Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:34 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: помощ!нови [re: Mirna_Minkoff]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 20:28



Опитай се да се погледнеш не само от друг ъгъл,но и от друга емоционална
светлина,сама ще си разбереш какво искам да ти кажа.И ако можеш се опитай
да гледаш на това не като битка,а с лекота,просто не се взимай много на сериозно,както казват.
Успех,вече си го усетила.



Тема Re: помощ!нови [re: Mirna_Minkoff]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано29.05.03 20:53



Само се чудя като спечелиш битката, няма ли пак его да и се кефи?
Щото всъщност битките се водят от егото, същността ти предпочита сливането...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: помощ!нови [re: Mirna_Minkoff]  
Автор d8a (...)
Публикувано29.05.03 21:16



Не знам защо някои хора си мислят, че живота е борба и непрекъснато водят някакви битки от които, естествено, очакват да излязат като победители. И никога не се научават да губят... А понякога е много по-добре да загубиш една безсмислена битка, за да научиш някой урок!

Както и да е... Не съм войн, никога не съм била и нямам намерение тепърва да ставам...

Искам да те поздравя с припева на една песен, която обожавах през студентските години, макар и да не знаех за какво се пее в нея :)))) Не я бях слушала с години... Днес я пуснаха по радиото и за първи път разбрах текста! А той е разкошен!!!


I saw the sign and it opened up my eyes I sae the sign
Life is demanding without understanding
I saw the sign and it opened up my eyes I saw the sign
No one's gonna drag you up to get into the light where you belong
But where do you belong?!



Enjoy..d8a



Тема Re: помощ!нови [re: Kaлu]  
Автор Mirna_Minkoff (ahav)
Публикувано29.05.03 21:39



истината е ,че съм объркана...адски объркана...



Тема Re: помощ!нови [re: d8a]  
Автор Mirna_Minkoff (ahav)
Публикувано29.05.03 21:45



Мерси, Дейти за поздрава, макар,че на мен ще ми е нужна малко помощ за превода, но както и д а е..
Искам още веднъж да ви благодаря, помагате ми с това, че срещам разбиране от всички вас..
На мен нагласата от години ми е такава, да се учудвам винаги, когато някой ми обърне внимание, коагто някой се позаинтересува от мен. Този комплекс ми е помогнал до голяма степен да не приемам никога нищо за даденост
мерси ви още веднъж и лека нощ



Тема Re: помощ!нови [re: Mirna_Minkoff]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано29.05.03 22:39



Радвай се.
От хаоса само може да се роди новото. От установеното нищо не се ражда.
От хаоса се издърпват всички нишки в началото и след това вече тия нишки могат само да продължат или да се отрежат. Нови не могат да се направят.
Други трябва да се издърпат от хаоса...
Така че-сега си в началото на началата. Стахотно предимство.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: помощ!нови [re: Mirna_Minkoff]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано30.05.03 00:28



С Теб Сме!



Тема Re: помощ!нови [re: Mirna_Minkoff]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано30.05.03 01:35



Че какво му е на егото и защо трябва да го побеждаваш? Защо да заличаваш собствената си уникалност (Его) щом това винаги води до обезличаване? Защо да не се откроиш, да не се разграничиш, от Другите и защо някой да изпъква за сметка на собственото ти обезличаване?
Защо ти трябва хармония, нима само при постигане на хармония можеш да забележиш и оцениш красотата и доброто, които те заобикалят?

"Няма по безсмислено и жалко нещо от човек непрестанно бягащ от собствения си демон." От филм е, но какво от това, добре е казано.

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: помощ!нови [re: Mirna_Minkoff]  
Автор huanji ()
Публикувано30.05.03 08:37



:)))
По въпросът с егото, не е ли по- добре да не го нападаш и притискаш, а да се насочиш в съвсем друга посока, например осъзнаване на космическата любов, която може да навлезе в теб под формата на жизнена сила или просто казано енергия. Мистичното преживяване се е случвало на много хора и усещането е за лекота и изпълненост с енергия и жизненост. Съзнанието възприема директно и научаваш много повече от колкото от всички книги. Ако се насочим в тази посока ще заложим на принципа, на ненасилието, чрез който инструмента Ахамкара(човешкото его), който се е създал в еволюцията на материята и принадлежи на нея, ще започне да следва своят Собственик. Просто силното "течение" го увлича и то престава да бъде определящ фактор.
Заложи на тази светлина, която си почувствала в душата си, това е признак за черпене директно от космоса, но само в момента. Ако се научиш да го правиш по желание ще я имаш винаги. В нейно присъствие егото не доминира, мисля, че това е много добър начин.
А, ако успееш точно когато проблемите са най- нерешими да се дистанцираш от ситуацията и да потърсиш светлината в теб...и успееш, това е направо скок.



Тема За Мирнанови [re: Mirna_Minkoff]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.05.03 14:27



Егото с битки срещу него не се побеждава. Ама никак. По-скоро ми се струва че е дошло времето да влезем в пещерата с детайлите. Какво ще кажеш?

Апропо, преди няколко месеца те попитах нещо в Кастанеда. Чакам търпеливо твоето мнение... Ако си готова сега, бих се радвал.

На влизане в горната пещера имам един ритуал с прегръдка, за който съм говорил вече в този клуб. Да го направим, а?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.