Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:04 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Защо Ошо не е просветлен.нови [re: Neon]  
Автор huanji ()
Публикувано11.06.03 20:54



Не знам какъв съм...може би ти ще ми кажеш.



Тема Re: Защо Ошо не е просветлен.нови [re: Бoжидap]  
Автор huanji ()
Публикувано11.06.03 22:41



Днес и аз бях в моята градинка, това състояние ми е познато.



Тема Re: Защо Ошо не е просветлен.нови [re: huanji]  
Автор Neon (новак)
Публикувано12.06.03 19:00



nishto nqma da ti kazvam ne sum chel kakvo sa pisali drugite po-gore, no ako osho ne e prosvetlen a e kanal samo (koeto otchasti e taka) znachi ne bi trqbvalo da ima razlika mejdu osho, buda i mahavira sled kato vseki ot tqh e izcheznal i vmesto tqh deistwa vishata inteligentnost?



Тема Re: Защо Ошо не е просветлен.нови [re: Бoжидap]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано12.06.03 19:00



Здравей!

И вчера и днес ми бяха доста изморителни, бях на път, срещи с много хора, но същевременно прекрасни. Защо прекрасни? Бях във високата част на Родопите. Край пътя ме поздравяваха побелели от цвят акации, а под тях нацъфтяли цели туфи мащерка, изгряли в зелените ливади жълти слънца от кантарион. Високите смърчове и ели, горди и величествени, сякаш ме изпълваха със свежестта си, даваха ми сила. Спряхме, за да вдъхнем аромата на смола, вятърът ни погали хладен и кристално чист. Тишина, Божията благодат се е изсипала по тези места.

Интересно, точно там и аз изпитах онова блаженство на единението с всичко, просто радост, че съм жива, че ме има, че ме няма и ме има едновременно... През мене преминаваха вълни на любов, просто любов към всичко и идваща сякаш от всичкото, разливаща се, излъчвана и приемана, без да има обект...

Благодаря ти за усещането, което предаде и на мене с това, което си написал. Чух гласа на кучета, усетих спокойствието и простора. Знам го това усещане. Аз като отида на село най-много обичам да слушам гугутките като пеят, не мога да си го обясня, но ме карат да се чувствам уютно, у дома...

Приятна вечер!

Дъгата


Тема Re: Защо Ошо не е просветлен.нови [re: Neon]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано12.06.03 19:16



Вероятно си прав, че напоследък не съм съвсем наясно кое наричам и намирам за привнесено отвън, може би по-скоро е влияние. Това, което усещам от привнесени отвън мисли е, че не се чувствам радостна. Аз свързвам мислите със светлината, а чувствата с топлината. Обикновено при мене преобладава едното повече от другото - понякога повече съм настроена да мисля, друг път повече чувствам. Усещам се по-суха, когато мисля повече или съм по-топла, по-магнетична, когато по-малко мисля, повече чувствам, сърцето ми ме води. Най-хубаво е когато са в равновесие, тогава съм в радостта. Става като че ли така - мисълта ми поражда чувство или чувство предизвиква мисъл.

Струва ми се, че ти си "по-електричен" отколкото магнетичен в момента, като че ли приоритет си дал на ума, отколкото на сърцето. Извини ме, че ти го казвам, защото не си ме молил. Просто ти казвам как усещам, много сила има в тебе, а тя в повечето случаи не се изразява с мекота. Когато съм строга със себе си, обикновено ставам такава и с околните.

Защо твърдите чувства да не са човешки?

Дъгата


Тема Re: Защо Ошо не е просветлен.нови [re: Neon]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано12.06.03 19:18



Да, всичко е съвършено...

Дъгата


Тема Re: Защо Ошо не е просветлен.нови [re: Изrpeв]  
Автор Neon (новак)
Публикувано12.06.03 19:29



mnogo dobre si go nacelila, verno si e che emociite sa magnetichni a mislite elektrichni:) i daje varvqt v razlichni ploskosti ako mojesh da si gi predstavish kato valni. az sam ne tolkova elektrichen v momenta kolkoto imam tonove magnetizam po men, t.e. tonove chuwstwa koito se nosqt kato ogromni okeanski techeniq, bavno i moshno, zatova se useshta taka. a i nqkak ne sam v nastroenie da mi e radostno, ama hich, struva mi se izlishno i prekaleno nasocheno navan.



