a

There is more that meets the eyes
I see the soul that is inside - AV



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.