Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:35 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Авторkacaндpa (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 14:56



Аз разбирам, но ти не искаш да разбереш. Самите ние поставяме етикети и се водим по тях
Аз се стремя към същността и това е по- важно
И няма на кого да предавам каквото и да било. Всичко е въпрос на личен избор или по- скоро на конспекта, с който си идваме



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Били]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано03.06.03 16:43



Човекът говори много верни неща извън егото.
Нали не мислиш, че на тоя свят няма нищо друго, освен пустото му его и борбата с него.
А някой направи опит да излезе от тази рамка, а веднага го връщат обратно.
Че ние егото толкова години вече го нищим, че не виждам смисъл да циклим още само на тази фаза.
Той говори и за други неща. Опитвай се да виждаш различни значимости в разговорите, а не само да дириш его или липсата му и другото да ти минава покрай ушите.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: kacaндpa]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано03.06.03 16:48



Здрасти, светла Касандричке.

Я ме светни по две теми-
1. Какво отличава етикета от констатацията?
2. Като стигнеш същността, какво ще и стане, ако някак я подредиш и в ума си, вместо само да имаш интуитивно познание за нея.
А за да стигне ума, трябва да мине през думичка, умът с друго не работи...

Изобщо-интуицията, свърхъсзанието, усетът-все хубави неща. Но ако не ги уловиш и уплътниш на момента, изчезват, изплъзват ти се, минават и заминават.
Ако ги уловиш и консервираш в буркан с аспирин и етикетче, после можеш да си ги оглеждаш и медитираш даже върху тях.
Ако не ги забодеш с ума в момента, в който минат, после кой знае кога пак ще те споходят.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
Авторkacaндpa (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 17:23



Здравей приземяваща Кали- нчице .
Така го усещам:
1. Констатацията е лична. Значи виждаме(чуваме, усещаме, помирисваме, казваме) нещо и констатираме какво е последвало/ го е предизвикало. И толкова.
Етикетите ги слагаме и те са мярка за констатацията. Те са за масова употреба. Те карат останалите да приемат нашата констатация.
2. Можеш ли да подредиш хаоса.
Аз поне не мога, а и не искам.
Дааа, умът борави с думички... и това е недостатъка на човешкия разум- да се анализира всичко и да се облече в думички, които пак от него са дошли...
Нека си ходят- ако имаме нужда от тях, те пак ще ни навестят в подходящия момент, когато ще ги усетим пълноценно. А може пък и да си предизвикаме този момент
Интуицията, свръхсъзнанието, усетът не се поддават на консервация... май



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
АвторБили (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 18:10



КАЛИ,
Защо не се опиташ поне веднъж в живота си да не конфронтираш?
Писах на Божидар, не на теб. И въпреки, че е клуб, мисля, че все пак той можеше да отговори, ако желае.
Но ти си си явно такава - нищо. Остани си, каквато ти харесва.На мен не ми пречиш. Но с теб просто нямам какво да дискутирам.
БЪДИ ЗДРАВА.
Били



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
Авторбoжидap (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 20:59



Не е случайно сигурно,че започнах да си пиша ника с малка буква.Благодаря
ти ,за тази оценка.Така изчетка егото ми и мъжкото самочувсвие,
че с голям кеф слушах новата песен на Виктория по "Пайнер"(свързано е с работата ми),направо се разто-
пих,вече съм по обеден,че нямам нужда от медитации..Дори не мога да го погледна като базик



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Били]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 21:23



Ти пък коя си?Явно с Кали се познавате от отдавна.Аз тук пиша от скоро,явно
не си прочела и някои от другите ми постинги,та затова ми задаваш такива въпроси.Ама аз тук леко се ошащавих.Ти тук,като че ли защитаваш Кали и Хуанджи,а с Кали,като съдя от следващия ти постинг май много не се разбира-
те.Казваш,че съм се хванал за егото.Какво влагаш в думите ми "тук и там".Пък
с егото ми си играйкаме,е нема кък.Нали вече ме разбираш.А за това,че мога
да разбера къде съм аз точно в този момент.Ти казваш,че си сигурна,че мога да
го разбера.Ако можеш да ми отговориш откъде точно си сигурна,щото аз не съм



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
АвторБили (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 21:32



Като те гледам какво си написал и как си го написал, няма смисъл май изобщо да ти отговарям.
Желая ти успех по пътя.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 21:38



Еми щото нищо не е равновеси не мога да се съглася с теб,че Ошо е нещо ра-
злично от всички останали.Според мен той е разбра друг,по добър начин да краде
енергия от политиците и тем подобни,та защо го гонят като мръсно коте от всички страни?Защото показва правелния път на хората,в смисъл да разберат
какви нищожества са политиците,неее.Ако беше така те щяха да падат като
мушичи около газена лампа ама мощна (ех,колко точно сравнение съм направил).Амъ ние тъй.Нъл тъй?



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Били]  
Авторбoжидap (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 21:47



Благодаря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.