Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:14 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: :)))нови [re: d8a]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано09.05.03 16:58





Колежке, да не си се объркала!!! Днес не е ден за искане на прошка...

Може да не очакваш да ти кажа, но си широка душа...Казвам ти го, защото така те усещам.

Аз пък се закъхарих, че пропуснах да спомена важни за мене имена от клубовете, зад които съм усетила, че стоят духовни приятели, ама на тях сигурно не им е нужно, защото си знаят без думи...

Дъгата

Редактирано от Изrpeв на 09.05.03 17:01.



Тема Re: и аз към хуанджинови [re: d8a]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано09.05.03 17:12



Ама то от зимата - направо в лятото...
Аз се радвам на топлото, хубаво е!

Жега си е, обаче - над 30 градуса държи от Великден, от палта - направо на къси ръкави и боси крака...

Вече ме тегли към моренцето, нали съм морска по раждане...

При тебе как е времето?

Дъгата


Тема Re: :)))нови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (...)
Публикувано09.05.03 17:23



Ехей, ми ако почакам до деня за прошка може и да забравя дотогава :)) Пък и ако взема да изменя малко мнението на Миро за рожденирте дни - всеки ден е ден за прошка :)))

Нямаше нужда до го казваш щото е взаимно и се усеща безмълвно...

Прияна вечер от мен, колежке..Дейтичката



Тема Re: :)))нови [re: d8a]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано09.05.03 17:26





Приятен ден на тебе!

Дъгата


Тема Re: и аз към хуанджинови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (...)
Публикувано09.05.03 17:28



Пролетно е все още и много променливо - дъжд, град, гръмотевици, торнада, слънчево, облачно, влажно, но още не ни е нападнала жегата...

Вчера беше толкова влажно след дъжда, че въздуха миришеше на гъби и се оглеждах наоколо за тях, но не се виждаха никъде. Странно ми беше и в същото време много прияно, защото си спомних как като деца ходехме за гъби с баща ни и същата миризма се носеше във въздуха...



Тема Re: Argument ad hominemнови [re: PRN]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 18:12



Примера с Японката беше за да илюстрира твърдението ми, че така наречените източни религии отдавна са загубили смисъла си за населението на изтока.И са точно толкова идиотски колкото и всяка друга религия служеща за да обозначим принадлежност или за повод за война.....
И не съдя за това само по нея...виждал съм индиици,китаици,тибетци...за всички тях е същото....Религията е порочно нещо...С изключение на вътрешната религия-или качеството религиозност,както Ошо казва....



Тема Re: към huanjiнови [re: Kaлu]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 18:17



О!Говориш си с Ошо?!:))))
С друг някой говориш ли си?Зелени човечета?:))))

Това твърдение-че не съм разбрал Ошо...Ми сигурно не съм-като се просветля ще мога да твърдя че съм...А ти как си позволяваш да твърдиш че си?И не само това ами и да раздаваш оценки кои бил разбрал и кои не?Следващия път като те споходи Ошо/ и не си си пила Анафренила/ питай го....той какво мисли....



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: Kaлu]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 18:21



Кое наричаш тесен калъп?И кое е вкарване не Ошо там?
А извни ма Лалке, ама Ошо не може да е Лазарев...не само по елементарната причина че не е бил запознат с това, а и поради ОЧЕВАДНИ различия във философията.И тия литератрурни похвати "Ошо е всичко" си ги запази за съчинениятя по литература.....



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: d8a]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 18:30




Това,което казваш-че уважават традициите си и религията дори да не я практикуват-съвсем така е.Но тази религия е от този род дето Маркс е казал че е опиум за масите...Тоест дивотия.Механизъм за насаждане на социално приемливо поведение,чрез чувство на вина и социална принуда...Та в този смисъл никак не ме вълнува тази "религия"..Не го считам за религия дори...Това е малоумие и по никакъв начин не свързва с Бог...."religare" означава-свързвам отново...От там понятието религия...
а интереса към чужди култури е хубаво нещо...и те го имат-особено Японците..И разбира се не искам да кажа че ВСИЧКИ японци,китаици,индиици са захлупени...Не разбира се...Но наивната идея че всички източни са почти просветлени и че изобщо разбират религията си просто не е вярна.



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано09.05.03 18:56



Казах ти да не вкарваш Ошо в калъп.
Не че можеш, ма ти се излагаш.
Който разбрал-разбрал. Кой не - да си чака реда.
Бая глупости изприказва по повод Ошо де.
Ще ми кажеш ли нещо конкретно-защо смяташ, че с Ошо може да се говори, само като се мине отвъд? И какво всъщност визираш под отвъд?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.