Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:57 22.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Раджниш (Ошо)  
Авторneznam (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 00:19



I. Профил
Име: "Единствената религия", Osho (or Rajneeshism)

Година на създаване: 1964

Създател: Роден с името Раджниш Чандра Мохан (Chandra Mohan Jain). Известен като Бхагван Шри Раджниш (Bhagwan Shree Rajneesh) или Acharya Rajneesh. Приел по-късно името Ошо (Osho).

Живял: 11 декември 1931 г. - 1990 г. На гроба му са изписани собствените му думи "Никога не раждан. Никога не умирал. Само посетил планетата Земя".

Кратко описание: Наричащият себе си "основателят на Единствената религия" Раджниш е син на състоятелни родители. Завършил с отличие висше образование и преподавал философия в индийските университети. Един от най-ярките и нееднозначни личности в религиозната история на XX век. От края на 60-те години започва да демонстрира своите собствени медитативни техники. Организира различни медитационни лагери с хиляди последователи - първоначално в Индия, по-късно в САЩ. Съден и депортиран оттам, в последните години на живота си се заселва отново в Индия, след като 21 държави отказват да го приемат или го депортират (в т.ч. Гърция). Изказванията му, записвани на магнетофон са днес издадени на много езици и се издават в многомилионни тиражи.

За някои (неговите сегашни адепти) Ошо е просветленият мастер-мистик, любящ Учител, "готов да помогне на хората да преодолеят безсъзнателното, обусловено от поведенческите схеми и да продължат към състоянието Буда и просветлението". Приемат го безусловно за един от 10-те индийци (редом с Буда, Ганди и др.), преобразили живота в Индия.

За други (неговите бивши адепти) е необяснима промяната във възгледите и поведението на Ошо през годините. Младият Раджниш, този бунтовен анти-гуру, изобличител на фалшивите учители, се превърна пред очите им в един от най-големите измамници, които светът е познавал някога.

За трети е скандално известният "духовен террорист", "секс-гуру", "Ролс Ройс-гуру" и разрушител на древноиндийската вяра и традиции. Обвиняват го, че съблазнява неопитните и доверчивите, като предлага гарантирана помощ в задълбоченото изучаване на всяка религия, "оригинално и необичайно интересно" тълкуване на евангелските притчи, бързи "духовни" успехи, пълно и окончателно "просветляване" и така нататък. Според негов биограф около 40% от учениците му са евреи, а преобладаващата част от учениците на Бхагван са млади - между 20 и 40 години. Огромната част са търсещите "духовното" в каквато и да е замаскировка интелигенти, на които допада идеята на Ошо за тотална свобода. Немалко са и разочарованите от съвременното общество с неговия меркантилизъм и конкуренция "горни слоеве" на обществото. Привлечени от неговата каризма, ерудиция и "новите" му идеи за човешкото съществуване, читателите и последователите му желаят да освободят подтиснатите си емоции и да преживеят катарзис.

За жалост, малцина от читателите на многобройните му книги са запознати с истинската личност, морал и дела на лидерите в движението. Почти неизвестна е също и печалната досегашна история на живота в ашрамите (комуни от култов тип). В тях теориията на Ошо за "свобода чрез сексуалност", възгледът му за семейството и брака и призивът за всезадоволеност доведоха до дълбоки лични трагедии и често неизличими травми.

Численост на последователите: През 1984 г. Раджниш е имал около 350 000 последователи, чиято средна възраст е била 34 години. Също по данни на организацията, през 2000 г. са притежавали 750 центрове за медитация в 80 държави, от които 200 в Индия.

Съвременно състояние: Днес, повече от десет години след смъртта на Ошо, движението е обхванато от вътрешни интриги и борби за авторските права. Комуните са по-малко, живеещите там са също намаляли. Твърди се, че знамето на движението - аншрамът в Пуна, Индия се обезлюдява все повече и се превръща от "духовен" център в комерсиален курорт за богаташи от Запада. Властите и групите за борба с култовете също следят проявите им отблизо. Медитационни курсове, обаче, се организират в много държави. Съществуващите днес "ОШО-центрове" (Osho Meditation Centers) или "Ошо-медитационни лагери" провеждат обикновено семинари, които включват теми като "практическа тантра-йога, упражнения по двойки, дихателни техники, Кръгово дишане, различни тантрически техники, работа с чакрите, работа с тялото, преодоляване на бариерите при избора на партньори, преодоляване на трудностите в общуване между мъжа и жената, картите Таро, алхимия на дъха" и др. Малцина от посещаващите ги са запознати с истинската история и характер на движението.

Месторасположение на центровете: Централната квартира на движението е все още OSHO Commune International, 17 Koregaoh Park, Poona MS India. Ошо-центрове функционират в 80 страни, сред които САЩ, Индия, Англия, Франция, Канада, Япония, Русия, България. Ръководят се от санясини, облечени в червени и оранжеви дрехи. Някои от тях действат под названията "Тантра Йога", Rajneshism.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: neznam]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано22.05.03 00:41



Духовните учители на земята спускат чат пат физически учители-демек в тела. Да донесат на земята ново учение. Христос, Буда, Ошо, Мохамед, Кришнамурти, Сократ...обаче досега нито един учител не е успял. След него все следва поквара на учението, видоизменяне, израждане и пагубност.
И след Христос е същото-инквизиция, лов на вещици, векове наред църквата прави ужаси.
Очевидно се правят и нови опити-да се свалят учители, освен с познания в духовното, и с познания относно организационните проблеми...
Ошо обаче не е от новото поколение учители, той даже е бил убеден, че след него религия и култ няма да се създаде...все пак са минали малко години от смъртта му, може всичко да се размие, както е тръгнало.
Явно обаче не е номерът и така...изобщо тия духовни учители с това тъпо човечество-живи да ги ожалиш...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: откъде?нови [re: neznam]  
АвторTaйшa (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 04:05



Ти откъде извади тая глупост?

Поне прякора правилно си си избрал....

Хубаво е човек да чете преди да говори.А не да копира текстове със съмнителен произход.
Като се съди по съдържанието и намеците ,това е някой христянски и антисемитски справочник за враговете на Иисус, приятелите на антихриста и за второто пришествие.Няма ли накрая адрес на пастора,график на проповедите и оферта за безплатна библия?Защо си ги пропуснал и си ни ощетил така?

Нещо чел ли си от Ошо или се забавляваш да се чувстваш ПРАВ и намираш мисията си в "Разобличаването на лъжеучителите"?Защото всеки ,който е чел нещо от Ошо и е разбрал за какво става дума веднага вижда скодумието на това пасквилче...

Но ако ти е кеф-продължавай....Всеки каквото го грее....



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 13:37



Ей тука е грешката(явно не случайна),"Спускат чат пат физически учители".
Абе те да не са парашутисти.Защо трябва някой да спуска "учители",да носят
"ново учение".Та нали и вие сте разбрали,че човек трябва сам да се отчисти,
да се отпуши,да се отвори.А от кое,освен материалната илюзия.Ми то май най-
силни в това запушване,зацапване,замазване са точно тези вярвания,религии,
учения и...парашутисти.Според мен човечеството не е тъпо.КАКТО съм казвал
и друг път човек е заврян в затвори,в тях затворчета,в тях затворченца и т.н.
И на всичкото отгоре е завързан с превръзка на очите и какво ли още не.Но въпреки всичко това той започва да мисли,да разбира,да усеща в някоя музика
като гледа някои филм,ката наблюдава природата.
Защо ли се сетих за едно анимационно филмче.Една малка подводничка беше нападната от огромна акула,а в подводничката имаше и едно малко момиченце.Акулата отвори голямата си паст и преди да налапа подводничката момиченцето отвори люка и целуна акулата по муцуната.....



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано22.05.03 16:33



Бе добре. Ние сме венците на творението, венец до венец, мила моя майньо льо...и нищо не ни трябва-ни учители, ни просветлени, ни даже знанията на преди нас живелите.
Ние всичко знаем, всичко можем, всичко....
Е това стои в основата на цялото его-от нас по-велики нема, епа нема, епа нема...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 17:56



Що не икаш да ме разбереш?Ние нито сме,нито не сме венците на творението.
Не ти ли е ясно в този илюзорен свят какви са и учители,просветители и други подобни.Ние не знаем всичко,знаем това което се е случило с човечеството и
пречупено през различни гледни точки.Но не това е важното,въпроса е да усетим повика на истинската ни същност.Тя ни говори по най различни начини-като мислим,като гледаме и наблюдаваме,чрез аромати и незнам си още какво.И си мисля,че тогава ще разберем каква ненужна глупост е да бъдем
по,най,най-най-по велики и тем подобни.Простичко,ние не можем да бъдем
най-велики защото няма пред,над,върху кого да сме,освен нашето истинско АЗ.

