Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано25.05.03 23:38



Кали-гали-хали никъде не съм споменавал,че съм намерил директен път към бога,що ми вменяваш думи,които които не съм казал,а още по малко написал.
Не мога да намеря път към нещо,което не съществува.Единствено се опитвам да се чуя като мисля,усещам,разбирам.Нито съм,нито имам намерение да изуча,да разбера,да отхвърля над 300 религии и учения нито с лека,нито с тежка ръка.Просто не е нужно да задълбавам в илюзорната матрица по този за мен безмислен начин.Но от целия ти постинг намерих нещо наистина значимо.До сега се опитвах да разбирам,да усещам,да разговарям с природата,по точно с растенията.Май е дошло време да разбера камака.
Благодаря ти .Опитай се (въображаемо,естествено,но не толкова) да стопиш разликата в осъзнаването между "висшето същество",теб и камъка(тоест аз).Може да ти хареса.Пък ако не ти хареса здраве да е.

П.П Нали не ми се сърдиш за допълненията към ника ти.Спонтанно ми дойдоха.
Не знам защо.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано26.05.03 00:07



Аз отдавна разговарям с камъните.
На техния език.
Разликата е там, че те не могат да говорят на моя.
И няма смисъл да отричаме очевидни неща-дразня се от изкуствено смирение.
Ти, интересно, хем си смирен, та чак равен на камъните, хем пък въртиш света около себе си и отричаш всичко останало като илюзорно.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 00:26



Не бе, не отричам нищо което е илюзорно.Пак се опитваш да се направиш,че
не си ме разбрала.Аз къде съм?Нали в тази същата илюзия,която според теб си мисля,че я въртя на пръста си.Ама сериозно как и какво си говориш с камъните.Ти кажи,нищо че за теб съм като тях.Може и да прихвана нещо.
Пък и за останалите четящи в този клуб сигорно ще е интересно.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор3eвзek (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 10:25



Не знам защо й се връзваш на Кали. Мно-о-о-о-о-го хора отдавна вече не го правят. Тъй както върви, май наистина ще и остане да си приказва само с камъните.
Пък и в това си има предимство - нали чаткаш - никой не може да го провери, по нищо не си личи........Ама и това си е начин да привлечеш вниманието. А Кали има остра нужда да привлича внимание. И ползва за това всякакви средства. Но и те са до време, нали знаеш.
Ама все пак, ако Кали говори с камъни, 100 просента трябва да може да говори и с животните, а в такъв случай, ако не може да чуе отвътре и хората, то поне трябва до сега да се е научила да говори нормално с тях. Пък тя не говори, а май все се ДРАЗНИ. И това ако не е утвърждаване на его!!!!



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано26.05.03 11:33



Е, поизхвърлих се малко с тия моабети с камъните.
Ошо има една техника на огледалото-да отразяваш. Мисля, че е същото като да усещаш директно вибрациите на нещата-без ума.
Та тая техника я почнах с камъни и май там си и останах.
Всичко е илюзорно и всичко е действително; всичко е едно и всичко е различно, няма горе и долу и това са ни го казали отгоре...и т.н.
Нещата просто не са еднозначни, зависи от гледната точка или позицията на събирателната точка...
Нищо не може да се твърди категорично, може да се твърди нещо само по отношение връзката му с друго нещо...
Та и ти си прав, и аз съм права...ама аз съм по-права......щото знам, че и твоята позиция е вярна точно, както и моята...а ти се опитваш да отричаш моята.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: 3eвзek]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано26.05.03 11:43



Егати аксиомите, дето постулира, за да докажеш-какво?
А що касае дразненето-така е, винаги се дразня от малоумници, та ако ще егото ми да цъфне и върже на върха на главата ми-вместо лотоса на седмата чакра.
Помни ми думата-като спра да се дразня от малоумници, вадещи от небитието несъществуващи аксиоми и градейки пясъчни замъци върху тях с тон на всезнайковци-тогава директно ще стана просветлена...ма сигурно няма да е в този живот.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 14:14



Явно е дошло времето да си продължиш техниката с каманите.Нали знаеш,че
това,което е много трудно,безнадежно и на пръв поглед безмислено с повече
себеотдаване може да достигнеш до нещо наистина съществено,което да ти
отвори врата към друго светоосещане.Аз знам,че съм прав,колкото и ти си права.Знам че твоята позиция е вярна,точно колкото и моята,но и знам,че ти
си по-права точно колкото и аз съм по-прав,но май това ти обягва.Не се опитвам да отричам твоята гледна точка,това е абсурдно.Просто се опитвам да
се огледам,както предполагам и ти.А в огледалото срещу мен виждам някаква
силна енергия ,която според мен е насочена в неподходяща посока.Нищо повече .



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: 3eвзek]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 18:14



Чи кво лошо има в това да има нужда от внимание?А кой няма?Езика и е малко
пиперлив,от време на време слага епитети от които няма нужда,но който както
иска да ги приема.А за това,че се дразни повечко май си прав.А бе,прилича ми
на "Укротяване на опърничевата".Като че ли е доста наранима,и май един
или няколко "Дон жуановци" са се възползвали от това.Но я виж каква енергия
генерира,само да я насочи в подходящата посока.Пък егото и май е в граници-
те на нормалното,нищо че показва във клуба друго.Нали знаеш куче което лае,
не хапе.



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Бoжидap]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано26.05.03 22:39



М, е тук нямам забележки.
Енергия дал бог, ама неподходящо насочена...
Ми то сега е добре, ти ако знаеш, че по-рано към себе си я насочвах...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 23:50



Това,че си я пренасочила от вътре навън хубаво.Ама ми се струва,че много я
пръскаш.Ако я концентриташ и я носочиш в желана от теб посока,а не според
дразнителите.Ми не знам,леко ще започна да ти завиждам,щото при нас мъжете е на друга основа.Сааамо да я открия .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.