Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:33 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Може ли малкото да те изведе до голямото?нови  
Автор maestoso (утвърждаващ)
Публикувано11.06.03 14:55



Някъде Миро беше развил темата за двата вида структури на общества, подобни на онова, което се опитва да утвърждава той. В едното всички са свободни и равнопоставени, а в другото има една водеща личност, един учител, един гуру. Въпросът, който мен лично ме занимава, е до къде е в състояние да те отведе човек, непритежаващ, включително и на пръв поглед, високи морални добродетели. Това, което очевидно само и единствено владее Миро, е някакви умения в областта на медитацията. То, обаче, очевидно се оказва достатъчно, за да подведе определен кръг хора и да бъде открит един процес, в който венчаният за Цялото започва да се опитва да формира и да манипулира.

В тази връзка, онова, което непрекъснато се набива на очи, е обстоятелството, че отношенията в този клуб не се развиват пред очите на всички. От попадането във форума нещата задължително отиват към някакъв тип индивидуално общуване при демонстрирана готовност за овдладяване тайните на медитацията. Аз, за съжаление, няма как да стъпя в тази преинтересна зона и по тази причина не мога да бъда по-конкретен. Във всеки случай се надявам, че ще се намерят достатъчно добронамерени и загрижени за общественото здраве личности, които ще намерят сили да огласят тази част от Мировите потайности, доколкота в някакъв момент са били част от всичко това. При отсъствието на подобна информация ще си позволя да анализирам някои убедително демонстрирани качества от страна на Миро.

В един пуснат във форума преди време материал се дава ясна характеристика на практиката на проповядващите Ошо: “За жалост, малцина от читателите на многобройните му книги са запознати с истинската личност, морал и дела на лидерите в движението. Почти неизвестна е също и печалната досегашна история на живота в ашрамите (комуни от култов тип). В тях теориията на Ошо за "свобода чрез сексуалност", възгледът му за семейството и брака и призивът за всезадоволеност доведоха до дълбоки лични трагедии и често неизличими травми.” В тази връзка случайно ли е това нездраво Мирово любопитство по въпросите за секса, изпуснатата реплика, че бил женен и имал много приятелки, но това да не притеснявало девойката. И не се ли явява владеенето на процесите на медитацията онова условие, благодарение на което Миро се стреми към подчиняването на неосъзнатите и недостатъчно укрепнали в духовно отношение лица. Не е ли самата тази позиция вече опасна. Неговата увлеченост по сексуалността и възможността в определен момент, на базата на медитацията, да подчини тези около него.

Наскоро във форума се появи една тема, написана от едно щастливо хипи момиче. Не мога да си представя по-голяма гавра от обстоятелството, че определена част от Мировия кръг, начело с него, клъвнаха по това абсурдно четиво. Стигна се до там, че Миро я поздрави с добре дошла и милостиво й позволи да спонсорира неговата сбирка. Може ли един човек, който не притежава елементарна наблюдателност, да си позволява да твърди, че е венчан за Цялото и владее тайните на Космоса? Че ще води масите по Пътя? Той, който бе избудалкан по невъобразим начин от първата цинично-настроена персона, появила се в неговия клуб и разобличила отсъстващия му интелект. И това е индивид, който се изживява като водач и като учител. Който в определени ситуации ще бъде в състояние да изисква и да формира. И ще го прави, и сигурно го прави и в момента.

Не бих си позволил да отмина една поза убедително защитавана по отношение на хората, попаднали под неговото влияние. Позата, че той знае всичко и че е очаквал това и че после ще каже какво е. Все в неопределеното бъдеще, но позата на библейски пророк е тук и сега. Механизмите за влизане и манипулиране на нещастните душички, оказали се в неговата среда. Да продължавам ли с йезуитската добронамереност и с някои отсъствия на това в онези случаи, в които нещата са отишли твърде далеко и той, предвид ограничения си потенциал е засегнат по-сериозно.

Нямам нито това време, нито това желание да анализирам по-обстойна част от неговото поведение, но въпреки това силно се надявам, че някой ще успее да каже и нещо повече. По въпросите на манипулацията, по въпросите на изискванията за отказване на това и онова заради Пътя, във връзка с процесите на деперсонализация и асоциализация характерни за всяка секта. Извън това е ясно едно. Не е Миро път към истината, защото не малкото ще бъде в състояние да те отведе до Голямото. И къде е то? И какво очакват от него?



Тема Как да ти го кажа без да те обидя... [re: maestoso]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано11.06.03 15:56



Извини ме , но с изненада откривам още един обсебен от Миро....в твое лице...