П.П. А ква хубава музичка пускат по VIVA.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано23.05.03 15:23



Бе там е работата, че не съм убезена, че на тоя свят единственото истинско нещо е нашето Аз. И нищо друго не съществува...
С времето все повече се убеждавам, че си съществува йерархия-Кибалион, и различия и освен нас има милиарди същества, та даже и Фанч вика, че ние сме съставени от такива същества-независими и самосиндикални.
Всяка групичка си е същество. Клетката е същество, групата от клетки е, ръката е, пръстът е, тялото е, ние сме, двойката е, блокът е, градът е....всичко е същества...на различен стадий на развитие.
И, както казва Кибалион-ние перфектно можем да знаем онова, което е под нас, обаче и понятие си нямаме за нивата над нас. За тези нива нямаме още сетива да ги разберем, само чат пат получаваме по някой проблясък оттам.
Разликата в ума на високоразвитите същества и нашия ум е същата като разликата между нашия ум и този на кристалите.
Колкото кристалите могат да ни разберат нас....

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Blagovoli da кажеш нещо конкретнонови [re: Taйшa]  
Авторneznam (Нерегистриран)
Публикувано23.05.03 18:38



Щеше да бъде по-достойно ти да се опиташ да кажеш нещо.
Скудоумни са именно твоите думи - безпочвени, неаргументирани, манипулативни, съдържащи неверни твърдения и издаващи личната ти незапознатост.

Нещо конкретно се опитай да кажеш, драги! Обори "глупавото пасквилче"!
Слушам!




Тема Re: Раджниш (Ошо) !!!нови [re: neznam]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано23.05.03 19:51



1.Профил
Име: Споделени мисли, разсъждения в дълбочина, преживявания, опитности - наистина това е ЕДИНСТВЕНАТА РЕЛИГИЯ

Година на създаване: 1964

Създател: Роден с името Раджниш Чандра Мохан (Chandra Mohan Jain). Известен като Бхагван Шри Раджниш (Bhagwan Shree Rajneesh) или Acharya Rajneesh. Приел по-късно името Ошо (Osho).

Живял: 11 декември 1931 г. - 1990 г. На гроба му са изписани собствените му думи "Никога не раждан. Никога не умирал. Само посетил планетата Земя".

Кратко описание: Наричащият себе си "основателят на Единствената религия" Раджниш е син на състоятелни родители. Завършил с отличие висше образование и преподавал философия в индийските университети. Един от най-ярките и нееднозначни личности в религиозната история на XX век. От края на 60-те години започва да демонстрира своите собствени медитативни техники. Организира различни медитационни лагери с хиляди последователи - първоначално в Индия, по-късно в САЩ. Съден и депортиран оттам, в последните години на живота си се заселва отново в Индия, след като 21 държави отказват да го приемат или го депортират (в т.ч. Гърция).!!! ЗАЩО??? !!! Изказванията му, записвани на магнетофон са днес издадени на много езици и се издават в многомилионни тиражи.

За някои (неговите сегашни адепти) Ошо е просветленият мастер-мистик, любящ Учител, "готов да помогне на хората да преодолеят безсъзнателното, обусловено от поведенческите схеми и да продължат към състоянието Буда и просветлението". Приемат го безусловно за един от 10-те индийци (редом с Буда, Ганди и др.), преобразили живота в Индия.

Месторасположение на центровете: Централната квартира на движението е все още OSHO Commune International, 17 Koregaoh Park, Poona MS India. Ошо-центрове функционират в 80 страни, сред които САЩ, Индия, Англия, Франция, Канада, Япония, Русия, България. Ръководят се от санясини, облечени в червени и оранжеви дрехи. Някои от тях действат под названията "Тантра Йога", Rajneshism.


В останалите пасажи прозира пълното несъгласие с посланоията на ОШО, за което Тайша го нарече пасквил.

Във всяка философия, движение или каквото и да го наречеш, съществува масово проявление на ОСАННА и РАЗПНИ ГО !!! Хората винаги са се движили между одобрението или отхвърлянето - двете крайности на махалото. От стеснената перспектива остава само една гледна точка. А ОШО винаги ни е казвал да бъдем цялостни, да гледаме на ситуациите от различни гледни точки. Какво да се прави, не всеки е дорасъл да го разбере.



Тема Re: и защо?нови [re: neznam]  
АвторTaйшa (Нерегистриран)
Публикувано23.05.03 20:15



Защо да се занимавам с теб?Ти не си дошъл отворен.Дошъл си да подразниш някой ,да си прекараш интересно времето.А съдържанието на постинга ти е толкова несвързано с реалността ,че за да го оборвам трябва да прекарам 2 седмици в отговор на всяко глупаво изречение..И с каква цел?Да ти отварям очите?!Да си жив и здрав, да си ги отваряш сам....Ако наистина търсиш-ще намериш.Ако си дошъл затворен-нямя смисъл да ти говоря.Ако наистина искаш да знаеш каква е истината-само ти можеш да стигнеш до нея.Никой не може да ти я разкаже или да те убеди.Чети,мисли,чувствай...и сам ще разбереш.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано23.05.03 20:31



Няма нищо случайно,както и това,че единствената ти грешка е на думата "убе
зена".Ето и аз не мога да я прехвърля както трябва.Естествено,че единственото истинско нещо на този свят не е нашето Аз,според мен то е най из-
мисленото.Но за да се чуем,да се разберем какво всъщност сме,най много ни пречи това "най".Най висши,високоразвити,на различен стадий,йерархия-Кибалион и тем подобни простотии-задръстват,запушват,замърсяват,изкривя-
ват.
А от къде получаваме проблясаци,и откъде прозацапаници,това е друг въпрос.




Тема Re: Раджниш (Ошо) !!!нови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор ananda (problemchild)
Публикувано24.05.03 15:23



сутрин ме наричат Учителю,
а вечер дявол в плът

Ошо

приблизителен цитат



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано24.05.03 20:24



Чел ли си Кибалион и медитирал ли си върху него?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано25.05.03 00:16



Не съм чел Кибалион и естествено не съм медитирал нито под,нито с,нито върху него.НЕ смятам,че ми е нужно.Според мен моето аз по друг по естествен
начин от медитацията ми говори,сааамо да го разбера .За това,че в нас има други независими и самосиндикални светове не ми трябва някой да ми го каже или да го прочета,просто защото съм го разбрал сам(абе явно се чувам от време на време).А само като чуя за йерархия и настръхвам,като че ли по малоумно и безмислено нещо нема,па била тя и Кибалион.Някакви си измислени
монаси,в някакъв измислен град се грижат за равновесието на земята.Ако съще
ствуват-егати некадърниците.А за моето равновесие,кой ще се погрижи а,
затова че усещам простотията и илюзорщината в тия "висши" нива,Кибалиони,
други светове(елементарна матрица) и тем подобни


П.П. "Аз съ частица от вселената,а вселената е частица от мен"
Нали си четеш Парадоксалната магия?



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано25.05.03 10:31



Нищо не разбираш, според мен, щом си позволяваш да отхвърлиш като простотия мъдрост на хиляди години. И при това без даже и да си я чел.
Как изобщо даваш оценки на неща, от които изобщо нямаш понятие?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо) !!!нови [re: ananda]  
Автор solanita (vselenski razum)
Публикувано25.05.03 11:14



Da ne bi tova i za teb da e problem!!!



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано25.05.03 11:37



Не мога да отхвърля нещо,което не съществува,което е илюзия.Ще ти го обесня по-простичко.Ако толкова много си чела,или най малкото си чула,че
времето не съществува,то е като един миг,е,къде се вмества тогава тая мъдрост на хиляди години ?А за четенето,стига сте чели тия книжки
на илюзията,крайно време е да започнете да четете себе си.Естествено само
ако това е възможно.Ти по кво разбра,че нямам понятие,като прочете вагона
с книги ли ?



