Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:47 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: kacaндpa]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано04.06.03 14:17



Олеее...ма моята същност не е ли таковата божествена и лъчисто-любяща, бе.
За кучета и котки може, за свине-не може.
А на филм ходя, като щерка ми ме завлече...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
Авторkacaндpa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 14:34



Ама разбира се, че е такава и ти си я познаваш(щом и gringo като мен я усеща), но ако ще те зарадва повече, пак ще ти го кажа
А филма съм го гледала на РС... може да го има и на касети... пък и за нея ще е интересен.




Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: kacaндpa]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано04.06.03 14:58



Бе ти не искаш да бъдеш подстрекателка, ама...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
Авторkacaндpa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 15:36







Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
Автор d8a ()
Публикувано04.06.03 17:05



И на мен ми се е случвало да разбирам какво ми говорят без да владея езика. Когато пристигнахме тук знаех много малко английски, но разбирах когато някой говореше. Бяхме голяма комбина с мъжа ми по летищата :))) Той пита нещо /щото малко по-добре се справяше с езика от мен/, а аз разбирам отговора :))) Не знам как точно - предполагам, че по някакъв начин усещам цялостното послание, наблюдавайки внимателно говорещия, включително мимики, жестове, тон на гласа, настроение, израз на очите и т.н.

Така че думите са само един инструмент, с който е възможно да се постигне цялостно разбиране /за съжаление, не винаги се получава :))/



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: d8a]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано04.06.03 17:34



Даваш обяснения с познатото. Хрумвало ли ти е все пак, че владееш телепатията?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
Автор d8a ()
Публикувано04.06.03 17:55



Първо се старая да си обясня нещата с познатото, а непознатото го оставям за накрая :))

Иначе, ми е хрумвало... още когато дъщеря ми беше малка си мислех, че има телепатична връзка между нас :)))



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: d8a]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано04.06.03 18:38



А да ти е хрумвало, че е глупаво да се опитваш първо да си обясниш нещата с познатото?
Щото преди да бъде открит микроскопа и после вирусите, грипът сигурно може да са го обяснявали като нашествие на дяволите-които пък тогава са били извънредно познати и втъкани в обществото.
Т.е. познатото е просто познато, а интуицията влиза навсякъде.
Има ли смисъл да се врем с ума в познатото, като интуицията може да ни заведе право в целта.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: Kaлu]  
Автор d8a ()
Публикувано04.06.03 18:44



Хрумвало ми е обратното - че е глупаво първо да си обясняваш всичко с непознатото :)))

Както и да е... Различни хора - различни подходи за обяснение...



Тема Re: Раджниш (Ошо)нови [re: d8a]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано04.06.03 19:02



Ама непознато и познато са категории на ума.
Хрумвало ли ти е значи да не си обясняваш нещата изобщо чрез ума? А да чакаш да ти присветне?
Или да дебнеш тия присветвания и, като се случат, да не ги изхвърлях в кошчето като неблагонадежни, а точно наопаки-да приемаш тях като стабилна даденост, независимо от "реалните умствени сведения"?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.