И то дотолкова, че да пуснеш няколко обстоятелствени теми.... невероятно. е, ти си знаеш.

***

Целта на този постинг е да изразя мнението си по повод твоето твърдение - "Миро се стреми към подчиняването на неосъзнатите и недостатъчно укрепнали в духовно отношение лица"...

Не го възвеличавай - Миро нито е кой знае колко напреднал; нито кой знае колко способен към манипулации.... Дяволът не е толкова черен, колкото го изкарват.

И ми позволи да отбележа, че в темата за "Културата на виртуалното" ти застъпваш тезата, че тук има свобода и диалогичност... ако следваме тезите ти... излиза че и възможните "жертви" на Миро и самият той са свободни да диалогизират колкото си искат .... както разбира се и ти в качеството си " на обществено мнение" си в правото да плашиш малките деца с персонажи от тук...

Да, Миро си се изживява като учител и желае да води.... но е способен и да си седне на задника ако опитите му се окажат неуспешни. Но и в този клуб пък и на още доста други места има подобни кандидати за слава към които както се оказва спадаш и ти - с назидателно-апокалиптичните си темички.

Никак няма да се учудя ако следващата ти реакция бъде от сорта - ами ето поредната Мирова жерта се впуска в негова защита.... Спести си го.... :)))

***

Всеки тук е свободен. Ами остави тогава хората на мира да изживяват свободата си.



Тема Re: Как да ти го кажа без да те обидя...нови [re: Drona]  
Автор Eднa лeля (Fenix)
Публикувано11.06.03 16:31



Що бе Дронче?

какво толкова има да се види и обратната страна на Луната, особено за някой, който е заявил за себе си при появяването си тук само една определена визия, и в същото време приканва към разкриване и споделяне?
Никой не е задължен да се съгласи с оценките, нали?

Това ми направи впечатление:
"Да, Миро си се изживява като учител и желае да води.... но е способен и да си седне на задника ако опитите му се окажат неуспешни."
Ами ония които се оказват успешни?
Да, всеки сам си взема решението дали да следва даден път, но е добре да знае маршрута и капаните по него, нали? Така е справедливо.



Тема Re: Как да ти го кажа без да те обидя...нови [re: Eднa лeля]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано11.06.03 17:18



Щото не смятам че е коректно да се демонизира който и да било.

Както и обратното - безкритично да се възхвалява.

Двете склонности са лица на една и съща монета - т.е. да се прехвърли отговорността за "увлеченията" ни на някой друг - ама той ме омагьоса; ама той ме манипулира, ама бла-бла-бла... Никой не е виновен, че го натоварваш с непомерни очаквания и после си се разочароваш....


Някакви такива мисли, мила лельо.



Тема Re: Как да ти го кажа без да те обидя...нови [re: Drona]  
Автор maestoso (утвърждаващ)
Публикувано11.06.03 17:52



Точно така, аз съм за свободата. Свободата не да се отричаш от подобна съществена твоя част като миналото, за да стъпиш на абстрактния, излизащ от реалната действителност път, а никога да не я забравяш, тя да бъде част от твоята личност. Или това го няма, или това не е вярно?

Учителите!?! Аз не съм учител, аз съм воин и отговарям на разумните доводи и където трябва се съгласявам с тях. Не аз съм този, който не вижда. Ти си тази. И защо? Защото си част от тази среда и защото си жена. Защото си загрижена. Както вече имах възможност да кажа пред добротата избирам Доброто. Каквото имах да кажа го казах. Мога да кажа още много, но е излишно. Мога да защитя всичко, което съм казал, но ще го пропусна. Оставам ви с това, което съм написал. Проверете го, анализирайте го, но не забравяйте, че имате деца и че след Миро идат по-големите и по-умели манипулатори и вие трябва да знаете какво ви очаква.



Тема Re: Как да ти го кажа без да те обидя...нови [re: maestoso]  
АвторPistolet (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 18:17



da, pravi vpechatlenie kak zastitnitsite kazvat:ne pravi tova, ne kazvai onova, ne govori tova
kolko e skuchen edin takav rasgovor
tova imenno e dokazatelstvo za sektantski harakter
miroslav obache blagorasumno ne se vkluvchva- ne sam nadarena v dumi taka kakto edin maz mose da e,no miroslave, koga nai-nakraia ste vsemesh i zena si na sbirkite? svoiata mila, lubima zena
koga ste si vsemesh otpusk nai nakraia ot vsichki tesi dosadni tvoi pochitateli, koito sa ti podliali tolkova voda s "lubovta si "kam teb, kolkoto za godini ti stiga da se parzaliash po povarhnostta na fallshivata tsialostnost!
zasto vse na tiah blagodarish iu im se usmihvash i gi pregrastash obratno- tolkov ali si zamilial za pregradka...
vreme e da si sam
sam
sam
sam
i kato nachalo" zateb e nusna Moralistika! zapochva se ot tam, che kogto prodavachat ti varne 1 lev poveche po pogreshka- e redno da mu go varnesh- a ne da kazesh che Tsialoto taka e otredilo!