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано25.05.03 12:09



Вслушването в себе си е единият крак, четенето-другият.
Глупаво е да подскачаш на един крак и да откриваш топлата вода.
Не отхвърляй с лека ръка вековната мъдрост-просто отиваш от едната крайност в другата.
Баланс си требе...
Нали си наясно, че не всяко четене предизвиква една и съща реакция у теб? Вътрешният усет ти дава сигнали кое си струва и кое не. От кое можеш да измъкнеш малко мъдрост и кое е боклук.
Моят вътрешен усет ми говори, че йерархии има, не знам ти късоглед ли си-можеш ли да поставиш нивото на развитие на камъка или амебата наравно с твоето ниво?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано25.05.03 13:26



Вслушването в себе си за мен съм аз целия,а не парче от цялото,в случия с теб
крак.А четенето е гюле завързано за краката ти,и сама разбираш,че колкото повече четеш толкова по-голямо и по-тежко става то.При твоя случай явно го
усещаш като продължение на крака ти,ми хубо.Така наречената "вековна мъдрост" е една прашинка от илюзорния свят и няма нищо общо с безкрайно-
ста.Дисбаланса ми е мааалко по различен от това което си представяш,така че
едва ли ще ме разбереш,ако почна да ти обеснявам как и къде търся баланса си.Дааа леееко съм късоглед, и не търся сравнение при развитието на камъка, амебата и мен защото се опитвам колкото може по малко безмислици да правя.Ще ти кажа и една случка със Сократ.Както се разхождал,естествено доста замислен и разсеян той паднал в една огромна дупка.Хората започнали
да му се пресмиват.Уж голям мислител,вижда неща,които други не подозират,
че съществуват,а не видял такава огромна дупка...
Е,и сама можеш да си продължиш историята
.

П.П.И стига с тая йерархия бе,нали уж искаш да се чуеш !



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано25.05.03 22:48



Ми щом си намерил директен път към бога-евала. Има в окулта един като теб-Лексо. На 20 и няколко години той вече с лека ръка изучи и разбра над 300 религии и учения, отхвърли ги като непотребен боклук и заяви, че единствената мъдрост на света в днешно време излиза от устата на Виско.
Може да намерите общ език.
Аз предпочитам да работя с всички достъпни ми засега сетива-ум, усет, интуиция...ясно забелязвам, че има голяма разлика в осъзнаването между мен и един камък примерно. Колко му е да си включа въображението, да взема един мислен пергел, да измеря разстоянието между мен и камъка и после да завъртя пергела на 180 градуса и да ковна точка точно наобратно.
И поне въображаемо да си представя, че каквато е разликата мужду моето и на камъка осъзнаване, такава разлика може да съществува и между моето осъзнаване и това на някое висше същество. Като аз в случая играя ролята на камъка.
Ако не друго, това сравнение поне ме принуждава на смирение....

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано25.05.03 23:38



Кали-гали-хали никъде не съм споменавал,че съм намерил директен път към бога,що ми вменяваш думи,които които не съм казал,а още по малко написал.
Не мога да намеря път към нещо,което не съществува.Единствено се опитвам да се чуя като мисля,усещам,разбирам.Нито съм,нито имам намерение да изуча,да разбера,да отхвърля над 300 религии и учения нито с лека,нито с тежка ръка.Просто не е нужно да задълбавам в илюзорната матрица по този за мен безмислен начин.Но от целия ти постинг намерих нещо наистина значимо.До сега се опитвах да разбирам,да усещам,да разговарям с природата,по точно с растенията.Май е дошло време да разбера камака.
Благодаря ти .Опитай се (въображаемо,естествено,но не толкова) да стопиш разликата в осъзнаването между "висшето същество",теб и камъка(тоест аз).Може да ти хареса.Пък ако не ти хареса здраве да е.

П.П Нали не ми се сърдиш за допълненията към ника ти.Спонтанно ми дойдоха.
Не знам защо.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано26.05.03 00:07



Аз отдавна разговарям с камъните.
На техния език.
Разликата е там, че те не могат да говорят на моя.
И няма смисъл да отричаме очевидни неща-дразня се от изкуствено смирение.
Ти, интересно, хем си смирен, та чак равен на камъните, хем пък въртиш света около себе си и отричаш всичко останало като илюзорно.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 00:26



Не бе, не отричам нищо което е илюзорно.Пак се опитваш да се направиш,че
не си ме разбрала.Аз къде съм?Нали в тази същата илюзия,която според теб си мисля,че я въртя на пръста си.Ама сериозно как и какво си говориш с камъните.Ти кажи,нищо че за теб съм като тях.Може и да прихвана нещо.
Пък и за останалите четящи в този клуб сигорно ще е интересно.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор3eвзek (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 10:25



Не знам защо й се връзваш на Кали. Мно-о-о-о-о-го хора отдавна вече не го правят. Тъй както върви, май наистина ще и остане да си приказва само с камъните.
Пък и в това си има предимство - нали чаткаш - никой не може да го провери, по нищо не си личи........Ама и това си е начин да привлечеш вниманието. А Кали има остра нужда да привлича внимание. И ползва за това всякакви средства. Но и те са до време, нали знаеш.
Ама все пак, ако Кали говори с камъни, 100 просента трябва да може да говори и с животните, а в такъв случай, ако не може да чуе отвътре и хората, то поне трябва до сега да се е научила да говори нормално с тях. Пък тя не говори, а май все се ДРАЗНИ. И това ако не е утвърждаване на его!!!!



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано26.05.03 11:33



Е, поизхвърлих се малко с тия моабети с камъните.
Ошо има една техника на огледалото-да отразяваш. Мисля, че е същото като да усещаш директно вибрациите на нещата-без ума.
Та тая техника я почнах с камъни и май там си и останах.
Всичко е илюзорно и всичко е действително; всичко е едно и всичко е различно, няма горе и долу и това са ни го казали отгоре...и т.н.
Нещата просто не са еднозначни, зависи от гледната точка или позицията на събирателната точка...
Нищо не може да се твърди категорично, може да се твърди нещо само по отношение връзката му с друго нещо...
Та и ти си прав, и аз съм права...ама аз съм по-права......щото знам, че и твоята позиция е вярна точно, както и моята...а ти се опитваш да отричаш моята.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: 3eвзek]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано26.05.03 11:43



Егати аксиомите, дето постулира, за да докажеш-какво?
А що касае дразненето-така е, винаги се дразня от малоумници, та ако ще егото ми да цъфне и върже на върха на главата ми-вместо лотоса на седмата чакра.
Помни ми думата-като спра да се дразня от малоумници, вадещи от небитието несъществуващи аксиоми и градейки пясъчни замъци върху тях с тон на всезнайковци-тогава директно ще стана просветлена...ма сигурно няма да е в този живот.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 14:14



Явно е дошло времето да си продължиш техниката с каманите.Нали знаеш,че
това,което е много трудно,безнадежно и на пръв поглед безмислено с повече
себеотдаване може да достигнеш до нещо наистина съществено,което да ти
отвори врата към друго светоосещане.Аз знам,че съм прав,колкото и ти си права.Знам че твоята позиция е вярна,точно колкото и моята,но и знам,че ти
си по-права точно колкото и аз съм по-прав,но май това ти обягва.Не се опитвам да отричам твоята гледна точка,това е абсурдно.Просто се опитвам да
се огледам,както предполагам и ти.А в огледалото срещу мен виждам някаква
силна енергия ,която според мен е насочена в неподходяща посока.Нищо повече .



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: 3eвзek]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 18:14



Чи кво лошо има в това да има нужда от внимание?А кой няма?Езика и е малко
пиперлив,от време на време слага епитети от които няма нужда,но който както
иска да ги приема.А за това,че се дразни повечко май си прав.А бе,прилича ми
на "Укротяване на опърничевата".Като че ли е доста наранима,и май един
или няколко "Дон жуановци" са се възползвали от това.Но я виж каква енергия
генерира,само да я насочи в подходящата посока.Пък егото и май е в граници-
те на нормалното,нищо че показва във клуба друго.Нали знаеш куче което лае,
не хапе.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано26.05.03 22:39



М, е тук нямам забележки.
Енергия дал бог, ама неподходящо насочена...
Ми то сега е добре, ти ако знаеш, че по-рано към себе си я насочвах...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 23:50



Това,че си я пренасочила от вътре навън хубаво.Ама ми се струва,че много я
пръскаш.Ако я концентриташ и я носочиш в желана от теб посока,а не според
дразнителите.Ми не знам,леко ще започна да ти завиждам,щото при нас мъжете е на друга основа.Сааамо да я открия .



