Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:56 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор d8a (...)
Публикувано10.05.03 15:12



Да, съгласна съм с това, което казваш за религите, както и за наивноста идея. Може би не избрах подходящото име... Но, както и да е.

Интересно обаче, защо не обърна внимание на останалите неща в отговора ми?!



Тема Re: към huanjiнови [re: Tokaй Иxтo]  
АвторOцeoлa (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 18:49



И двамата четем едно и също, но разбираме това, което четем - различно. Точно за това Ошо казва - не карай никого да гледа през твоите очила. И без друго диоптрите не са същите.
Казва още - не съди. Не сравнявай. И сменяй пътя колкото трябва. Пътищата са различни - целта е една.

Затова не виждам защо да не се пише за Лазарев, за Упанишадите. Даже само на един човек да е полезно - вече си е струвало труда. А когато има и лични споделяния - това е безценно. Не всеки ги дава. И няма никакво значение дали е опит с Тантра, Дзен, Йога, Ошо техника.

Ти как мислиш?



Тема Re: към huanjiнови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор huanji ()
Публикувано10.05.03 20:07



Я па тоя?! Първо се докажи, пък тогава се прави на авторитет. В момента на никой не му пука за теб, още по- малко за мнението ти. Преди да се опитваш да ме обръщаш...все пак, момко, доказал съм все нещичко и съм се виждал с доста хора тук, поне малко доверие ми имат, няма да ти е лесно. Освен това за методите Ошо няма да ме хванеш да споря, не съм по тази част. Но гледам, че тези, които се занимаваш вече те правят на маймуна. :) Виж, ако става дума за йога и някой източни неща, заповядай. Но като гледам какви ги пишеш трудно ще ме мотивираш. Разбирам да направиш правописна грешка, но при всичките претенции, да напишеш "argument at hominem", нямам думи. Първо се превежда - "Доказателство върху човека". Второ се пише - argumentUM ad hominem, в латинският език има падежи, склонения, времена и пр. Не ми се впуска в подробности, но само "agrument", не може да се каже, може да се каже с различни окончания. В оригинала е в genitivus(родителен падеж). В речниците, основната форма, в която ще срещнеш думите е точно тази в genitivus. Родителният падеж отговаря на въпросите чий, чия, чие, на кого, на що, от що. В този падеж стои несъгласуваното определение на друго име, изразява се отношението между имена. Превежда се с предлозите на, от, към. Същото е и в старогръцкият, ако ти попадне монета, на която да пише - "FILIПОV", да знаеш, че значи - "на Филип". Освен това, изразът, с който рече да се направиш на знаещ, е следният: "argumentum ad hominem et ad populum".
За всяко едно нещо мога да ти извадя подробни обяснения, но заслужава ли си да се хабя заради човек, който няма елементарни познания.

Между другото, казах ли ти да се застреляш?...пропуснал съм... Точно за това ставаше дума, не за бой, прекалено си страхлив за да очаквам да ме нападнеш и физически.



Тема Re: и аз към хуанджинови [re: Cивия вятъp]  
Автор huanji ()
Публикувано10.05.03 20:09



Де ще ида и да бягам. :)
Мани ги крепостите, купон е добре. Имаше една приказка за гаргата, викам да я разчорлим яко...за по- голяма рошавост.
Та така, помислих малко, па си викам, що ще чиним ние с тия големи души из малките къщички по балкана, на три легла девет човек не става...или то става, ама много Ошовски требе да е. Та след кратко назландисване реших да отправя взор към сграда с повече одаи и да има ятаци, т.е. да сме си у дома. "Зелениковският манастир", над село Черни Осъм в Троянският Балкан, ще ни посрещне най- добре, т.е. съдържателка Дана ще ни посрещне. Остава да се кача до там за да видя как е хавата, има ли мищурия да става, или ще влачим кокаляци по- нагоре по баирите(по- натам е хижа Амбарица).
Малка справка, ей тей, като за зрителна представа:
Има около два часа път по асфалт и по пътека(не е стръмна). Намира се относително ниско в полите на същинска Стара Планина, сред вековни буки. Посред дворчето има една дървена маса, по- длъжка като за окултна компания от нам колко си дзвера. Отгоре пази един орех, да не ни прежуля слънцето. На близо има извор и място за моабет, така да се каже, "Полянката на чевермето", но поради различия в храносмилателните навици, можем и да не я използваме по предназначение.
Какво друго...другото е от нас...каквото си направим.
Предлагам малко да разширим състава и да поканим повечко хора...за по- добро чорлене на "гаргата".
Най- благоприятната дата е някъде в средата на юни, поне така казват звездите...само да не забравя да ги питам.



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: d8a]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано10.05.03 21:08



Той обръща внимание на други неща. Къси полички и такива неща....



Тема Re: към huanjiнови [re: Oцeoлa]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 21:29



Да.Прав си.Особено за личните споделяния.И много зависи как точно се прави това-дали е искрено споделяне на опит или е его-чикия....Последното е това,което е неприятно за среща.И в живота и в клубовте.А как се разграничават двте?Ами его-чикията всъщност не споделя опит или знание с другите и за да им донесе полза или заради радостта от споделянето и комуникацията, а за да се наблегне на ОГРОМНИЯ опит на споделящия и то по начин правещ информацията неизползваема за другите.Да ти напомня на някой постинги на общи клубни познати това?



Тема Re: към huanjiнови [re: huanji]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 21:38



Ахааа...многонзнайна настъпена пепелянке!:)):))Знанията ти по латинска граматика превъзхождат моите.Признавам!Интересно е обаче какво ти помогна това за поведението ти в живота?Какво като знаеш точният правопис на понятието като смисъла му пордължава да ти убягва?Ами то цялото ти писмо е пример за въпросния "argumentum ad hominem":))).И както безусловно знаеш-това не се приема за аргумент...Тоест все едно си пуснал празен постинг.Но с добавката че си се изложил и егото ти е лъснало като свински мъди в редка кал.Не че до сега не е лъскало по гореспоменатия начин в почти всеки твой постинг,но тук просто.....Доказал си че "нещичко"?Да съгласен съм..."нещичко" е точно определние за теб.И на кого си го доказал?На хора от клуба :)):))))На друг някой?




Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: Kaлu]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 21:44



Казах ли ти аз литературните похвати да ги прлагаш в съчиненя за 6-ти клас?!
Ами да-Ошо е мъртъв!От около 13 години май...Но разбирам че друг смисъл има вложен тук..нещо като "Жив е той ,жив е там на Балкана...":)))
Мила Кали-"мъртъв" означава някой ,чието тяло е загинало.Няма да се впускам в спорове за безсмъртието на душата...
Та говоренето с духове на мъртви не ми е впециалност..Ти можеш да се изкажеш там ако се считаш за авторитет.



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: d8a]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 21:45



защото съм съгласен с тях.



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: searcher]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 21:48



Кво лошо в късите полички?Сега-ние не сме ученици брахмачари.А ти?На какво обръщаш внимание?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.