Тема Капка по капка - вир.нови [re: maestoso]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано11.06.03 21:55



Въпросът, който мен лично ме занимава, е до къде е в състояние да те отведе човек, непритежаващ, включително и на пръв поглед, високи морални добродетели.

Кажи по-добре "моята представа за високи морални добродетели". Защото всеки си има ценностна система, която не е задължително да съвпада с твоята. Ти ли си мярката, хех?

Във всеки случай се надявам, че ще се намерят достатъчно добронамерени и загрижени за общественото здраве личности, които ще намерят сили да огласят тази част от Мировите потайности, доколкота в някакъв момент са били част от всичко това. Ха-ха-ха, и пикантериите обичаш. купуваш ли си вестник ШОК?

...хора, попаднали под неговото влияние (разбирай Миро).. Ха-ха-ха, ето, в момента съм под твоето влияние, комуникирам си с теб

По въпросите на манипулацията, по въпросите на изискванията за отказване на това и онова заради Пътя, във връзка с процесите на деперсонализация и асоциализация характерни за всяка секта. Извън това е ясно едно. Не е Миро път към истината, защото не малкото ще бъде в състояние да те отведе до Голямото.

Кой казва, че Миро е пътят към истината, освен бръщолевещия ти ум?



Тема Re: Как да ти го кажа без да те обидя...нови [re: maestoso]  
Авторoт пyблиkaтa (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 00:18



Как така ни оставяш?
Щом можеш да кажеш още МНОГО, казвай, иначе що ни го декларираш!
Къде хукна?

Никъде няма да ходиш



Тема За агент Маестосонови [re: maestoso]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.06.03 02:41



Направо по същество.

непритежаващ, включително и на пръв поглед, високи морални добродетели. И кой ги дефинира тези морални добродетели? Ти ли влизаш в ролята на Господ Бог да казваш кое е добре и кое е зле...Аз не бих посмял ... Лия по-нагоре ти е обяснила. Всъщност, това е първия капан за всеки "анагжиран" човек. Трябва мнооого внимателно да действаш тук .

Това, което очевидно само и единствено владее Миро, е някакви умения в областта на медитацията. А от къде знаеш, като не разбираш от медитация? Ами ако си измислям? Иначе да ти кажа право, медитацията САМО И ЕДИНСТВЕНО ми е напълно достатъчна . Аз друго и не искам.

То, обаче, очевидно се оказва достатъчно, за да подведе определен кръг хора и да бъде открит един процес, в който венчаният за Цялото започва да се опитва да формира и да манипулира Стоп тук. You are pinpointed да манипулира . Докажи!!! Иначе е лъжа и манипулиране от твоя страна .

отношенията в този клуб не се развиват пред очите на всички.
Ха, ха, ха . Ти и данъчна декларация и справка за доходите ли ще искаш? Това не е ООД или ЕАД, а свободен Клуб на НЕОБВЪРЗАНИ хора. Няма структура и правила, няма даже и модератор. Що търсиш под вола теле ??

От попадането във форума нещата задължително отиват към някакъв тип индивидуално общуване при демонстрирана готовност за овдладяване тайните на медитацията. Аз, за съжаление, няма как да стъпя в тази преинтересна зона и по тази причина не мога да бъда по-конкретен. Във всеки случай се надявам, че ще се намерят достатъчно добронамерени и загрижени за общественото здраве личности, които ще намерят сили да огласят тази част от Мировите потайности
Да, тук си прав. С много хора контактуваме извън Клуба. Даже се познаваме и се виждаме. На приятелски начала. А ти не подсмърчай, а ела следващия път като се видим. Тъкмо ще може да изобличиш този лош Миро . Само кажи, че това ще те направи щастлив и ще влезеш в потайностите на Миро. Но да не се повия Маестосо #2 и да каже, че правим секта с теб ... Все пак мисля да рискуваме .

...теориията на Ошо ... комуните
Човече, слез на земята. Не живеем в комуни. Поне не аз. Живея в апартамент и плащам 800 евро на месец наем. Не следвам никаква теория на Ошо. Казах в съседната тема, НЕ съм ошовист. Следвам СЕБЕ СИ. Не съм и адвокат на Ошо. Така че се обърни към Ошо за подробното за неговите комуни и теории.