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
Автор huanji ()
Публикувано27.05.03 09:37



Енергията е като водата, ако не направиш "язовир", където да се успокои, ще изтече. На друг език казано, ако не потушиш енергията, ще я губиш постоянно. Но пък енергията и умът са братя близнаци, ако единият не е спокоен и другият е така.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано27.05.03 10:13



Ми аз вече съм я насочила-да поучавам и просветлявам такива като вас. Даже и мъже.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: huanji]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано27.05.03 10:16



Язовирът се прави, за да изтича после водата от него и да прави примерно ток.
Ако си изкопаеш язовир и си къткаш енергията там, с какво си по-различен от оня скъперник на Молиер, дето си пази парите под леглото с цел да си ги брои сутрин?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: huanji]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 10:26



Ми аз кво казах?Бе умът и енергията не знам дали са близнаци и то братя(енер
гия-женски род),ама ако са, със сугорност са разнояйчни.Малко трудно е да си
представя енергията неспокойна.Движеща,променяща,концентрирана.Ама
неспокойна!Може би,като човек имаш повече познания и въображение от мен,
явно за това не мога да я видя в тази и светлина.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 10:35



Искрено ти благодаря за поученията и просветляването.Ама за да го направиш
в дълбочина и по обхватно,е нема начин,трябва да станеш бисексуална,може и
не латентна,щот аз харесвам жени.Нали ме разбираш.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано27.05.03 11:10



Е хубу де.
Аз съм си хетеросексуална.
Пък ти си мъж.
Не разбрах от къФ зор за ставам бисексуална?
Да не би да харесваш по две жени? Наведнъж.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 12:52



Точно това имах предвид,че си хетеросексуална и трудно би разбрала същноста на мъжа.Една бисексуална жена може би малко повече от теб би
разбрала мъжката психика,но пак ще и е доста трудно да поучава.
Може би се усеща,че имаш некво желание да разбереш и друг тип
ласки, освен мъжките(разочечерование явно),но нещо не ти се отдава.Никъде не съм казвал,че "харесвам" по две
жени наведнъж,но не го и отричам.А ,виж с две жени но една
душа да "харесвам" сигурно ша е мноо яко.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
Автор huanji ()
Публикувано27.05.03 18:01



Предполагам си чела "Селестинското пророчество"?



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор huanji ()
Публикувано27.05.03 18:03



Защо ти е да си предствяш, просто погледай хората около теб, ще забележиш не само неспокойна енергия, но и ум. Няма да видиш едното спокойно, пък другото, не. Просто наблюдавай.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: huanji]  
АвторБoжидapp (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 20:59



Точно това правя,наблюдавам.Ама пак ти казвам с риск и да се потретя неспо-
койна енергия не съм видял,и няма и да видя защото такава чудо нема,е па нема,казал шопа и си кривнал капата.Неспокойно може да бъде всичко у човека в този илюзорен свят,но неспокойна енергия....



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидapp]  
Автор huanji ()
Публикувано28.05.03 18:06



Добре де, няма да вадим око сега.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: huanji]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 20:33



Добре,ама има ли някакъв начин да ми дадеш малко теория,а.



Тема Измъкваш се нескопоснонови [re: Taйшa]  
Авторneznam (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 20:50



Измъкваш се нескопосно (не казвам, че не можеш да отговориш). Но е факт, че само отхвърляш неаргументирано това кратко и обективно описание на Ошо.
"Отвори ни очите, Тайша..."
Чакаме!




Тема анти-учител?нови [re: Kaлu]  
Авторneznam (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 21:01



Не вярвам на теорията ти. Поне по една причина.
Бог-Създателят ни има своите си начини за контакт с нас-земните.
От тези, които ти си изброила като "физически учители" изпратени от "духовните учители на земята" Ошо е ярък пример на анти-учител сам по себе си: чрез собствения си морал и собствените си дела, както и чрез абсурдния му еклектизъм.
Можеш да си затвяряш очите за това и да го приемаш - то си е твоя работа.
Но ако искаш да си поне малко обективна, би видяла че Ошо е далеч от представата, критерия за духовен учител, от който Създателят би пожелал изобщо да се възползва. Той, Създателят ни, не е толкова безпомощен в избора си. Не мислиш ли?



Тема Re: анти-учител?нови [re: neznam]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано29.05.03 21:08



А ти не мислиш ли, че говориш за намерението и вкусовете на създателя, като да си му пръв придворен мъдрец?
Аз не се наемам да отгатвам целите му. То и Айнщайн май така-той ли беше казал, че всичко, което би искал да знае, са плановете на създателя.
Ама жалкото е, че е умрял, иначе щеше да те пита теб.
Един от начините на контакт с нас, земните, са учителите. Това никога ли не ти е хрумвало?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема пасквил?нови [re: ***ЛИЯ***]  
Авторneznam (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 21:13



Пасквил значи кратък, остроумен, саркастичен коментар. Тайша е нарекла съвършено погрешно обективното кратко представяне на Ошо пасквил. Сбъркала е.
"ОШО винаги ни е казвал да бъдем цялостни, да гледаме на ситуациите от различни гледни точки."
Не можете да бъдете такива до момента, в който иронизиращо и повърхностно отхвърляте именно различните гледни точки. Не мислиш ли?



Тема !!! ЗАЩО??? !!!нови [re: ***ЛИЯ***]  
Авторneznam (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 21:15



Съден и депортиран от САЩ, в последните години на живота си се заселва отново в Индия, след като 21 държави отказват да го приемат или го депортират (в т.ч. Гърция).!!! ЗАЩО??? !!! Изказванията му, записвани на магнетофон са днес издадени на много езици и се издават в многомилионни тиражи.
!!! ЗАЩО??? !!!
Защо наистина?



Тема Re: !!! ЗАЩО??? !!!нови [re: neznam]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано29.05.03 22:16



Защото руши църковни догми и бръщолевеници, фалшиви модели на възпитание, поведение и общуване, насадени в обществото. Защото казва да бъдеш истински, а не фалшив и измислен, във взаимоотношенията си със себе си и света.

И като пример, че работиш със заучени модели ще те цитирам точно теб от реплика към Кали:

Но ако искаш да си поне малко обективна, би видяла че Ошо е далеч от представата, критерия за духовен учител, от който Създателят би пожелал изобщо да се възползва. Той, Създателят ни, не е толкова безпомощен в избора си. Не мислиш ли?

Кой ти насади тези представи и критерии?Точно това ОШО нарича бръщолевене на ума - да говориш от името на Създателя. Говори от свое име !! Ти да не си си пил кафето със Създателя, та се явяваш негов говорител??? :)))

Редактирано от ***ЛИЯ*** на 29.05.03 22:17.



Тема Re: ЗАЩОТО!!!нови [re: neznam]  
АвторEднa лeля (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 23:26



Голям съдебен процес се е развихрил тук!
Беше ми много интересно да изчета всичко.
Ще ми се да попитам и защитата, и обвинението - ЗАЩО ви е всичко това?
(аз съм от публиката)

Ако бях в съдийския състав, щях да кажа следното:
1. Установен факт е, че Ошо е изгонен от много държави за ..общо взето неспазване на моралните и законовите порядки там. Т.е. гражданинът и човекът Ошо е неморален закононарушител.
2.Установен факт е, че Ошо е имал стотици хиляди последователи, беседите му са издавани и се издават в милионни тиражи, т.е. той ИМА какво да каже и има кой да го чуе. С думите на пазарната икономика той е предложил стока, която е била необходима и липсваща.
Въз основа на това, и на факта, че за ползата от посланията на Ошо не са от значение броя на колите и жените му, съдът издава следната присъда:
Прекратява делото поради липса на правен интерес. И от двете страни- на обвинението и на защитата. И поради пълната и абсолютна ирелевантност на двете тези и невъзможността им да имат обща пресечна точка.
....

Ми това е, фактите са такива. А личното ми мнение, е че : всички които са си имали проблеми щото са били негови последователи, сами са си виновни като им е толкоз акъла; че Ошо казва интересни и вярни неща по лек, забавен, интересен начин и ако някой не ги е знаел дотогава е добре, че ги е научил; че не знам колко са му практиките, ама са при всички случаи по-малко, отколкото думите, които е изрекъл за тия години и че поради тая причина познавам много хора дето са чели и практикували Ошо и са се сринали при първата по-голяма криза в живота си; че много милиони хора по света явно нямат ясната мисъл и виждане на Ошо, поради което е добре, че той внася някакъв порядък и нова гледна точка в тяхното светоусещане; че в крайна сметка дори и да имах възможност никога не бих отишла при него и не бих му станала последовател в ашрамите, защото на мен лично негоните методи, за разлика от думите му (не изцяло) не ми допадат и не съм в хармония с тях.

.........................
Ама че дълга тема беше..... и почти толкова безсмислена



Тема Re: ЗАЩОТО!!!нови [re: Eднa лeля]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано29.05.03 23:49



А любовта де остана?
Ако изобщо някой мъж ми е разтопил сърцето и ме е накарал да го обичам повече от 10 години, това е тази стара лисица...

При това забележете-БЕЗ ОЧАКВАНИЯ!!!!
По повод точно този феномен отбелязвам, че обичаш, ама като отсреща ти дават достатъчно любов. Другата любов, дето я имат, къде я пръскат, не ме интересува.


диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Измъкваш се нескопоснонови [re: neznam]  
Автор Taisha ()
Публикувано30.05.03 04:51



"обективно"..според кого?
На мен не ми трябва да ти аргуметирам нищо....На теб защо ти е?Ако търсиш истината нямаше да тръгнеш да я търсиш из клубовете с идиотски постинги.Щеше да си седнеш на задника,да прочетеш какво казва Ошо, да помедитираш и така...Тия дето се юркат из интернет клубове да се заяждат и кават "убеди ме" не искат да бъдат убедени,а искат да им се обръща внимание,да спорят /и по този начин да папат енергия/...Е които е луд да те храни -да те убеждава...аз си имам по-интересни и по-важни неща за правене.



Тема Re: ЗАЩОТО!!!нови [re: Eднa лeля]  
Автор Taisha ()
Публикувано30.05.03 05:04



Лельо по американската телевизия върви една поредица"Съдя Джуди".Това си е истиснка съдиика и води по телевизятя ситински процеси с истински откачени американци,които намират удоволствие в това да си демострират непраните гащи по националната им телевизия...Та тя е такава като теб...Просто я видях като четох постинга ти.Като свърши ТВ-процеса и си с една физономия---подобна на.И абсолютното усещане че НЯКОЙ е слязъл и ти е казал ИСТИНАТА СВИСШЕ.
Но се чудя дали това снизходително отношение към Ошо не е резултат от чистото неразбиране или по-точно нежелание да се влезе по-навъре?
С кое в методите му не си в хармония?И запитала ли си се защо?
Мисля че с тези методи е трудно да излъжеш себе си,както лесно става с идеята за "воинското поведение" например.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор huanji ()
Публикувано30.05.03 08:45



Има, но полето ти е затворено. Явно нямаш нужда.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: huanji]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 11:41



Това беше малка шегичка,но явно от многото знания ти е малко трудно да я
схванеш.



Тема Re: ЗАЩОТО!!!нови [re: Eднa лeля]  
Автор d8a (...)
Публикувано30.05.03 18:14



Браво, лельо!

Това беше баш приказка на място!

Остава само да чукнеш с съдийското чукче и да закриеш процеса!



Тема Re: анти-учител?нови [re: Kaлu]  
Авторneznam (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 22:00



По тона ти схващам, че не си дорасла или не желаеш нормален разговор.
Остани със здраве!



Тема Re: !!! ЗАЩО??? !!!нови [re: ***ЛИЯ***]  
Авторneznam (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 22:14



Тук бихме могли да си подхвърляме топката до безкрайност: точно в твойте думи аз виждам нищо незначещи, празни, заучени фрази, мисловни и поведенчески стереотипи.

Съден и депортиран Ошо не е "защото руши църковни догми и бръщолевеници" - как би могъл да разруши хилядолетните, доказано здрави верски и морални устои със собствения си еклектизъм и всеядност?

Съден и депортиран Ошо не е "защото руши фалшиви модели на възпитание, поведение и общуване, насадени в обществото - точно извращенията, на които подложи себе си и последователите си, не могат да представляват сериозна заплаха за обществото (възпитание, поведение и общуване), защото са дълбоко неморални и манипулативни. Прозрачно нездрави. Негодни за продължително подражание.

"Защото казва да бъдеш истински, а не фалшив и измислен, във взаимоотношенията си със себе си и света. " Казва, а никак не го върши. Как и защо да му се доверя? Лекомислено и недалновидно е!





Тема Re: ЗАЩОТО!!!нови [re: Eднa лeля]  
Авторmeznam (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 22:22



"2.Установен факт е, че Ошо е имал стотици хиляди последователи, беседите му са издавани и се издават в милионни тиражи, т.е. той ИМА какво да каже и има кой да го чуе. "
Съгласна съм: някой има невероятно огромен, нескрит интерес да разпространява брътвежите на Ошо (неподкрепени от дела, от достоен, морален и свят живот), както и на много други НюЕйдж гуру.

"всички които са си имали проблеми щото са били негови последователи, сами са си виновни като им е толкоз акъла;"
Пропускаш факта, че някои не са имали възможност да избират. Напр. покрай ашрама в Пума е имало много родени, но нежелани от майките си деца.
Да израстнеш в култово или сектантско общество е истинско бедствие.






Тема Трай си тогава, Taisha...нови [re: Taisha]  
Авторneznam (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 22:27



"На мен не ми трябва да ти аргуметирам нищо.... Е които е луд да те храни -да те убеждава...аз си имам по-интересни и по-важни неща за правене."

НЕ РАЗБИРАМ В ТАКЪВ СЛУЧАЙ ЗАЩО СЕ НАМЕСВАШ.
Защо просто не замълчиш, след като не казваш нищо, Taisha...




Тема Re: ЗАЩОТО!!!нови [re: d8a]  
Авторneznam (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 22:31



Da, тук е клубна политика да се закриват с чукче :) или игнорират подобни теми. Теми, които само споменават за еклектичността и безнравствеността на Ошо.
Така ви е по-уютно, нали?




Тема Re: ЗАЩОТО!!!нови [re: meznam]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано31.05.03 00:23



Да беше поспал, вместо да плещиш.
Или тренираш просто?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Трай си тогава, Taisha...нови [re: neznam]  
Автор Taisha ()
Публикувано31.05.03 03:25



щото официално ми искаш мнението ,за това...и аз рекох да те уважа и да ти кажа, защо няма нищо да ти кажа
и ето-замълчавам си



Тема Re: !!! ЗАЩО??? !!!нови [re: neznam]  
Автор Taisha ()
Публикувано31.05.03 03:33



Аз не разбирам защо ти се налага да се доверяваш на Ошо?Някой насила иска да те "покръсти" ли, какво ли?Като не ти харесва-хубаво,твоя си работа.Гледай си живота,и си вярвай на каквото си си избрал.По-същественото е защо си дошъл тука да спориш?Дали си въобразяваш ,че ще убедиш някой в нещо?Ако ти е такава целта -да ти помогна с един съвет:Ако искаш да обориш нещо ,трябва да го познаваш,а не само да плюеш ей така наизуст.Щото освен ефекта на излагацията, друг не постигаш.Та ако искаш да спасиш душата някому,седни прочети,медитирай,проучи,систематизирай си възраженията и пак ела.А не копирай откъси от християнски наръчник за враговете на църквата...нйкои тук не е чак толкова тъп ,че да ти се върже.Подценяваш ни значи

хаиде...и като се ограмотиш-заповядай



Тема Re: ЗАЩОТО!!!нови [re: neznam]  
Автор Taisha ()
Публикувано31.05.03 03:42



ИСТИНАТА е еклектична по презумция.Никой човечец /освен просветленият/ не може да има презумцията, че я е познал.За това в много традиции има части от нея.И естествно като си просветлен да виждаш истината и като говориш за нея, някой книжен плъх да те обвини ,че си еклектичен-не си консистентен даос,будист,християнин,суфи...А защо да трябва да си?За да може някой, дето за удобсвто е класифицирал познанието на дялове и му сложил етикети да се чувства удовлетворен и в безопасност?Нищо не застрашава уютния му мъничък, етикетран свят?Еклектиката не е обида...тя е живот!
И кой си ти че да се изкаваш за нравствността?На Ошо или на Иванчо и Марийка?Гледай си собсвената нравстеност-за нея са те сложили да отговаряш.Не гледай в чуждите панички....Е няма да имаш 96 ролс-ройса...и толкова жени няма да имаш сигурно....Да видим колко те е яд за това!Грижи се за себе си и ти да си нравствен,каквото и да значи за тебе това.



Тема Re: ЗАЩОТО!!!нови [re: neznam]  
Автор d8a ((: ... :))
Публикувано01.06.03 15:39



Много подходящ ник си си избрала, щото наистина много неща не знаеш – нито историята на клуба, нито какви теми са се обсъждали, нито кой накво мнение е изказвал, нито дали е имало полза от подобни теми, нито си запозната с предложението да се смени името на клуба, нито каква е клубната политика /ако въобще има такова нещо :))/, нито какви са взаимоотношенията между редовните клубари. Айде до тук да спра със списъка :)) Ако се разровиш малко повече в архива, може да ти стане по-ясно, дори е наълно възможно да намериш причина да си смениш ника :))

Добре дошла и приятни мигове в клуба..Дейти

p.s. Следя с интерес новата биографична тема. Thanks for sharing it!



