Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:29 06.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Представяне и Ошо-медитация на 7 майнови  
АвторPyмбaтa (Нерегистриран)
Публикувано06.05.03 12:34



На 7 май от 19:00 ще има представяне на предстоящите Ошо-семинари в София с Бакта, а след това от 20:30 - медитация "Надабрама".
Мястото е:
Културен Дом "Красно село" (трамвай 5 и 19 в посока Княжево), зала 1
За представянето входът е свободен, за медитацията - 3 лв.
Всеки интересуващ се е добре дошъл.



Тема Re: Представяне и Ошо-медитация на 7 майнови [re: Pyмбaтa]  
АвторELLA (Нерегистриран)
Публикувано08.05.03 22:39



БЛАГОДАРНОСТ НА ОРГАНИЗАТОРИТЕ
Не успях да отида на срещата сред природата, но ако е била толкова вълнуващо колкото беше за мен първият ми опит в медитацията, мога само да съжалявам, че я пропуснах.
Имам един въпрос към теб ... но ще трябва много дълго да го излагам тук.
Както и да е .. ако имаш време и ти е интересно ще го направя. Оставам на теб и другите, които са познали медитацията да преценят дали да ми отговорите.

Не отричам, че преди да посетя представянето в Красно село имах колебания дали наистина имам нужда от нещо подобно и дали съм готова да поема по тази пътека. Когато наблюдавах хората в залата, си мислех за това че част от тях изглеждат така сякаш преживяват някаква болка, разочарование или шок на този етап от живота си ... (може би защото при мен е така :)
Първият ми въпрос е ... това ли е повода да се обърне човек към Ошо и търсенето?

Сега за медитацията
Ужасно се притеснявах. Когато на човек му предстои да направи нещо за пръв път обикновено е така ... е престраших се след известна външна сила , дадена ми от една от присъстващите
Давам си сметка, че силното ми любопитството също свърши работа.
С началото на музиката, взех решение, че ще наблюдавам и ще се забавлявам. Да, обаче се увлякох и затворих очи ... после се смях вътрешно на издаваните от един от участниците силни звуци (това хмммм) ... после усетих че и аз го правя ... първо почти импулсивно и некотролирано , а после и под мой контрол .. (като естествено внимавах да не се увличам и да не изкарам някоя ария )
Изведнъж изпитах желание да поклащам главата си ... тя сякаш не беше моя , но аз разбирах че си е моята само дато имаше собствено желание да се движи по странен начин. А когато започна втората част и трябваше да движа ръцете си - не можех да ги помръдна (Тук ще кажа, че докато слушах обясненията ти за това какво и как трябва да се прави в тази част, си представях как няма да мога да си движа ръцете толкова бавно колкото се искаше и че ще приличам на смешна ръкомахаща кукла)
Мисля че все пак успях да направя един кръг на отдаване ... при приемането се разконцинтрирах ... мисля че някой изтрака със стола и аз се върнах към първоначалната си идея да любопитствам и забавлявам.
Ето го и ВТОРИЯТ ВЪПРОС : докоснах ли съм се до медитацията?

И ПОСЛЕДНО : ЗАЩО ме боляхя прасците след медитацията - звучи смешно и абсурдно , но повярвай ми така е - сякаш бях изкачила небостъргач по стълбите ...

ПОЗДРАВИ
И УСПЕХ



Тема Re: Представяне и Ошо-медитация на 7 майнови [re: ELLA]  
АвторHarcheto (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 00:04



Здравей
Аз не съм Румбата,но си позволявам да ти напиша нещо.
Мисля ,че си се докоснала до медитацията-да....щом още на първият опит и то при положение,че си се колебала дали наистина да го направиш си изпитала това.Явно си даровита!:))
Болките в прасците наи-вероятно са от това ,че ти се е раздвижила енергията,което е страхотно.Овен разбира се ако не са от неудобна поза.
Болката в живота си е повод да потърси човек нещо друго...За това-слава богу че има болка.Нали занеш-по-добре недоволен човек,отколкото доволна свиня.
Успех!
И съветът ми е-не обръщай внимание на страха и съмението-скочи и ПРЕЖИВЕЙ ,каквото има да се преживее.По добре да опиташ и да установиш ,че не е за теб /евентуално/ от колкото никога да не опиташ.

За мен медитацията и Ошо са едни от наи-прекрасните открития в живота ми.



Тема Re: Представяне и Ошо-медитация на 7 майнови [re: ELLA]  
АвторБили (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 10:21



Здравей Елла,
Аз мисля, че си взела най-правилното решение в живота си и си направила първата мъничка стъпчица по пътя към Медитацията. Ако търсиш буквалното значение на думата - то е НЕ - УМ. Няма ум, няма мисъл. Другото е -различни техники за медитация, които с времето ще те доведат и до самата Медитация.Ти ще го усетиш сама толкова добре, че ще стане излишно да питаш когото и да било. Много хора бъркат техниките за медитация със самата Медитация. И доста хора разбират погрешно, когато Ошо казва, че в частите, когато застанеш неподвижно и в тишина - тогава си в медитация. Ошо не бърка, това е точно така , но е вярно единствено, ако и умът остане в тишина. Ако щъка през цялото време насам-натам....не е точно така. Всичко става с практика, желание, постоянство - и после идва само. И ще усетиш колко хубаво е това!!!
Успех!