случайно ли е това нездраво Мирово любопитство по въпросите за секса, изпуснатата реплика, че бил женен и имал много приятелки, но това да не притеснявало девойката. Ха, ха, ха. Защо да е нездраво?? Мен ме интересува всичко, което е в човека. Сексът е част от човешката същност и за това ми е интересно. Тук е дискусионен клуб и иманентната същност на един такъв клуб е да се ЗАДАВАТ въпроси. Предполагам, че секса не е табу за теб? Не мога да повярвам, че не правите секс с жена си?? Тогава защо да не говорим за това??? На мен лично ми е по-интересно да говорим за секс от колкото за общите ти теории за виртуалното (мое лично мнение само).

изпуснатата реплика, че бил женен и имал много приятелки, но това да не притеснявало девойката. В тоя клуб тези неща съм го повтаря поне 20 пъти ... Какво лошо има в това човек да е женен и да има приятелки?? Може би ти си помислил че с всяка приятелка се прави секс? Ах този секс ... Що не го изкараш от главата си? Ще трябва да те разочаровам. Нямах на предвид сексуални приятелки.

Не е ли самата тази позиция вече опасна. Неговата увлеченост по сексуалността и възможността в определен момент, на базата на медитацията, да подчини тези около него. Ха, ха, ха ...Без коментар. Внимание, Марс напада Земята .


Наскоро във форума се появи една тема, написана от едно щастливо хипи момиче. Не мога да си представя по-голяма гавра от обстоятелството, че определена част от Мировия кръг, начело с него, клъвнаха по това абсурдно четиво. Стигна се до там, че Миро я поздрави с добре дошла и милостиво й позволи да спонсорира неговата сбирка. Може ли един човек, който не притежава елементарна наблюдателност, да си позволява да твърди, че е венчан за Цялото и владее тайните на Космоса?
Абе, Маестосо, ти толкова ли не си наблюдателен??? Виж внимателно какво написах там . И какво лошо има да приемеш някого? Сега пак да го напишеш постинга, за който говориш, аз пак ще напиша същото, което бях написал. А за липсата ти на чувство на хумор и игра на думи няма да споменавам. Що не се отпуснеш, малко ? Или се чувстваш като стажант прокурор на практически изпит?

Че ще води масите по Пътя?
Хванат си на местопрегрешението! По източно православните канони, лъжата е ГРЯХ! Не забравяй. Аз никъде не съм казвал, че водя някой друг по Пътя. Това я твоя ИНТЕРПРЕТАЦИЯ. Накратко - измислил си си го! Що така? Що клеветиш човека с лъжи ...А уж беше ангажиран социално ... Казвам ти ясно (ако искаш ще подпиша клетвена декларация) НЕ водя масите по Пътя! С мое изключение, не водя никого друг. Запиши го и го подчертай.

Той, който бе избудалкан по невъобразим начин от първата цинично-настроена персона, появила се в неговия клуб и разобличила отсъстващия му интелект.
Аз съм доверчив човек. Какво да се прави, ти ме избудалка. Браво! Не знам само защо наричаш персоната "цинична". Обикновено съм забелязал, че хората употребяващи думата "циничен" живеят във вътрешен дискомфорт ... Не могат да примат света ... Замисли се. И не забравяй, че пак да пробваш, пак ще ме из будалкаш. Ще ти се доверя. На Господ няма да казваме какво си направил за да не го удариш на угризения от не следване на православния християнски канон .

Позата, че той знае всичко и че е очаквал това и че после ще каже какво е. Все в неопределеното бъдеще, но позата на библейски пророк е тук и сега.
Е чак пък всичко. Не ми вменявай чудеса. Виж колко е лесно да почнеш да пишеш романи ... Всъщност не бях прав. Не си ти тази, която чакам да се появи. Твоят опит беше толкова нескопосан.... Но все пак свърши работа за нещо. За детайлите ще трябва да останеш...

Не е Миро път към истината
Какво пък, досега бяхме на различни мнения, най-после намерихме и допирната точка. На 100% съм съгласен с теб ! За това ли беше целия този пушек?? Та, аз щях да ти го кажа от началото. Не е Миро път към истината. Пътят на истината е във всеки!

Дай да си стиснем ръцете.



Тема Re: do Govoriteliaнови [re: Mиpo]  
Авторpistolet (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 02:51



pozdravlenia
sabusdaneto zapochna




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.