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор huanji ()
Публикувано02.06.03 00:09



Надявам се сега да си по щастлив.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: huanji]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 00:22



Не,просто се опитвам да не ми влияе това.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор huanji ()
Публикувано02.06.03 12:49



...трудно начинание.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: huanji]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 13:17



За теб,може би.При мен трудноста е в лекотата.Едва ли ме разбираш
какво искам да ти кажа,но сигурно не ти е и необходимо



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор huanji ()
Публикувано02.06.03 15:56



huanji е просто един крадец на чуждо знание, но то не е знаене. Всеки ревниво пази откраднатото, затова не допуска никой в полето си...всеки си пази личността, тя е плод на откраднатото, затова е нетрайна...и трябва да се пази. Затова всеки иска да наложи своята личност над другия, за да завладее енергията, която другия е кътал. Оставам "багажа" на пътя, мародерите ще го окрадат, ще изсмучат енергията, която е събирана, защото това е тайната цел на всеки да изсмуче повече енергия от другия, за да храни своят собствен "багаж". Това ще стане като знанието на хуанджи бъде отхвърлено и доказана правотата на нечие друго. Мародера ще се домогне до желаната енергия, за да освободи хуанджи от собствените му глупости...
Мародерите са най- добрите приятели на човека, също както чакала е най- добрия приятел на гората, защото я пази от болести и зарази.
Колко хубаво било да не трябва да бъдеш прав и да нямаш какво да пазиш.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: huanji]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 19:23



Отново колко много си прав,и пак без да знаеш.След като прочетох първото ти
изречение разбрах колко си зле,и не само ти де,а всички сме,но в различна сте-
пен,но твоята ме озадачава.Пак завъртаме един въпрос,които съвсем скоро ко-
ментирахме.За това,че всеки се опитва да краде знание,енергия а тя е толкова
близо.Цалата необятна енергия е в самите нас(в някой май я няма),по парадок-
сално от това здраве му кажи.Но какво се прави,краде се,издигаш се в "йерар-
хията" за да смучеш,за да крадеш повече,но най-отвратителното за мене е че
това е най-силно в духовната свера.И тук естествено възниква въпроса,тези най-големите смукачи,дали имат изобщо някаква енергия в себе си,съмнява ме,
а какво са тогава?Всичките тези водачи политици лидери,църковни водачи,во-
дачи на секти,най-новите гурута на електронната музика,оп щях да забравя
другите,учителите като Ошо.Какво правят те?Създават йерархия по свои пра-
вила.По принцип всичко е матрична пирамида,навсякаде не само при тях.Колко
то повече растеш в йерархията,толкова повече смучеш от долните слоеве,тол-
кова по охилен ставаш.Погледнете първата снимката на страницата на Румен
не знам си кой си, и ако не видите фината лисича,свръх лукава усмивка,ми не
знам.На всичкото отгоре и здрави парички вземат,е тук би трябвало да се досе
ти човек(мое мнение),но би трябвало.Е,при всичко написано до тук,как изгле-
жда написаното от теб "Колко хубаво било да не трябва да бъдеш прав и да
няма какво да пазиш".На мен ми стана смешно,а на вас?



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор huanji ()
Публикувано02.06.03 21:26



Ако хората осъзнаят, че се развиват като въмпири, ще се отвратят от това и ще предпочетат по- добри начини за снабдяване с енергия. Около нас всичко е енергия, човек може да се зарежда направо. Освен това, има разлика от краденето на енергия и доброволното даване на енергия. На хората, които са ни симпатични даваме енергия без да го знаем, то просто се получава. Това не ни изчерпва, защото се усилва черпенето от Космоса. “Който има, ще му се даде, който няма, ще му се вземе и това, което има”. – звучи логично, като се замисли човек. Никой няма против да вдъхне кураж на приятел, когато е нужно и от това не му става по- зле, нищо, че дава. Който дава, му се дава, това е нормално. Но същата енергия ще се усети като голяма загуба, ако ни я отнемат чрез дразнене или подобен начин. Защо е това? Защото всяко излизане от хармонията, ни затваря за енергията от Космоса. Човек може да скача като малко дете и да се чувства лек, а след малко да получи обида, и това да го “приземи”, да загуби лекотата за миг. Когато хората са положително настроени един към друг, те отдават, но и черпят повече, затова един истински учител не ограбва. Напротив, през него преминава голямо количество енергия към хората, както и от хората към него, но това никак не ги изтощава, а напротив.
Такива учители, разбира се не са много. Има и такива, на духовният пазар, които се хранят от обожанието на учениците си, освен това ги правят зависими. Мисля, че това е ясно на всеки.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано02.06.03 22:15



Ошо се снабдява директно с енергия. Има и други като него.
Останалите само са придобили уменията да смучат от другите-политици и т.н.
Нали говорехме за ларвите в процесинг. Ларвите са като вируси, може и да са се създали вторично-като листни въшки бе.
Обаче ми е интересно те какъв баланс поддържат. Щото нали всичко било в равновесие...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: huanji]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 00:37



Първо хората не се развиват като вампири,а някои се опитва да им го вмени .
Ти май можеш добре да го обясниш."Който има,ще му се даде,който
няма,ще му се вземе и това,което има." "-звучи логично,като се замисли човек"
Що за глупости дрънкаш?Как може да се вземе нещо,което го няма?
Аз ще ти отговоря."Защото всяко излизане от хармонията,ни затваря за енергията от Космоса"-ДРЪЖКИ!!!За коя хармония говориш,за тази извратена-
та илюзия,в която сме ли?В която гниди,плужаци,какавиди се опитват да вну-
шат,да вменят на душите в тяло на човек,които са вкарани в матрични затвори
в тях зотворчета,а в тях затворченца,че са малки,че са нищожни,че има йерар
хия... че не могат без водачи,идоли,богове,уЧиТеЛи,оШоВиСтИ,за тая хармония
ли ми говориш?Тая "хармония" ли ни затваря за енергията от космоса?Що раз-
миваш четящите те?Леко ли се чувстваш,ми май разбирам защо
"Когато били положително настроени един към друг".Много интересно става в
тая изкривена действителност,като видиш "само" положително настроени.Чу-
диш се да плачеш ли,или да се смееш."Истинки учители" имало на "духовния
пазар".Простотия до простотия,малоумица до малоумица,"духовен пазар".-Как
ти го роди мозъка това?Ма аз що се учудвам.Истински учители,знаеш ли кои са?Елементарно Хуанджийчо,тези които учат и разбират самите себе си.Дали
някога ще го разбереш,съмнявам се.Абе накрая ще те попитам.Как аджиба
разговаряте с Кали?Почвам да се замислям




Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Авторkacaндpa (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 09:53



Сърдит и разочарован човеко,
Ако замо за миг се дистанцираш от собственото си его и погледнеш с любов първо на себе си и после на всичко, ще разбереш за какво става въпрос



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: kacaндpa]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 12:26



"И ти ли Бруте,сине мой"Скъпа ми Касандра,леееко не си ме
разбрала.Не съм сърдит и разочарован,а малко раздразнен.Малко трудно ми е
да пагледна с любов,тези които съм изредил,дори и хептен да се дистанцирам
от егото си.Това ще означава да се отрека от себе си и тук и там,невъзможно е.А,виж на теб от сега гледам с любов,дори да не те познавам,дори и тук в дира.Усещане някакво,поне към това за което се преставяш.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Авторkacaндpa (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 14:12




Ти реално и другите не познаваш, а изпитваш раздразнение.
И защо да трябва да се отричаш?!
Аз също съм била(и сега понякога съм) и сърдита, и разочарована, и раздразнена. Харесваше ми да съм такава, защото познавах само такива хора и естествено не знаех, какво е да си "различен". Колкото да ти звучи като изтъркано клише, е точно така
А промяната идва от самосебе си, но когато сам я искаш и тогава няма нужда да се отричаш, да защитаваш, да крадеш



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: kacaндpa]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 14:32



А ти познаваш ли другите?Ларвите,плужаците,какавидите,пиявиците,разби-
раш за какво ти говоря,нали?
Не се отричам,тъпо е.Казах ти не съм сърдит и разочарован,няма на кого и от
какво.Раздразнен съм леко,все още отвратен.И повярвай ми,не ми харесва,ама
никак.Нямало нужда да крадеш?А защо така наречените от теб "различни" се
оливат да го правят?
Ми(и-то да се чете меко)рси,нямам нужда от такава промяна.
И за теб се съмнявам,че си имала нужда,ама май не съм прав за това.
Бе,то май някой,някои се опитва да вмени на друг,други,че крадат,ама няма
да ги огрее.Предай им това!!!



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: kacaндpa]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 14:36



Щафета,а?



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
АвторБили (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 14:50



Аз лично не виждам и най-малък повод да се дразниш от Кали, Хуанжи, а и който и да било друг. Ако си намерил спокойствието и хармонията в себе си, нищо не би те дразнило....