Тема Re: Представяне и Ошо-медитация на 7 май [re: ELLA]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.05.03 13:21



Румбата е зает сега със семинара, който видя, че започна да се провежда и сигурно няма да ти отговори по тази причина. Много е вероятно и след края на семинара да не ти отговори по една друга причина, която ми сподели тези дни. А именно, че предпочита, да се включи в Клуба при условие, че ще е в състояние да отговори на всичките последващи въпроси, които биха се породили, т.е. да може да отдели нужното време и енергия за това за да не прави нещата половинчато. Аз лично напълно го разбирам и се съгласих с неговата позиция. Все пак Румбата каза, че има отскоро постоянно интернет у тях и се надява и иска да се включи в Клуба. Така, че ти и останалите питайте го, докато Цялото го оплете веднъж в мрежата си ...

Ти защо не се обади след медитацията? Ние се видяхме поне 4-5 човека, които сме писали в Клуба плюс още няколко, които четат само за сега. Въобще, живият контакт е винаги за предпочитане докато интернет клуба е между другото, когато няма възможност за директен контакт.

И днес има медитация от 18ч30 при Елена (темата е на трета страница с подробностите) и може да се видим и там или пък ми звънни днес или утре и може да се видим и да говорим за нещата, за които питаш. При условие, че може да се видим защо да си пишем...




Тема Re: Представяне и Ошо-медитация на 7 майнови [re: Mиpo]  
АвторELLA (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 23:32



Здравей Миро ,
предполагам че сме се видяли .... :))) но така и не сме се разбрали кой кой е
Честно казано, на няколко пъти изпитах желание си провикна "Има ли тук някой от клуба в дир-а " , но както каза и лектора (съжалявам не помня името) явно притежавам един от трите корена (да бе само един да почерпи човек:))) - имем предвид - срам. Борих се с него , но успях само до там - да отида сама на това представяне и да присъствам на първият си опит за медитация и то в група.
Съжалявам че се връщам че не съм успяля да се включа в таз вечерната медитация, но сега се връщам в къщи и разбирам за нея.
Кажи до кога си в София ... това питам за да знам колко време още имам за де се срамувам :))) предполагам че ще ти звънна и се надявам да не чуя "Няма връзка с този номер" или нещо подобно :)))

Междудругото, някъде говореше за диск и спомена че ще го оставиш на някой - дали това се случи ?
Прегредкъ на 100%




Тема Re: Представяне и Ошо-медитация на 7 майнови [re: Harcheto]  
АвторELLA (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 23:43



Това че си ми отговорил е страхотно , а още по - страхотно е това че казваш - да. Радвам се да го чуя .... защото когато човек прави нещо като медитация за пръв път не би могъл да е наясно - прави ли го действително или не. Така че, ти ми даваш надежда че може би съм случила и съм навлязла до известна степен в медитацията.
БЛАГОДАРЯ

Ако искаш сподели откога практикуваш медитация ...
А това вече е до всички
ИМА ЛИ НЯКАКВИ ПРАВИЛА КОЛКО ЧЕСТО СЕ ПРАВИ .... КОГА ... И КОГА НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВИ ....

Имам предвид ако съм на три водки например .. да се захващам ли изобщо с
медитиране или да се отдам на нещо по тривиално



Тема Re: Представяне и Ошо-медитация на 7 майнови [re: Били]  
АвторELLA (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 23:47



ЩЕ СЕ ОПИТАМ ..... ОБЕЩАВАМ СИ !
БЛАГОДАРЯ

Впрочем ... ако е само това НЕ УМ - аз го правя на ден по няколко пъти ... не ти ли се е случвало - заглеждаш се в някаква точка и витаеш ... после някой те сепва, като те пита за какво мисли ... , а ти се чудиш - МИСЛЕХ ЛИ ИЗОБЩО :)))



Тема Re: Представяне и Ошо-медитация на 7 майнови [re: ELLA]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.05.03 00:30



Заминавам си в неделя сутринта, така че утре събота е последния ден за да се чуем и видим. Ти прецени. Дискът го оставих вече на няколко човека и няма проблем да ти направя копие и на теб. Сигурно ще ти хареса.

И медитациятс при Елена тази вечер беше хубава. Правихме Гуришанкар.

И от мен една 100% прегръдка. Тъкмо тази вечер се запознах благодарение на Клуба с един много интресен и приятен човек...



Тема Re: Представяне и Ошо-медитация на 7 майнови [re: ELLA]  
АвторHarcheto (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 07:19



ЗдрастиАз съм "тя".Не знам за двете водки..не съм пробвала...
С медитация се занимавам от 12 години.
Според мен-колкото по-често медитираш ,толкова по-добре за теб
Наи-важното-следваи собственото си чувсвство,но не се спирай пред страховтв си....
успех! и купон!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.