Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:16 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Защо Ошо не е просветлен.нови  
Автор huanji ()
Публикувано02.06.03 21:29



Няма друг Гуру, освен Висшата Интелигентност, която съществува в Космоса. Индусите я наричат – Чайтанийя. Тази истинска интелигентност е различна от интелекта и пропива всичко. Когато човек стане неин проводник, тя се проявява в него. Ето за това Ошо не е просветлен, защото това не е Ошо, а Висшата Интелигентност, която се е проявила в него. Цялата работа с непросветлеността на Ошо беше малък ребус, който остана нерешен...за съжаление. Неговите последователи почитат личността му, като не си дават сметка, че това въобще не е той. Който почита личността на Гуру, е обречен, но не и който почита Единното Съзнание, което се проявява чрез него. Няма Гуру, няма духовни съвършенни личности, има едно единнно Съзнание, което съдържа Висшата Интелигентност и само то се проявява в тях. Затова го наричат – Единния.



Тема Re: Защо Ошо не е просветлен.нови [re: huanji]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано02.06.03 21:48



Да, точно това е била причината една духовна вълна, която е преминавала през подготвен човек, в различни периоди от развитието на човечеството, да се превърне в религия, да се ограничи, защото се е губела същността на това, което е свалено...Боготворенето на проводника на Истината е ставало по-силно от самата Истина, за която той е говорел, излъчвал. Примери много. Според мене да се уважава, почита личността на този, който е работил съзнателно, за да е в състояние да проведе най-висшите енергии, не е пагубно, но да се постави личността по-високо от Този, който е първоизточник на всичко, това вече е пагубно, това е култ към едно проявление, а не към Единния, към Цялото, Бог...

Дъгата

Редактирано от Изrpeв на 02.06.03 22:31.



Тема Re: Защо Ошо не е просветлен.нови [re: huanji]  
Автор Taisha ()
Публикувано02.06.03 23:14



Не те разбрах...Как това че има една висша интелигентност отрича просветлеността на Ошо?На едно ниво има само ЕДИННОТО ,но на друго безусловно има нчкой ,които нарича себе си Хунаджи,Таиша,Ошо,Иванчо,Мариика...Те си съществуват.И през тях по своеобраен начин се проявява духа и единното...Както се проявява чрез теб,не може да стане чрез мен и обратното..
Аз лично,не "почитам" Ошо..Обичам го..харесвам го....Приятно ми е да "си говоря " с него,чрез думите му,чрез емоциите си...Нали точно това е казал той-да не слушаме него,а висшата интелигентност,до която имаме достъп чрез себе си?



Тема Re: Защо Ошо не е просветлен.нови [re: huanji]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано02.06.03 23:48



Божественото съзнание може и да е едно, ама аз съм на твърде ниско ниво, че да комуникирам директно с неговите вибрации. Сигурно ще ме изгори.
Затова ми е свалило учител като Ошо, с когото можем да намерим общ език.
Това той лично го е казвал някъде впрочем...
Ама ти щом можеш да прескокнеш личността и да влизаш в по-високи контакти-освен да ти завиждам и чрез завист още повече да си смъквам вибрациите...друго не ми идва на ум....

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Защо Ошо не е просветлен.нови [re: huanji]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 01:07



Висшата интелигентност,истинса интелигентност,Единното Съзнание,Единния-
пак простотии плещиш.Колко пъти да ти казвам,че няма йерархия,нисше-висше
Единно съзнание,ако има нещо то всичкото е в теб.Е при условие,че си ти.Па-
радокса,е че ако се доказва,че не съществува нещо дълго време то става реалност,надявам
се че само в нашата илюзия.А вие как си мислите,че е създадена тя,а.Но от друга страна знам,че цялата реалност(в смисъл това,което го имате за Единното Съзнание)се съдържа в илюзийката ни,ми да,сичкото накуп си е тук,
Не вервате ли?Ваша работа.



Тема Re: Защо Ошо не е просветлен.нови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано03.06.03 08:25





1. На кой му пука какъв е Ошо?

2. Защо да не се почита Гуру (който и да е той, дори моето покойно куче) след като всичко е Едно и почитането на каквото и да е е почитане на цялото???

3. Мислиш ли че на Цялото му пука за нечие почитание?

4. Почитанието не е ли нашият начин да се възвеличаем и отделим от цялото....???





Тема Re: Защо Ошо не е просветлен.нови [re: Бoжидap]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано03.06.03 09:23



Според тебе, откъде идват понятия /а те не са само понятия/ "микрокосмос" и "макрокосмос". Съществуват ли според тебе или са само илюзия? Иначе съм съгласна, че всичко е в нас, но според мене само като елементи от Цялото - "по свой образ и подобие".

Вярвям ти, разбира се, та даже и го знам, че всичко е тук и сега. Нещо от мене го усеща, неилюзорното ще да е, а? Казва ли ти някой, пък да му вярваш ли?

Дъгата


Тема Re: Защо Ошо не е просветлен.нови [re: huanji]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано03.06.03 10:06



Проблясъци. Всеки един човек се е докосвал до моментни прозрения. Въпросът е дали си дава сметка за това, дали е осъзнат. Много мъдреци са оставили на човечеството своите истини - като част от Единното Съзнание.

ОШО винаги е казвал да се вслушваме във вътрешния водач. И не е искал култ към него. Казвал е, като го разберем - да се освободим от неговото влияние.
Не го издигам в култ, но не мога да не бъда признателна за всички размисли, които е провокирал в мен. Така като съм благодарна на всички мъдреци, до чието слово съм имала възможността да се докосна. Ако ще те да са наречени "проводници на Единното Съзнание". Чувствам се обогатена от тях и това ме изпълва с радост.



Тема Re: Защо Ошо не е просветлен. [re: huanji]  
Авторkacaндpa (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 10:20



Всеки в някаква степен е величал някого- Христос, Мохамед, Буда, Ошо ... Това е началото на пътя за някои хора. Когато познаем себе си и останем сами на този път към Единното Съзнание, когато се почустваме част от цялото, тогава няма да има нужда да величаем нечия личност



Тема Re: Защо Ошо не е просветлен. [re: kacaндpa]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано03.06.03 10:46



Извини ме за въпроса, но правиш ли разлика между личността Исус и Духа Христос? Христовият дух няма нужда от величеене, той се живее, той е всепроникващ. Както величеенето не е добро, така и омаловажаването, принизяването, опита за ограничаване на безграничното...

Дъгата

Редактирано от Изrpeв на 03.06.03 10:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.