"Малко трудно ми е
да пагледна с любов,тези които съм изредил,дори и хептен да се дистанцирам
от егото си.Това ще означава да се отрека от себе си и тук и там,невъзможно е."

Това ти е проблема. Хванал си се за егото си и така си се идентифицирал с него, че даже не може през ум да ти мине , че Егото, това не си ти. Не се ядосвай. Потърси къде точно си наистина. Сигурна съм, че можеш да го разбереш.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Авторkacaндpa (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 14:56



Аз разбирам, но ти не искаш да разбереш. Самите ние поставяме етикети и се водим по тях
Аз се стремя към същността и това е по- важно
И няма на кого да предавам каквото и да било. Всичко е въпрос на личен избор или по- скоро на конспекта, с който си идваме



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Били]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано03.06.03 16:43



Човекът говори много верни неща извън егото.
Нали не мислиш, че на тоя свят няма нищо друго, освен пустото му его и борбата с него.
А някой направи опит да излезе от тази рамка, а веднага го връщат обратно.
Че ние егото толкова години вече го нищим, че не виждам смисъл да циклим още само на тази фаза.
Той говори и за други неща. Опитвай се да виждаш различни значимости в разговорите, а не само да дириш его или липсата му и другото да ти минава покрай ушите.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: kacaндpa]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано03.06.03 16:48



Здрасти, светла Касандричке.

Я ме светни по две теми-
1. Какво отличава етикета от констатацията?
2. Като стигнеш същността, какво ще и стане, ако някак я подредиш и в ума си, вместо само да имаш интуитивно познание за нея.
А за да стигне ума, трябва да мине през думичка, умът с друго не работи...

Изобщо-интуицията, свърхъсзанието, усетът-все хубави неща. Но ако не ги уловиш и уплътниш на момента, изчезват, изплъзват ти се, минават и заминават.
Ако ги уловиш и консервираш в буркан с аспирин и етикетче, после можеш да си ги оглеждаш и медитираш даже върху тях.
Ако не ги забодеш с ума в момента, в който минат, после кой знае кога пак ще те споходят.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
Авторkacaндpa (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 17:23



Здравей приземяваща Кали- нчице .
Така го усещам:
1. Констатацията е лична. Значи виждаме(чуваме, усещаме, помирисваме, казваме) нещо и констатираме какво е последвало/ го е предизвикало. И толкова.
Етикетите ги слагаме и те са мярка за констатацията. Те са за масова употреба. Те карат останалите да приемат нашата констатация.
2. Можеш ли да подредиш хаоса.
Аз поне не мога, а и не искам.
Дааа, умът борави с думички... и това е недостатъка на човешкия разум- да се анализира всичко и да се облече в думички, които пак от него са дошли...
Нека си ходят- ако имаме нужда от тях, те пак ще ни навестят в подходящия момент, когато ще ги усетим пълноценно. А може пък и да си предизвикаме този момент
Интуицията, свръхсъзнанието, усетът не се поддават на консервация... май



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
АвторБили (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 18:10



КАЛИ,
Защо не се опиташ поне веднъж в живота си да не конфронтираш?
Писах на Божидар, не на теб. И въпреки, че е клуб, мисля, че все пак той можеше да отговори, ако желае.
Но ти си си явно такава - нищо. Остани си, каквато ти харесва.На мен не ми пречиш. Но с теб просто нямам какво да дискутирам.
БЪДИ ЗДРАВА.
Били



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
Авторбoжидap (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 20:59



Не е случайно сигурно,че започнах да си пиша ника с малка буква.Благодаря
ти ,за тази оценка.Така изчетка егото ми и мъжкото самочувсвие,
че с голям кеф слушах новата песен на Виктория по "Пайнер"(свързано е с работата ми),направо се разто-
пих,вече съм по обеден,че нямам нужда от медитации..Дори не мога да го погледна като базик



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Били]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 21:23



Ти пък коя си?Явно с Кали се познавате от отдавна.Аз тук пиша от скоро,явно
не си прочела и някои от другите ми постинги,та затова ми задаваш такива въпроси.Ама аз тук леко се ошащавих.Ти тук,като че ли защитаваш Кали и Хуанджи,а с Кали,като съдя от следващия ти постинг май много не се разбира-
те.Казваш,че съм се хванал за егото.Какво влагаш в думите ми "тук и там".Пък
с егото ми си играйкаме,е нема кък.Нали вече ме разбираш.А за това,че мога
да разбера къде съм аз точно в този момент.Ти казваш,че си сигурна,че мога да
го разбера.Ако можеш да ми отговориш откъде точно си сигурна,щото аз не съм



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
АвторБили (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 21:32



Като те гледам какво си написал и как си го написал, няма смисъл май изобщо да ти отговарям.
Желая ти успех по пътя.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 21:38



Еми щото нищо не е равновеси не мога да се съглася с теб,че Ошо е нещо ра-
злично от всички останали.Според мен той е разбра друг,по добър начин да краде
енергия от политиците и тем подобни,та защо го гонят като мръсно коте от всички страни?Защото показва правелния път на хората,в смисъл да разберат
какви нищожества са политиците,неее.Ако беше така те щяха да падат като
мушичи около газена лампа ама мощна (ех,колко точно сравнение съм направил).Амъ ние тъй.Нъл тъй?



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Били]  
Авторбoжидap (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 21:47



Благодаря.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Били]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 21:56



Чакай да ти отговоря по грамотно.Тъкмо щях да викам Миро
пък ти ме сецна.Пак запомнах да пиша както не ти харесва.Ми
то ко да прайш природа,не мойж избяга от нея,нъл тъй.Спирам чи пак зех да съ повтарям



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: kacaндpa]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано03.06.03 22:43



Интуицията, свръхсъзнанието, усетът не се поддават на консервация... май
Е аз за май не знам, ама вече сме юни.
Не се подават, ама има цака-да си съхраниш малко кристалченце, като кристална топчица и после като си я връткаш наляво и надясно, и току виж пак си ги предизвикала. Те ненапразно гледачките се нуждаят я от бобец, я от кафенце, я от захарче, я от кристална топчица.
Нещо има там замразено, съхранено, призма някаква, дето събира фокус....
Амчи зомрази си мигче интуиция. Не казвай, че не може. Просто опитай. Прозрение и хоп-ти си го записала някъде. С една дума. После второ, после трето....нищо няма да ти стане да опиташ.
След няколко дена прочети етикетчетата, нищо че се бориш срещу тях....ще разбереш нещо.
Нали си чела за поети, дето си държат лист и молив до леглото-нещо сънуват, получат хрумка и веднага тръч да я запишат. Щото на сутринта я забравят.
Ако действаха на принципа-вдъхновението е неум, финито с поезията май...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Били]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано03.06.03 22:45



Уау...
Това като етикетирано прозрение ли да го класифицирам?


диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
Авторkacaндpa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 10:09



Благодаря ти
Не се боря срещу етикетчетата, защото те са средство за общуване. С тях борави рационалния разум. За това сме тук и сега, за да ги разтворим чрез рациото и така да направим следващите стъпки към интуитивното... Но това и сама си го знаеш



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: kacaндpa]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано04.06.03 11:34



Ма всички други се борят...тоя постинг го написах във вида-казвам ти дъще, сещай се снахо.
А етикетчетата не са единственото средство за общуване. Ние общуваме и енергийно, и интуитивно, и чрез свръхсъзнание, подсъзнание, съзнание и каквото още се сетиш там. Т.е. струва ми се, че е добре да научим и други езици за общуване.
В Библията май пише за светци, дето изведнъж проговорили чужди езици. И съм виждала много хора да се напъват или да се фукат, че вече говорят такива-бърборейки с устата си.
Смешно ми става, според мен другите езици не са речеви. Ако започнеш да усещаш вибрациите на нещата примерно, определено си научил чужд език, който никъде не го говорят...
От друга страна етикетчетата не са само средство за общуване с другите, а средство за общуване с ума. Чрез класификациите онова, което една част от нас-интуицията, знае, го предава на друга част от нас-умът.
Иначе всеки си говори на различни езици и ние, като разберем нещо, не можем го разбра с всичките ки части...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
Авторkacaндpa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 11:46



Абсолютно съм съгласна
Знаеш ли, кое не мога да разбера само?
Защо повечето от пишещите(не само в този клуб) не се опитат да те разберат, а винаги виждат конфронтацията в написаното от теб
Не ти свалям звезди(знаеш го!), само констатирам