Тема Re: Защо Ошо не е просветлен.нови [re: Neon]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано12.06.03 19:45



Опитвал ли си просто да се оставиш през тебе да протича всичко, да не си затворена система. На мене ми тежи да оставям товар, било от чувства, било от мисли. Когато вълните са в ограничено "място", не намирам думи...колкото и да си се разширил, но да си все пак във форма, то усещаш вълнението, а когато просто през тебе тече, то ти е леко и радостно...Не разбирам защо да насочваш, просто понякога се оставям общият ритъм да ме поеме. Но после се връщам в обичайната граница - или повече мисля или повече чувствам, което може да е с различна интензивност. Напоследък излъчвах доброволно към близки хора, които имаха нужда. Ако не преценя доколко имам излишъци, чувствам се изтощена, защото го правя аз, а не осъзнава, че това само става чрез мене. Пак се възстановявам, но не е добре така, така го усещам. Когато през мене тече, без да мисля, без аз да действам, а просто да става естествено, тогава нищо не ми тежи, всичко просто Е...не мога да се изразя както го усещам...

Веднъж бях чела нещо от тебе за пулсиращите слънца - чакри, като вдишване и издишване...И аз май съм имала това усещане, но повече имам усещане за протичане през мене, по-скоро като излъчване...

Дъгата

Редактирано от Изrpeв на 12.06.03 19:49.



Тема Re: Защо Ошо не е просветлен.нови [re: Изrpeв]  
Автор Neon (новак)
Публикувано12.06.03 19:55



che az tva pravq bre:) ne si misli che tova vatre v mene e nagneteno i iskam da go razkaram, savsem nared si e i si e mnogo golqma stepen na chistota:) a si prawa za iztoshtenieto... gubim ot sebe taka, sega se chuwstwam super dobre i moje da ti se stori stranno no ne izpitwam nujda ili jelanie da spodelqm neshto ot tova vatre v men, hareswa mi v momenta da sam kapsuliran, koeto pyk izobshto ne oznachawa che ne useshtam nishto, daje vsichko e kristalno qsno i intenzivno otvan prosto zashtoto otvatre ima poweche saznanie koeto da useti, a taka i samata granica stava super gavkava i estestwena i mai daje ne e granica v stariq smisal a mqstoto kadeta az se dokoswam do realnostta, taka se rajda vazpriqtieto i prejiwqwaneto, kakto mi stava qsno sega



Тема Re: Защо Ошо не е просветлен.нови [re: Neon]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано12.06.03 20:08



А би ли имал желание да ми кажеш защо считаш, че не усещам добре, така беше писал в предишен отговор към мене. Точно така всъщност се чувствах в него момент.

И аз имам време, в което ставам студена, не е точно студена, но като че ли твърда, защото осъзнавам, че нищо от това, което давам няма смисъл, когато този, към когото го насочвам няма да го възприеме като подтик да се промени, да осъзнае, че има достъп до енергията, която блика отвсякъде, колкото и аз самата. Въпреки това, когато видя някой да страда не мога да съм безчувствена, макар да знам, че ако действам ще страдам, ще ми е зле, може би. Проблемът ми се струва, че е в осъзнаването ми в този момент като отделна система, а не просто част от Цялото. Тогава като че ли прекъсвам потока от енергия и затова се изчерпва наличната енергия, тази в мене в момента на откъсването. Всичко е ставало без да полагам усилия, просто и съвършено, когато съм осъзнавала, че се предоставям на Цялото /Бог/ да действа чрез мене, в себе си съм си казвала да бъде Божията воля, не моята. Ти как го усещаш?

Дъгата

Редактирано от Изrpeв на 12.06.03 20:13.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.