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 11:56



Като ти прочетох постинга по обстойно се сетих.Значи пускам някаква телеви-
зия,примерно гръцка,започвам да разбирам какво говорят.И веднага ми светва,
че този език не го знам,в същия момент спирам да разбирам,като че ли се е включила кодировка с леко закъснение.Това става за стотни от секундата.
Случвало ми се е 2-3 пъти.Вече имам усещането,че едно от най-естествените неща е да можем да говорим абсолютно всички езици.
Само да разбера,кой ни ги кодира?
Знам,това е Цялото,това съм аз,но малко ,като че ли не искам да се съглася.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: kacaндpa]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано04.06.03 12:31



Предполагам, че щото стилът ми е заядлив.
Ама нищо-ще се науча на нормално общуване.
Всъщност и сега в думите ми виждат заяждане и само заяждане ония, които нищо не виждат, освен върха на носа си. Другите пробиват през пластовете заяждане и си вземат, квото им трябва.
Но е моя грижа да си оттренирам стила...съвсем скоро с това ще си играя.
А за това, че повечето виждат конфронтация и само конфронтация-не си права. Просто тия, които само това виждат, най.много го говорят.
Както казва парадоксална магия-истината е да видиш това, което е и да откриеш онова, което го няма. В отсъстващите звена се съдържа реалността, зад присъствието винаги виждай отсъствието.
Ако гледаш само, което е, виждаш само повърхността. Научи се да виждаш отсъстващото, липсващото, скритото - то определя явното.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано04.06.03 12:38



На мен ми се е случвало същото. Помня, като бях в Германия, си купувах чадър. Аз го знаех малко немския, но продавачката започна да говори много извън моите познания. С думи, без жестове. И аз осъзнах, че всичко разбирам-е, с по някоя и друга дума назнайване де.
Обаче продължих да разбирам всичко, не се стопирах.
То може да е като онова за свободата, дето нищя в окулта май.
Ние телепатично си разбираме всичко, обаче някому е безкрайно изгодно да ни изманипулира, че единственият начин да се разберем, е езикът. И ние доброволно се отказваме от способността си да разбираме езика на вибрациите или телепатията или каквото и да е там...
Верищагин навремето казваше, че бебето в люлката прекрасно движи етерното си тяло. Понеже не може да движи физическото, то протяга етерната си ръчица да докосва с любопитство разни предмети.
Обаче по-късно започват да го възпитават какво може и какво не може и то забравя тая си способност.
Изобщо-част от способностите си ги имаме, но някой ловко е успял да ни заблузи, че ги нямаме.
А друга част от способностите трябва да си ги развиваме-все пак не сме всемогъщи, дори по презумпция.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
Авторkacaндpa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 13:29



Ти вече го правиш
Това е рационалната реалност и заяждането, конфронтацията, агресията, злобата, завистта, са нейни първостепенни атрибути. Всеки намира каквото търси и реагира на намереното според собствената си същност към дадения момент. Това е част от Пътя
p.s. Ако имаш възможност гледай "Магистрала 60", ако не си го гледала вече ...



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: kacaндpa]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано04.06.03 14:17



Олеее...ма моята същност не е ли таковата божествена и лъчисто-любяща, бе.
За кучета и котки може, за свине-не може.
А на филм ходя, като щерка ми ме завлече...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
Авторkacaндpa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 14:34



Ама разбира се, че е такава и ти си я познаваш(щом и gringo като мен я усеща), но ако ще те зарадва повече, пак ще ти го кажа
А филма съм го гледала на РС... може да го има и на касети... пък и за нея ще е интересен.




Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: kacaндpa]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано04.06.03 14:58



Бе ти не искаш да бъдеш подстрекателка, ама...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
Авторkacaндpa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 15:36







Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
Автор d8a ()
Публикувано04.06.03 17:05



И на мен ми се е случвало да разбирам какво ми говорят без да владея езика. Когато пристигнахме тук знаех много малко английски, но разбирах когато някой говореше. Бяхме голяма комбина с мъжа ми по летищата :))) Той пита нещо /щото малко по-добре се справяше с езика от мен/, а аз разбирам отговора :))) Не знам как точно - предполагам, че по някакъв начин усещам цялостното послание, наблюдавайки внимателно говорещия, включително мимики, жестове, тон на гласа, настроение, израз на очите и т.н.

Така че думите са само един инструмент, с който е възможно да се постигне цялостно разбиране /за съжаление, не винаги се получава :))/



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: d8a]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано04.06.03 17:34



Даваш обяснения с познатото. Хрумвало ли ти е все пак, че владееш телепатията?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
Автор d8a ()
Публикувано04.06.03 17:55



Първо се старая да си обясня нещата с познатото, а непознатото го оставям за накрая :))

Иначе, ми е хрумвало... още когато дъщеря ми беше малка си мислех, че има телепатична връзка между нас :)))



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: d8a]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано04.06.03 18:38



А да ти е хрумвало, че е глупаво да се опитваш първо да си обясниш нещата с познатото?
Щото преди да бъде открит микроскопа и после вирусите, грипът сигурно може да са го обяснявали като нашествие на дяволите-които пък тогава са били извънредно познати и втъкани в обществото.
Т.е. познатото е просто познато, а интуицията влиза навсякъде.
Има ли смисъл да се врем с ума в познатото, като интуицията може да ни заведе право в целта.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
Автор d8a ()
Публикувано04.06.03 18:44



Хрумвало ми е обратното - че е глупаво първо да си обясняваш всичко с непознатото :)))

Както и да е... Различни хора - различни подходи за обяснение...



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: d8a]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано04.06.03 19:02



Ама непознато и познато са категории на ума.
Хрумвало ли ти е значи да не си обясняваш нещата изобщо чрез ума? А да чакаш да ти присветне?
Или да дебнеш тия присветвания и, като се случат, да не ги изхвърлях в кошчето като неблагонадежни, а точно наопаки-да приемаш тях като стабилна даденост, независимо от "реалните умствени сведения"?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
Автор d8a ()
Публикувано04.06.03 19:17



Хрумвало ми е и още как!

Често се доверявам на интуицията си и първоначалните усещания... и все по-рядко не са верни :))) А ти?



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: d8a]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано04.06.03 19:34



И аз така.
Затова и се заядох за идеята да обясняваш първо с познатото. Щото все някак ще го обясниш де, ама по тоя начин режеш интуицията. Тя при сигурен ум се не бърка. А умът е сигурен на база глупави съждения и хоп-в капанчето.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
Автор d8a ()
Публикувано04.06.03 21:04





p.s. Понякога дори и с думи можем да се разберем :))

Редактирано от d8a на 04.06.03 21:09.



Тема -1984нови [re: neznam]  
Авторneznam (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 14:27



"Светият човек" мълчал цели четири години. Посредник в общуването му със света станала верната му последователка и лична секретарка Шийла Силверман (Ma Anand Sheela). Тя разпространявала брошурите на мълчащия по неволя гуру, призоваващ към "свобода чрез сексуалност". Тя ръководела ашрама, тя събирала данъците, тя оглавявала наброяващата около 100 души войска на ашрама. Фермерите от околността се опитали да призоват обитателите на Раджнишпуром да съблюдават християнския морал или поне елементарните норми на човешко съобщество. Шийла отговорила със заплахата да убие петнайсет фермера за всеки последовател на Раджниш. "Скоро целият Орегон ще се нарича Раджнишпуром" и "за да постигна това съм готова да украся с кръвта си всеки булдозер, застрашаващ този свят" [8,14].

Полицията, а след нея и ФБР възбудили дело против сектата. Раджниш решил да проговори, но вече било станало късно. Четиридесетте следователи от ФБР открили на територията на Раджнишпуром складове за оръжие, таен подземен тунел за бягство на гуруто, както и лаборатории за производство на наркотици, добавяни към храната и бирата на учениците му. [1].

Непосредствено преди разкритията "върховната жрица" Шийла Силверман успяла да отклони 55 милиона долара от швейцарска сметка на ашрама и заедно с личната си охрана и пореден мъж заминала за Европа. Последвали обвиненията на Бхагван по адрес на неотдавнашната си съмишленичка. Той твърдял, че Шийла е опитала да отрови и личния му лекар и е правила опит за покушение и на него самия; че тя е убивала бездомниците, чиито тела полицията намирала в околните поляни...

"Върховната жрица" също не бездействала. Когато "Интерпол" я заловил в Щутгарт, мисис Силверман започнала охотно да се изповядва:

"Бхагван е разглезено дете, което не може да диша без 250 хил. долара джобни пари на месец. Той е гений в използването на хорската доверчивост, наркоман, неспособен да живее без "валиум". Историята на живота му е непрекъсната измама. Аз бях съучастник в тази афера. Ние двамата сме великолепната мошеническа двойка"



Тема Re: -1984нови [re: neznam]  
Авторneznam (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 14:29



Това беше за друга тема. Извинете.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.